Glavni meni

Mobilni telefoni rasprava

Započeo MILJAN, 16 Novembar, 2013, 00:23

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bigbad86

Citat: Boban_m poslato 15 Februar, 2018, 01:53
Evo akam ga skoro 7 sati, ima jos 53% baterije. Jel ima neki pouzdan softver da radi dijagnostiku baterije, u smislu da detektuje stanje u odnosu na nominalno? Mozda sam dobio losiju bateriju, mozda i jeste sve u redu a mozda samo ocekujem previse...Koliko tebi Uffe drzi baterija na Edge (3600 mAh ako se ne varam)?

Ne gleda se samo baterija. To je isto kao kad bi gledao koliki rezervoar ima motor a ne koliko kubika i konja. Ti verovatno imas jak procesor i graficku pa jos ultra HD ekran. 7 sati akanja i da ostane 53% je vise nego zadovoljavajuce sa takvom baterijo (kao moja). Probaj da napravis neku voznju koristeci GPS pa onda reci sta je bilo.


mrle


bigbad86

zacudio bi se koliko kinezi lazu za neke stvari, pogotovo battery bankove

Boban_m

Nasao sam software, AccuBattery radi bas to sto sam trazio. Samo trazi vise ciklusa punjenja da bi dao tacnije stanje.

@Uff
Koristim tel na poslu, radim u Google forms dokumentima i tabelama kad sam izvan kancelarije, radim e-banking, deponujem cekove telefonom, navigacija, internet itd... Telefon koji ne moze da izdrzi ceo dan maltretiranja do 11 uvece mi ne treba, ako ne mogu da se oslonim na njega.

@Grber
I ovde ga je jedino ATT prodavao uz njihove pakete. Sad se mogu naci gsm otkljucani pa mogu da rade i u Srbiji.

Obzirom da je imao 92% baterije kad sam ga upalio juce a otisao sam na spavanje sa 26%, malo sam popravio misljenje. Ucinilo mi se juce tokom setapa da svlaci bateriju brze nego sto treba, ali radio je sinhronizaciju mog Google naloga zajedno sa svim aplikacijama sa starog fona, tako da je bilo dosta downloada. Sinoc sam probao kameru po mraku i mogu reci samo fascinantno. Sony ima 20.7 Mpx zadnju kameru, ovaj 12 Mpx a ipak pravi bolje slike. Toliko o megapikselima...

mrle

Citat: Boban_m poslato 15 Februar, 2018, 15:36
Sony ima 20.7 Mpx zadnju kameru, ovaj 12 Mpx a ipak pravi bolje slike. Toliko o megapikselima...

zato ¹to on ima u svakom pikselu po dve foto æelije.

Hurricane


bigbad86

To je nesto sto se zove pixel splitting ili tako nesto. Slika je uslikana sa 10Mpix ali telefon posle svaki piksel softverski deli na dva megapixela i hokus pokus mogu da napisu da ima 20Mpix. A realno nema.

FANTOM

    Ljudi opet ja Shaomi Mi Max 2 , baterija mi drzi po tri dana ne da ga cackam nego ga bas koristim ... Sa baterijom sam prezadovoljan . Bukvalno prica kad ga napunim zaboravim kad sam ga punio koliko drzi baterija . Sto se mene tice za ovaj fon preporuka pogotovo u odnosu na ono koliko kosta a sta se dobija. I da velicina naviknete se ponekog vremena. Preglednost vrhunska itd. Sad kad uzmem neki od 5,5" imam trip kao da je 4,5" u odnosu na moj .

bigbad86

Na kraju ces tablet da kupis ko covek, 10 incha i bolli te uvo :D

Zeljkamp

Citat: Boban_m poslato 15 Februar, 2018, 15:36
Nasao sam software, AccuBattery radi bas to sto sam trazio. Samo trazi vise ciklusa punjenja da bi dao tacnije stanje.
Probaj i GSam Battery Monitor. Ja ga koristim nekoliko godina i zadovoljan sam. Nice & Clean. ;)
TwinZ Auto & Moto

Nika


savke

Ljudi jel moguce da na galaxy a5 2016 ne moze da se postavi melodija zvona za poseban kontakt?Dva dana se vec vrtim u krug i nikako da provalim u cemu je caka  [neampojma]

OKi

Citat: savke poslato 06 Mart, 2018, 17:06
Ljudi jel moguce da na galaxy a5 2016 ne moze da se postavi melodija zvona za poseban kontakt?Dva dana se vec vrtim u krug i nikako da provalim u cemu je caka  [neampojma]
A kad u phonebook edituje¹ contact?

stalker92

Citat: FANTOM poslato 15 Februar, 2018, 17:46
    Ljudi opet ja Shaomi Mi Max 2 , baterija mi drzi po tri dana ne da ga cackam nego ga bas koristim ... Sa baterijom sam prezadovoljan . Bukvalno prica kad ga napunim zaboravim kad sam ga punio koliko drzi baterija . Sto se mene tice za ovaj fon preporuka pogotovo u odnosu na ono koliko kosta a sta se dobija. I da velicina naviknete se ponekog vremena. Preglednost vrhunska itd. Sad kad uzmem neki od 5,5" imam trip kao da je 4,5" u odnosu na moj .

Æomi je vrh ¹to se tièe odnosa ulo¾eno dobijeno. Ja juèe pazario Redmi 5 Plus, Note 4G mi je odslu¾io preko 3 godine (i i dalje skroz korektno radi, nastaviæe karijeru kod keve), reko red je da se ponovim :D

mrle

Bio na prezentaciji S9 i S9+... do jaja su.

Uperi¹ kameru na tekst sa pet reèenica, svaka na drugom jeziku, i on odmah sve prevede...

UFF


lord_oblivion

Jel prevodi kineski, dvosmerno?  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

mrle


MIGE