Glavni meni

Za¹to ste jo¹ uvek ovde???

Započeo Uncle Bob, 28 Decembar, 2013, 18:07

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

clutch&brake

Pa to se slazem... samo zavisi sa cime se zadovoljavas u zivotu
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

SrpskiDzedaj011

Управо тако.

А задовољавати се материјалним стварима или идентификација са послом који обављаш ради егзистенције - гадан проблем ега.

А ако мислиш да немаш проблем - то је још већи проблем.
I have to return some video tapes....

clutch&brake

Pa znas kako... volim da zivim i da se zezam ito sve povlaci da moram da zaradim lovu... a posto nisim varajic i prevarant ostaje mi da radim i da se borim sa problemom... ali kako god meni je dobro
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

SrpskiDzedaj011

Систем је такав. Капитализам. Монетарни систем. Боље нисмо измислили.... То нам је што нам је....

Радиш да би имао новца за живот а од рада немаш времена да живиш и тако у круг.
I have to return some video tapes....

clutch&brake

Pa i nije da nemam vremena... nemam ga na pretek ali ga imam i uvek cu ga imati.
Sve zavisi sa cime se covek zadovoljava i koje ciljeve postavlja u zivotu.
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

SrpskiDzedaj011

I have to return some video tapes....

clutch&brake

Tako da sam ovde zato sto volim Beograd,Srbiju ljude koji me okruzuju...
za ostalo... sam svoju srecu kujem...
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

farbach

Ja cesto odem preko. Budem, malo i vratim se. Preko uopste nije lose. Preko Save u Macvanskoj Mitrovici.

Uncle Bob

VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Gligoric

Rece lepo jedan moj prijatelj "Mi¹ljenje je kao dupe,svako ga ima,a tudje mu smrdi !"
Ja imam 22 godine,imam za nase uslove dobru platu i radim u odlicnoj STRANOJ kompaniji.. Ali recimo da radim u Danskoj isti ovaj posao za istu kompaniju za koju ovde radim imao bih blizu 5000e platu.. Ovo tvrdim provereno jer sam u Danskoj u toj firmi bio i radio skoro godinu dana,sto kroz rad,treninge i obuke..
Evo ovako cena namernica i hrane je ista kao kod nas ali gazirane i masne namernice su skupe.Sto je za mene ok ..Iznajmljivanje stane je duplo skuplje nego kod nas.I na kraju naj losije automobili i motori su 3 puta skuplji nego u Srbiji.Ali opet njihov standard je fantastican i obican radnik tamo ima svoju kuci i nije mu potrebno da ga kako mi to kazemo "Bog pogleda" da zivi dostojanstveno..
Imaju dobar socijalni zivot,normalan i kulturni su mnogo..
Za mene je jedino klima tamo sranje..8 meseci zime-kise,vetra i malo snega..A leto 2 meseca uz maksimalnih 25 stepeni..
E sad poenta svog ovog mog kenj*** je da podelim sa vama moje iskusto i da iznesem svoje misljenje zasto ne bih ostao ovde,a to je:
Zato sto sve ima pogresne vrednosti,zato sto se vise ceni u kojoj si stranci i gde ti tata radi i ko ti je u stvari tata nego ono koliko si ti sposoban..Zato sto kad te zaustavi mutavi policajac i na tebi istrese svoja jaja jer nije smeo to da uradi na onom "Gospodinu" u zatamljenom dzipu iako je doticni u prekrsaju dok se iz kreveta ustao. Mrzim Srbiju zato sto bi te vecina rado na dno povula samo da oni ne samuju na dnu..Zavist i ljubomora nas ubija. Svi su videli kad sam kupio auto pa posle i motor,a niko nije video da imam 80 do 100 sati mesecno odradjenih + redovna mesecna satnica.. Niko ne vidi kad odem na posao u 5 ujutru a dodjem u 23:30 i opet sutra ustanem u 05:00.Ali zato kad kupim auto ili motor odmah krecu sumljiva nagadjanja o poreklu mog novca.
Imam poznanika za kog mogu da potpisem da ne zna ni tablicu mnozenja niti azbzku ni 50%,ali ga je njegov tata uglavio da bude direktor gradske cistoce iako taj direktor ima zavrsenu samo trogodisnju skolu za grejne i rashlane uredjaje.. I sve je to kao okej,u mestu u kom zivim prosperira se uglavnom samo ukoliko imate veze sa kriminalom ili valjate nesto od "secera" .Tako da smo i dosli do toga da nam svaki club i kafic drzi bivsi ili sadasnji najveci diler u opstini. Zdravstvo nam je sranje kao i ceo pravni sistem e zato treba pobeci :/

Izvinite za psovanje ili za bilo sta drugo ukolio nekoga uvredim!

ЯЭВОЛУТИОН

Rece neko ko ima dobru platu u stranoj frmi i zivi dobro...po njegovim recima..........
Ti si zapravo ljubomoran sto ti nemas tatu da te pogura...jer da imas...kurac bi te boleo i za posao i za radno vreme....a nemoj ni da  pomislis da taj sto je na celu opstine ne zna tablicu mnozenja i procente....procente bolje racuna od bilo koga...

p.s.
previse si mlad da budes kivan na drzavu....pred tobom je buducnost.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Mad Max

Citat: Gligoric poslato 29 Decembar, 2013, 21:38
Rece lepo jedan moj prijatelj "Mi¹ljenje je kao dupe,svako ga ima,a tudje mu smrdi !"
Ja imam 22 godine,imam za nase uslove dobru platu i radim u odlicnoj STRANOJ kompaniji.. Ali recimo da radim u Danskoj isti ovaj posao za istu kompaniju za koju ovde radim imao bih blizu 5000e platu.. Ovo tvrdim provereno jer sam u Danskoj u toj firmi bio i radio skoro godinu dana,sto kroz rad,treninge i obuke..
Evo ovako cena namernica i hrane je ista kao kod nas ali gazirane i masne namernice su skupe.Sto je za mene ok ..Iznajmljivanje stane je duplo skuplje nego kod nas.I na kraju naj losije automobili i motori su 3 puta skuplji nego u Srbiji.Ali opet njihov standard je fantastican i obican radnik tamo ima svoju kuci i nije mu potrebno da ga kako mi to kazemo "Bog pogleda" da zivi dostojanstveno..
Imaju dobar socijalni zivot,normalan i kulturni su mnogo..
Za mene je jedino klima tamo sranje..8 meseci zime-kise,vetra i malo snega..A leto 2 meseca uz maksimalnih 25 stepeni..
E sad poenta svog ovog mog kenj*** je da podelim sa vama moje iskusto i da iznesem svoje misljenje zasto ne bih ostao ovde,a to je:
Zato sto sve ima pogresne vrednosti,zato sto se vise ceni u kojoj si stranci i gde ti tata radi i ko ti je u stvari tata nego ono koliko si ti sposoban..Zato sto kad te zaustavi mutavi policajac i na tebi istrese svoja jaja jer nije smeo to da uradi na onom "Gospodinu" u zatamljenom dzipu iako je doticni u prekrsaju dok se iz kreveta ustao. Mrzim Srbiju zato sto bi te vecina rado na dno povula samo da oni ne samuju na dnu..Zavist i ljubomora nas ubija. Svi su videli kad sam kupio auto pa posle i motor,a niko nije video da imam 80 do 100 sati mesecno odradjenih + redovna mesecna satnica.. Niko ne vidi kad odem na posao u 5 ujutru a dodjem u 23:30 i opet sutra ustanem u 05:00.Ali zato kad kupim auto ili motor odmah krecu sumljiva nagadjanja o poreklu mog novca.
Imam poznanika za kog mogu da potpisem da ne zna ni tablicu mnozenja niti azbzku ni 50%,ali ga je njegov tata uglavio da bude direktor gradske cistoce iako taj direktor ima zavrsenu samo trogodisnju skolu za grejne i rashlane uredjaje.. I sve je to kao okej,u mestu u kom zivim prosperira se uglavnom samo ukoliko imate veze sa kriminalom ili valjate nesto od "secera" .Tako da smo i dosli do toga da nam svaki club i kafic drzi bivsi ili sadasnji najveci diler u opstini. Zdravstvo nam je sranje kao i ceo pravni sistem e zato treba pobeci :/

Izvinite za psovanje ili za bilo sta drugo ukolio nekoga uvredim!


Tacno tako, sve si napisao, nazalost kao sto jeste!!!
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 29 Decembar, 2013, 21:49
Rece neko ko ima dobru platu u stranoj frmi i zivi dobro...po njegovim recima..........
Ti si zapravo ljubomoran sto ti nemas tatu da te pogura...jer da imas...kurac bi te boleo i za posao i za radno vreme....a nemoj ni da  pomislis da taj sto je na celu opstine ne zna tablicu mnozenja i procente....procente bolje racuna od bilo koga...

p.s.
previse si mlad da budes kivan na drzavu....pred tobom je buducnost.
Auu, revolucija, pa ti hoces da kazes da nije ovako kao sto je decko napisao, nevezano dal je on ljubomoran za tatu ili ne.

Stvarno tvrdis da je sve bajno i sjajno.

Brzi od smrti, Jaci od bola

Gligoric

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 29 Decembar, 2013, 21:49
Rece neko ko ima dobru platu u stranoj frmi i zivi dobro...po njegovim recima..........
Ti si zapravo ljubomoran sto ti nemas tatu da te pogura...jer da imas...kurac bi te boleo i za posao i za radno vreme....a nemoj ni da  pomislis da taj sto je na celu opstine ne zna tablicu mnozenja i procente....procente bolje racuna od bilo koga...

p.s.
previse si mlad da budes kivan na drzavu....pred tobom je buducnost.
Imam dobru platu jer radim ko konj od 15 godine,i u isto vreme isao u sklolu(Ako je to normalno onda do kur**),a pritom sam sam zakucao na vrata firme i zatrazio posao.
Nisam ljubomoran ni malo pogresno vagas,to sto si stariji od mene ne znaci da bolje sagledavas stvari od nas mladjih uz duzno postovanje..

Gligoric

Otac mi je sposban i radi pristojan posao(Regulise zeleznicki saobracaj u celoj Vojvodini) i ima 4 dece,i privatno radimo keramiku..
Bas naprotiv revolucijo,ponosan sam na mog oca jer na moju porodicu niko nikad prstom nije uperio :)

metarex

Citat: Mad Max poslato 29 Decembar, 2013, 12:05
Osetljiva tema!

Svi su upravu i niko nije upravu!

Da se moze lepo ziveti u EX -YU, moze, samo ako si u politici-stranci koja dominira + da lizes dupe glavnima, ako nisi neko veci tu! Fuj!!!! Gadi mi se taj nacin

zivota, a sve se svodi na tome kod nas!


Pustite price ko hoce da radi moze da zaradi, daj koga lazete! Kako da radis, sve je skoro namesteno, gde ima love, nema sanse konkurisat za posao!

Eto Gvozden covek realno prica, imam drugara-ista delatnost , isti problemi !

Ovde sam sasvim slucajno, a vratio se nikad ne bih, probao sam i uklopio se, nista mi ne smeta tj. RAD RED DISCIPLINA

Stare generacije su dosle da uzmu kintu i nazad, ali ostali ceo zivot i zato zale za domovinom!

Mladi ljudi ovde zive, ne stede extremno! Nema druzenja, gresite ljudi, druzenja nema ako stedis i neces da se izlazes troskovima!

Naravno, ako covek ima los posao, normalno da mu se smuci sve!

Imao sam srecu, nasao dobar posao i super. Inace, nije lako naci neki posao.

Dok god budemo razmisljali kao Uncle Bob "Za sta prozor postojji" ne mozemo ici napred, mislim da prvo covek sebe mora menjat i tako utice na okolinu

mada kod nas je 95% ljudi koji tako razmisljaju i tesko ce se promenit bilo sta, a pogotov na bolje nesto!

pazi kolega... i ja sam ovde vec 27 godina, postigao sam nesto u zivotu nije da nisam. imao sam i dobar posao do pre mesec dana i dobro placen. mislim da je 6 soma doooobra plata. i uklopio sam se verovatno malo bolje nego ti ( posto sam verovatno malko duze tamo... nije podjebavanje) i postujem red rad i disciplinu. do sada drzavu nisam kostao ni franka nego je drzava imala koristi od mene. sto se tice kulture pa ovde ima vise nekulturnih i nepismenih balkanaca nego na balkanu i zato nas i gledaju kako nas gledaju. ili mislis da su vicevi o jugosima sa nedeljnom trenerkom et onako bez veze prepricavani?

da, mladi zive zato sto kod mame i tate stanuju, ne placaju nikakve rezije i sve sto zarade potrose na besne aute, motore i izlaske. i ko kaze da se druzenje svodi na diskoteke i kafane?? moje drustvo i ja vrlo cesto znamo da se zapijemo kod nekoga u garazi ili odemo negde u sumu na rostiljanje. ako je tako da se nikad nebi vratio a zasto onda sa vremena na vreme odes u zavicaj a predpostavljam da je tako. znaci da i tebe malo vuce...
mene vuce srbija, moja loznica i nas narod. i ja isto kukam da je kod nas lose i da je muka ali me ipak vuce. pare su pare a zivot je zivot. e sad, pitanje je sta kome pod definicijom zivot stoji. za ceo zivot se ne moze zaraditi tako da kad jednom kazes e sad odo u picku materinu,(Sve oko BG  ;D ) ne moras nista da radis

nemoj me pogresno shvatiti,fne napadam te ni u kom pogledu i ne osudjujem te. svako ima svoje misljenje... ima ovde hleba ali nije to zivot... bar ne za mene. mozda to dolazi sa godinama...jbm li ga sta znam...  [neampojma] [cheers]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

ЯЭВОЛУТИОН

Jok bre....nego covek govori istinu ....ali to nema veze sa njegovom ljubomorom....on kaze kako mnogo radi i mnogo ima...sto kuka...hteo bi da ne radi nista a da ima mnogo kao onaj sto ga tata zaposlio....ali nema tatu....

Nigde nije bajno i sjajno i svako ima svoje vidjenje stvari...li ima pravo na svoju odluku gde da zivi i radi....otici preko je riziko baz dobre podrske....cak i tada treba mnogo znanja i rada...i naravno srece....
Odu ljudi preko odrode se....zaborave....
Turci su napravili jaku industriju donoseci pare i tehnologiju iz nemacke.....Srbi siu doneli neke pare i sazidali kucerine po selima u kojima niko ne zivi.....da su ulozili toliko para u neku proizvodnju hrane i deca bi im zivela ovde....Ne deca su ovde dok su mala, deda i baba ih cuvaju, drzava srbija ih skoluje a posle odu da rade za neke tamo.....pa ja bi svim studentima dao stipendiju u visini stanovanja u studenskom domu i hrani....pa kad rese da odu iz zemlje vrate pare ....da mogu i drugi da se stipendiraju....ovako studenti koji valjaju odu da rade i zaradjuju pare nekoj drugoj drzavi a nama ostane skart.....
Zivot je pun nelogicnosti....crno i belo...jin i jang....nigde nije idealno, samo neko daje prioritet materijalnom a neko duhovnom.....
Vi iz R Srpske ste u prednosti ....imate svi po dva tri pasosa....ja imam pravo na tri ali nemam nijedan osim Srpskog....iz inata.
@gligoric
Da , i ja radim od 16. pa sta.....i to je na zapadu normalno...samo mislite da to samo ovde ima....i 12 do 15 sati dnevo.....i to je na zapadu normalno....i dva pa i tri posla......
Da je tvoj otac zaposlio tebe kod sebe u firmi, kurac bi te boleo dal neko pokazuje prstom ili ne.....kako ne shvatas koriscenje sanse je normalno....ja znam ljude koji su strasno sposobni, zavrsili su isteskole kao i njihovi roditelji ali zbog nekog ponosa se bave totalno drugim poslom....pa ko bolje poznaje posao od njih....pera lozac.
Ja sagledavam stvari kao privatnik koji se macevao sa drzavovm 15 godina drzeci privatnu firmu i prolazeci tendere bez mitologije i veza...samo na drskost....na kraju me to kostalo firme, ali ja sam isterao svoje....

ohhh...nemam snage da pisem....kome se ne svidja ovde ne bih ga zadrzavao....putuj igumane na manastir ne misli.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Uncle Bob

Citat: Gligoric poslato 29 Decembar, 2013, 21:56
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 29 Decembar, 2013, 21:49
Rece neko ko ima dobru platu u stranoj frmi i zivi dobro...po njegovim recima..........
Ti si zapravo ljubomoran sto ti nemas tatu da te pogura...jer da imas...kurac bi te boleo i za posao i za radno vreme....a nemoj ni da  pomislis da taj sto je na celu opstine ne zna tablicu mnozenja i procente....procente bolje racuna od bilo koga...

p.s.
previse si mlad da budes kivan na drzavu....pred tobom je buducnost.
Imam dobru platu jer radim ko konj od 15 godine,i u isto vreme isao u sklolu(Ako je to normalno onda do kur**),a pritom sam sam zakucao na vrata firme i zatrazio posao.
Nisam ljubomoran ni malo pogresno vagas,to sto si stariji od mene ne znaci da bolje sagledavas stvari od nas mladjih uz duzno postovanje..
Dru¾e brate sine kako god ako ti je uteha i ja ne od svoje 15 te veæod 16 po¹ao da radim budi siguran te¾e poslove mo¹ misliti meni 60 kila a d¾ak sa pirinèem 80 kao poslu¾ilac ma¹ine Richareli za pakovanje pirinèaa u biv¹em centroproizvodu u dobanovcima wtf a za¹to je pisalo na kesama surèin?a naravno mi stariji neznamo pojma veæ fala bogu pa ima vas mlaðih da nas prosvetlite: :D
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

metarex

Citat: Gligoric poslato 29 Decembar, 2013, 21:59
Otac mi je sposban i radi pristojan posao(Regulise zeleznicki saobracaj u celoj Vojvodini) i ima 4 dece,i privatno radimo keramiku..
Bas naprotiv revolucijo,ponosan sam na mog oca jer na moju porodicu niko nikad prstom nije uperio :)

Imam dobru platu jer radim ko konj od 15 godine,i u isto vreme isao u sklolu(Ako je to normalno onda do kur**),a pritom sam sam zakucao na vrata firme i zatrazio posao.
Nisam ljubomoran ni malo pogresno vagas,to sto si stariji od mene ne znaci da bolje sagledavas stvari od nas mladjih uz duzno postovanje..

svaka cast tvomocu, znaci domacin covek koji je odgajio decu kako treba i postujem to sto radite privatno. to znaci da ste vredna i postena  familija.

e sad, to sto si isao od 15v godine da radis to je zato sto si hteo nesto vise da postignes i to je isto za pohvalu ali nije za orden. razmisli sta bi bilo da si sedeo po kaficima i zezao se? isto bi ti zivot prosao ali nebi imao ovo sta sad imas.
sta mislis kolika je plata u svabiji? prosek izmedju 1300 i 1500 eura. pricamo o 3/4 radnika. cisto sumnjam da bi ti neko dao 5 soma osim ako nisi neki menadzer ili IT sektor. sa 22. godine sigurno ne
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Uncle Bob

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 29 Decembar, 2013, 22:09
Jok bre....nego covek govori istinu ....ali to nema veze sa njegovom ljubomorom....on kaze kako mnogo radi i mnogo ima...sto kuka...hteo bi da ne radi nista a da ima mnogo kao onaj sto ga tata zaposlio....ali nema tatu....

Nigde nije bajno i sjajno i svako ima svoje vidjenje stvari...li ima pravo na svoju odluku gde da zivi i radi....otici preko je riziko baz dobre podrske....cak i tada treba mnogo znanja i rada...i naravno srece....
Odu ljudi preko odrode se....zaborave....
Turci su napravili jaku industriju donoseci pare i tehnologiju iz nemacke.....Srbi siu doneli neke pare i sazidali kucerine po selima u kojima niko ne zivi.....da su ulozili toliko para u neku proizvodnju hrane i deca bi im zivela ovde....Ne deca su ovde dok su mala, deda i baba ih cuvaju, drzava srbija ih skoluje a posle odu da rade za neke tamo.....pa ja bi svim studentima dao stipendiju u visini stanovanja u studenskom domu i hrani....pa kad rese da odu iz zemlje vrate pare ....da mogu i drugi da se stipendiraju....ovako studenti koji valjaju odu da rade i zaradjuju pare nekoj drugoj drzavi a nama ostane skart.....
Zivot je pun nelogicnosti....crno i belo...jin i jang....nigde nije idealno, samo neko daje prioritet materijalnom a neko duhovnom.....
Vi iz R Srpske ste u prednosti ....imate svi po dva tri pasosa....ja imam pravo na tri ali nemam nijedan osim Srpskog....iz inata.
@gligoric
Da , i ja radim od 16. pa sta.....i to je na zapadu normalno...samo mislite da to samo ovde ima....i 12 do 15 sati dnevo.....i to je na zapadu normalno....i dva pa i tri posla......
Da je tvoj otac zaposlio tebe kod sebe u firmi, kurac bi te boleo dal neko pokazuje prstom ili ne.....kako ne shvatas koriscenje sanse je normalno....ja znam ljude koji su strasno sposobni, zavrsili su isteskole kao i njihovi roditelji ali zbog nekog ponosa se bave totalno drugim poslom....pa ko bolje poznaje posao od njih....pera lozac.
Ja sagledavam stvari kao privatnik koji se macevao sa drzavovm 15 godina drzeci privatnu firmu i prolazeci tendere bez mitologije i veza...samo na drskost....na kraju me to kostalo firme, ali ja sam isterao svoje....

ohhh...nemam snage da pisem....kome se ne svidja ovde ne bih ga zadrzavao....putuj igumane na manastir ne misli.
Matori sve si u pravi ne sporim nego jednostavno mo¾e biti da sam se ja u startu lo¹e izrazio meni je bre muka vi¹e od ljubopitljivih pogleda iz kom¹iluka "pa odakle mu pièka mu materina" kog je sad zajebao il,prevario svejedno a ja samo hoæu da ovo ¹to mi je onaj èika odozgo odredio provedem pecajuæi i da me boli pajèe za sve bre i dal.æe rusi da razmeste svoj nuklearni potencijal il.dal æe Asada da obese.Naravno peder sam jer mi je stalo do moje dece i njihove dobrobiti i to je jedino ¹to me zanima u ¾ivotu.:)
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM