Glavni meni

podesavanje kvacila

Započeo Plazma Keks, 24 Januar, 2011, 20:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Plazma Keks

kupio sam nove lamele za moj motor (I® planeta 5) 6 komada u paketu, ali ne mogu nikako da ih podesim kako je bilo i ranije. na pecurki koja pritiska diskove i lamele koliko god da zategnem matice za stelovanje, sajla na rucici je uvek predugacka, bar 10mm viri preko buzira. Sajla je ista koju sam koristio sa starim lamelama, a problem mi je u tome sto se stare lamele nisu uopste potrosile(jedva nacete), nego se ozubljenje na njima koje se hvata za kuciste kvacila pokidalo (lamele su od bakelita....). Nije mi logicno uopste, da li da skracujem sajlu, ili sam nesto propustio u stelovanju? hocu da mu popravim to kvacilo i gde ima da se kupe za neke povoljne pare LED migavci, obicne sijalice pocrkaju posle jedne voznje od silnih vibracija. moram to sve da uradim do proleca da mogu  da ga registrujem. hvala

SSZGO

naravno da si propustio nesto u stelovanju i da ne skracujes...

ali ne znam koji je to motor pa ti nista vise ne bih rekao...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Plazma Keks

aaa. rekao sam. I® planeta 5, ima 350ccm 2T motor, 6 lamela i 7 celicnih diskova. nekada davno je to DKW projektovao pa je CCCP preuzeo semu samog motora, sasija je projektovana u CCCP.

Dzigi Boy

nesto si zajebao, ne moze sajla da bude duza.....nego na toj polugi od kvacila, ako je pomeris sa klestima je radi kvacilo, bez obzira na sajlu????

Plazma Keks

pa da, cak sam kao ubacivao neke matice da dobijem na duzini, cisto da vidim da li hoce, i hoce, ali onda imam tu gomilu matica koje ne bi ni trebalo da stavljam. a ako stegnem do kraja pecurku, onda ne mogu nimalo da odvojim lamele od diskova, ako previse odpustim, dobijem kracu sajlu ali je onda uvek odvojeno kvacilo, ako je nesto izmedju, onda mi kvacilo proklizava! ne znam sta da radim... potpuno mi je nelogicno... tip koji to prodaje i od kojeg sam kupio, nema pojma jer je on samo trgovac...

Dzigi Boy

jbg. nemam sliku tog kvacija u glavi, nisam nikad video, pa ne mogu da docaram, mada imam neku ideju ali ne bih da lupam....

Gledaj dobro i razmisljaj i mora ti se samo kazati, ako su originalne lamele mora da radi...vidi jos jednom jbg...

Plazma Keks

poslacu slike cim prodje zima, motor je por pokrivacem zavucen pod snegom...

Dzigi Boy

Probaj, mozda vise znamo...