Glavni meni

Vanbrodski motor - problem

Započeo Veljko79, 05 Januar, 2014, 22:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Veljko79

BURAZER KUPIO MOTOR ZA CAMAC ALI RADI SAMO POD SAUKOM.OCISTILI KARBURATOR SVE DIZNE ALI KAD VRATI SAUK ODMAH SE UGASI.INACE RADI SE O MOTORU EVINDURE YAHTWIN
NISAM PAMETAN VISE STA JE KVAR TREBAM POMOC!

metarex

Citat: Veljko79 poslato 05 Januar, 2014, 22:09
BURAZER KUPIO MOTOR ZA CAMAC ALI RADI SAMO POD SAUKOM.OCISTILI KARBURATOR SVE DIZNE ALI KAD VRATI SAUK ODMAH SE UGASI.INACE RADI SE O MOTORU EVINDURE YAHTWIN
NISAM PAMETAN VISE STA JE KVAR TREBAM POMOC!


mozda mu je otisao caps lock... pogledaj da nije to. na levoj strani karburatora malo dugmence... stisni ga jednom pa vidi sta se desava. [cheers]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

ЯЭВОЛУТИОН

mislim da je do kompresije....da li si probao da dolijes kompresiju...T&G Kompreshn su imali odlicnu tecnu kompresiju ...na tocenje....e sad ne znam da li imaju adaptere za taj vanbrodski motor.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

rboban

Slazem se kolegom iznad, mora da je do toga!!!
Ride It Like You Stole It

bokilic

pa nema kompresiju,nemoze da uvuce gorivo,to jest da napravi pod kompresiju u usisnoj grani...
kupis liqwid compres,i resis problem, ili ti po naski tecnu..
samo kupuj mala pakovanja ne velika,velika izvetre pa.....samo malo pakovanje..tebi je dosta 100tinak ml...
brmmmm

metarex

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 05 Januar, 2014, 22:15
mislim da je do kompresije....da li si probao da dolijes kompresiju...T&G Kompreshn su imali odlicnu tecnu kompresiju ...na tocenje....e sad ne znam da li imaju adaptere za taj vanbrodski motor.

eve ga frezer.... ti sad i skolovala za potezni vanbrodki motori??? ipak je caps 100% [bejzbolka]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Veljko79

ALI KAKO RADI POD SAUKOM AKO NEMA KOMPRESIJU

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: metarex poslato 05 Januar, 2014, 22:18
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 05 Januar, 2014, 22:15
mislim da je do kompresije....da li si probao da dolijes kompresiju...T&G Kompreshn su imali odlicnu tecnu kompresiju ...na tocenje....e sad ne znam da li imaju adaptere za taj vanbrodski motor.

eve ga frezer.... ti sad i skolovala za potezni vanbrodki motori??? ipak je caps 100% [bejzbolka]
Aj ti malo proguglaj...takve simptome samo to resava....

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

metarex

hmmm.... mozda su koleze u pravu... ja sam mislio da je to ono dugmence al sad kad napisase... moguce je. jbg kod mene jahtica imala brodski motor, pentu... nije to isto... dakle prikljucujem se majstorima i izvinte [cheers]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

metarex

Citat: Veljko79 poslato 05 Januar, 2014, 22:20
ALI KAKO RADI POD SAUKOM AKO NEMA KOMPRESIJU

dobija malo vise goriva i zato radi al nije to to [nono]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

perlx

CAPS je jedan od simptoma nedostatka tecne kompresije u vanbrodskim motorima. Ume da se javi u retkim slucajevima i moto agregatima, ponekad i u automobilima, ali to je vec druga prica.
Adaptera za vanbrodske motore trenutno nema na stanju, ceka se da clan "isterivac" isporuci novu kolicinu "svezih ispod struga".
Standardna razblazena 13.27% tecna kompresija trebalo bi da bude na stanju nakon praznika u standarnom Eritrijum36 46.2ml kontejneru.

ЯЭВОЛУТИОН

jel Shell stize ili ona Jpanska, sto smo je tocili prosle godine....i jel opet stize univerzalana ili posebno 2t i 4t....i da li cete dobiti onu za "4valve injection" motore...tzv "ESTER" i  " Double ESTER"
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

metarex

Citat: perlx poslato 05 Januar, 2014, 22:23
CAPS je jedan od simptoma nedostatka tecne kompresije u vanbrodskim motorima. Ume da se javi u retkim slucajevima i moto agregatima, ponekad i u automobilima, ali to je vec druga prica.
Adaptera za vanbrodske motore trenutno nema na stanju, ceka se da clan "isterivac" isporuci novu kolicinu "svezih ispod struga".
Standardna razblazena 13.27% tecna kompresija trebalo bi da bude na stanju nakon praznika u standarnom Eritrijum36 46.2ml kontejneru.

znaci delimicno sam ipak bio u pravu. sad mi lakse... ne ispado glup ;D ;D  inace eritrium36 je svajcarski proizvod.  vrh!! [klanjam_se]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Veljko79

Hvala na ovim savetima,al sad meni treba pivo!

ЯЭВОЛУТИОН

i meni....ali avaj samo rakija na stolu....sta ces ...kad se mora nije tesko.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

perlx


metarex

nego perlx posto vam je eritrium36 ?
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: metarex poslato 05 Januar, 2014, 22:34
nego perlx posto vam je eritrium36 ?
Znam da je kod pokojne Baba Stane bio jeftiniji 3 evra po pakovanju.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

clutch&brake

Meni se to desilo na mom motoru. Imas u marini u pancevu tecnu kompresiju i ulje bas za vanbrodske motore. Oko 950 rsd je litra. Ali kada je budes sipao moras adapter da stavis i prevrnes motor naopako da ti se komp ne bi slegla. Ako jos nesto treba tu sam
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

metarex

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 05 Januar, 2014, 22:36
Citat: metarex poslato 05 Januar, 2014, 22:34
nego perlx posto vam je eritrium36 ?
Znam da je kod pokojne Baba Stane bio jeftiniji 3 evra po pakovanju.

e to je vec dobra cena [cheers] [cheers]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo