Glavni meni

Za¹to ste jo¹ uvek ovde???

Započeo Uncle Bob, 28 Decembar, 2013, 18:07

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Uncle Bob

Evo ja skromno ponosim se nisam morao nigde u neki pièkovac da odem sve sam za familiju stekao ovde  bez mame i tate.ajd da vas èujem,proèitam.?
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

goranvojska


DebeliZmaj

zato sto mi je Srbija skroz gotiva ... :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mareskin


Ovo je moja zemlja. Rezervnu nemam.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

TEEfqd

zato sto je do jaja. isao sam u amerike i obisao pola evrope i sranje je preko. preko je do jaja ako imas mnogo para da se odvojis od mase

metarex

Citat: redshadow poslato 28 Decembar, 2013, 19:18
zato sto je do jaja. isao sam u amerike i obisao pola evrope i sranje je preko. preko je do jaja ako imas mnogo para da se odvojis od mase

ako bog da uskoro i ja bas ovde [pop] [klanjam_se]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Mrva

Gledam kako znam i umem da pobegnem sto pre, nema leba ovde i nece ga nikada ni biti

Zvonèica

Ne znam za¹to sam ovde. Imam gde i kod koga da odem, ¹ta me zadr¾ava pojma nemam...verovatno porodica.
Hold your head high and your middle finger higher

Gvozden

...zato ¹to sam se zajebao, pa ostao...

Popsy

zato ¹to sunce tuðeg neba ... :D
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

Andreja

Za¹to otiæi? Za i protiv:

- Ovde mi je porodica, moja kuæa, ljudi govore moj jezik, dru¹tvo, moja selo, prelepa priroda.

+ Od gore navedenog se ne ¾ivi, rad se kod nas malo ceni (èak i vi ¹to imate po 1000e platu biste imali daleko veæu u inostranstvu), znam dosta ljudi koji rade po 2-3 posla da bi ¾iveli "normalno", dr¾ava je u globalu katastrofa, korupcija vlada. Ako ostanem ovde, te¹ko da æu ikada moæi da ostvarim moju ¾elju da proputujem ceo svet (dobro, ne ba¹ najbukvalnije), da probam gomilu ekstremnih sportova, normalno da ¾elim da imam i vi¹e motora... Da obezbedim potencijalnim potomcima normalan ¾ivot i tako dalje.

Tako da, nadam se da æu dogodine da se javljam sa severa :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

ЯЭВОЛУТИОН

zato sto preko ima posla, ima para, ali nema zivota.
Ovde ko hoce da radi ima posla, para nema, ali moze da se zivi.....
Bio preko u vise navrata, radis od 8 do 8 dana ne vidis....a posle mozes da kupis sta hoces...ali na kredit.
Srbija je dokaz da ima zivota na dnu.....i u izboru da li raditi mnogo i nemati vremana za zivot ili raditi malo i imati vremana za zivot...makar i bedan, ali ipak zivot.....SRBIJA
Preporucujem svima koji misle da je tamo bolje da odu...onda ce i nama biti bolje.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mareskin


Svi moji prijatelji koji su "uspeli" preko grane su visoko obrazovani i uspeli su da naðu poslove koji se dobro plaæaju.
To u praksi znaèi da mogu za vikend da odlete bilo gde u Evropi da popiju kafu ili ruèaju. Isto tako mogu da letuju na Havajima, Bahamima itd.

Nema mnogo ljudi koji mogu da raèunaju na takve uslove.

Svi ostali rade od jutra do sutra i jedino gde stvarno mogu da "u¾ivaju" je kada doðu u Srbiju jer i dalje njihov "dinar"" iz inostranstva vi¹e vredi od dinara iz Srbije.
Tamo si stranac. Imaju i oni svojih nezaposlenih. Nije ba¹ da se tamo samo èeka da doðe neko iz Srbije i da uzme pare.

Samo pomislite da doðe neki stranac iz Evrope (oni uz to ne znaju ni na¹ jezik) i hoæe ovde da naðe posao, iznajmi stan i ¾ivi. Isto tako izgleda i kada vi odete tamo.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

metarex

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 28 Decembar, 2013, 22:31
zato sto preko ima posla, ima para, ali nema zivota.
Ovde ko hoce da radi ima posla, para nema, ali moze da se zivi.....
Bio preko u vise navrata, radis od 8 do 8 dana ne vidis....a posle mozes da kupis sta hoces...ali na kredit.
Srbija je dokaz da ima zivota na dnu.....i u izboru da li raditi mnogo i nemati vremana za zivot ili raditi malo i imati vremana za zivot...makar i bedan, ali ipak zivot.....SRBIJA
Preporucujem svima koji misle da je tamo bolje da odu...onda ce i nama biti bolje.

ne samo da potvrdjujem nego i potpisujem svako slovo u ovom postu. ja sam vec 27 godina napolju i valjda znam o cemu pricam. nije ovo zivot sto ga momentalno zivim i taj bi verovatno bio daleko dosadniji da nije vas ovde.
kamo srece da je vise ljudi poput farbacha i revolucije koji rade da bi ziveli a ne obrnuto. meni treba jos saaaamo malo da se kockice sloze i da, kao sto je moj matori u svoje vreme uradio, na granici pocepam pasos.
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

srbac

Privremeno zivim u Negotinu i koliko sam primetio ovde dolaze da rade ljudi iz EU, puno je Rumuna i Bugara sto traze posao ovde i rade, po buvljaku, gradjevini i ostale radove u poljoprivredi.
Ljudi pa i mi smo ZAPAD  njima  [yahoo] [yahoo] [yahoo]

metarex

Citat: mareskin poslato 28 Decembar, 2013, 22:55

Svi moji prijatelji koji su "uspeli" preko grane su visoko obrazovani i uspeli su da naðu poslove koji se dobro plaæaju.
To u praksi znaèi da mogu za vikend da odlete bilo gde u Evropi da popiju kafu ili ruèaju. Isto tako mogu da letuju na Havajima, Bahamima itd.

Nema mnogo ljudi koji mogu da raèunaju na takve uslove.

Svi ostali rade od jutra do sutra i jedino gde stvarno mogu da "u¾ivaju" je kada doðu u Srbiju jer i dalje njihov "dinar"" iz inostranstva vi¹e vredi od dinara iz Srbije.
Tamo si stranac. Imaju i oni svojih nezaposlenih. Nije ba¹ da se tamo samo èeka da doðe neko iz Srbije i da uzme pare.

Samo pomislite da doðe neki stranac iz Evrope (oni uz to ne znaju ni na¹ jezik) i hoæe ovde da naðe posao, iznajmi stan i ¾ivi. Isto tako izgleda i kada vi odete tamo.



moram i tebe da citiram. kao sto rekoh vec 27 godina sam ovde. jos dana nisam bio bez posla odnosno na birou rada. evo sad, vec preko mesec dana trazim posao i nema ga. a govorim jezik, kvalifikovan sam, asimiliran (sto volim ovu rec  [povracanje] ) pa nema. mozda ce neki strucnjak da dobije posao na brzinu i dobro placen poput lekara, zubara ili IT sektor... ostali mogu da zaborave
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Uncle Bob

Citat: mareskin poslato 28 Decembar, 2013, 22:55

Svi moji prijatelji koji su "uspeli" preko grane su visoko obrazovani i uspeli su da naðu poslove koji se dobro plaæaju.
To u praksi znaèi da mogu za vikend da odlete bilo gde u Evropi da popiju kafu ili ruèaju. Isto tako mogu da letuju na Havajima, Bahamima itd.

Nema mnogo ljudi koji mogu da raèunaju na takve uslove.

Svi ostali rade od jutra do sutra i jedino gde stvarno mogu da "u¾ivaju" je kada doðu u Srbiju jer i dalje njihov "dinar"" iz inostranstva vi¹e vredi od dinara iz Srbije.
Tamo si stranac. Imaju i oni svojih nezaposlenih. Nije ba¹ da se tamo samo èeka da doðe neko iz Srbije i da uzme pare.

Samo pomislite da doðe neki stranac iz Evrope (oni uz to ne znaju ni na¹ jezik) i hoæe ovde da naðe posao, iznajmi stan i ¾ivi. Isto tako izgleda i kada vi odete tamo.


[clapp] [clapp] [clapp]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

ЯЭВОЛУТИОН

@Mareskin
A jel mogu kad god da im se prdne da odu na kafu ili da sednu motor i da se voze...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Uncle Bob

Citat: metarex poslato 28 Decembar, 2013, 22:57
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 28 Decembar, 2013, 22:31
zato sto preko ima posla, ima para, ali nema zivota.
Ovde ko hoce da radi ima posla, para nema, ali moze da se zivi.....
Bio preko u vise navrata, radis od 8 do 8 dana ne vidis....a posle mozes da kupis sta hoces...ali na kredit.
Srbija je dokaz da ima zivota na dnu.....i u izboru da li raditi mnogo i nemati vremana za zivot ili raditi malo i imati vremana za zivot...makar i bedan, ali ipak zivot.....SRBIJA
Preporucujem svima koji misle da je tamo bolje da odu...onda ce i nama biti bolje.

ne samo da potvrdjujem nego i potpisujem svako slovo u ovom postu. ja sam vec 27 godina napolju i valjda znam o cemu pricam. nije ovo zivot sto ga momentalno zivim i taj bi verovatno bio daleko dosadniji da nije vas ovde.
kamo srece da je vise ljudi poput farbacha i revolucije koji rade da bi ziveli a ne obrnuto. meni treba jos saaaamo malo da se kockice sloze i da, kao sto je moj matori u svoje vreme uradio, na granici pocepam pasos.

Drugare neznam i nema veze koji su tvoji ciljevi,prioriteti.?Ja lièno bio video digo nogu i zapi¹ao sve lepote zapadnih vrednosti(bio ,radio, ¾iveo u ka¾u bar u jednom od najlep¹ih gradova zapadnog sveta terra kota Bolonja) i radio u jednoj od najpresti¾nijih fabrika Automobila bez ¹ale pokazao im da sva ta njihova sranja,znanja su daleko ispod onog ¹to sam u onoj za neke lo¹oj dr¾avi nauèio tako da sam se vratio primenio neke stvari iz zapadnog naèina razmi¹ljanja i sad trenutno a nadam se tome bar do¾ivotno ustajem ne pre 9 am. osim kad treba na pecanje da idem e da jo¹ da re¹im neka sitna sranja sa dr¾avom i bog da me vidi odo ja u penziju.:)
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Andreja

Da ne tupim previ¹e, otkucao sam podugaèak tekst pa sam ga obrisao.

Znam ¹ta imam ovde. Tamo gde ¾elim da odem ne znam ¹ta me èeka ali neæu da se kajem jednog dana ¹to nisam poku¹ao.

Ako ne bude i¹lo, lako je vratiti se, ja gledam na to kao na jedno putovanje, jednu lekciju, ako ni¹ta drugo.

Najveæi rizik je ne rizikovati ni¹ta.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D