Glavni meni

Za¹to ste jo¹ uvek ovde???

Započeo Uncle Bob, 28 Decembar, 2013, 18:07

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

Uncle Bob

Citat: hurricane poslato 29 Decembar, 2013, 01:40
da bre, ovde su svi dobrodo¹li...

ne mora¹ ni jezik da zna¹, a ni ðubre u kantu da baca¹...
Pa msm èemu slu¾i prozor?
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Hurricane

jasno...

a ovima preko nije èak dovoljna ni jedna kanta, imaju kantu za ovo, kantu za ono...

majke im ga zakomplikovane i nakaradne...

Uncle Bob

Citat: Gvozden poslato 29 Decembar, 2013, 02:10
Moj cuveni citiat
VOLIM I JA NERANCE NO TRPIM.... jako jako dobar moment.
Linijom manjeg otpora... to mi je jako poznato, èak ¹tavi¹e doktorirao na tom.
Iako sam propali stundent fdu , 2 na listi ( Dragi predsednik nas sve tero u rat sem ma¹inaca) ...., sa znanjem hebrejskog (3P se da studiram fotografiju u Izraelu)
I Istina ovde je najbolje kad se sve sabere i oduzme..
So far so god... fck daj jos jedno pivo..
Ovi sto su se skolovali d¾abe sad nam sole pamet i kroje ¾ivot... Aj priu¹ti od redovnih primanja svom detetu ¹kolovanje kao ¹to su oni imali. Fck ajde samo priu¹ti sebi jebeno leèenje.. zubara, ajd da ne pravim dubiozu... plati¹ klati¹ samo ¹to ovde treba da se zaradi to da klati¹...neminovno da mora¹ da plati¹ , kao i na trulom zapadu...
Aj sto ne idete svi  na Duboku na malo ski ovo ono... ja radio par godina na TV Kopu znam stil.. aha... cifra.. Idii radi kod onog sto muva sa kacigama, magacinom, nek prica Andreja, pa idi na Kop, Bejlasnicu, Jahorinu... A pa to je van standarda!? Cek, a sta onda ostaje..!? pivo u 2l, zajebi me Diner Intergalatic i tih fora, gde onda? Sta je izbor, radi s ko konj pa sta ostane, al super kuci si , imao si kombinaciju, mozda 60% tvojih drugara nije imalo ili je konobarica, ili butikasica ili sl...Pa dok je stas sluzi moze da se nada tome posle ne gine market ili neka proizvodnja kod stranog ulagaca koji dobije 2-10K evra po zaposlenom ....Koji btw mi privatnici ne dobijemo , cak ni onih 120.000 sto kenjaju na tv-u jer je previse zahteva a drzava nema, zato ima za strance... + besplatno zemljiste...
Ej bre truli smo do 00 samo  nekom casa do pola puna nekom do pola prazna... al neka ima vremena, sad ce PRavednjaci da objasne sta i kako treba da se radi. Cek vize da nam daju, a ovamo EU nas ceka... Sere im se od nas..

Aaaahhh kako bih voleo da sam dvadeset godina mlaði i da se opet vratim u kamp na obuku u Krav Magu ,Izrael.Tamo sazna¹ dal,si mu¹ko il nisi.:)
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Gvozden

Znam bre, al dzaba kevcem na zvezde i mesec sada.. Realno pizdim oko poslaa , kredita.
Pa evo u tvom Novom sadu se 3 puta menjala politika oko reklama. Radio sam puno lokala tamo , Lupus, centar, dunavska... Zove me drugar i kuka kako je skinuo 7 kom za 10 dana, a nije ni jednu postavio. A secas se kako je gradska uprava donela odluku. Nikad u istoriji NS nije bilo losije ekipe....
Prvo je bilo da se placa reklama, ( naravno i treba), posle posebno prosvetljene pa posle i nasvetljene.... Eno dve firme u NS dobile sve poslove i masovno ljudi gase manje radnje. nEko ce reci pa ok, to je trzisna trka i poslovni rizici...e pa nije bas tako , Ja recimo najvise reklama radim po Beogradu... dupe i oko u poredjenju sa NS... Pravila u svakoj opstini drugacija, radio sam od Subaru salona, do pabova na tashu, ustanickoj, Gargarina... i bolji sam od vecine, jes da je manja frima i ekipa ali unatoc svemu i kvalitetu i ceni... Ovde te kolju sa tupim nozem. Umesto da placamo poreze, doprinose i da pomognu ljudima oko zaposljavanja oni sve vise otezavaju. Pa jesi gledao skoro kakve reference treba da ima neko od magacionera do menagmenta... Automatski otpada najmanje polovina... samo me interesuju kako da imaju pripravnicki. Aj kako ja nekog da obucim( a obucio sam jedno 15-20 ljudi za dizajn, montazu, bravariju, firmopisacki posao) a da mi ne smeta ili da imam uslova da ga ikako platim...
Mislim, meni je porodica ovde, deca, sve. Ne ide mi se ni u snu...samo zajebi me sa tim standardom koji se diktira na TV-u ili novinama. Pa jbt ceo Bg je veci od Vojvodine ... Gde je Vrbas, Senta, Kula ,Mol, Sombor, Backa Palanka,da ne ispadne da samo o Vojvodini pricam Lozinica Prokuplje, Bor, i masa ostalih manjig gradova......
To je buraz sve Srbija i neciji dom, samo sto je nekom zivot majka , a nekom maceha... A cigla je cigla i ekser je ekser bilo da ga kucas u Kosjericu bilo u BEogradu...samo sto je sve posle toga veeelika razlika.. Elem, nece biti bolje , a nama sta bog da..

Uncle Bob

Zato sam re¹io da ¹ta god mogu rasprodam i da odveslam jo¹ mi nije toliko kasno,da se razumemo u odnosu na 90% ljudi super ¾ivim al,jednostavno to nije to  gledam ako mogu da se zabodem negde na jezerce "Komo" pazarim ne¹to skromno i da pecam po ceo dan,naravno da imam ne¹to kinte za svakodnevne potrep¹tine tipa leba mleko i tako to i naravno za povremenu uslugu nekih dama sa potvrdom o zdravstvenom stanju.Za¹to pa zato ¹to je ovde sve oti¹lo u kurac krasni na vreme sam obezbedio decu i biv¹e gospoðe tako da biti ovde vi¹e a bre èemu a da patriotizam ma va¾i al,u nekom drugom ¾ivotu a od mene za jedan ¾ivot i previ¹e bre ova patria da ¾ivim jo¹ deset ¾ivota ne bi stigla da mi se odu¾i znam neko æe da pomisli e Milisave sere¹ al,ne nego samo sam brutalno iskren.:)
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Conti-Moto

Zasto mislis da ce ti preko biti bolje ?
Svugde jedva cekaju da ugoste nekog stranca, da mu omoguce posao, gajbu i ostalo.
Nema drzave gde nema gomile nezaposlenih, socijalnih problema itd.
Nigde nije dobro, a ovde si ipak kod kuce, makar i kod macehe ...
Novo !!!
Conti ROAD !!

Gvozden

E a da nazdravimo zajedno i ono mesishte da probamo!? A i ti si lud Komo a ? Pa tamo i Tullio Abatti ima radionicu za camce....
Pazi nisam ja jako naopak, mada priznajem jesam malkice. A inace ko pogodi cilj u zivotu u jednoj stvari promasi u svemu ostalom, pa tako se tesim da finansije nisu moj fah , ali kao bar umetnost jeste... Ali se od toga slabo jede lebac pod ovim krovom..
Srbija je prelepa zemlja, ali generacije su upropastene. Podseca me na one africke zemlje gde kad su zbacili jaram kolonija izgubili kompas i postali srednji vek. Samo sto umesto maceva imaju macete i kalashe... Mi smo kao taj stadijum prevazisli...sad imamo borbe oko plemenske prevlasti....
Pa zato evo jedne pesmice za nas koji smo ostali
Always Look On The Bright Side of Life

Uncle Bob

Citat: Gvozden poslato 29 Decembar, 2013, 03:01
E a da nazdravimo zajedno i ono mesishte da probamo!? A i ti si lud Komo a ? Pa tamo i Tullio Abatti ima radionicu za camce....
Pazi nisam ja jako naopak, mada priznajem jesam malkice. A inace ko pogodi cilj u zivotu u jednoj stvari promasi u svemu ostalom, pa tako se tesim da finansije nisu moj fah , ali kao bar umetnost jeste... Ali se od toga slabo jede lebac pod ovim krovom..
Srbija je prelepa zemlja, ali generacije su upropastene. Podseca me na one africke zemlje gde kad su zbacili jaram kolonija izgubili kompas i postali srednji vek. Samo sto umesto maceva imaju macete i kalashe... Mi smo kao taj stadijum prevazisli...sad imamo borbe oko plemenske prevlasti....
Pa zato evo jedne pesmice za nas koji smo ostali
Always Look On The Bright Side of Life   [ludak] a Jezero pa jebi ga neznam ¹ta valja ja sam dete sa sela. i ne nisam mislio da rentiram veæ da pazarim imam ne¹to sitno i na nekim raèunèiæima jbga gresi iz mladosti. :-[

Evo ti krs robot mi kae da nemogu da dam + ni zahvalnicu???
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM


SSZGO

Citat
Citat: SSZGO poslato 29 Decembar, 2013, 01:22
ja se izvinjavam sto sam ovde, dosao da posetim porodicu ali evo idem nazad za deset dana...

©to tako?
Niko ni¹ta lo¹e nije rekao, samo svako iznosi svoje razloge za¹to jeste ili nije oti¹ao.


zezam se bre

al da se ne lazemo, ko zna nesto da radi sto moze da se naplati nema sta da trazi ovde...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

metarex

Citat: Uncle Bob poslato 29 Decembar, 2013, 03:09
Citat: Gvozden poslato 29 Decembar, 2013, 03:01
E a da nazdravimo zajedno i ono mesishte da probamo!? A i ti si lud Komo a ? Pa tamo i Tullio Abatti ima radionicu za camce....
Pazi nisam ja jako naopak, mada priznajem jesam malkice. A inace ko pogodi cilj u zivotu u jednoj stvari promasi u svemu ostalom, pa tako se tesim da finansije nisu moj fah , ali kao bar umetnost jeste... Ali se od toga slabo jede lebac pod ovim krovom..
Srbija je prelepa zemlja, ali generacije su upropastene. Podseca me na one africke zemlje gde kad su zbacili jaram kolonija izgubili kompas i postali srednji vek. Samo sto umesto maceva imaju macete i kalashe... Mi smo kao taj stadijum prevazisli...sad imamo borbe oko plemenske prevlasti....
Pa zato evo jedne pesmice za nas koji smo ostali
Always Look On The Bright Side of Life   [ludak] a Jezero pa jebi ga neznam ¹ta valja ja sam dete sa sela. i ne nisam mislio da rentiram veæ da pazarim imam ne¹to sitno i na nekim raèunèiæima jbga gresi iz mladosti. :-[

Evo ti krs robot mi kae da nemogu da dam + ni zahvalnicu???

ujko a da pitam ja djordja klunica bili on onu svoju supicu prodo ;D ;D
covek je cudno bice.... nikad zadovoljan. ipak mislim da je dusevni mir bitniji od aviona kamiona. i zato je moj cilj da se vratim i dam neki doprinos tome da nam zemlj bude bolja, barem malo. a potencijala ima. treba se samo malko drugacije organizovati.
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

metarex

Citat: SSZGO poslato 29 Decembar, 2013, 09:22
Citat
Citat: SSZGO poslato 29 Decembar, 2013, 01:22
ja se izvinjavam sto sam ovde, dosao da posetim porodicu ali evo idem nazad za deset dana...

©to tako?
Niko ni¹ta lo¹e nije rekao, samo svako iznosi svoje razloge za¹to jeste ili nije oti¹ao.


zezam se bre

al da se ne lazemo, ko zna nesto da radi sto moze da se naplati nema sta da trazi ovde...

varas se kolega. ti si tek nedavno otisao preko i za sada ti je sve lepo i ok. nemas zenu, decu i brines samo za svoje dupe i to je ok. sacekaj da prodje par godinica pa cemo opet o ovome da pricamo.
ko nesto zna ima i u srbiji posla.
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

OKi

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 28 Decembar, 2013, 22:31
zato sto preko ima posla, ima para, ali nema zivota.
Ovde ko hoce da radi ima posla, para nema, ali moze da se zivi.....
Bio preko u vise navrata, radis od 8 do 8 dana ne vidis....a posle mozes da kupis sta hoces...ali na kredit.
Srbija je dokaz da ima zivota na dnu.....i u izboru da li raditi mnogo i nemati vremana za zivot ili raditi malo i imati vremana za zivot...makar i bedan, ali ipak zivot.....SRBIJA
Preporucujem svima koji misle da je tamo bolje da odu...onda ce i nama biti bolje.
100% slazem se, samo bih dodao= Imao sam komsiju koji je otisao u Barselonu da zivi, posrecilo mu se i otvorio je svoju turisticku agenciju. Kada je prvi put (pre 5-6 godina) dosao u Srbiju , pitao me je kolika mi je plata. Rekoh oko 450 eura. Njegova ponuda je bila da ako hocu da radim kod njega mogao bih da imam do 1500, ali se radi nekada i preko 12 sati. Odmah sam odbio. Nije mogao da se nacudi i onda je poceo ono >> brate pa ti volis motore , automobile, sve ces moci to da imas<< . ALI KADA CU TO DA VOZIM  [panic] . Tamo je zaista ono tipa ,,kuca poso poso kuca,, . 

SSZGO

Citat: metarex poslato 29 Decembar, 2013, 09:31
Citat: SSZGO poslato 29 Decembar, 2013, 09:22
Citat
Citat: SSZGO poslato 29 Decembar, 2013, 01:22
ja se izvinjavam sto sam ovde, dosao da posetim porodicu ali evo idem nazad za deset dana...

©to tako?
Niko ni¹ta lo¹e nije rekao, samo svako iznosi svoje razloge za¹to jeste ili nije oti¹ao.


zezam se bre

al da se ne lazemo, ko zna nesto da radi sto moze da se naplati nema sta da trazi ovde...

varas se kolega. ti si tek nedavno otisao preko i za sada ti je sve lepo i ok. nemas zenu, decu i brines samo za svoje dupe i to je ok. sacekaj da prodje par godinica pa cemo opet o ovome da pricamo.
ko nesto zna ima i u srbiji posla.

eh da imam bilo bi lakse ima ko da kuva i cisti :)

plata pokriva porodicu bez problema...

radi se 5 sati dnevno svakog dana
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

metarex

Citat: SSZGO poslato 29 Decembar, 2013, 09:38
Citat: metarex poslato 29 Decembar, 2013, 09:31
Citat: SSZGO poslato 29 Decembar, 2013, 09:22
Citat
Citat: SSZGO poslato 29 Decembar, 2013, 01:22
ja se izvinjavam sto sam ovde, dosao da posetim porodicu ali evo idem nazad za deset dana...

©to tako?
Niko ni¹ta lo¹e nije rekao, samo svako iznosi svoje razloge za¹to jeste ili nije oti¹ao.

zezam se bre

al da se ne lazemo, ko zna nesto da radi sto moze da se naplati nema sta da trazi ovde...

varas se kolega. ti si tek nedavno otisao preko i za sada ti je sve lepo i ok. nemas zenu, decu i brines samo za svoje dupe i to je ok. sacekaj da prodje par godinica pa cemo opet o ovome da pricamo.
ko nesto zna ima i u srbiji posla.

eh da imam bilo bi lakse ima ko da kuva i cisti :)

plata pokriva porodicu bez problema...

radi se 5 sati dnevno svakog dana


eeeeee onda si [kralj] nama na trulom zapadu je radno vreme 8 sati zvanicno. realno je to 10-12 sati + subote. i nije pod obavezno osim ako ti posao ne treba jer ce vrlo brzo na tvoje mesto da dodje neki ceh ili poljak, turcin ili rumun i da radi duplo manje nego ti al ce zato da spava u firmi ako treba. to se ceni

p.s. moze li ovaj forum da se nekako ogranici samo na poslednji citat ili mora sve rucno?
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

OKi

Citat: metarex poslato 29 Decembar, 2013, 09:43
p.s. moze li ovaj forum da se nekako ogranici samo na poslednji citat ili mora sve rucno?

Mislim da ces ipak rucno od quote do quote

SSZGO

Citat: metarex poslato 29 Decembar, 2013, 09:43
Citat: SSZGO poslato 29 Decembar, 2013, 09:38
Citat: metarex poslato 29 Decembar, 2013, 09:31
Citat: SSZGO poslato 29 Decembar, 2013, 09:22
Citat
Citat: SSZGO poslato 29 Decembar, 2013, 01:22
ja se izvinjavam sto sam ovde, dosao da posetim porodicu ali evo idem nazad za deset dana...

©to tako?
Niko ni¹ta lo¹e nije rekao, samo svako iznosi svoje razloge za¹to jeste ili nije oti¹ao.

zezam se bre

al da se ne lazemo, ko zna nesto da radi sto moze da se naplati nema sta da trazi ovde...

varas se kolega. ti si tek nedavno otisao preko i za sada ti je sve lepo i ok. nemas zenu, decu i brines samo za svoje dupe i to je ok. sacekaj da prodje par godinica pa cemo opet o ovome da pricamo.
ko nesto zna ima i u srbiji posla.

eh da imam bilo bi lakse ima ko da kuva i cisti :)

plata pokriva porodicu bez problema...

radi se 5 sati dnevno svakog dana


eeeeee onda si [kralj] nama na trulom zapadu je radno vreme 8 sati zvanicno. realno je to 10-12 sati + subote. i nije pod obavezno osim ako ti posao ne treba jer ce vrlo brzo na tvoje mesto da dodje neki ceh ili poljak, turcin ili rumun i da radi duplo manje nego ti al ce zato da spava u firmi ako treba. to se ceni



ja radim sopstveni biznis (masiram babama stopala kako neko rece) a niko ne brani nikome da pokusa sam
ne znam zasto svi rade za nekoga pa se zale...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

juga

Nije lako preko nije ni ovde. Ko hoæe da ovde rad koliko bi radio  preko , mo¾e i ovde da ¾ivi, medju svojima, sa vi¹e slobodnog vremena. Nema tamo okupljanja, kao ¹to smo se mi Manijaci okupili sinoæ u Mladenovcu, to nema!

grber

Imao prilike da odem ali nisam i ne mogu reći da žalim zbog toga. Dokle god imam dovoljno za normalan život, ja sam zadovoljan.

To što mi volimo da se tešimo kako se kod nas živi, a tamo umiru od posla, je diskutabilno. Imam recimo dobre drugare u Švajcarskoj i Danskoj i garantujem da izlaze i druže se mnogo više od proseka ovde.

metarex

Citat: grber poslato 29 Decembar, 2013, 10:23
Imao prilike da odem ali nisam i ne mogu reæi da ¾alim zbog toga. Dokle god imam dovoljno za normalan ¾ivot, ja sam zadovoljan.

To ¹to mi volimo da se te¹imo kako se kod nas ¾ivi, a tamo umiru od posla, je diskutabilno. Imam recimo dobre drugare u ©vajcarskoj i Danskoj i garantujem da izlaze i dru¾e se mnogo vi¹e od proseka ovde.

ako drugari jos uvek zive kod mame i tate i imaju stalni posao onda im je jedini trosak auto, motor i izlasci. verujem da je tako kako kazes. pazi ja imam tri motora solidan auto i jedva da imam vremena da se provozam ko covek. voznja se svodi vikendom 2-3 sata i to je to. niko nije rekao da se nema para nego da se nema vremena.
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo