Glavni meni

Za¹to ste jo¹ uvek ovde???

Započeo Uncle Bob, 28 Decembar, 2013, 18:07

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

Darko

Citat: Uncle Bob poslato 29 Decembar, 2013, 23:03
Citat: Darko poslato 29 Decembar, 2013, 23:00
zato sto mi je ovde do JAJA !!! ;)
Pomazi¹ mi ista.naravno ako ti je ruka èista. :-* [rofl]

hahaha , fazon ti je vrlo , svrsim ti u grlo ...   [rofl] :-*

Gligoric

Nisam zeleo da imam nista tudje tako da sam sam radio i sam zaradjivao !
Ne zelim da se raspravljamo,jer tome nema kraja,svako kroji svoju sudbinu.
Poznajem ljude i tamo i ovde,vidim kome je bolje :) Ne treba tu mnogo matematke.
Znate i sami da kad dodju praznici uvek dolaze "rodjaci" iz daleke Nemake da nam pokazu svoja nova kola,kad je neko od nas upalio auto i ucinio isto.E pa nikad jer mi love za takve ekskurzije nemamo.
Metarex,
Radim kao automaticar-roboticar.. Mada to nije ni bitno,kazem cisto da ne bude da prodajem maglu. U Danskoj je minimalac 2500e!

mareskin


Zato ¹to imamo ni¾i standard.
Oni sa svojom platom mogu da doðu ovde, a mi sa svojom ne mo¾emo tamo.
Njihova plata ovde vredi 3 puta vi¹e.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Uncle Bob

Citat: Gligoric poslato 29 Decembar, 2013, 23:15
Nisam zeleo da imam nista tudje tako da sam sam radio i sam zaradjivao !
Ne zelim da se raspravljamo,jer tome nema kraja,svako kroji svoju sudbinu.
Poznajem ljude i tamo i ovde,vidim kome je bolje :) Ne treba tu mnogo matematke.
Znate i sami da kad dodju praznici uvek dolaze "rodjaci" iz daleke Nemake da nam pokazu svoja nova kola,kad je neko od nas upalio auto i ucinio isto.E pa nikad jer mi love za takve ekskurzije nemamo.
Metarex,
Radim kao automaticar-roboticar.. Mada to nije ni bitno,kazem cisto da ne bude da prodajem maglu. U Danskoj je minimalac 2500e!
A ajd probaj bar virtuelno da zamisl¹ nezamislivo devedeset druga skoro pred kraj ja na graniènom prelazu Izmeðu Austrije i Nemaèke otvaram prozor naravno na dugme a carinik polupijan od utiska i èuðenja jer zaboga otkud to da mu ja d¾ukela balkanska dajem dokumenta iz mercedesa 600 s tako da steram ja ovaj moj pravoslavni triput vareni pa na ladno ispravljani u svu gospodu i aravno gospðe elem ostaje ko ima mozga imaæe ko nema i netreba da ima jebo ti to ako nekome roditelji zarade a on skurca za godinu.:((((
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

cvele


Ja sam iz SRB otisao pre deset i kusur. USA. Imam sve i vise od onoga sto mi je porebno. Materijalno sam obezbedjen za narednih 50g da nista ne radim. Ali mi je jako zao sto nemam drugova. Pravih sa kojima mozes kao covek da popijes pivo, popricas, posavetujes. Nema zivota, ali zato posla, para, novih stanova, automobila toga ima. Ko je spreman da zrtvuje sve zbog para treba odah da pakuje kofere. Srbija i svet se razlikuju kao crno i belo. Cega ovde ima u Srbiji nema i obrnuto.




Uncle Bob

Citat: cvele poslato 30 Decembar, 2013, 00:33

Ja sam iz SRB otisao pre deset i kusur. USA. Imam sve i vise od onoga sto mi je porebno. Materijalno sam obezbedjen za narednih 50g da nista ne radim. Ali mi je jako zao sto nemam drugova. Pravih sa kojima mozes kao covek da popijes pivo, popricas, posavetujes. Nema zivota, ali zato posla, para, novih stanova, automobila toga ima. Ko je spreman da zrtvuje sve zbog para treba odah da pakuje kofere. Srbija i svet se razlikuju kao crno i belo. Cega ovde ima u Srbiji nema i obrnuto.  E bravo ti o tom prièam,pi¹em jbte kad nema¹ sa km da popije¹ ne pivo veæ obiènu èa¹u vode a da ne poène¹ da paranoi¹e¹ za¹to je seo samnom  ¹ta hoæe od mene??? bez ¾elje da uvredim povredim ovde na forumu mislim da stvarno ima vrlo kvalitetnih ljudi je biga znam sad æu navuæi bes i ljutnju mnogih makar i pod svesno i naravno svestan sam vrlo dobro èinjenice da ima onih koji imaju daleko vi¹e od "Ja" nego bole ih qrac da se nama poveravaju




VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

cvele


Mr. Uncle

Ovde je tako. Koliko na knjizici ili u banci, toliko vredis i toliko te postuju. Pod uslovom da postujes sistem i drzavu u kojoj zivis i koja ti je to omogucila. Za Evropu nisam upucen.


metarex

Citat: Gligoric poslato 29 Decembar, 2013, 23:15
Nisam zeleo da imam nista tudje tako da sam sam radio i sam zaradjivao !
Ne zelim da se raspravljamo,jer tome nema kraja,svako kroji svoju sudbinu.
Poznajem ljude i tamo i ovde,vidim kome je bolje :) Ne treba tu mnogo matematke.
Znate i sami da kad dodju praznici uvek dolaze "rodjaci" iz daleke Nemake da nam pokazu svoja nova kola,kad je neko od nas upalio auto i ucinio isto.E pa nikad jer mi love za takve ekskurzije nemamo.
Metarex,
Radim kao automaticar-roboticar.. Mada to nije ni bitno,kazem cisto da ne bude da prodajem maglu. U Danskoj je minimalac 2500e!

znaci programer/ucitelj. ja to radim vec skoro 10 godina i mogu ti reci da i nije neka nauka.radio sam na ABB i Cloos masinama. ali na zapadu postoji neka hijerarhija sto znaci da u proseku jedanput godisnje dobijas neku povisicu. e sad, recimo da je ta povisica 100 evrica na godisnjem nivou. to znaci da ce tebi sa 22. godine, kad dodjes u penzionu starost (65 za sad jer se radi na tome da se digne na 67) tvija plata,ako pocnes sa 5500.- trebala bi biti 9800.- ovo je cista teorija da se razumemo ali isto tako ti mogu reci da teoretske sanse nema da je ikad dobijes. tehnika ide rapidno napred i za par godina mozes racunati sa tim da ce se robotika predavati u skolama. znaci veca konkurencija. a druga stvar, sa ekonomske tecke gledista, toj firmi koja te sad zaposljava se vise isplati da te drzi u srbiji sa platom od 1000 evra nego da te vodi u dansku i da ti da minimalac od 2,5 soma.
sto se dalekih rodjaka tice, pazi ovo:
zivis preko, imas stalnu platu, udjes u prodavnicu, dobar dan ... dobar dan... ja bi ovo, moze potpis molim hvala izvolite. pa tako kupis nov auto, telefon, televizor, komp, kurac palac... i onda lagano otplacijes mesecno.... u nedogled...
pa onda sednes u svoj novi lizani auto i kurcis se pred rodjacima u srbiji a oni misle jebo te vidi ovog, tek je otisao a vec nov auto, motor, telefon itd..
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Uncle Bob

Citat: cvele poslato 30 Decembar, 2013, 00:49

Mr. Uncle

Ovde je tako. Koliko na knjizici ili u banci, toliko vredis i toliko te postuju. Pod uslovom da postujes sistem i drzavu u kojoj zivis i koja ti je to omogucila. Za Evropu nisam upucen.


Ooo yehhh right ajmo svi u MEXICO  [rofl] [rofl] [rofl] [clapp]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Uncle Bob

Citat: cvele poslato 30 Decembar, 2013, 00:33

Ja sam iz SRB otisao pre deset i kusur. USA. Imam sve i vise od onoga sto mi je porebno. Materijalno sam obezbedjen za narednih 50g da nista ne radim. Ali mi je jako zao sto nemam drugova. Pravih sa kojima mozes kao covek da popijes pivo, popricas, posavetujes. Nema zivota, ali zato posla, para, novih stanova, automobila toga ima. Ko je spreman da zrtvuje sve zbog para treba odah da pakuje kofere. Srbija i svet se razlikuju kao crno i belo. Cega ovde ima u Srbiji nema i obrnuto.




Pa ti si jbte siroma¹an  [samoubistvo]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Aleks Cross

Citat: Uncle Bob poslato 30 Decembar, 2013, 01:03
Citat: cvele poslato 30 Decembar, 2013, 00:33

Ja sam iz SRB otisao pre deset i kusur. USA. Imam sve i vise od onoga sto mi je porebno. Materijalno sam obezbedjen za narednih 50g da nista ne radim. Ali mi je jako zao sto nemam drugova. Pravih sa kojima mozes kao covek da popijes pivo, popricas, posavetujes. Nema zivota, ali zato posla, para, novih stanova, automobila toga ima. Ko je spreman da zrtvuje sve zbog para treba odah da pakuje kofere. Srbija i svet se razlikuju kao crno i belo. Cega ovde ima u Srbiji nema i obrnuto.




Pa ti si jbte siroma¹an  [samoubistvo]

Kad u stranoj zemlji zivis i nemas drugove ili prijatelje e onda si ..... sta god da napisem ima da te uvredim a to mi nije namera. Takav problem nisam ovde gde zivim nikad imao, zato sto sam ovde, ne na privremenom radu kao gomila ostalih ljudi koji su pre i posle mene ovde dosli, nego zato sto ovde ZIVIM. Pre dva sata i nesto vratio se sa zezanja, 98% nemci, moj drugar sandjaklija i ja, svi vozimo motore, svi udareni, znaci dobra zajebancija. Kad sam u BG isto tako samo nema nemaca ( osim mene) . Mnogo zajebana tema, sutra ako nadjem vremena mogu da dodam ali bez 10 piva, i da kasiram par minusa zato sto pisem ono sto znam i mislim.


Poz

Aleks Cross

Ajde da ti ne ostanem duzan posto sam procitao da ti idem na racku itd.

Citat: redshadow poslato 28 Decembar, 2013, 19:18
zato sto je do jaja. isao sam u amerike i obisao pola evrope i sranje je preko. preko je do jaja ako imas mnogo para da se odvojis od mase

Ako hoces da se od mase ( o kojoj masi ti pricas junacino ) odvojis kako bi bilo da krenes sa znanjem, trudom, vrednosti, inteligencijom i tvojim karakterom ? Imas klasican malogradjanski problem kao i gomila ljudi koji kroz ono sto imaju mere duzinu svoga cakur. Zivis za SEBE a ne za druge. Kad to ukapiras ukapirao si ...... ma sta da ti ja pricam, nemam ja pojma, ja samo pametujem !

p.s

Bas mi leglo ovo X pivo.

ЯЭВОЛУТИОН

@alexcroos
Govoris iz perpektive nekoga ko je otisao davno...Kod mene ko god dodje motorom u servis  moze da sedne da dobije pivo, rakiju, kafu....batalimo posao, jer posaomoze i sutra...lagano....pa onda malo do kafica, a uvece na adu da se brcnemo....pricam o utorku, ne o nedelji...
Ja sam svuda gde sam bio nalazio ekipu za zezanje....u Francuskoj su to bili arapi...marokanci....dobro zezanje ali se vecine zezanja ne secam.....u Italiji sam bio kratko ali sam odma nasao dve adrenalinske budale...super zezanje....U Grckoj sam se druzio sa Grcima....ozbilni anarhisti i jako slicni nama....ne moz da ih uguras u sistem...nikako.
Ali sam upoznao ljude koji rade i spavaju.....i kuci donesu pare.....ja moje ostavio po barovima i benzinskim pumpama.....
I sa 35 resih da se skrasim da batalim divljinu....Sad sam caffe racer....brzo motorom do najblizeg kafica na kafu i pivo i nazad u servis...Popravljam motore i skutere i vise vremena provedem na dva tocka nego na nogama, a nigde ne idem dalje od kuce....u pola sata test ride...africa,r1, gsxr,zip,runner,varadero.....jebo to.
Kako rekoh kome se ne svidja nek ide...ako ne bude otisao ima da kuka ko ujka pa cemo morati da ga ubijemo :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

grber

Citat: metarex poslato 29 Decembar, 2013, 10:30
Citat: grber poslato 29 Decembar, 2013, 10:23
Imao prilike da odem ali nisam i ne mogu reći da žalim zbog toga. Dokle god imam dovoljno za normalan život, ja sam zadovoljan.

To što mi volimo da se tešimo kako se kod nas živi, a tamo umiru od posla, je diskutabilno. Imam recimo dobre drugare u Švajcarskoj i Danskoj i garantujem da izlaze i druže se mnogo više od proseka ovde.

ako drugari jos uvek zive kod mame i tate i imaju stalni posao onda im je jedini trosak auto, motor i izlasci. verujem da je tako kako kazes. pazi ja imam tri motora solidan auto i jedva da imam vremena da se provozam ko covek. voznja se svodi vikendom 2-3 sata i to je to. niko nije rekao da se nema para nego da se nema vremena.
Ne voze motore :-)  Drugarica u Ch živi sa dečkom, a drugar u Danskoj sa ženom. Normalno radno vreme, posle toga blejanje, svaki drugi vikend snowboarding na drugoj planini. Baš i pominjem njih zbog slobodnog vremena koje imaju, a ne zbog para.

Imam recimo još par drugara u USA koji se razbijaju od posla, tako da naravno sve zavisi... nije sve crno belo kao što su mnogi umislili.

SSZGO

ja ustanem ujutru u 7:00
jedem i odem do teretane

od 8:30 radim trening do 9:30,
odatle odem do druge teretane, trening od 10:00 do 11:00

u 11:15 sam free, do 6 uvece

od 6:00 do 8:15 radim jos dva treninga, free posle 8.15


to je moj prosecni dan. plata za taj dan je 180 eura (zavisi od kursa, euro oscilira, mi se ravnamo prema dolaru koji je fiksan)

tako 30 puta mesecno nekad 2 treninga nekad 7... prosek je 4 dnevno

jos valjam neku gudru sa strane kad mi naleti kupac...

od sledece godine tj 2014 mozda krenem da vodim teretanu, sto mi oduzme malo vise vremena ali bih se ugradio u svaki proizvod i clanarinu koja se proda tamo...


kaze jedan drugar moze to i u srbiji i da on trenira poznate licnosti i uzima vise, mada nesto mu ne verujem
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

DebeliZmaj

cek cek arapine zar nije dubai dobio ono ... neki expo ili tako neshto
si kukao da ce poskupe nekretnine itd:) ...
znachi morash i ti da dizesh cenu usluga ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

prpa_zr


na¾alost nisam imao prilike da odem i oprobam se negde preko.. kao roðeni zrenjaninac nisam stigao dalje od Banja Luke.. a i tamo sam zapalio zbog ribe i konobarisao da finansiram tu "ekskurziju" dok traje..

sada imam porodicu i  ne bih i¹ao ukoliko ne budem prinuðen.. sve moje je ovde tako da sam i ja ovde.. Posao imam bolji od veæine.. na¾alost mrzim svoj posao ali je lova za na¹e uslove pristojna tako nema smisla da se ¾alim.. voleo bih samo da mogu da planiram ¾ivot barem dve godine unapred.. izjeda me samo neizvesnost.
ali zavidim ljudima kao ¹to je SZZGO - on je zapalio preko kao solista, radiæe tamo dok mu prija ako bude hteo da se skrasi tamo - snaæi æe se a ako bude hteo da se vrati - vratiæe se sa nekom lovom pa æe mu opet biti bolje negde da je sedeo ovde

¹ta fali Nadalini? cura zavr¹ila fax.. ovde ne¹to ¹ljakala ovako-onako.. ode na brod da putuje i zaraðuje, upoznaje ljude.. ako to i bude samo provod opet je to u godinama kada ima fore da se zeza




DebeliZmaj

prpa_zr ... nadalina :) ... zavrshila faks, radila kao profesor engleskog u srednjoj skoli :) ... pa ondak otisla preko :) usput gura ka daljim akademskim titulama :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

prpa_zr

Citat: DebeliZmaj poslato 30 Decembar, 2013, 13:01
prpa_zr ... nadalina :) ... zavrshila faks, radila kao profesor engleskog u srednjoj skoli :) ... pa ondak otisla preko :) usput gura ka daljim akademskim titulama :)


znam da je radila u ¹koli i da je ugovoro istekao ili tako ne¹to.. ali nije bitno
uzeo sam je za primer nekoga ko je oti¹ao u pravo vreme.. bez da je ovde ne¹to ostavila nedovr¹eno.. (mislim nema sitne dece da èekaju da se javi preko skype-a i sl)  i   ima izbora da vrati ako hoæe kad hoæe ili da se zaputi preko za stalno

bobangsxr

#139
Evo i ja da iznesem moje vidjenje... Ja sam prvi put dosao u CH kad su pustili vize odmah posle pustanja, radio sam po malo na crno kao keramicar jer sam to raduckao po malo u Srbiji i prosle godine upoznam moju suprugu sa kojom sad imam tromesecnu cerku.
Ja sam krenuo da radim odmah posle zavrsetka osnovne skole ( cale mi je rekao da za motiku ne treba skola), prvo sam krenuo da radim kod jednog lika u sumi koji prodaje drva pa sam presao da radim na gradjevini i sa osamnaest godina sam se zaposlio u firmi za odrzavanje auto puteva. To su sve bili teski poslovi, u firmi sam radio 8 sati dnevno inace ovo drugo se radi stalno i prekida se samo kad je neki praznik nema ni subota ni nedelja,sto se tice para nikad nisam mogao da prebacim 500 evra mesecno i to da radim svaki dan.
Od kad sam dosao U CH moj zivot se totalno promenio,isto radim 8 sati dnevno ( danas ne radim uopste ;D) subota i nedelja slobodni, moja zena radi 100% i ja isto radim 100%,mi smo se dogovorili da ona placa sve troskove a moja plata da se ostavlja sa strane,inace i od njene pretekne prilicno ( moja zena ima 1500 shf vecu platu od mene ;D). U Srbiji sam kupio jedan auto i tri motora, od usta sam odvajao dok nisam skupio pare, bez izlazaka bez druzenja jer u suprotnom sta ces da usparas.
Od kad sam poceo ovde da radim kupio sam dva auta i jedan motor ,plata mi je bruto 4200 na ruke nekih 3600 franaka, uzeli smo stan od nepunih 100 kvadrata... iduce godine idemo u Ameriku na odmor. Meni je ovde mnogo lepo, ucim jezik trudim se da se sto vise integrisem u sistem, odlucio sam da ovde zivim i osnujem porodicu...
E sad ima i tu neke poteskoce, znam dosta ljudi koji ovde rade ali su samo vizicki ovde a sve ostalo im je u Srbiji i njima je stvarno tesko, oni svaku paru ustede da odnesu dole da se nesto napravi a ovde mnogo lose zive i normalno je da im je ovde lose, ja to ne mogu da kazem meni je ovde extra, ja sam od uvek radio tako da mi rad ne predstavlja problem i imam mnogo mnogo vise para... jbg sad je malo problem sto svi mi sanjamo onaj Srpski san da ne radimo nista i da imamo para koliko hocemo, a to na zapadu ne moze... malo sam se raspisao, toliko od mene pozz  [hello]