Glavni meni

Dihtunzi izrada

Započeo UFF, 24 Januar, 2011, 18:11

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

Oran Ruska 38  Zemun  011 10 11 26   063 30 17 53
Njabolje je kad im odnesete dekl pa vam oni po njemu urade novi dihtung

BANE BROTHERHOOD

doneses lepo bratu deklo ili deo za koji treba da se napravi dihtung....  poneses neki sok ali da kosta barem 100 dinara znaci onaj skupi sok [cheers] [cheers] i ja ti  kod mene u servisu napravim sta hoces i kad god ti treba moze takooo aaaa!!! [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo]
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

Picasoo

Bio juce u Smederevskoj Palanci u "Klinger" da mi uradi dihtung glave za Hondu i... nikada vise!!!!
Sad', kako je uradio nemam pojma, na oko deluje dobro a i majstor Bokilic kaze da je dobar, al' je istovremeno i dzukela za medalju!!
Kada sam ga pozvao mantao me pola sata da mu merim svaku rupu, debljinu i telefonom da mu prenosim podatke... Kada je sve nekako preracuno kaze 25 evra!
Par dana kasnije pozovem, najavim se da dolazim iz Svilajnca, ponesem stari dihtung i onda krene cuveno majstorsko kukanje: "joooj pa tebi otvori jajasti-joooj pa to je ovaj klingerit-joooj pa to je od stare Honde..."!?!?! Sve je to znao i preko telefona!
Ajd prosetajte pa dodjite za sat vreme... kada sam dosao da platim, kaze radnik: "4000 dinara!" a majstor ga nema nigde!
Cekaj bre pa receno je 25 evra kako sad 40??? Posle se javi i taj (nazovi) majstor pa znas to je deblji klingerit, pa jajaste rupe pa ovo pa ono... dam mu pare i rreko mars u picku materinu!!!

Eto, moje licno iskustvo sa Klingerom...prvo i poslednje!!

UFF

Pa sto si platio?

Trebao si samo da ga napusis i da to posaljes za bg da ti se napravi kod orana za smesne pare ili kod baneta za litar soka

Tamanitu


Picasoo

Citat: UFF poslato 02 Novembar, 2011, 14:46
Pa sto si platio?

Trebao si samo da ga napusis i da to posaljes za bg da ti se napravi kod orana za smesne pare ili kod baneta za litar soka


...hvala na savetu al' sad' je kasno!! Znam za drugi put a i na osnovu mog posta i ostala braca da znaju-doduse mozda sam mu ja bio antipatican pa me je odrao, mozda nekoga nece hahaha

Dzigi Boy

Ima neko broj onog iz Temerina ne mogu da nadjem?????

Dzigi Boy


ЯЭВОЛУТИОН

Ja dihtunge ne pravim....narucim original i ne mislim....imam jako losa iskustva sa svim koji su mi pravili dihtunge.....kosta ali bar znam sta sam stavio....verovtno kad neko radi za sebe, nije mu tesko da skida tri puta glavu zbog dihtunga, ali ja moram da naglasim da bi mene sramota bilo da naplatim tri skidanja glave, pa cak i kad neko hoce da ugradi divca dihtung kod mene, ja se zahvalim na poverenju....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Black Adder

A jesu li dihtunzi samo od klingerita ili imaju i metalni deo? Klingerit na kilo ima u Savskoj, posle Brankovog mosta, prema Kalemegdanu, nikako da zapamtim prodavnicu, ima i azbestnih traka, parèe ploèe, recimo 40x40cm je 400din, ili kilo je bilo 800din, pa koliko izaðe (imaju table od 0,5mm pa do 2-3mm debljine i ojaèane ¾ièanom mre¾om). A otvore, pa uzme¹ zumbu. Kao ¹to Revolution ka¾e, najbolji je original, ali ajd sad kupuj komplet od 100e za recimo dihtung poklopca ventila, koji i ako ko¹ta max 10e ili 20e nema u prodaji van kompleta

Picasoo

Citat: Black Adder poslato 02 Novembar, 2011, 20:42
A jesu li dihtunzi samo od klingerita ili imaju i metalni deo? Klingerit na kilo ima u Savskoj, posle Brankovog mosta, prema Kalemegdanu, nikako da zapamtim prodavnicu, ima i azbestnih traka, parèe ploèe, recimo 40x40cm je 400din, ili kilo je bilo 800din, pa koliko izaðe (imaju table od 0,5mm pa do 2-3mm debljine i ojaèane ¾ièanom mre¾om). A otvore, pa uzme¹ zumbu. Kao ¹to Revolution ka¾e, najbolji je original, ali ajd sad kupuj komplet od 100e za recimo dihtung poklopca ventila, koji i ako ko¹ta max 10e ili 20e nema u prodaji van kompleta
Ne bilo ti tesko da mi saznas broj telefona ove firme... interesuju me azbestne trake!

ЯЭВОЛУТИОН

originalni dihtunzi se prodaju na komad...dakle nema set....kome treba set on kupi aftermarket za 100 evra...kome treba jedan to je 20 do 30 evara po komadu.....dihtung glave samo original, ostalo je bulja...ne kazem da ne radi, ali moras da ga stegnes malo jace, ne sabija se na meru koju treba, mora da kontrolises da li je rupa na mestu....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mi¹ko_kolo

Citat: Black Adder poslato 02 Novembar, 2011, 20:42
Klingerit na kilo ima u Savskoj, posle Brankovog mosta, prema Kalemegdanu, nikako da zapamtim prodavnicu,

To bi bila Karaðorðeva, Savska je od ¾el. stanice prema Mostaru.

Black Adder


Black Adder

Citat: revolution poslato 02 Novembar, 2011, 22:13
originalni dihtunzi se prodaju na komad...dakle nema set....kome treba set on kupi aftermarket za 100 evra...kome treba jedan to je 20 do 30 evara po komadu.....dihtung glave samo original, ostalo je bulja...ne kazem da ne radi, ali moras da ga stegnes malo jace, ne sabija se na meru koju treba, mora da kontrolises da li je rupa na mestu....
Ok, sla¾em se, pogotovo za vi¹ecilindra¹e, glupo je ¹tedeti na krucijalnim delovima kao ¹to je dihtung glave. Mada za sve ostale zaptivke sam pristalica home made, ako su originalni vi¹e od 10e. Poredeæi sa cenama delova za automobile, idu x2 ili vi¹e puta, a imaju istu svrhu, ne verujem da su alati i prese za pravljenje dihtunga za motore specijalno razlièiti od onih za automobile. e sad ako je space shutlle u pitanju, onda original, svakako  ;D
Ponekad se ne vredi zezati oko pravljenja dihtunga ako je originalni par stotina dinara, ali ako je desetinu evara, ja bi se malo potrudio, pogotovo za pozicije koje nisu izlo¾ene extremnoj temperaturi

ЯЭВОЛУТИОН

To kad covek sam sebi radi...ja koji pruzam usluge...ne isplati se ..izgubim previse vremena a ne mogu da naplatim....sto se sitnih dihtunga tice, vise kosta da ti donesu nego sto kosta dihtung.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Black Adder

Citat: Picasoo poslato 02 Novembar, 2011, 21:31

Ne bilo ti tesko da mi saznas broj telefona ove firme... interesuju me azbestne trake!

Prodavnica se zove SIM FLES, adresa Karadjordjeva 23, Beograd
tel 011 2626-388, 063 305-210

Plazma Keks

imam kuci klingerita u 2 debljine i stancujem kad mi treba zaptivka. moj cale je na nekoliko mesta ranije isao da mu naprave dihtunge glave za I®-a i nisu bili ni za Q. posle sam video u jednoj firmi koja radi u pogonu bivseg DMB-a da ima alu-rolne od kojih se pravi ambalaza za pastete i tako to, palo mi napamet da napravim dihtung glave jer je stari vec crko, uzeo sam mali komad i od toga uz pomoc klingerita i uz malo truda i strpljenja sam napravio dihtung glave za I®-a i evo, i dalje ¹ljaka ;D

Picasoo

Citat: Black Adder poslato 07 Novembar, 2011, 17:17
Citat: Picasoo poslato 02 Novembar, 2011, 21:31

Ne bilo ti tesko da mi saznas broj telefona ove firme... interesuju me azbestne trake!

Prodavnica se zove SIM FLES, adresa Karadjordjeva 23, Beograd
tel 011 2626-388, 063 305-210
'fala!!

zmiya

Citat: Plazma Keks poslato 07 Novembar, 2011, 17:44
imam kuci klingerita u 2 debljine i stancujem kad mi treba zaptivka. moj cale je na nekoliko mesta ranije isao da mu naprave dihtunge glave za I®-a i nisu bili ni za Q. posle sam video u jednoj firmi koja radi u pogonu bivseg DMB-a da ima alu-rolne od kojih se pravi ambalaza za pastete i tako to, palo mi napamet da napravim dihtung glave jer je stari vec crko, uzeo sam mali komad i od toga uz pomoc klingerita i uz malo truda i strpljenja sam napravio dihtung glave za I®-a i evo, i dalje ¹ljaka ;D

Super,ti si na¹ idol..a onda je mrmot uvio èokoladu u ambala¾u od pa¹tete..