Glavni meni

Amortizer zamena

Započeo Nikle, 06 Januar, 2014, 01:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Nikle

Kolege forumasi,vec 5 godina vozim yamahu thundercat,i jedino sto mi na njoj smeta je zadnji amortizer koji je iako ispravan,daleko od zadnjih amortizera od novijih motora.Posto mi ne pada napamet da dajem 400+ evra za novi amortizer neke renomirane firme,zanima me da li bi mogao da stavim amortizer od nekog motora novije generacije i ko bi mogao da mi napravi neophodne prepravke i ugradi ga,kao i posavetuje.Hvala na pomoci unapred.Napominjem da cak ni nov amortizer yamahin za thundercat nije dovoljno dobar.

UFF

evo yoya da ti proda sa njegovog fz8 jer smo mi na njega stavili sa fz1 i platili ga nekih 50e :)

Brrka

Mozda samo ne umes da ga nastelujes?  [neampojma]

Vozio sam keta vise puta od pokojnog drugara, nisam osetio nekih nelagodnosti sto se tice zadnjeg kraja a ivice se peglaju bez problema.

ЯЭВОЛУТИОН

tcat ima odlican zadnji amortizer.....posto se motor dosta dugo radio dobio je skoro najbolji amortizer stare generacije i sa maojih 112 kila nikad nisam osetio da bezi dupe ili da ljulja.....iii ti ne valaj amortizer ili nije nastelovan za tvoju tezinu.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

srbac

Di bi proverio da li je ispravan amortizer trebalo bi skinuti oprugu i tada probati, ovako sa oprugom sve se svodi na neki osecaj.... dobar je , nije dobar... stegni, popusti...

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: srbac poslato 06 Januar, 2014, 11:05
Di bi proverio da li je ispravan amortizer trebalo bi skinuti oprugu i tada probati, ovako sa oprugom sve se svodi na neki osecaj.... dobar je , nije dobar... stegni, popusti...

nece da moze ako je gasni.....mozda mu je pao pritisak u amortu pa slabo radi...ali mi to ovako online ni9kada necemo saznati.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

srbac

Nista bez majstora !!!

Hohštapler

Da nije do teène kompresije...? oæe da pusti nekad na gumicu...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Nikle

Preporucite mi majstora koji bi mogao da proveri amortizer i da ga podesi mojoj tezini i nacinu voznje.Hvala na brzim i korisnim savetima. Imam utisak pri ostrijoj voznji,kada se poveze vise rupa,nepravilnosti, neravnina na putu,da ne vraca opruga dovoljno brzo.U krivini mogu kada je namesten na tvrdo, da idem do ivice gume bez problema, ali  nesto mi smeta, ne mogu da opisem tacno, osecam da moze dosta bolje.

clutch&brake

Bas ovaj sa plavim slovima
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Nikle poslato 06 Januar, 2014, 19:07
Preporucite mi majstora koji bi mogao da proveri amortizer i da ga podesi mojoj tezini i nacinu voznje.Hvala na brzim i korisnim savetima. Imam utisak pri ostrijoj voznji,kada se poveze vise rupa,nepravilnosti, neravnina na putu,da ne vraca opruga dovoljno brzo.U krivini mogu kada je namesten na tvrdo, da idem do ivice gume bez problema, ali  nesto mi smeta, ne mogu da opisem tacno, osecam da moze dosta bolje.
stelovanje zadnjeg amorta ne moze da se uradi preko noci...u pitanju je podesavanje tokom voznje....pretegnut ne valja kao ni popusten....ako ti u krivini drzi i ne ljulja, pre ce biti da je pretegnut nego los.....amort koji je mrtav u krivini pocne da ljulja....pretegnut krene da skakuce...uglavnom je fabricki seting najbolji sa blagim dotezanjem...

uz to imas forum Tcat ljubitelja registruj se i potrazi

http://www.bikersoracle.com/thunder/forum/showthread.php?t=34
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11