Glavni meni

Prsti prsti bela staza....

Započeo WOLVERINE, 08 Decembar, 2013, 19:05

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

WOLVERINE

Evo ovako.... imam pitanje.... posto moja deca neveruju i nikako da ih prevarim... vec par godina skupim sve klince iz kraja.... sa njihovim roditeljima spremim poklone i zovnem drugara koji je kostimogras u Dadovu i dodje kao Deda Mraz... ali u takvom kostimu da i ja poverovao da je pravi....
Pa pre nego ispunite sve zelje u zivotu...zanimame da li verujete u Deda Mraza...ili da li ste verovali..??



http://2.bp.blogspot.com/_pYmYfVyWjJ8/TSBNzV8JkJI/AAAAAAAAAA0/M-QDWguw_Fc/s1600/zli-deda-mraz1.jpg

Kanarinac

Dok sam bio klinac verovato sam. Uvek sam pokusavao da mu napravim sacekusu, ali bi nekako promakao :)))

Pojma nema kako sam prestao da verujem, nije mi niko rekao, nego valjda sa godinama.

eclipse4

verovao sam mu par puta,na kraju sam shvatio da mi je uvek doneo slatkise umesto onoga sta sam zeleo ;)

Jecko

Hehehe....moj tata se potrudio kad sam bila mala da verujem tako sto se oblacio u deda mraza... I evo i sad mi je srce puno sto imam te uspomene....

borkos

I ja sam verovao sve dok me jedne godine nisu odveli da primim paketic u firmi u kojoj je cale radio.Te godine on je bio Deda Mraz.Prilazeci mu da primim paketic glasno sam prokomentarisao:mama,mama Deda Mraz ima iste cipele kao cale.Svi se pokidali od smeha.Kad sam mu seo u krilo shvatio sam da je to moj matori.I da Deda ne postoji.Sto kaze Jecko,lepe uspomene...
Don`t ask what you can do for your country.Ask what your country can do for you!!!

BOKYBOY

#5
...prsti prsti bela staza... j...deca deda-Mraza...  :P


Deda Mraz


DebeliZmaj

kao jako mali sam verovao u deda mraza :)
negde pred osnovu skolu vishe nisam ...:)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mkt

 ja sam kao mali cuo za deda mraza  :)  al  ga nikad nisam ni video ,sem na tv-u  ;D

CBRR1

realno me je boleo tuki za deda mraza vec za poklon,pa da li je iko od nas verovao u Deda mraza...svi smo znali da je to neki cika koji se obukao...

BOKYBOY

...i ja sam bio pre 8-9 godina...moj sin jos bio mali pa verovao...vidis kako radi domaci kada mu kaze deda-Mraz...  ;D




balcan girl

ja sam kao mala nekako znala da ne postoji mada su me moji ubedjivali da postoji pa sam se jedne nove godine sakrila i cekala da uhvatim caleta i kevu kako ostavljaju poklone ispod jelke i naravnooo cuveeenooo aaaaaaa znalaaa sam :D :D :D a onda sam i sestri razbila iluzije o deda mrazu :(
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Boban_m

Citat: balcan girl poslato 08 Decembar, 2013, 23:21
pa sam se jedne nove godine sakrila i cekala da uhvatim caleta i kevu kako ostavljaju poklone ispod jelke i naravnooo cuveeenooo aaaaaaa znalaaa sam :D :D :D
Ovo mi nekako lici na tebe  ;D

mareskin

Citat: BOKYBOY poslato 08 Decembar, 2013, 21:59
...i ja sam bio pre 8-9 godina...moj sin jos bio mali pa verovao...vidis kako radi domaci kada mu kaze deda-Mraz...  ;D





A ¹to u trenerci, brate, Deda? ;D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

BOKYBOY

Citat: mareskin poslato 08 Decembar, 2013, 23:23
Citat: BOKYBOY poslato 08 Decembar, 2013, 21:59
...i ja sam bio pre 8-9 godina...moj sin jos bio mali pa verovao...vidis kako radi domaci kada mu kaze deda-Mraz...  ;D





A ¹to u trenerci, brate, Deda? ;D


...pa sa dzoginga dosao deda...nece da ima stomacinu kao onaj deda Mraz kakvog svi znamo...hihhih... [rofl]

Kengur

Do neke 7/8godine sam verovao u deda mraza... Onda sam poceo da ga siljim, i verujem u mrazice... :)

Major


mali_zmaj

djubre jetno matoro sjedo u crvenom pederskom kostimu!!! molio sam ga za biciklo,slao pisma,zvao neke brojeve telefona i nista!!! ma samo kad ga klepim negdje...... :)
ma naravno da sam vjerovao,i kao sto rekoste kako udjoh u rani pubertet sve se razjasnilo!!
jin-jang


WOLVERINE




Da li postoji Deda Mraz?

http://www.kragujevaconline.rs/images/stories/magazin/santa-clause-presents.jpg  Pripremajuæi se za predstojeæe praznike... koje cu provesti naj verovatnije u Becu sa porodicom i jureci po netu hotel... pa¾nju mi je privukao tekst sa domaæih foruma pod nazivom..
«Da li postoji Deda Mraz?»Svaki moj komentar bi bio zaista besmislen i mogu jedino da èestitam autoru koji se potrudio da nam «razbije svaku iluziju» da Deda Mraz postoji.Ipak obradujte svoje najdra¾e poklonima za Novu 2008. godinu i Bo¾iæ jer pred nama su praznici radosti i veselja kojima se raduju i stariji ljudi i mi mlaði.Zato ulep¹ajmo naredne dane i sebi i drugima!

Pre nego ¹to preðem na tekst,evo nekoliko reèi o Deda Mrazu i verovanju koje vlada o njemu.Kao ¹to nam je svima poznato Deda Mraz je jedan simpatièni dekica obuèen u crveno,duge sede brade i velikog stomaka koji deli deci poklone za Bo¾iæ.Njegove leteæe sanke vuku devet irvasa na èelu sa Rudolfom,irvasom crvenog nosa koji osvetljva put.Deda Mraz ulazi kroz dimnjake i ostavlja dobroj deci poklone u èarapicama.Njegov dom je u Laponiji,finskoj provinciji sa svega 2 stanovnika po kvadratnom kilometru, u planini Korvtunturi odakle oslu¹kuje deèije ¾elje.Kako pi¹e dnevni list Danas u decembru pro¹le godine,zahvaljujuæi èinjenici ¹to je Laponija postala postojbina Deda Mraza,obezbeðen je posao za stotine Laponaca sa ostvarenim godi¹njim profitom od 500 miliona evra.Ukoliko odete u Laponiju da vidite Deda Mraza zadovoljstvo da se slikate sa njim ko¹taæe vas 35 evra,a ukoliko ¾elite da vam Deda Mraz pi¹e izdvojte jo¹ 10 evra.Jer i sami znate da u dana¹nje vreme verovanje u legende i bajke itekako ko¹ta.

Dakle,da li postoji Deda Mraz?

Kao prvi argument da Deda Mraz ne postoji,autor teksta koji sam pomenula u samom uvodu iznosi jednu èinjenicu a to je da ni jedna do sada poznata vrsta irvasa ne leti.Iako postoji 300 000 vrsta ¾ivih organizama koji nisu jo¹ uvek klasifikovani (uglavnom se tu ubrajaju insekti i crvi),do sada leteæe irvase je video jedino Deda Mraz.

Na svetu postoji 2 milijarde dece,odnosno osoba koje su mlaðe od 18 godina.Zbog razlièitih veroispovesti dece njegov posao je smanjen na samo 378 miliona.Ako uzmemo u obzir podatke popisa populacije da ima 3.5 deteta po domaæinstvu,Deda Mraz treba da poseti ukupno 91.8 miliona domova.Pretpostavimo da se u svakom domu nalazi jedno dobro dete.

Kao treæi argument autor nam izla¾e zanimljive podatke koji za cilj imaju da potkrepe njegovu tezu da Deda Mraz ne postoji.Po njegovim ili njenim reèima (na ¾alost ime autora je nepoznato) za svoj posao Deda Mraz ima na raspolaganju 31 sat zbog razlièitih vremenskih zona i rotacije zemlje (ako putuje sa istoka na zapad).Dakle Deda Mraz u sekundi trebalo bi da obavi 822.6 poseta.©to govori da «Deda Mraz ima 1/1000 sekunde da se parkira,iskoèi iz sanki,skoèi niz dimnjak,napuni èarape,rasporedi ostale poklone ispod jelke,pojede ostavljene kolaèiæe,vrati se uz dimnjak,uskoèi ponovo u sanke i prebaci se do sledeæe kuæe».Da bi sve to postigao, sanke Deda Mraza bi trebale da se kreæu brzinom 650 milja u sekundi,¹to je 3000 puta br¾e od zvuka.Èisto radi poreðenja,obièan irvas mo¾e da trèi maksimalnom brzinom 15 milja na èas.Ako pretpostavimo da svako dete ne dobije poklon te¾i od 1 kg, sanke nose 321.300 tona poklona ne raèunajuæi Deda Mraza.Irvas na zemlji ne mo¾e da povuèe vi¹e od 150 kg.Pa èak i da «leteæi irvas» mo¾e da povuèe 10 puta vi¹e od obiènog Deda Mrazu bi trebalo 214 200 irvasa,a ne 9 kako je najèe¹æe prikazano.To poveæava te¾inu,ne raèunajuæi te¾inu samih sanki,na 353 430 tona.

I zakljuèujuæi autor pi¹e sledeæe: «353 000 tona putujuæi brzinom od 650 milja u sekundi stvara neverovatan otpor vazduha.(...)Vodeæi par irvasa bi morao da absorbuje 14.3 kvintiliona d¾ula energije.U sekundi.Svake sekunde.Ukratko,oni bi izgoreli u momentu,otkrivajuæi irvase iza sebe i stvarajuæi zaglu¹ujuæa probijanja zvuènog zida za sobom.Ceo tim irvasa bi ispario za 4.26 hiljaditne sekunde.»A na¹ Deda Mraz bi bio izlo¾en centrifugalnoj sili 17 500.06 puta veæoj od gravitacije.I 1pomalo tu¾no,zakljuèak koji sledi iz cele ove prièe je da ako je Deda Mraz nekada i nosio poklone,centrifugalna sila je uèinila svoje.