Glavni meni

Guevara

Započeo UFF, 24 Januar, 2011, 17:27

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Kanarinac

Pa verovatno za ove lude kurire sto voze u svim uslovima. Pa mozda bolje drzi po hladnoci

El Jefe

Bojim se da je ovo prvi korak ka uvodjenju obaveznih zimskih guma za dvotockase?
Друштво за заштиту од животиња

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

Andreja

#63
O Guevari, tj. o vlasniku, direktoru imam JAKO lo¹e mi¹ljenje... Na stranu to ¹to Guevara od tra¾enih pet artikala ima jedan ili nijedan... Tipa, ploèice za RS125 kojih ima gomila na trkama 125ica kod nas, NEMA. Ni sinter, ni polu sinter, ni organske, ba¹ me ortak pitao za cenu kad sam radio.
Dao sam otkaz jer vi¹e nisam mogao da podnesem takav naèin rada (nevezano za ovo iznad), dosta mi je bilo èetiri i po meseca. Okidaè za to je bila odlo¾ena i smanjena plata zato ¹to se malo vi¹e blejalo dok ¹ef nije bio tu (ali posao nije ispa¹tao ni najmanje!), dakle svi zaposleni smo dobili manju platu, taènije, ja je nisam ni dobio. Kad sam rekao da vi¹e neæu da radim, vlasnik je rekao, ok ali ni¹ta od plate dok ne uradi¹ kontrolni popis (po¹to sam radio i razvoz skuterom, autom i u magacinu i u samom VP lokalu, iznosio buriæe pune kupusa iz podruma, i¹ao na carinu po robu, vraæao CD-ove u video klub itd za 25 000 dinara, ¹est dana u nedelji). Rekoh, ok, nije problem, odlo¾iæemo tu platu jo¹ nedelju dana (iako sam bez dinara), zavriæemo popis kolega (koji je isto dao otkaz) i ja, uzmemo platu i æao-zdravo. Kolega i ja smo insistirali da nam da bar neke pare da premostimo dok ne zavr¹imo popis, na ¹ta nam je on dao po 5000 dinara.

Sutra dolazim u magacin, radimo popis, jo¹ jedan kolega nas kontroli¹e, sve ok, radi se... Dolazi vlasnik firme i kao "Kako mislite da dobijete platu, niste ni uniformu obukli, dr¾', ne daj". Posle sam oti¹ao na pauzu za jelo, shvativ¹i da platu NEÆU dobiti ¹ta god radio i kako god se pona¹ao (znam par ljudi koji su izduvali za platu, dobili polovinu i to se lepo naèekali), nisam se ni vratio.

Stigle su mi preteæe poruke "Da vrati¹ sve ¹to si ukrao da te ne bi sna¹le ozbiljne posledice", odgovorih da nemam ¹ta da vratim jer ni¹ta nisam ukrao, zavr¹ite popis pa da doðem po platu. Sledeæa je bila "Ako ne vrati¹ sve ¹to fali sa stanja, ne da neæe¹ dobiti platu veæ æe¹ se ozbiljno kajati", na ¹ta sam ja ponovo rekao da ni¹ta ne fali.

Par dana kasnije sam oti¹ao u firmu da tra¾im platu misleæi da su zavr¹ili popis, ka¾em biv¹em kolegi da me najavi, da ¾elim da prièam sa direktorom. Direktor mu je rekao da nema ¹ta da prièa sa mnom dok se ne vidi ¹ta fali iz magacina. Sat i po putujem do te Guevare po platu, èovek nije hteo da mi izaðe na oèi a prethodno mi je pretio SMS-om. Pitam kolegu dokle su stigli ¹to se tièe popisa, ka¾e da nisu ni poèeli da ga rade. Negde sam morao da napi¹em, nadam se da ne zamerate ¹to "kvarim" temu.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

mkt

jezivo  >:( >:( >:( >:(
i sta bi na kraju ,jel te jos cimaju  [bejzbolka]

Andreja

Nemaju zbog èega da me cimaju, treba ja njih da cimam za platu i po, ceo septembar i pola oktobra  [glavazid]

Ma sve je to isplanirao, lepo je meni jedan poznanik koji je radio kod njih rekao, kad doðe zima, ¹ef smanjuje broj radnika i drkaæe te, be¾i pre zime...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

DebeliZmaj

poèetna gre¹ka, da ti dodje za platu ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Jefta

Prijavi ga inspekciji rada. Dovoljno je da oni dodju pa neka ga precesljaju sigurno ce mu naci nesto da nije po papirima. Onda je u vecem kanalu.

borkos

Kako bi ti to resio,Zmaju?
Don`t ask what you can do for your country.Ask what your country can do for you!!!

UFF

Nisi trebao ni da ides na jebeni popis ako si dobio otkaz a ako si vec otisao da ga odradis nije ok da odes na pauzu i zapalis kuci dobio ti otkaz ili ne
Sto se tice plate nema sta da ides po nju, samo mu das br racuna da je uplati

Andreja

#70
Citat: Jefta poslato 30 Oktobar, 2013, 19:20
Prijavi ga inspekciji rada. Dovoljno je da oni dodju pa neka ga precesljaju sigurno ce mu naci nesto da nije po papirima. Onda je u vecem kanalu.

Bila je tr¾i¹na inspekcija jo¹ dok sam radio. Inaèe, od pet radnika je prijavljen samo jedan.

UFF-e, sla¾em se, ovako ispada da sam pobegao, ¹to jeste, jeste, nisam mogao vi¹e da ga trpim poni¾avanje, uslovljavanje itd. a i moj dalji boravak u firmi mi ne bi doneo ni¹ta dobro, ako je namerio da mi ne da platu, ¹ta god ja radio, ne bi je ni dao. Uslov da dobijem platu je bio da zavr¹im popis, poèeo sam da radim popis, zavr¹io par artikala, onda je do¹ao direktor i krenuo da postavlja uslove, da se pona¹a kao da sam ni¾a vrsta i tako dalje.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Lazic

Odavno tamo ni¹ta ne kupujem jer nema i neæe nabavljati, ili doðu u martu, aprilu...:o [facepalm]

Darko

ja zvao gevaru par puta da pitam za neke delove , od 10 puta , 8 puta se javi lik i kaze mi najopustenije "u guzvi smo zovi malo kasnije"...posle sat vremena okrenem opet lik s druge strane "brate,stvarno nemam vremena sad da gledam u katalogu za to" ... mislim da sam trazio plocice ono kad sam menjao , pre par meseci.. jednom sam bio na ivici da trknem do tamo i nekom nalupam samare , ali odustadoh u zadnjem trenutku...slepci ... nikad vise da ne nadjem deo a da ga kod njih ima , necu ih okrenuti

DebeliZmaj

andreja: ti si bio ne prijavljen ? ... idi i prijavi ga ... pishi izjave, jashi mu na ledjima ... napravi mu sto vishe sranja ...
mada opet sebi si zasro sa odlaskom sa popisa...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Andreja

Neprijavljen. Izgleda da æu morati tako.

Jebi ga, to je ispalo bezveze, radim popis a on dolazi tu i govori, te kako misli¹ da dobije¹ platu, nisi ni u uniformi, te ako hoæete platu poma¾ite kolegama u odvajanju robe, te kako mislite da dobijete platu zbog ovoga, te zbog onoga. Nisam mogao vi¹e da trpim to i iza¹ao sam, jer da radim JO© NEDELJU dana pod pritiskom znajuæi da neæu biti plaæen, te¹ko...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

UFF

Kazes mu da mislis da dobijes platu jer si dosao na posao na vreme i radis ono sto se od tebe trazi i kako on misli da ti obuces uniformu koja je prljava a nemas novac da kupis deterdzent sa kojim bi je oprao zato sto ti kasni plata?

ako imas ugovor mozes da ga tuzis i dobijes, ako nemas mozes da ga mrzis samo (i reklamiras na forumu)

Andreja

Ma kakav crni ugovor, nemam ni¹ta... Kao da nisam ni radio kod njega.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Kanarinac

Generalno mozes da mu napakujes inspekciju, ali pored tebe izjave moraju da daju i drugi zaposleni, da potvrde da si radio tam, a da nisi prijavljen. E sad, posto je ovo Srbija,a znamo kako nam sve funkcionise, bice to nikakav posao.

A inace te porruke sto ti je slao takodje mozes da iskoristis za prjavu tj mobing

Major

Mozes okacis macki o rep :)

Ivan1979

Zoves coveka, lepo se izvinis, priznas da si pogresio i da je on sve bio u pravu i da ces vratiti sve i uraditi popis samo da ti ne preti vise jer nocima zbog toga ne spavas.

A kad udjes u magacin .....    [djavo]