Glavni meni

Za¹to ste jo¹ uvek ovde???

Započeo Uncle Bob, 28 Decembar, 2013, 18:07

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

castor

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 17 Januar, 2018, 16:35
znas nije posteno i malo je jadno....odu ljudi u nemacku ili gde god da rade ne placaju ovde socijlno i zdravstveno, ali kad omatore i razbole se dodju ovde da se lece....koriste ono sto ovde ljudi odvajaju od svoje crkavice da bi se ovde lecili za dzabe....
A prije odlaska nisu radili i uplaæivali socijalno i zdravstveno? Za 15+ godina sta¾a ako se skupi 200€ po guzici za penziju, a tro¹kovi ¾ivota veæi od penzije. Ja se razmi¹ljam ¹ta æe mene da doèeka. 20+ godina sta¾a, a sve manje izgleda da æe penzija biti koliko toliko normalna. Ako ode¹ negdje preko da zaradi¹ penziju, mo¾e¹ da se nada¹ neèemu u starosti. Ovdje mo¾e¹ samo da moli¹ boga da ¹ta god da ti se desi - samo da bude brzo, jer sve ostalo je beskrajno muèenje.
It's the ride that matters, not the bike…

Ivicat

Kako je u USA sto se tice penzija? Samo znam da je mog drugara bakutaner iz starackog doma molila da ne zove hitnu kada je pocela da se davi. Mora da se plati...

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: castor poslato 18 Januar, 2018, 00:31
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 17 Januar, 2018, 16:35
znas nije posteno i malo je jadno....odu ljudi u nemacku ili gde god da rade ne placaju ovde socijlno i zdravstveno, ali kad omatore i razbole se dodju ovde da se lece....koriste ono sto ovde ljudi odvajaju od svoje crkavice da bi se ovde lecili za dzabe....
A prije odlaska nisu radili i uplaæivali socijalno i zdravstveno? Za 15+ godina sta¾a ako se skupi 200€ po guzici za penziju, a tro¹kovi ¾ivota veæi od penzije. Ja se razmi¹ljam ¹ta æe mene da doèeka. 20+ godina sta¾a, a sve manje izgleda da æe penzija biti koliko toliko normalna. Ako ode¹ negdje preko da zaradi¹ penziju, mo¾e¹ da se nada¹ neèemu u starosti. Ovdje mo¾e¹ samo da moli¹ boga da ¹ta god da ti se desi - samo da bude brzo, jer sve ostalo je beskrajno muèenje.
0des u indiju....tamo je 10 evra dvljno da zivis mesec dana....koga god znam da se vratio sa penzijom od preko, svi kazu da tamo ne moze od tih para da se zivi...tamo....samo prezivljavanje....englezi idu u portugal, nemci beze na istok evrope....kako god....Od penzije se vise ne moze nigde ziveti tamo gde si je zaradio....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lone Wolf

Jedno je svetska nepravda i stanje penzionog sistema po dr¾avama a drugo lièno svakog od nas ¹ta nas èeka u starosti.
A sa penzijama u Srb ni¹ta dobro.
Po meni je sasvim dobra odluka odraditi pa makar i dobro zapeti bar 10-ak godina  na zapadu i tako zaraditi dostojnu penziju.
Ne vidim ni¹ta nemoralno tu.
Не може рај на земљи.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Lone Wolf poslato 18 Januar, 2018, 10:41
Jedno je svetska nepravda i stanje penzionog sistema po dr¾avama a drugo lièno svakog od nas ¹ta nas èeka u starosti.
A sa penzijama u Srb ni¹ta dobro.
Po meni je sasvim dobra odluka odraditi pa makar i dobro zapeti bar 10-ak godina  na zapadu i tako zaraditi dostojnu penziju.
Ne vidim ni¹ta nemoralno tu.

ni ja....ali da se ne vrate ovde i lece o nasem trosku
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

megaidiot

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 18 Januar, 2018, 10:34
englezi idu u portugal, nemci beze na istok evrope....kako god....Od penzije se vise ne moze nigde ziveti tamo gde si je zaradio....
jebiga tako je podeseno svuda, ionako u penziji vise ne mozes da pravis pare nikome, pa je najpozeljnije da te sto pre nema, samo trosis resurse...

bucko

#286
Blagostanje na zapadu je bilo za pokazivanje prema komunistickom bloku,kad su ga srusili prestala je i potreba da se dokazuju,sad ide period obaranja nadnica i pusagija za narod

Gledao sam istocnoevropljane koji su sanjali da pobegnu od Ruske cizme kako u hotelu u Grckoj na perfektnom engleskom sluze bogate ruse, o sudbino kleta...

idanijel

Citat: Hurricane poslato 17 Januar, 2018, 17:51
Citat: SSZGO poslato 17 Januar, 2018, 17:13
uzgred budi receno bole me q za socijalno i zdravstveno u srb, kao i za sve jadne ljude u srb i van nje... znas, bole me q ustvari za sve redom, gledam samo kako meni da bude dobro...

a i kad budem odlazio odavde , posto ne planiram da se vracam, zajebacu koga god mogu ovde i uzecu im sve sto mogu...

Tebi sa ovakvim stavom i nije problem da se seljakas ko cergar ciganin, jbga, volis samo sebe i samo na sebe i mislis, niti ti je iko drag niti ti ikome, lako je tebi..
Bio bi u sns  visoko cenjen .

Jecko

Nismo svi isti i nije nam svima bitno da li kad udjemo u prodavnicu cujemo Dobro jutro ili Good morning or Guten tag ili sta god....
Meni ne nedostaje Srbija....nedostaju mi neki ljudi, nedostaju mi neka mesta, nedostaje mi hrana.....svinjetina :P

Al daleko od toga da ovde nemam zivot, daleko od toga da radim od jutra do sutra a tek je daleko od toga da ovde nema zajebavanja.... (gde god to "ovde" bilo)

Mene iskreno mnogo nerviraju ljudi koji sede kuci (u srbiji) i kukaju kako im je lose.... pa piiiip ti materina,...uradi nesto. Al o tome smo pricali 100 puta, lakse je sedeti kuci za dzabe nego raditi u pekari il cistiti za 200e....

Nije rad preko pod obavezno motika, metla, cizma, kamion....
Vidim da Nadalina skroz cool bleji po Kini, vidim da se Boban lepo snasao, vidim da je SSZO kupio i dron i kola i motor i nasao zenu svog zivota, vidim isto tako da su neki ljudi kuci otvorili kafanu, prodavnicu, kupili kola, otvorili kliniku.... Ljudi ostvaraju svoje snove gde im se hoce....

Bitno je da umes da budes srecan sa tim sto imas, ili da guras ka boljem ako ce te to uciniti srecnim.,...
Samo me marva koja sedi kuci i kuka i mraci i davi i smara nervira...


mrle

@jecko
seæa¹ li se Nikole Ivkoviæa iz mts?
dopisivao se ja sa njim skoro, eno ga na Malti.

Jecko

Da da...cujemo se mi ponekad :)
Od Lelekoma je samo srcku dobio....

mrle

nije dobio srèku, dobio stent :)

Jecko

Isti kaktus...jedva je imao 40 godina a dobio stent... [wtf]

mareskin

Citat: Jecko poslato 18 Januar, 2018, 14:40
Nismo svi isti i nije nam svima bitno da li kad udjemo u prodavnicu cujemo Dobro jutro ili Good morning or Guten tag ili sta god....
Meni ne nedostaje Srbija....nedostaju mi neki ljudi, nedostaju mi neka mesta, nedostaje mi hrana.....svinjetina :P

Al daleko od toga da ovde nemam zivot, daleko od toga da radim od jutra do sutra a tek je daleko od toga da ovde nema zajebavanja.... (gde god to "ovde" bilo)

Mene iskreno mnogo nerviraju ljudi koji sede kuci (u srbiji) i kukaju kako im je lose.... pa piiiip ti materina,...uradi nesto. Al o tome smo pricali 100 puta, lakse je sedeti kuci za dzabe nego raditi u pekari il cistiti za 200e....

Nije rad preko pod obavezno motika, metla, cizma, kamion....
Vidim da Nadalina skroz cool bleji po Kini, vidim da se Boban lepo snasao, vidim da je SSZO kupio i dron i kola i motor i nasao zenu svog zivota, vidim isto tako da su neki ljudi kuci otvorili kafanu, prodavnicu, kupili kola, otvorili kliniku.... Ljudi ostvaraju svoje snove gde im se hoce....

Bitno je da umes da budes srecan sa tim sto imas, ili da guras ka boljem ako ce te to uciniti srecnim.,...
Samo me marva koja sedi kuci i kuka i mraci i davi i smara nervira...



[thumb_up]
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Hattrick

Samo vi palite pod stare dane ko migranti iz Sirije. Srecan put. :D
Sto se mene tice Natus, Vidi, Reditus.  :)
Jos uvek sam "ovde", jer mi je tu odlicno. :D

balcan girl

ja jbg ne volem austriju mnogo ladno mnogo kisa oæe kolena da zajabavaju :D bila tamo nije mi se svidelo jbg a i nemaèki mi ne ide :D evidentno je da bi mi u australiji bilo bas fino :D govore engleski toplo brate lepota za koske :D a jos bolje bi mi bilo negde na karibima, dominikanska republika, tahiti ovo ono :D :D volim ja i vodu :D neki ljudi bi mi falili ali boze moj ima skajp, vajber pa ce se èujemo i gledamo a mogu i u goste da dodju :D jedino sto bi mi falilo je to sto mogu da skoknem na pivo kod nekog tipa si kuci sad cu dodjem :D :D al onooo koga nema bez njega se moze :D :D :D al na klimu se tesko navikavam jbg to mi je problem :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!


Lazic

 [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Ali otisci ¹apa u snegu... :o :D

eclipse4

i jezik i pare slicno ko kod nas...a i alkohol.... :)

stilgar

#299
  problem je sto odose mladi i pametni i ponesose svoj genetski potecnijal sa sobom, a ovde ostadose politicari i starlete, kad se oni ukrste sta li ce da izrode, nek nam je bog u pomoc :)