Glavni meni

Guevara

Započeo UFF, 24 Januar, 2011, 17:27

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

ghoul

Gade mi se ovakvi poslodavci, radis za neku sitnu kintu i jos se izdrkavaju po tebi

Andreja moze svasta da mu napakuje za ovo, ali sumnjam da ce da se cima oko toga, a i ovaj muljator je sigurno pun veza(kako to obicno biva kod nas) pa na kraju ne bude nista, ili bude jos gore po njega.

DebeliZmaj

kako komentarisati takve pretnje ?
lepo fino pravo policiju pa prijavish, pa sechaksh 15 dana pa onda pravo javno tuzilastvo sas sve nekim od organizacija
za pravnu pomoc pa ono predlog za pokretanje krivichnog postupka protiv tog i tog zbog ozbiljnih pretnji ... pa znash kad
bi mu vishe iko uso u radnju ?

najlakshe je busati i glumiti ludilo nad nekim ko je mlad i nema iskustva sa poslodavcima ... sto nije probao da drka nekog
starijeg pa da mu isti otvori lobanju za takve pretnje...  seronja smrdljivi ... u sto mrzim takve likove ... ah ... a posle kad
ih iznapushavash kurcem da vidish kako su manji od makavog zrna ...

sve i da A. nije u pravu .. taj stav ... e pa evo mi smo ti dali shansu ... ma jedi bre govna, daj mu shansu tako sto ga
zaposlish, nema veze, prijavi ga na minimalac, da mu ide neki staz, da ima nesto da stavi u CV da moze da trazi bolje,
poshalji ga na neki kurs, daj mi priliku da se profesionalno razvija, time em pravish lojalnog em dobrog radnika pa nek i ode
dalje on ce ti biti najbolja reklama kad pricha kako si bio dobar prema njemu ...
ali ne ... shilji kurac nad klincem ... izvini A. ali za mene is klinac :)

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

OKi

Citat: DebeliZmaj poslato 30 Novembar, 2013, 14:25
lepo fino pravo policiju pa prijavish, pa sechaksh 15 dana pa onda pravo javno tuzilastvo sas sve nekim od organizacija
za pravnu pomoc pa ono predlog za pokretanje krivichnog postupka protiv tog i tog zbog ozbiljnih pretnji
To si sto posto u pravu. Ako su pretnje u vidu sms-a . Ili ako ne onda svedoci (ali to ce ici malo teze).

DebeliZmaj

jel to ova firma:
( javno dostupan podatak od APR-a )

Назив: GUEVARA
Пословно Име: GUEVARA PREDUZEÆE ZA TRGOVINU NA VELIKO I MALO, PROIZVODNJU I USLUGE DRU©TVO SA OGRANIÈENOM ODGOVORNO©ÆU BEOGRAD (VO®DOVAC)
Статус: Активно привредно друштво
Матични број: 17519565
Правна форма: Друштво са ограниченом одговорношћу
Седиште: Општина: Београд-Вождовац | Место: Београд-Вождовац | Улица и број: Струмичка 80/18
Датум оснивања:10.12.2003
ПИБ: 103194018
Законски заступници
Физичка лица

Име Презиме: Владимир Николић
Јмбг/Лични број: 2808977710086
Функција: Директор
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

darinjo

#124
Postovani Manijaci,  

Pazljivo sam procitao post Vladimira Nikolica Koleta i potpuno upoznat sa situacijom, resio sam da i ja napisem par recenica. Odlicno znam tok dogadjaja u firmi Guevara jer sam ja taj drugi kolega (kako me V. Nikolic naziva). V. Nikolic je izneo vise neistina i poluistina koje mi daju za pravo da kazem (ne sto mislim vec) istinu.
Kao prvo, ja sam radio na mestu sef magacina-magacioner, ali po recima V. Nikolica ne postoji vise referent za ovo ili ono vec se radi sve sto gazda kaze, ups direktor, a to znaci i video klub ili voznja (privatnog gazdinog) auta na atest plina itd. Tako da je Andreja radio i kao magacioner, komercijalista, kurir, razvoz delova, fizikalac (rascicavanje godinu ipo starog kiselog kupusa iz podruma kafica koji kao suvlasanik drzi  V. Nikolic) i sve sto je bilo potrebno ne buneci se ni jednom. Jednom prilikom je toliko pokisao dok je razvozio delove da se jako prehladio. Od direktora nije dobio adekvatnu opremu, a posto se drugog dana nije pojavio na poslu zbog temperature, direktor se jako zacudio (i odbio mu taj dan od plate)...toliko o brizi za radnike.
Problem nastaje 12. oktobra kad posle celonedeljnog odsustva iz zemlje se pojavljuje direktor vidno uznemiren i jako ljut. Tad nam je svima rekao da odlaze davanje plate zbog navodno loseg ponasanja svih zaposlenih koje je video pregledavajuci kamere (u firmi i izvan nje). Govori o sankcijama, nasem nepostovanju discipline posla itd. U ponedeljak ista stvar....njegova konacna odluka...plata se odlaze do daljnjeg..tad nastupam ja sa pitanjem: do kad?...i tako je sve pocelo. Andreja je samo izustio da ne zeli vise da radi pod ovakvim uslovima, a JA sam taj koji je razgovarao sa V. Nikolicem trazeci objasnjenje za njegovu odluku, posebno sto se navodni prekrsaj napravio u oktobru a plata od septembra sankcionise...ni ja nisam vise zeleo da radim pod tim uslovima, sto mi je i V. Nikolic i naznacio......
I naravno, sledi uslov od strane  V. Nikolica da ukoliko zelimo plate da moramo da napravimo popis. Inace nisam zaduzio magacin (napravio popis) prilikom stupanja na posao, niti sam bio prijavljen iako mi je receno da je pocetna plata i probni rad od dva meseca trajala sve do otkaza.
Naravno da obojica pristajemo na uslov svesni cinjenice da je stanje u magacinu uredu. Medjutim, pocinje jako sikaniranje, uvrede i sl od strane V. Nikolica...ono sto je prelilo casu i odlucilo da odem, ne uradivsi popis do kraja, je (da ne detaljisem bas sve receno) vrlo grubo, kroz zube, ljuto izgovorena recenica IDI DOLE RADI!!! Nisam imao nameru da tolerisem ulicni nacin razgovora i odlucio da prekinem maltretiranje i odem . Resio sam da pravdu i platu potrazim putem institucija (sud, advokat, tuzba)
Naravno da je po nasem odlasku doticni bio jako ljut i poslao nam polupretece poruke i da vratimo sta smo uzeli inace cemo jako zazaliti...tada se nije znalo za nestanak kaciga...da li je V. Nikolic vec tada znao? Inace je nestanak kaciga prijavljen 16. novemba, skoro citav mesec nakon naseg odlaska iz firme. Kako do tada plate nismo ni dobili, sad se situacija jos i pogorsava. Slede pozivi, ostre poruke, pretnje...V. Nikolic ne zove policiju, vec sprovodi svoju istragu na sebi svojstven nacin, zove nas, preti, angazuje privatnu agenciju i poziva na poligraf koji organizuje za sve zaposlene (inace poligraf nije validan na sudu). Naravno da smo odbili da dodjemo. Dosadila mi je igra koju je vodio V, Nikolic ignorisuci sve i svakoga.
Inace ga je moj advokat pozvao, pri cemu ga je V. Nikolic ignorisao kao i opomenu pred utuzenje  koju mu je poslao (sve vreme trazeci samo svoju platu).....sve uzalud. Da ne pominjem podsmeh o tome da cemo ga tuziti, jer on ima vise para za borbu preko suda
 Da dodam i sledece. Prodaja je isla jako lose od pocetka jula da bi u poslednje vreme u veleprodaji prosao citav dan da telefon ne zazvoni vise od par puta i to ne zahvaljujuci nama vec cenama koje su znatno vise od konkurencije, a to mozete proveriti i sami ako potrazite isti artikal kod Guevare ili u Motobike iz Kaca ili druge.Hiflo filtere, DID lance, JT lancanike.....
LAZ ne tolerisem, a platu cu dobiti....sud za ovo ipak radi kako treba.
Hvala na strpljenju ako ste ovo procitali, a sve u cilju da se poslodavci ne poigravaju sa ljudima...bar ne ovakvi.

mkt


Hurricane

...meni je ovo dovoljno..

pa pa Guevara  [hello]

Darko

mani je bilo dovoljno da sebi kazem pa pa gevara kad sam preko telefona dobio "alo brate , u guzvi sam , zovi kasnije" ... prvo , koji sam ti ja bre brat , nemem pojima ko si ti , drugo , alo , bajo , ja sam musterija i ti si tu zbog mene a ne ja zbog tebe , ali ajde  ,opet i malo razumem sve to , kolega bajker , ovo ono , nemam pojima ni kako sam smislio razlog da opravdam takvo ponasanje , pa okrenem kasnije , posle jedno sat vremena i covek opusteno kaze "ne mogu stvarno sad da pogledam u katalog , guzva mi je , morate doci"...

MORE MRS U PICKU MATERINU BRE...

e tad je bilo pa pa

srbac

Nemojte ljudi ko boga vas molim, a sta ce biti s kucom ???  [ljutko]

Darko


DebeliZmaj

znchi shiri temu dalje po moto forumima ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Darko

nije fora praviti sad ljudima losu reklamu samo zato sto ti je dosadno  , oni sebe najbolje reklamiraju....
od mene ce dobiti samo DELETE iz telefonskog imenika , i svim drugarima koji me budu pitali gde da pazare nesto , reci cu im svoje iskustvo sa tom firmom...
mislim da je to i vise nego dovoljno....znas kako se to brzo siri

DebeliZmaj

anti reklame su potrebne,
kao sto je potrebno da nekoliko njih popuca skroz
sa poslom pa ce preostali da se zamisle kako ce da
se odnose prema radnicima kao i prema musterijama
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Darko

ne ne .. definitivno ne zelim da trosim sekundu svog vremena na njih ;)

DebeliZmaj

i tu ima mudrosti .. tema je tu ... :) kad neko trazi tu renomiranu firmu po netu izaci ce mu i ova tema ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Panco.KV

"Mo¾e se desiti da te zakaèi neki pijani vozaè na motoru ili pijane budale u Vrèinu. Dug je ¾ivot." A kad sam dobijao pretnje, rekao sam gospodinu Koletu, "ok, idemo u policijsku stanicu, ti biraj gde god hoæe¹, da damo izjave", on je rekao, "Neka, re¹iæu ja to na moj naèin".


Ima bajkera koji voze kamione koji su jaci od velikih skupih auta.Stoga pamet u glavu sa pretnjama put je CUDO.

ZIVEO Andreja onaj gore sve belezi u dnevnik  [thumb_up]

DebeliZmaj

ma samo ga terash kroz institucije sistema ...
a inache ljudi ovo ne zaboravljaju i ovo ce se pamtiti ...
velika mrlja

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

WOLVERINE

 

Pa gde je sad G. Kole Gevara da demantuje ili nesto pametno kaze na ove tvrdnje Andreja i Darinja. Da cujemo i njegov stav. Ili mu lakse da se bahati i dalje. Sa izgovorom ...dobro znate koliko je Gevara pomogla moto sport i takmicare u Srbiji... dobro znate koliko diploma zahvalnica plaketa i ordenja je dobila Gevara.. Znamo... Znamo i da sponzorisanje u sportu preduzece oslobadja jednog dela od poreza...znamo i da sponzorisanje nekoga za njega samo ima 5% a da drugih 95% je reklama firme... jako zanimljiv slucaj....

Evo jedva cekam da nas clan Miljan ovo procita i nesto napise....posto mislim da je ovo u domenu njegove profesije ...



SSZGO

Zar se na tim kamerama ne vidi kad neko iznese karbonsku kacigu? A ko je bio u guzvi I rekao da morate doci licno. Jel andreja ili neko drugi?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Panco.KV

Trenutno je bila iskljucena ...