Glavni meni

Za¹to ste jo¹ uvek ovde???

Započeo Uncle Bob, 28 Decembar, 2013, 18:07

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

freepartyman

 Pare nisu uslov za srecu, ali manjak istih je uslov za nesrecu..
I became a beast to rid myself the pain of being a man

enduro ctx

  Jos bi dodao da pare kvare ljude...al sto smiruju zivce.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: freepartyman poslato 02 Januar, 2014, 15:01
Pare nisu uslov za srecu, ali manjak istih je uslov za nesrecu..
ovaj prvi deo recenice j etacan, a ovaj drugi deo nema veze sa mozgom....
Da li mislis da svi nesrecni ljudi nemaju pare....i da svi koji nemaju pare su nesrecni.....mogu biti nesretni samo dak ne spoznaju svoje mesto na planeti....da li se dovoljno trude i rade a svejedno nemaju pare....ja takvog jos nisam upoznao....pare leze po ulici ali ljudi nece da se sagnu da bi ih uzeli....odmah da razjasnimo i pojasnimo...predhodnu recenicu nemojte bukvalno shvatiti....jevrejska kletva kaze >
"da bog da imao pa nemao"
Za vreme hiperinflacije su baste nicale oko zgrada na svakoj slobodnoj parceli....gde su sada....pekao se hleb kuci, a ko sada pece hleb....zajebi pricu o nemanju....nema za luksuz...za to da bog da niko nemao...
p.s.
Motor nije luksuz....ako mozes da ga priustis.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: enduro ctx poslato 02 Januar, 2014, 15:33
  Jos bi dodao da pare kvare ljude...al sto smiruju zivce.
srebroljublje je jedan od smrtnih grehova.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

freepartyman

Procitaj pazljivo recenicu, pise ''uslov''. Nisam rekao da nema siromaha koji su srecni ili bogatih ljudi koji su nesrecni ali u danasnjem svetu kad imas pare imas par briga manje a kada nemas..Ovo se ne odnosi na neka plemena i slicno. Stanje srece je stanje psihe po meni,ima ljudi koji sve imaju pa su iz nekih razloga depresivni.  Imas siromasnog koji nema ali je zadovoljan svojim zivotom, ali zamisli da mu se dete razboli a da on nema para da ga leci, eto ti uslova za nesrecu.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

TEEfqd

Citat: enduro ctx poslato 31 Decembar, 2013, 11:09
Citat: redshadow poslato 31 Decembar, 2013, 04:06
posrednik kupovine preko neta. kupujem od kineza prodajem skandinavcima. imam redovne musterije....nekad je i manje od 5 min dnevno.

               Nista smesnije odavno nisam procitiao....koga bre ti foliras .Radis 5 min za prosecnu platu u Srbiji sto je nekih 300 do 400 evra i kao to ti je dovoljno za zivot.Znaci ako bi radio 10 puta duze tj 50 minuta bio bi dobra 3 do 4 soma evra.Pa mislim steta je sto propustas takvu prilku i ne obezbedis sebi jos neko kvalitetnije zezanje sem foruma.
promasio si deo posta gde mi uleti ponekad posao sa po 3 nule.... ma...koga boli kurac za pare realno. boli kad nemas, ali kad imas dovoljno da mozes da rasporedis da zivis normalno onda nema problema.
ja dok sam skupljao za motor jeo sam koske i kachamak, sa tadasnjim poslom sam imao priliku da skupim za motor ako se bas bas stisnem na godinu ipo dana i tako sam i uradio. tako da mi nije strano to
sto su svi isli na more sa ribama a ja ne, izlazili izdrkavali se a ja sedeo kuci jer nisam covek koji voli da se uvaljuje drugima itd. zato sad kad sednem na gsxr-a muda mi porastu u obimu za minimum 15cm
jer sam iskoristio priliku koja mi se ukazala i bio dovoljno mudonja da se stisnem i da zivim mnogo losije nego sto sam mogao za to vreme za prelepu nagradu na kraju. trenutno izlazim na 40ak soma mesecno
i vise nego dovoljno da zivim sasvim normalno sa tih 40 iljada a kad uleti nesto vece sve ide na racun za nov tormo

enduro ctx

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 02 Januar, 2014, 15:39
Citat: enduro ctx poslato 02 Januar, 2014, 15:33
  Jos bi dodao da pare kvare ljude...al sto smiruju zivce.
srebroljublje je jedan od smrtnih grehova.
Ako ja sada nestanem, isparim, iza mene ostaje dete a dace bog i iza njega dete, a dace bog i iza njega...a usput i bar 400000 evra u nekretninama....motore kola i te stvari ne racunam....mada ima par oldtajmera koji se mogu unovciti za lepe novce....ali tek kad ja nestanem.
Ako sada ti nestanes....sta ostaje iza tebe.....

       Nekako mi se ne uklapa ovoh 400000 evra sa nekim ko je borac protiv srebrobljublja.

bucko

To je zato sto je Revo skupljao kvadrate a ne pare : )

Jecko

U pravu ste vi da se preko radi....dosta.....ali radis i ovde dosta pa nemas.... Osim ako nisi negde "upao"..... U ovoj nasoj Srbiji se samo kotrljamo nizbrdo.... Mi smo trebali da budemo inspiracija Sizifu a ne kamen....
Pitanje kad cemo da zveknemo dno dna...doduse nismo daleko...

Poenta price je....boli kad radis za druge, da drugima obezbedis....jer mnogo treba a ti si na kraju dana ipak samo covek... Pa ti mozda jednog dana proradi ono "Ceo zivot rmbacim...za koga"...
Ja srecom radim samo za sebe....da me neko ne shvati pogresno, pomazem ja mojima koliko god mogu, ali hvala Bogu ne zaivisi niko od mene...

I kad onda od mog rada i odricanja i maltretiranja i svega kupim sebi ono sto zelim....odem, vidim, prozivim.....puno srce :)
Nesto kao shadow sa motorom.... MOJE!

I prvu sezonu koju uspem da uklopim da budem ovde kupicu ga....na tri meseca, pa makar se olupali i on i ja....makar mi ispao u mestu....ali je MOJ.
I nece da cuci u garazi, dacu ga nekom ko ume da ga voli kao ja.... nek ga vozi, jer znam kako izgleda ta sreca...

Mogu da budem srecna sa bas malo....sa mrvicom...ali mojom. Ali ako vec mogu....zasto ne bih imala vise?!
Za razliku od drugih, ja volim pare....bas!... Ne nisu mi one poenta zivota...ne zaradjujem za slamaricu i crne dane....zaradjujem za sad!

Ako ga zivis kako treba i jedan zivot je dosta.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: enduro ctx poslato 02 Januar, 2014, 16:36
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 02 Januar, 2014, 15:39
Citat: enduro ctx poslato 02 Januar, 2014, 15:33
  Jos bi dodao da pare kvare ljude...al sto smiruju zivce.
srebroljublje je jedan od smrtnih grehova.
Ako ja sada nestanem, isparim, iza mene ostaje dete a dace bog i iza njega dete, a dace bog i iza njega...a usput i bar 400000 evra u nekretninama....motore kola i te stvari ne racunam....mada ima par oldtajmera koji se mogu unovciti za lepe novce....ali tek kad ja nestanem.
Ako sada ti nestanes....sta ostaje iza tebe.....

       Nekako mi se ne uklapa ovoh 400000 evra sa nekim ko je borac protiv srebrobljublja.

rakoh li da je novac sredstvo a ne cilj.....cilj de svom detetu olaksas, a ako je novac sredstvo, sta da radim....ali da sam taj novac utrosio na nov motor, nova kola, nov mobilni, letovanja zimovanja i kafane, to bi bile bacene pare...mudro ulaganje je takodje jedno od sredstava....ne cilj....
da nli mi treba kuca...treba negde da zivim
da li mi treba lokal...ne treba ali mi je tada radio posao....a sada donosi neke pare
da li mi trebaju skupa kola....nemaju svrhu, jer imam veeeeliki kurac pa nema potrebe da ga produzujem
da li mi treba skup motor.....mozda treba, ali u svakom slucaju mi ne treba nov motor, jer to nije isto....skup motor moze biti i vredniji za deset godina a nov moze biti samo jeftiniji.
da li mitreba skup telefon...ne prave vise skupe sa obicnim dugmicima, a i ja malo malo pa omlatim telefon o zid...pod....vide i njanja pa se primio a sada kuka....aaa gorilla glass
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

SSZGO

uzmi ti lepo prodaj te tvoje nekretnine... uzmi 400000 eura... kupis jedan dvosobni u dubai marini i iznajmis ga godisnje za minimum 25000

em ti ostaje stan em uzimas nevidjeno vise nego sada...

i pritom ne moras ama bas nista da radis
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

metarex


ja mislim da nema vise svrhe da diskutujem... to sto ja osecam dolazi sa godinama i u to sam sad siguran. ko god hoce da ide preko nek ide. ja nit sam mu zavidan nit cu ga odvracati od toga. znam samo da cu se ja uskoro vratiti i to je to..
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

eclipse4

a kako ce strani drzavljanin da kupuje stan?

mislim da to ne moze.

SSZGO

Citat: eclipse4 poslato 02 Januar, 2014, 20:05
a kako ce strani drzavljanin da kupuje stan?

mislim da to ne moze.

a sto ne bi moglo...


nego ja se smorio u ovoj srbiji za par dana

jad i beda, porgesne ljudske vrednosti se cene, svi neljubazni, svi nadrkani

sledeci put zajebi srb. pravo sejsheli ili maldivi


Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Jecko

Napljuvace me sad svi...ali rekla sam...sledeci put kuci 2 nedelje....sve preko toga samo u sezoni :D

mali_zmaj

nemam pojma stvarno jedini razlog zbog kojeg bi otisao (a da sam znao unaprijed da ce mi sin imati problema),je nekakva bolja zdravstevena i struèna pomoæ,al koje mogao znati ¹ta æe biti,po pitanju djeteta! e sad sam vec blizi cetrdesetoj,mislim da ne spadam u "mladi braèni par",tako da im i ne trebam,posebno sa sss! ajd supruga ima fakultet ali..... da sam samo znao prije deset godina,prije nego cemo dobiti klinca i shvatiti da ima problema... al sta je tu je,imamo posao i supruga takodje,krov nad glavom,imamo sta jesti,dok god imam sve to tu sam i borim se za djecu... drzava,ma citava regija je u krizi i kurcu,al bitno da nema rata,a u krizi smo odprilike od 90-te... tako da je vise stvar navike! kao sto bi ljudi rekli nikom nikad ne bi branio da ode odavdje,ja za sada kuburim kao 90% ljudi na balkanu,ali realno..imam krov nad glavom,auto,motor,kakav god ali imam,imam ¹ta jesti..,imaju ljudi koji bi se sutra mjenjali sa mnom... gore navedeni razlog je jedini zbog kojeg bi razgulio...
jin-jang

eclipse4

Citat: SSZGO poslato 02 Januar, 2014, 20:25
Citat: eclipse4 poslato 02 Januar, 2014, 20:05
a kako ce strani drzavljanin da kupuje stan?

mislim da to ne moze.

a sto ne bi moglo...


bem ga nisam bas adekvatan na ovu temu ali neznam kako bi strani drzavljanin kupio stan u nekoj drugoj drzavi,jer ako je moguce da kupis onda automatski znaci da imas i adresu,samim tim i prebivaliste a u paketu toga i boravna viza ili gresim?

bobangsxr

Ma sve moze, na primer u Svajcarskoj mozes da dobijes B vizu ako imas primanja godisnje 120000 chf, samo im do doneses na uvid i imas pravo na B vizu i normalno boravak

eclipse4

Citat: bobangsxr poslato 02 Januar, 2014, 21:32
Ma sve moze, na primer u Svajcarskoj mozes da dobijes B vizu ako imas primanja godisnje 120000 chf, samo im do doneses na uvid i imas pravo na B vizu i normalno boravak

kako da im doneses na uvid da zaradjujes 120.000 chf kad ne smes da radis bez radne vize?

bobangsxr

Citat: eclipse4 poslato 02 Januar, 2014, 21:35
Citat: bobangsxr poslato 02 Januar, 2014, 21:32
Ma sve moze, na primer u Svajcarskoj mozes da dobijes B vizu ako imas primanja godisnje 120000 chf, samo im do doneses na uvid i imas pravo na B vizu i normalno boravak

kako da im doneses na uvid da zaradjujes 120.000 chf kad ne smes da radis bez radne vize?


Ne da radis u CH nego u zemlji gde stanujes, na tu foru Rusi dobijaju boravisne vize