Glavni meni

Mobilni telefoni rasprava

Započeo MILJAN, 16 Novembar, 2013, 00:23

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mrle

Kupio klincu alcatel 1, odmah mu skvrcao staklo.
Kod kom¹ije ima samo ceo displej 60e, a staklo nema veæ dve nedelje.
Ima li neko neku kombinaciju, re¹enje?

nesic1

други телефон или ебау

Boban_m

Ako mu odmah popravis to sto je pokvario, poruka je da moze opet. Neka ga malo nek pika loptu.

Glava Dole

60e staklo a taj telefon je nov ceo 75e... zaboravi na popravku...

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/6711/Alcatel/1-5033D



mrle

Citat: Glava Dole poslato 03 April, 2019, 02:55
60e staklo a taj telefon je nov ceo 75e... zaboravi na popravku...

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/6711/Alcatel/1-5033D



ceo displej je 60e, to znam, ali mo¾e samo staklo da se zameni.
Darko, koji radi u Maloj piramidi koga sam i vode preporuèivao ne mo¾e da ga naðe desetak dana sigurno, a mali ide na rekreativnu za dve nedelje, pa da mu osposobim telefon. A  telefon ju uz ugovor, a plaæeno tek dva raèuna...

mrle

vidim da se Mito Maniac bavi popravkom, poslao mu pp sa detaljima.

Glava Dole

Muci me jedan veliki problem: obavestenja za viber i wap.

U pitanju je samsung galaxy A7, android 8.0. Naime, obavestenja vrlo cesto uopste ne stignu dok ne otvorim samu aplikaciju. Npr udjem u aplikaciju i tek mi onda iskoci obavestenje za poruku, i po vremenu vidim da je poslata jos pre sat ipo npr...
Proguglao i video da bi trebalo da dam prioritet aplikacijama ali sve prekopao po telefonu i nisam uspeo da nadjem kako se to radi na ovom sistemu.
Imao neko slican problem?

idanijel

udji u viber podesavanja i zadaj da viber drzi wi fi stalno aktivan.

Glava Dole

Hvala, ali kako vidim to vazi za samo za wifi i samo viber, kod mene je problem sa svim koje koriste internet u pozadini... na wifi mi telefon skoro nikad nije spojen a i nisam stalno pored rutera, problem je to sto telefon ne dozvoljava aplikacijama da koriste internet u pozadini a ne znam zasto... a isto je pocelo paralelno da se desava i sa wapom, znaci do telefona je problem, u njegovim podesavanjima treba kako kapiram da dodam prioritet ali ne znam kako to da izvedem, za android nisam bas neki strucnjak [neampojma]

megaidiot

da ti nije ukljucen power saver tj cuvanje baterije ili tako nesto?
a idi u settings i nadji aplikacije pa dozvoli da koriste mobile data. mislim da ces lako naci na googlu sve sto te zanima.

Glava Dole



Jeste ali je ukljuceno ovo "u pozadini", a to je ukljiceno od prvog dana a telefon je kupljen jos drugog januara... sa iskljucenom opcijom nisam probao ali znam da ostavim npr pun telefon prpbudim se sa 70 posto... sa lenovom se to nikad nije desavalo... sa ukljucenom stednjom je bar malo bolje...

Glava Dole



Idiote nas, kod obe aplikacije je donja opcija bila iskljucnena... iskreno se nadam da ce resiti problem... hvalaaa pogodio si ga u centar [cheers] [cheers] [cheers]

Glava Dole

U stvari to se odnosi na cuvar podataka a ne baterije... to je iskljuceno... i dalje se isto ponasa...

https://www.youtube.com/watch?v=g5WPwF8N72o&feature=youtu.be#

mrle


mrle

U zvuk i obave¹tenje odaberi
"kada je ureðaj zakljuèan "
tu odaberi "Prika¾i sav sadr¾aj obave¹tenja"

Glava Dole

Ma ukljuceno je sve, malo je drugacije kod mene ali sve moguce opcije koje se ticu obavestenja su ukljucene, sve sto moze da ih zabrani je iskljuceno... jedino sto mi preostaje je da pokusam da vratim na fabricka podesavanja al to mi je krajnja opcija

megaidiot

ne znam, da je na engleskom pa da ti pomognem, ovako nakaradno prevedeno nemam pojma sta je sta

UFF

 [rofl]

zban ja sta je

imao isti problem sa HAVAJI telefonom

kupis samsung koji pocinje sa S i problem resen  ;D

veruj mi, nikakva dodatna podesavanja nisu potrebna kao sa modelima koji pocinju na A ili J

Kanarinac

Pitacu drugara pa pisem, imao isti problem i nesto iscackao u podesavanjima. Sve mu bilo pogaseno za te aplikacije

idanijel

Ako zabranis na primer viber pristup mikrofonu, nece te cuti sagovornik.

Poslato sa COR-L29 uz pomoæ Tapatoka