Glavni meni

Za¹to ste jo¹ uvek ovde???

Započeo Uncle Bob, 28 Decembar, 2013, 18:07

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

mareskin

Poslovi koje ljudi rade i uslovi pod kojima ih rade su razlièiti.
Svako izvaga za sebe i proceni da li bi promena koju napravi donela dobro ili lo¹e njegovoj porodici, da li æe u stvari biti sreæniji ili ¹ta god.
Mnogi su ovde, kao i ja, svesno doneli odluku da ne idu. Svako iz svog razloga.

Niko tamo ne èeka nekoga iz Srbije da bi ga zaposlio za velike pare. Ako ste nekvalifikovani ili ne naðete posao u struci radiæete u su¹tini fizièke poslove. Ja ne mislim da èovek bilo gde u svetu ¾ivi odlièno radeæi slabo plaæene poslove. Glavna razlika je ¹to kad novac donese¹ ovde on vredi par puta vi¹e. Tako moji roðaci imaju po 4 kuæe u Srbiji napravljene 90-ih, a tamo ¾ive u malom stanu i ¹tede na svakom koraku.

Ali, opet nagla¹avam razlièiti ljudi, razlièite sudbine. Neki prijatelji rade po nekoliko meseci u Nemaèkoj. Zarade oko 1500 evra meseèno. Tamo nigde ne izlaze i ne prave tro¹kove da bi ovde porodica mogla dobro da im ¾ivi. Jer kada ovde zaradi¹ 20-30000 ili kad donese¹ 1000 evra meseèno nije isto.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ЯЭВОЛУТИОН

ja radim od 10 do 16 h...ne radim subotom i nedeljom i slabo radim tri meseca zimi....dakle ako sracunamo moje slobodno vreme odbijemo spavanje i pomnozimo sa mojoj cenom rada ....dodjemo da toga da svajcarac kad svoje slobodno vreme ponozi sa svojom cenom rada.....pa recimo da smo tu negde....on ima kredite za sve i obicno nema tamo kucu u vlasnistvu....ja ovde nemam kredite, nemam karticu ali imam kucu....jedina prednost gastarbajtera je sto ce otici u penziju...deviznu....ali posto mislim da su se i tamo namazali mrka kapa...
Manjine idu u nemacku i traze azil....800 evra po osobi.....dok ti ne rese status....odes i trazis azil, ali moras da se nagaravis .....
Znam momka koji je dosao ovde iz amerika, radio kao direktor u nekoj stranoj firmi i zaljubio se....kad je shvatio da ce provoditi vise vremena na poslu nego sa porodicom, za 20000 evra je kupio imanja na smederevskom puti , napravio staklenike i poceo proizvodnju povrca...neka govna zelena gaji na vodi a ne u zemlji.....a usput gaji u vodi ispod biljaka i neku ribu.....zatvorio krug i kaze da od toga moze da se zivi....s tim da nema velike prohteve ali je ceo dan sa porodicom.....sve kosta pa i slobodno vreme.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Mad Max

Osetljiva tema!

Svi su upravu i niko nije upravu!

Da se moze lepo ziveti u EX -YU, moze, samo ako si u politici-stranci koja dominira + da lizes dupe glavnima, ako nisi neko veci tu! Fuj!!!! Gadi mi se taj nacin

zivota, a sve se svodi na tome kod nas!


Pustite price ko hoce da radi moze da zaradi, daj koga lazete! Kako da radis, sve je skoro namesteno, gde ima love, nema sanse konkurisat za posao!

Eto Gvozden covek realno prica, imam drugara-ista delatnost , isti problemi !

Ovde sam sasvim slucajno, a vratio se nikad ne bih, probao sam i uklopio se, nista mi ne smeta tj. RAD RED DISCIPLINA

Stare generacije su dosle da uzmu kintu i nazad, ali ostali ceo zivot i zato zale za domovinom!

Mladi ljudi ovde zive, ne stede extremno! Nema druzenja, gresite ljudi, druzenja nema ako stedis i neces da se izlazes troskovima!

Naravno, ako covek ima los posao, normalno da mu se smuci sve!

Imao sam srecu, nasao dobar posao i super. Inace, nije lako naci neki posao.

Dok god budemo razmisljali kao Uncle Bob "Za sta prozor postojji" ne mozemo ici napred, mislim da prvo covek sebe mora menjat i tako utice na okolinu

mada kod nas je 95% ljudi koji tako razmisljaju i tesko ce se promenit bilo sta, a pogotov na bolje nesto!
Brzi od smrti, Jaci od bola

sibin

ko nije znao da napravi novac ovde nece ni negde preko. tu postoje zamene teza kad je u pitanju visina zarade. vidim spominje se nekih 1500e pa to je za preko vise nego smesno. ja sam proveo 6god u nyc-ju zaradivao mnogo vise od toga pa nije dovoljno za neki normalan zivot kako bih hteo. u svakom slucaju mislim da ko zeli treba da proba inostranstvo mozda mu se i dopadne. meni nisu falile nostalgicne gluposti, u ny postoje: domace pljeskavice, burek, domaci kuleni kobasice sve sto pozelis. problem je rad po citav dan, neko je u temi lepo spomenuo da ima tri motora a da nema vremena da ih vozi.

mareskin


Meni se èini da je ovde glavni problem ¹to "svi" nekako imaju oseæaj da æe, ba¹ oni, da odu u inostranstvo i zarade dovoljno da postanu milioneri.
Previða se da, kao i ovde, i tamo nisu svi ljudi najsposobniji. I da neko mora biti prosek.

Ovo ¹to ka¾e Revolution "izraèuna¹" koliko zaradi¹/koliko vremena za ¾ivot ti ostane i sam proceni¹.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Uncle Bob

Citat: Mad Max poslato 29 Decembar, 2013, 12:05
Osetljiva tema!

Svi su upravu i niko nije upravu!

Da se moze lepo ziveti u EX -YU, moze, samo ako si u politici-stranci koja dominira + da lizes dupe glavnima, ako nisi neko veci tu! Fuj!!!! Gadi mi se taj nacin

zivota, a sve se svodi na tome kod nas!


Pustite price ko hoce da radi moze da zaradi, daj koga lazete! Kako da radis, sve je skoro namesteno, gde ima love, nema sanse konkurisat za posao!

Eto Gvozden covek realno prica, imam drugara-ista delatnost , isti problemi !

Ovde sam sasvim slucajno, a vratio se nikad ne bih, probao sam i uklopio se, nista mi ne smeta tj. RAD RED DISCIPLINA

Stare generacije su dosle da uzmu kintu i nazad, ali ostali ceo zivot i zato zale za domovinom!

Mladi ljudi ovde zive, ne stede extremno! Nema druzenja, gresite ljudi, druzenja nema ako stedis i neces da se izlazes troskovima!

Naravno, ako covek ima los posao, normalno da mu se smuci sve!

Imao sam srecu, nasao dobar posao i super. Inace, nije lako naci neki posao.

Dok god budemo razmisljali kao Uncle Bob "Za sta prozor postojji" ne mozemo ici napred, mislim da prvo covek sebe mora menjat i tako utice na okolinu

mada kod nas je 95% ljudi koji tako razmisljaju i tesko ce se promenit bilo sta, a pogotov na bolje nesto!
Vidim èitao si al,nisi proèitao da prozor slu¾i za one koji nemaju elementarnu kulturu pona¹anja u civilizovanoj zajednici pa im je lak¹e da kesu spuste kroz prozor umesto kao svi drugi odnesu svoje smeæe do kontejnera.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Mad Max

Citat: Uncle Bob poslato 29 Decembar, 2013, 12:53
Citat: Mad Max poslato 29 Decembar, 2013, 12:05
Osetljiva tema!

Svi su upravu i niko nije upravu!

Da se moze lepo ziveti u EX -YU, moze, samo ako si u politici-stranci koja dominira + da lizes dupe glavnima, ako nisi neko veci tu! Fuj!!!! Gadi mi se taj nacin

zivota, a sve se svodi na tome kod nas!


Pustite price ko hoce da radi moze da zaradi, daj koga lazete! Kako da radis, sve je skoro namesteno, gde ima love, nema sanse konkurisat za posao!

Eto Gvozden covek realno prica, imam drugara-ista delatnost , isti problemi !

Ovde sam sasvim slucajno, a vratio se nikad ne bih, probao sam i uklopio se, nista mi ne smeta tj. RAD RED DISCIPLINA

Stare generacije su dosle da uzmu kintu i nazad, ali ostali ceo zivot i zato zale za domovinom!

Mladi ljudi ovde zive, ne stede extremno! Nema druzenja, gresite ljudi, druzenja nema ako stedis i neces da se izlazes troskovima!

Naravno, ako covek ima los posao, normalno da mu se smuci sve!

Imao sam srecu, nasao dobar posao i super. Inace, nije lako naci neki posao.

Dok god budemo razmisljali kao Uncle Bob "Za sta prozor postojji" ne mozemo ici napred, mislim da prvo covek sebe mora menjat i tako utice na okolinu

mada kod nas je 95% ljudi koji tako razmisljaju i tesko ce se promenit bilo sta, a pogotov na bolje nesto!
Vidim èitao si al,nisi proèitao da prozor slu¾i za one koji nemaju elementarnu kulturu pona¹anja u civilizovanoj zajednici pa im je lak¹e da kesu spuste kroz prozor umesto kao svi drugi odnesu svoje smeæe do kontejnera.

Ja samo mislim da dok god imamo takvu svest, ne mozemo napred.

Mozda sam te pogresno razumeo. Da, to nema veze sa inostranstvom, nego se to uci kod kuce.

Brzi od smrti, Jaci od bola

Uncle Bob

Citat: mareskin poslato 29 Decembar, 2013, 12:46

Meni se èini da je ovde glavni problem ¹to "svi" nekako imaju oseæaj da æe, ba¹ oni, da odu u inostranstvo i zarade dovoljno da postanu milioneri.
Previða se da, kao i ovde, i tamo nisu svi ljudi najsposobniji. I da neko mora biti prosek.

Ovo ¹to ka¾e Revolution "izraèuna¹" koliko zaradi¹/koliko vremena za ¾ivot ti ostane i sam proceni¹.

Mare sve to stoji ali meni nije prioritet da odem da bih zaradio veæ da odem na neko lepo mesto i da skromno al,stvarno skromno ¾ivim iskreno najvi¹e bih voleo ali je komplikovana procedura za naprimer Holandske antile (ju¾na amerika) prelepo mesto ne nisam bio, bio je moj kum gledao sam fotografije i ne¹to video materijala ono je bar po meni raj na zemlji,za pristojnu sumu se mo¾e kupiti kuæica normalan ¾ivot nije preterano skup èak i  gledano sa na¹im prihodima, e zato poku¹avam da unovèim nekretnine onda je skroz druga prièa kad vide da sa sobom donosi¹ novac a ne da im bude¹ na teretu.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

mareskin


Tako moj prijatelj, koji je u penziji, ode kod svog prijatelja u Bijelu na par meseci. Sedi pored mora, pijucka, gricka i u¾iva.
Dobro je imati prijatelja sa kuæom na moru koja je skoro stalno prazna ;)
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF

Citat: metarex poslato 29 Decembar, 2013, 10:30
pazi ja imam tri motora solidan auto i jedva da imam vremena da se provozam ko covek. voznja se svodi vikendom 2-3 sata i to je to. niko nije rekao da se nema para nego da se nema vremena.

idi motorom na posao i vozices se svaki dan :)

ja se u sezoni vozim bukvalno svaki dan ali idem samo na 2-3 voznje godisnje da se stvarno samo vozim
ovo ostalo je sve da zavrsim neku obavezu

spojite lepo i korisno

borkos

Ti ko Englezi...Oni tako rade masovno...Sto je super...
Don`t ask what you can do for your country.Ask what your country can do for you!!!

metarex

Citat: UFF poslato 29 Decembar, 2013, 14:07
Citat: metarex poslato 29 Decembar, 2013, 10:30
pazi ja imam tri motora solidan auto i jedva da imam vremena da se provozam ko covek. voznja se svodi vikendom 2-3 sata i to je to. niko nije rekao da se nema para nego da se nema vremena.

idi motorom na posao i vozices se svaki dan :)

ja se u sezoni vozim bukvalno svaki dan ali idem samo na 2-3 voznje godisnje da se stvarno samo vozim
ovo ostalo je sve da zavrsim neku obavezu

spojite lepo i korisno

da.. a sta mislis da sam do sada radio? jedino sto mi do posla nema ni 2 km tako da je samo akanje masine...
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

UFF

preseli se na drugi kraj grada kao ja :D

metarex

Citat: UFF poslato 29 Decembar, 2013, 18:12
preseli se na drugi kraj grada kao ja :D

eeeee uffe i taj problem sam resio.... u stvari resili ga drugi, dobio otkaz.... ipak ti ne citas sve postove ;D
po zakonu sam duzan da prihvatim posao u radijusu od 2 sata voznje.... srecom, to je njihovih 2 sata inace bi morao da trazim posao u francuskoj ili nemackoj ili italiji [panic] [panic] ;D ;D [rofl] [rofl] [rofl]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

OKi

Citat: Uncle Bob poslato 29 Decembar, 2013, 13:01
Mare sve to stoji ali meni nije prioritet da odem da bih zaradio veæ da odem na neko lepo mesto
A ima i ona izreka >> ,,nije bitno gde si, nego sa kim si,, ! Tu mislim i na porodicu i drugare i .......

SrpskiDzedaj011

Није све у новцу....

Свестан сам тога да се никада нећу обогатити....
Дистанцирам се пуког материјализама и потребе ега да се задовољава нечим тако пролазним и небитним....

Али границе су само замишљена линија - исто тако пролазна и небитна....

Ко зна где ћу сутра бити....
I have to return some video tapes....

clutch&brake

A i drzavni posao je drzavni posao
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

SrpskiDzedaj011

И посао код приватника је посао код приватника....
I have to return some video tapes....

clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

SrpskiDzedaj011

Све има предности и мане....
I have to return some video tapes....