Glavni meni

Mobilni telefoni rasprava

Započeo MILJAN, 16 Novembar, 2013, 00:23

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

despic

Necu. :) Samo me malo cacnula tvoja izjava "to se mora uraditi"
klasican divljak

friziderdzija

ima li ko iskustava sa doogee s60

mali_zmaj

Citat: despic poslato 04 Februar, 2019, 22:15
Necu. :) Samo me malo cacnula tvoja izjava "to se mora uraditi"

Moja greska,pogre¹no se izrazih...,ni¹ta se ne mora samo se umrijeti mora!!  Citat by moja pokojna baba!! Te fabrièke apdejte radim kad treba,radi ih telefon sam ,najèe¹æe po noæi ,ove ostale apdejte po ¾elji,aplikacije koje ne koristim,ne apdejtujem!!
jin-jang

FANTOM

    Posle poslednjeg ovog update sto sam napisao da je odradio telefon . Sem sto je drugaciji interfejs u telefonu mogu primetiti i da trosi vise baterije . Tako da bio sam zadovoljniji pre je drzao glat dva dana sada dva dana al kilavo ... sto me iskreno nervira jer drugi dan ono trazim mesto za punjac ....

UFF

zdrava navika je kad se ti odmaras i spavas tad treba i telefon.
nije da ces da ga koristis nocu
kad to krenes da praktikujes neces vise traziti punjace

FANTOM

    Ne ne sve je to ok upravu si , s tim sto je isao na punjac drugi dan uvece bez problema , a sad drugi dan predvece vec mora na dopunu sto me malo nervira ni tamo ni vamo sto se kaze .....

despic

Bateriju praznis sto je vise moguce...znam po onima iz foto-aparata, vrlo brzo izgube kapacitet ako ih ne ispraznis do kraja...
klasican divljak

mrle

Citat: despic poslato 07 Februar, 2019, 15:14
Bateriju praznis sto je vise moguce...znam po onima iz foto-aparata, vrlo brzo izgube kapacitet ako ih ne ispraznis do kraja...

kada sam bio na poslednjoj Samsung prezentaciji, prezenter mi je rekao da je najbolje da se na 10% stavi na punjaè i puni do 90%.

idanijel

Citat: despic poslato 07 Februar, 2019, 15:14
Bateriju praznis sto je vise moguce...znam po onima iz foto-aparata, vrlo brzo izgube kapacitet ako ih ne ispraznis do kraja...
Sem ako nemas prave enelop.ja ih dobio uz aparat 2003g i rade.😱

Boban_m

Savremene baterije za tel, po onome sto sam ja citao, ne vole da se prazne do kraja pa je preporuka da se dopunjavaju cesce. Ali kao sto Uff rece, puni se samo kad spavam. Ako im to skracuje zivot, ja castim. Ne ustadoh mu ja da skinem kad se napuni, niti cu da vucaram punjac i jurim uticnice.

UFF

bas tako
a i prodaces ga ili izgubiti/polomiti mnogo pre nego sto bateriji toliko opadne kapacitet da moras da je menjas

i mislim da su ubedljivo najgori oni koji svuda sa sobom punjac nose i kako gde sednu odmah na punjenje jer svaka baterija ima broj punjenja tj tako joj se meri zivotni vek dok ne krene da joj opada kapacitet
jednom kad telefon nabodes na punjac to je jedno punjenje
ako ga skines posle 10 min jer moras da ides pa jos 5 puta po 10 minita punis taj dan to je 6 potrosenih punjeja za 1 dana a moglo je da ti traje 6 dana ili 12 ako si kao fantom
tako joj i skracujes zivot a vala i sebe i druge drkas

zato lepo kad ides da spavas telefon samo spustis na wifi punjac i stalno je pun, 1 dan 1 punjenje i ne razmisljas o % baterije nikad

koristim bezicni i to spori jer em ne forsira bateriju em sam do sad par puta pocupao sto kabal sto konektor na telefonu kad zazvoni dok spavam a ja ga povucem da se javim zaboravljajuci da ga prvo iscupam

Kanarinac

Kod Li ion baterija jedan ciklus se racuna kada se baterija isprazni 100% i napuni 100%. Ne mora iz jednog puta, mozes da ispraznis na 50% pa napunis do 100% pa opet ispraznis na 50% i napunis do 100% i to je jedan ciklus

UFF

znaci ako je narednih 10 godina svaki dan punim od 10 do 90% nisam potrosio nijedan ciklus? :D

®or¾


Kanarinac

Citat: UFF poslato 08 Februar, 2019, 10:38
znaci ako je narednih 10 godina svaki dan punim od 10 do 90% nisam potrosio nijedan ciklus? :D
Procitaj ponovo sta sam napisao ali ovog puta sa razumevanjem

UFF

napisao si da se ciklus racuna kad se napuni do 100%
ja cu da punim svaki dan po 10 puta ali nikad vise od 90%
i to se po tvome ne racuna

Glava Dole

Hteo je da kaze da baterija nema brojac vec je navedena specifikacija broj punjenja okvirno od 0 do 100% a ako ga prikopcas na 50% nisi ispucao ceo ciklus ;)

UFF

znaci isto je ako jednom napunis od 0 do 100% ili isto to ali iz 10 puta po 10% ?

jeste qrac

bogdan

ja po navici barem jednom u par meseci  ispraznim do kraja , da se ugasi , i maksimalno napunim da je podsetim koliki joj je kapacitet , mada je to bila preporuka za ondasnje uredjaje    :D

CBRR1

Citat: UFF poslato 08 Februar, 2019, 17:06
znaci isto je ako jednom napunis od 0 do 100% ili isto to ali iz 10 puta po 10% ?

jeste qrac

Ma puni kako hoces, napravise nauku oko punjenja fona jbte, boli me patka kad i kako ga punim...