Glavni meni

Husqvarna TE410, 2002 g.

Započeo ljupche92, 04 Decembar, 2013, 18:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ljupche92

Jel ima neko iskustva sa ovim motorom ??
Koje su mu mane i vrline?
Na sta treba voditi racuna pri kupovini.... ?
Drugar je u dilemi da pazari jedan... Svaka INFORMACIJA I SAVET bi mi dobro dosli  [cheers]
Konkretno ga zanima ovaj primerak ...
http://www.polovniautomobili.com/oglas3784727/husqvarna_te_410e/
Hvala unapred  [cheers] [cheers] [cheers]
[cheers] [cheers] [cheers]

TT600

Popravljao sam jednu 1999 god od 500 ili 600ccm ( nesecam se tacno )   Na ovom oglasu mi je godiste malo sumnjivo. Obratite i paznju na zvukove iz glave motora.
Inace su brutalni motori, mora odlicno da ide ( ja se odusevio ovim sto sam popravljao - testirao sam ga 3 dana - jedva me odvojili od njega  ;D

ljupche92

Hvala  [cheers]
ako ima jos neko nesto, nek doda... Svaki savet bi mi dobro dosao  [cheers]
[cheers] [cheers] [cheers]

clutch&brake

Kitu na panj stavim ako revolucija nema sta da doda...
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

ЯЭВОЛУТИОН

uvek....
u srbiji to spada u egzotiku , i svi ce mu reciu nemoj....ja samo kazem da ono sto nije velikoserijski proizvod znaci da je exklizva i da ima sve ono sto valja a skupo je...ako ga to radi...nek kupuje....sta god da je popravlja se, ali ume da kosta.....ili nek kupi TT600 supermoto....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

srbac

#5
Kupujte vi, jel sam se i ja zagrejao da je pazarim. Imao sam Husqvarnu WR 250 cvaju dve godine, bez kvarova....  [thumb_up]

rtaku


srbac

Mora da ima to je 4T a nema jedino ako je neko izvadio  [ljubav]

rtaku


Aleks Cross

Od 1999 taj model ima pumpu za ulje. Motor sa oglasa, da ga taj tvoj drugar kupi mora da sa njim podje neko ko se dobro razume. Motor jako cudno radi (zvuci) tako po zvuku da se stanje oceni ? Lanac od bregaste se uvek cuje. Ulje vise puta godisnje mora da se menja, nije za ulicu i kurcenje ispred kafica nego za livadu. Ostalo sta ima da se o tome kaze je Revulition rekao. Za te pare ovde da, a tu .....?

poz

rtaku

Nisam siguran u to od 1999te ali recimo da je tako, sta je sa ovim do 1999?

Conti-Moto

Ja sam imao TE610-ku '99. god.
Kupio sam ga izritanog (na Super-Moto trkama) u nemackoj sa super-moto tockovima i uz njega dobio i njegove originalne cross tockove.
Sta da kazem, motor je isao kao nevreme, ili jos bolje kao uragan. Na zadnji je isao u svakoj brzini.
Moja masina nije imala uljnu pumpu kao ni filter ulja. Ulje je trebalo da se menja na svakih 100-150 km, menjao sam ga na 1000.
Nikad mi nije bilo zao sto sam ga kupio, zao mi bilo sto sam ga prodao. Za dve godine koliko je bio kod mene nisam imao ni jedan jedini kvar.
Kocio je odlicno, ogibljenje je radilo brutalno, primao je gas i isao kao strujni udar - ne znas sta te je snaslo . . .

Slika iz garaze.


Novo !!!
Conti ROAD !!

Conti-Moto

Citat: rtaku poslato 05 Decembar, 2013, 01:17
Mana je nema uljnu pumpu.

To je mana ako ga koristis za vozikanje po gradu, ovaj motor nije pravljen za to.
Novo !!!
Conti ROAD !!

Conti-Moto

Citat: srbac poslato 05 Decembar, 2013, 01:22
Mora da ima to je 4T a nema jedino ako je neko izvadio  [ljubav]

Ne mora da je ima.
Novo !!!
Conti ROAD !!

srbac

Nisam znao za Husqvarnu,  mada ni prvi motori nisu imali pumpu za ulje  8) . U svakom slucaju onda nije za mene !!!  [neampojma]

rtaku

Nisi znao ali si znao da glumis pamet bez pardona.

ЯЭВОЛУТИОН

MV Aguste tamo osamdesetih nisu imale uljne pumpe...sve je u redu ako prilagodis konstrukciju motorcikla tome....dakle svuda iglicastii valjkasti lezajevi i mnogo uljnih prasina koje cirkulisu po celom motoru....za takve lezajeve dovoljno....jedino sto nije za rekreativnu voznju....trazi visoke obrtaje kako bi napravio uljne magle ....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ljupche92

Hvala vam na informacijama  [cheers]
Kad budu gledali motor, poci ce jedan decko koji vec vozi husqvarnu ;D
[cheers] [cheers] [cheers]

srbac

Mada su ukapirali da izgleda  ipak mora, pa su poceli da je ugradjuju,,,  [rofl]

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: srbac poslato 05 Decembar, 2013, 16:07
Mada su ukapirali da izgleda  ipak mora, pa su poceli da je ugradjuju,,,  [rofl]
pa mali je procenat ljudi koji to teraju pun gas 100% vremena....malo trziste....ovako i neki hipster moze da kupi taj motor...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11