Glavni meni

vasa slika prvog kontakta sa motrima ili kako te se zarazili..

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 11 Januar, 2014, 10:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Boban_m

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 12 Januar, 2014, 13:28
dakle da ocekujemo aktiviranje vulkana u yelowstoneu i pucanje velikog raseda...bas bedak.
Trenutno razmisljam samo o latino rascjepu ;D

Mik

Sad cu malo da pisem, na temu. Ako umem. (Al' nemojte da citate ako ste ljudi od stila i ukusa.). I bice haoticno jer sam pijan.  :)

Imao sam ja neki APN4 i to je bilo, ako se dobro secam, izmedju '82 - '84 (ali mene najiskrenije zabole za datume jer mi nije preostalo nista nego da zivim najmanje 300 godina. Sto cu i da uradim  :)!). I nikada nisam imao pare za gume, na njemu su bile neke bas cetvrtaste "Obilicevo", omiljeno mi bilo da upadnem u krivinicu (jer krivina je za motor, a ovo je moped) na fuzasteru ili, na drugoj statrani, na loncu. Tek sa tim gumama sam se slozio najmanje 20 puita, i ono sto bi moglo da nekome bude poucno, iz toga nisam naucio nista! Mnogo veci osecaj za pravi motor sam stekao preko bicikla, bas sam divljao, sve cekao neko vreme da zatvore i isprazne pancevacki otvoreni bazen pa da se pustam po zabokrecini (koja je klizavija od leda). (Pa kad dodjem kuci, prvo mi mater jebe majku, pa otac. :))

Prodam ja taj Tomos pred odlazak u jebenu vojsku. Pre jebene vojske bio sam na letovanju u Rovinju, i kad smo vec tamo, krenem sa drugarom u Trst da kupimo strane cigare (onomad je to stvarno imalo ukus, sad nista, uzeli smo Camel i Gitanes). Nego tu u tom Trstu vidim Kawasaki Gpz 900 R, plavi! Kakva lepota, a da je u originalnom stanju bio bi i sada jedan od najlepsih.

I onda odem u vojsku gde prebijem traktor na pola - bila je to fenomenalna zloupotreba diferencijala uz podeljenu traktorsku kocnicu na levi i desni zadnji tocak, al' jbt koji dozivljaj voziti traktor na tri tocka, zanositi ga ko na reliju ... Puk'o, na kraju, na zvonu menjaca, to jedino sastavljali oni fuzasteri, uklestio mi nogu, jedva me 10 ljudi izvadise iz toga.

I 20 godina kasnije posle mog prvog motora (jebiga, bio sam stedljiv), kupim R1 2004. Prodao sam ga sa nekom pogresnom koncepcijom, i zao mi!

Nego bi ja i cross da probam jednog dana!

(Izvinjavam se sto sam bio dosadan. Eto doslo mi da pisem.)



srbac

Pisi druze , rektko ko pise vise od tri recenice !!!

Hohštapler

Leb ti ra¾ani jebem, pa Laziæ ima brata po naopakosti?!? :o
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Mik

x
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 13 Januar, 2014, 01:53
Leb ti ra¾ani jebem, pa Laziæ ima brata po naopakosti?!? :o

Ne, nego po slasti, zivot treba da ide na slatko! :)

Hurricane

#46
imao sam 5 godina.. moj ludi otac i ovaj motor me zarazi¹e:

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/833/tq7l.jpg


srbac


Dukags

prvi "pravi" jurimo 30 na sat :D :D  ako ne racunamo dosta pre toga poni-exprese i ostale Tomos decije zanimacije ;-)

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Veske

Evo i koju ja da ubacim,nisu prvi kontakti,ali medju prvim slikama..




Dukags

Citat: DebeliZmaj poslato 13 Januar, 2014, 13:10
dukags ... koji je to motor ?

Ardie iz 1953.god. Nurnberg pisalo na plocici, negde oko 250 ccm mislim da je bio, jedan cilinder ali dva auspuha, ma sta da ti kazem teski sportak posle svih onih Tomos razvalina i legendarnog Rogovog PoniExpresa.. :D





Hohštapler

Citat: Dukags poslato 13 Januar, 2014, 14:37
Citat: DebeliZmaj poslato 13 Januar, 2014, 13:10
dukags ... koji je to motor ?

Ardie iz 1953.god. Nurnberg pisalo na plocici, negde oko 250 ccm mislim da je bio, jedan cilinder ali dva auspuha, ma sta da ti kazem teski sportak posle svih onih Tomos razvalina i legendarnog Rogovog PoniExpresa.. :D






E... da mi je jedan da se igram...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

stilgar




1976, moja 15ica, drugi motor posle T12, kupljen nov :) ja sam ovaj cupavac levo :)


DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell