Glavni meni

Za¹to ste jo¹ uvek ovde???

Započeo Uncle Bob, 28 Decembar, 2013, 18:07

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

metarex

Citat: eclipse4 poslato 01 Januar, 2014, 16:19
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 Januar, 2014, 14:57
Citat: freepartyman poslato 01 Januar, 2014, 14:26
Tom logikom su oni kreteni  sto od svoje dece prave socijalne slucajeve najbogatiji, kako legne pored zene ona zatrudni. Imaju osmoro koje jedva hrane a pravi deveto..Taj  ce ceo zivot da zivi kao pas a i njegova porodica, ali on kad odapne ce imati satisfakciju dao je postao bogat kad je umro jer je ostavio desetoro dece iza sebe.
novac je sredstvo a ne cilj...

mislis novac je sredstvo bez koga nikad neces stici do cilja.....sem ako ti neko drugi ne pokloni cilj. ;)

ne mora da znaci. za dosta stvari ti ne treba novac uopste. recimo krenemo ja i ti kod reva da popravimo motore, ja sam kurcevit i drkadzija i imam para a ti ga znas kao drugara al para nemas. sta mislis koji ce pre dapopravi motor? svi mi radimo za neku kintu i pokusavamo da zaradimo sto vise i to je ok. nije ok ako ti je cilj samo da imas sto vise para. poznavao sam jednog tipa koji je preko 35 godina proveo u svajcarskoj. ziveo ko pas jeo ko mis. hranio se hlebom i mlekom u prahu samo da bi sto vise para ustekao. i zaradio je penziju... docekao prvu i umro.... za sta je radio ceo zivot?
@ jecko
to sto ti radis je po meni ok. treba nesto proci u zivotu, videti sveta. jednog dana ces se i ti pozeliti skrasiti i onda ces da biras mesto gde ces sviti svoje gnezdo. mozda ce to biti inostranstvo a mozda i srbija. sve dolazi sa vremenom. do pre 10 godina ni meni nije padalo na pamet da se vratim u srbiju. sada me vuce...
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

metarex

Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

farbach

Sada me je Duci Simonovic podsetio zasto nisam preko. Zato sto necu da zivim u kapitalizmu. Zato sto nemam sposobnost da vidim izolovane stvari, vec celinu. Pa kada vidim sjaj i raskos zapada, vidim i krv dok je to otimano po celom svetu. Ne mogu da odvojim bogatstvo Svajcarske od bede Afrike. Robovlasnicko drustvo jeste bilo surovo, ali postenije od ovog danas. Rob je bio rob i znao je da je rob. Danasnji rob misli da je slobodan, stavise, ubice svakog ko pomisli da ga oslobodi. Neko pametan se dosetio kako da napravi perpetum mobile drustvenog uredjenja. Neka svaka vaska misli da je neko i nesto i neka ima nadu da ce ostvariti svoje gramzive ciljeve.Nema vise ideala, nema TO BE, samo TO HAVE. DA bi se to ostavrilo snizeni su standardi. Nema vise umetnosti i stvaralastva. Da se neki imbecil ne bi osecao inferiorno, svi smo morali da postanemo imbecili. Meni se ljudi na tom ringispilu ne voza. U nekom bogatijem drustvu bih ostvario svoje talente, ali bih ostao zakinut za nesto puno vrednije sto sam dobio ovde, a to je svest o LEPOTI. Sve sto postoji na ovom svetu je napravljeno od istog materijala. Dok sam u dualnoj svesti, kakva je nasa budna dnevna svest, o tome mogu da imam samo intelektulne zakljucke. Neki fragment mene donosi sud o nekom fragmentu realnosti. Sjajno. Eto zasto je celokupna ljudska civilizacija besmislena. Tek kada covek spozna ko je on zapravo, kada nadje svoje istinsko ja moci ce da opaza svet onakvim kakav jeste, napravljen od Ljubavi i Milosti Bozije. Sve ljudske misterije i kvadrature kruga postaju besmislene pred lepotom jednog cveta. Bez te svesti je poptuno svejedno gde sam, u Kalifornij, ili ciganskoj Jaliji gde sam sada.

eclipse4

Citat: metarex poslato 01 Januar, 2014, 19:18
Citat: eclipse4 poslato 01 Januar, 2014, 16:19
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 Januar, 2014, 14:57
Citat: freepartyman poslato 01 Januar, 2014, 14:26
Tom logikom su oni kreteni  sto od svoje dece prave socijalne slucajeve najbogatiji, kako legne pored zene ona zatrudni. Imaju osmoro koje jedva hrane a pravi deveto..Taj  ce ceo zivot da zivi kao pas a i njegova porodica, ali on kad odapne ce imati satisfakciju dao je postao bogat kad je umro jer je ostavio desetoro dece iza sebe.
novac je sredstvo a ne cilj...

mislis novac je sredstvo bez koga nikad neces stici do cilja.....sem ako ti neko drugi ne pokloni cilj. ;)

ne mora da znaci. za dosta stvari ti ne treba novac uopste. recimo krenemo ja i ti kod reva da popravimo motore, ja sam kurcevit i drkadzija i imam para a ti ga znas kao drugara al para nemas. sta mislis koji ce pre dapopravi motor?

pa ako treba slucajno da mi zameni svecicu onda ce verovatno meni kao drugaru,ali ako ja kintu nemam a otisli mi klipovi,sigurno je da nece on da mi ih kupi,a tebi bi debelo naplatio jer imas lovu ali bi ti ih sigurno promenio a i da nece,otiso bi kod drugog koga neznas i taj neznanac majsto bi ti zamenio za kintu....a ja bez kinte ne bih mogao da idem kod nekog koga neznam.....u stvari,da nemam lovu odakle bih uopste imao taj motor? ;)

druze moj,nista danas vise nemoze bez love :(

u stvari,nikada nije ni moglo.

metarex

kapitalne stete uvek snosis sam. bilo kakve da su. pricamo o sitnicama koje moras ali i ne moras da platis. e sad, kod reva jedna sitnica kod kanarinsa druga kod cbrra treca sitnica sa tezge... naravno moras i sam da se ponekad isprsis i da pomognes drugima da bi sve funkcionisalo.
e kad zasluzis da ti ljudi pomazu bez da pare za to traze onda si bogat covek. toga u svici skoro da nema. sve se placa
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

rtaku

Citat: farbach poslato 01 Januar, 2014, 22:39
Sada me je Duci Simonovic podsetio zasto nisam preko. Zato sto necu da zivim u kapitalizmu. Zato sto nemam sposobnost da vidim izolovane stvari, vec celinu. Pa kada vidim sjaj i raskos zapada, vidim i krv dok je to otimano po celom svetu. Ne mogu da odvojim bogatstvo Svajcarske od bede Afrike. Robovlasnicko drustvo jeste bilo surovo, ali postenije od ovog danas. Rob je bio rob i znao je da je rob. Danasnji rob misli da je slobodan, stavise, ubice svakog ko pomisli da ga oslobodi. Neko pametan se dosetio kako da napravi perpetum mobile drustvenog uredjenja. Neka svaka vaska misli da je neko i nesto i neka ima nadu da ce ostvariti svoje gramzive ciljeve.Nema vise ideala, nema TO BE, samo TO HAVE. DA bi se to ostavrilo snizeni su standardi. Nema vise umetnosti i stvaralastva. Da se neki imbecil ne bi osecao inferiorno, svi smo morali da postanemo imbecili. Meni se ljudi na tom ringispilu ne voza. U nekom bogatijem drustvu bih ostvario svoje talente, ali bih ostao zakinut za nesto puno vrednije sto sam dobio ovde, a to je svest o LEPOTI. Sve sto postoji na ovom svetu je napravljeno od istog materijala. Dok sam u dualnoj svesti, kakva je nasa budna dnevna svest, o tome mogu da imam samo intelektulne zakljucke. Neki fragment mene donosi sud o nekom fragmentu realnosti. Sjajno. Eto zasto je celokupna ljudska civilizacija besmislena. Tek kada covek spozna ko je on zapravo, kada nadje svoje istinsko ja moci ce da opaza svet onakvim kakav jeste, napravljen od Ljubavi i Milosti Bozije. Sve ljudske misterije i kvadrature kruga postaju besmislene pred lepotom jednog cveta. Bez te svesti je poptuno svejedno gde sam, u Kalifornij, ili ciganskoj Jaliji gde sam sada.


Sreca je rezultat jednacine  znanja i svesti. Sto si vise video  i sto vise znas  proporcionalno toliko si nesretan.
Covek koji zna nemoze sebe naterati da ne zna, covek koji vidi nemoze sebe naterati da  bude slep.

ЯЭВОЛУТИОН

ja cesto nesto radim oko obrade delova motora...nedaleko od meene majstor koji radi glave i pravi karike....dva puta naplati, tri puta nece...t.ni ja ni on se nismo od toga obogatili.....kod mene neko plati punu cenu,neko duplu, neko pola, a neko ni ne plati, a posao isti....a ima ljudi koji nikad ne moraju da plate...a ima onih kojima kazem da kuca casti a oni opet ostave neku kintu....
@rtaku
nikad neces biti srecan na taj nacin.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

metarex

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 Januar, 2014, 23:53
ja cesto nesto radim oko obrade delova motora...nedaleko od meene majstor koji radi glave i pravi karike....dva puta naplati, tri puta nece...t.ni ja ni on se nismo od toga obogatili.....kod mene neko plati punu cenu,neko duplu, neko pola, a neko ni ne plati, a posao isti....a ima ljudi koji nikad ne moraju da plate...a ima onih kojima kazem da kuca casti a oni opet ostave neku kintu....
@rtaku
nikad neces biti srecan na taj nacin.....

eeee druze moj.. ti si, po meni, bas sretan covek.  [cheers]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

farbach

Citat: rtaku poslato 01 Januar, 2014, 23:43
Citat: farbach poslato 01 Januar, 2014, 22:39



Sreca je rezultat jednacine  znanja i svesti. Sto si vise video  i sto vise znas  proporcionalno toliko si nesretan.
Covek koji zna nemoze sebe naterati da ne zna, covek koji vidi nemoze sebe naterati da  bude slep.


Sreca je pola nesrece. Tek zajedno su celina. Mi tezimo da uzmemo samo pola sveta. Gledamo glumce iz Holivuda kako su vecno mladi, veseli, uspesni...pa pokusavamo da kao oni ostvarimo san ove imperije. Ne gledamo sta se desava kada se svetla ugase, pa kada krenu da se drogiraju, nervno lome...Ne zbrajamo njihove sate kod psihijatra koji pokusava da ih sastavi vec samo one dok broje pare. Klatno ide od srece ka nesreci i nazad. Svaki nas pokusaj da ga zadrzimo u jednoj tacki, ne dovodi do zadrzavanja tog stanja, nego samo do do toga da klatno jos jace tresne na drugu stranu. Iza dualne svesti postoji svet jednosti, svest pre ispoljenog, gde su ljubav i mrznja jedno, sreca i nesreca isto. Svaka pojava na ovom svetu ima svoj antipod, sem svetlosti i dobra. Formalno suprotnost svetlosti je tama, ali tama ne postoji. Kada otvorimo plakar umutra nije mrak, nego nedostatak svetlosti. Isto je i sa dobrim. Zlo ne postoji, postoji odsustvo dobra.

Lazic

Citat: metarex poslato 01 Januar, 2014, 21:11
pogledajte ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=o3Ts5vPX9Lc#t=611

U prvih 2 minuta je sve reèeno, Srbi su idioti...

Jebem ga nenormalna i glupa ba¹, pa taj milo¹eviæ je bio glavni èovek cije na Balkanu do '99-te...[facepalm]


@Marko:
Zna¹ da je moj stav da ðavo dobja platu od boga...:D :-*

p.s. Ne reèe mi da li si èuo onu naci petardu od 600 kila kad su je detonirali...:P

eclipse4

Citat: metarex poslato 01 Januar, 2014, 23:39
......e kad zasluzis da ti ljudi pomazu bez da pare za to traze onda si bogat covek. ...
shvatam drug poentu,ali zivot ne cine samo sitnice,i dodje vreme kad za neke stvari nemoze da ti pomogne ni najbolji ni najblizi.....


Citat: metarex poslato 01 Januar, 2014, 23:39
toga u svici skoro da nema. sve se placa

mislim da si ovde dao odgovor ne sve .......i na buduca i na prosla pitanja.

rtaku

Citat: farbach poslato 02 Januar, 2014, 00:10

Sreca je pola nesrece. Tek zajedno su celina. Zlo ne postoji, postoji odsustvo dobra.
[/quote]

Dovoljno, hvala.

Slazem se potpuno mada put do stanja bezbriznosti mi nije bas jasan.

metarex

Citat: Laziæ poslato 02 Januar, 2014, 00:12
Citat: metarex poslato 01 Januar, 2014, 21:11
pogledajte ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=o3Ts5vPX9Lc#t=611

U prvih 2 minuta je sve reèeno, Srbi su idioti...

Jebem ga nenormalna i glupa ba¹, pa taj milo¹eviæ je bio glavni èovek cije na Balkanu do '99-te...[facepalm]


@Marko:
Zna¹ da je moj stav da ðavo dobja platu od boga...:D :-*

pa ispada tako... meni jedna stvar nije jasna. mozda sam glup ili sta ali cinjenica je da ako ista srbiju moze da izvuce iz krize onda je to poljoprivreda i sve vezano za nju. i sve ove politicke garniture su do sada to ponavljale a niko nista ne radi po tom pitanju nego se i dalje radi po starom: unistiti seljaka tako da ni sam nema sta da jede.
svakoga dana me rajs sve vise i vise odusevljava. covek je sve to video pre sto godina a mi slepi kod ociju ( ovo pobija rtaku-ovu tezu )
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Lazic

Mislim da je ideja dovesti kineske ili arapske seljake, kad na¹i pomru od gladi...

metarex

Citat: eclipse4 poslato 02 Januar, 2014, 00:14
Citat: metarex poslato 01 Januar, 2014, 23:39
......e kad zasluzis da ti ljudi pomazu bez da pare za to traze onda si bogat covek. ...
shvatam drug poentu,ali zivot ne cine samo sitnice,i dodje vreme kad za neke stvari nemoze da ti pomogne ni najbolji ni najblizi.....


Citat: metarex poslato 01 Januar, 2014, 23:39
toga u svici skoro da nema. sve se placa

mislim da si ovde dao odgovor ne sve .......i na buduca i na prosla pitanja.

sve je pitanje mogucnosti ... za tebe je nesto sitnica a za mene  :o i obrnuto. a treba se i sam malo potruditi. svaki problem je resiv.
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

farbach

@lazic, nisam cuo, daleko je.
@rtaku, Ne znam za direktan put. Tesko da je moguc, ali se javi kao nuspojava drugih procesa. Nesto kao zen struktura, kada sam vise svedok postojanja, nego aktivni ucesnik. Sve vec jeste i nema potrebe da se ista menja, jer svet vec jeste savrsen. Tesko je van manastira biti u tom stanju duze vreme, svet baca tamo - vamo.


juga

Bez para se jednostavno ne mo¾e, osim ako se ne vratimo u prvobitnu zajednicu.
Sreæa je relativna, jer nekom treba malo da bi bio sreæan, a nekome SVE nije dovoljno, to zavisi od èoveka i njegovog poimanja sreæe!
A , vi¹e mi se sere od konstatacija: '' mi Srbi smo govna, idioti ...'' , e pa ja nisam, a ko jeste neka ne generalizuje i neka govori samo u svoje ime!!!

Slaninar

Citat: farbach poslato 01 Januar, 2014, 22:39
Sada me je Duci Simonovic podsetio zasto nisam preko. Zato sto necu da zivim u kapitalizmu. Zato sto nemam sposobnost da vidim izolovane stvari, vec celinu. Pa kada vidim sjaj i raskos zapada, vidim i krv dok je to otimano po celom svetu. Ne mogu da odvojim bogatstvo Svajcarske od bede Afrike. Robovlasnicko drustvo jeste bilo surovo, ali postenije od ovog danas. Rob je bio rob i znao je da je rob. Danasnji rob misli da je slobodan, stavise, ubice svakog ko pomisli da ga oslobodi. Neko pametan se dosetio kako da napravi perpetum mobile drustvenog uredjenja. Neka svaka vaska misli da je neko i nesto i neka ima nadu da ce ostvariti svoje gramzive ciljeve.Nema vise ideala, nema TO BE, samo TO HAVE. DA bi se to ostavrilo snizeni su standardi. Nema vise umetnosti i stvaralastva. Da se neki imbecil ne bi osecao inferiorno, svi smo morali da postanemo imbecili. Meni se ljudi na tom ringispilu ne voza. U nekom bogatijem drustvu bih ostvario svoje talente, ali bih ostao zakinut za nesto puno vrednije sto sam dobio ovde, a to je svest o LEPOTI. Sve sto postoji na ovom svetu je napravljeno od istog materijala. Dok sam u dualnoj svesti, kakva je nasa budna dnevna svest, o tome mogu da imam samo intelektulne zakljucke. Neki fragment mene donosi sud o nekom fragmentu realnosti. Sjajno. Eto zasto je celokupna ljudska civilizacija besmislena. Tek kada covek spozna ko je on zapravo, kada nadje svoje istinsko ja moci ce da opaza svet onakvim kakav jeste, napravljen od Ljubavi i Milosti Bozije. Sve ljudske misterije i kvadrature kruga postaju besmislene pred lepotom jednog cveta. Bez te svesti je poptuno svejedno gde sam, u Kalifornij, ili ciganskoj Jaliji gde sam sada.

Tako nekako i ja mislim. Ima dobar grafit na zidu kafane u ns:

"Najveæi neprijatelj slobode je zadovoljan rob".


Jedino ¹to sve to sa zapada veæ deceniju i vi¹e sti¾e kod nas. Doæi æe isto samo u siroma¹nijem obliku. Sranje je sad na globalnom nivou.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Prièa se ukratko svela na to da li se treba obogatiti ili ne, a to nije tema ove teme.

Da li æe svi koji odu preko da se obogate bez obzira na svoje sposobnosti, mentalno stanje i znanje?

Jedva èekam da se obogatim i dr¾im samom sebi palèeve da u tome i uspem :)
Samo, postojii cena koju nisam spreman da platim da bi do tog cilja do¹ao, sve ostalo mo¾e.

Kao ¹to farbach napisa neki ljudi nisu spremni na to i pored svog bogatstva zavr¹avaju kao narkomani, alkoholièari i mentalno poremeæeni (mada su mnogi takvi i bez novca). To ti je kao ¹to su u na¹em gradu ljudi dobili otpremnine od Titan cementare Kosjeriæ i mnogi sve spiskali oèas posla i posle kukali kako ih je dr¾ava zeznula. Navikli su da legne dobra plata svaki mesec, a kad su dobili ogroman novac na gomili, nisu umeli sa njim.

Veæina bogatih ljudi koje znam kada su u opu¹tenom elementu vole da odu negde sa prijateljima, da se raspojasaju, pucaju iz pi¹tolja/pu¹ke, peku ro¹tilj, pikaju fudbal.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu