Glavni meni

Mobilni telefoni rasprava

Započeo MILJAN, 16 Novembar, 2013, 00:23

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

castor

Citat: bobangsxr poslato 17 Januar, 2018, 16:58
Kupio pre dva sata... Telefon me odusevio
Mate serija je jedino ¹to bih uzeo od Huawei-a, jer to jedino valja i radi kako treba.
It's the ride that matters, not the bike…

Glava Dole

Citat: PECA BMW poslato 17 Januar, 2018, 23:44
Ma golo sranje , 3,5mm konektor je bio standard od vokmena preko diskmena i kineskih tranzistora do hi-end tehnike i sad na mobilnim telefonima oni promene povezivanje .
Pa koliko retardiran moras da budes da promenis nesto sto ceo svet koristi !

ovaj google sam nekako uspeo da iskljucim (ne potpuno) ali kad bocnes slusalice on se aktivira i nemoguce je tad koristiti tel .

Ma budale... sjebase me tako i za tv u mojoj sobi, kad je kupovan taj lg nisam na to ni obracao paznju, svi do sad su imali 3,5mm izlaz za sluske pocevsi od matorog sonyja sa dupetom pozadi... bukvalno nisu stavili ni digitalni izlaz i 3,5mm ama nikakav brate, nemoguce emitovati sa TVa zvuk ikako sem preko fabrickih zvucnika od TVa a spojio sam ga sa kompom i kucni bioskop je odmah pored njega.

(jeste da nije u pitanju telefon ali jeste prica o izlazu za ton)

PECA BMW

Isto i ja sa mog tv-a moram da vadim audio sa skarta   [doh]
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

bobangsxr

Citat: castor poslato 18 Januar, 2018, 00:11
Citat: bobangsxr poslato 17 Januar, 2018, 16:58
Kupio pre dva sata... Telefon me odusevio
Mate serija je jedino ¹to bih uzeo od Huawei-a, jer to jedino valja i radi kako treba.

Stvarno valja, nemam uop¹te zamerke... ®ena mi ima Samsung s8+ i uop¹te nema razlike, cak su neke stvari i za nijansu bolje... Kupio sam sinoæ wiko view, kao navodno jeftin telefon a dobre performanse.. Kamera solidna,  u stanu pozvao caleta preko wiber on nema signal... Sreca pa ovde mozes da vratis robu ako ti ne odgovara

Glava Dole

Citat: PECA BMW poslato 18 Januar, 2018, 00:43
Isto i ja sa mog tv-a moram da vadim audio sa skarta   [doh]

Ti bar imas tu srecu da imas uopste skart pa mozes uz pomoc adaptera da ga pretvoris u izlaz a kod mene su i klasicni scart izbacili nego imam samo bananice na samom TV-u koje su ulazne i nicemu mi ne vrede. Bukvalno nisu znaci ostavili APSOLUTNo nikakvu mogucnost za prukljucenje bilo kakvog drugog izvora zvuka. Samo da nije pod garancijom bez razmisljanja bih ga otvorio, izbusio rupu na kucistu, stavio usrafio zensku bananicu (onu za kuciste, bilo bi kao original), onda drugu musku sa fabrickih zvucnika a tu je i muska sa stuba... i onda bodem sta kad hocu :) Ideja je upravo izletela iz glave... ideja uvek ima al to necu, stari je crko pa sredjen u garanciji tako da je ipak ona bitna kad je vec tu :) Za dve godine cu da ga raskupusam ako ostane ziv pred mene dotle ;D

Boban_m

Jel imao neko Nokiu 6 ili 8?

bigbad86

Koji god mi sledeci telefon bude bio, nece imati bateriju manju od 4000 mAh. A gledacu da bude 5000.

FANTOM

    Nokiu 6 ima od drugara cale . Prezadovoljan je vrhunski radi  :)

UFF

Citat: bigbad86 poslato 20 Januar, 2018, 11:51
Koji god mi sledeci telefon bude bio, nece imati bateriju manju od 4000 mAh. A gledacu da bude 5000.

ja bi radije telefon cija se bat napuni 100% za 15min nego neku koja drzi 3 dana
ne planiram didem na prezivljavanje van civilizacije sa njim

FANTOM

    Moja se puni za 1:40 min i traje tri dana  [yahoo]

stilgar

Citat: Boban_m poslato 20 Januar, 2018, 04:03Jel imao neko Nokiu 6 ili 8?
Foxcon je kupio brend nokia pa koriste staru slavu i ime, na testovima se porede sa meizu i xaomjao il kako se vec zovu ti kineski brendovi. Kazu da je izrada vrhunska aluminijumsko kuciste al kazu i da ima boljih u tom cenovnom razredu. Ja koristim motorolu G5S koja je u vlasnistvu Lenova tj kineza. Sve se svodi na kosooke 😀
Motorola ova moja dolazi sa turbo punjacem i puni se za manje od 1i 20 min od 20% do 100% kapacitet je 3000mah traje mi po 3 dana al ja nisam korisnik drustvenih mreza osim tapatolk a i vibera samo osnovno

UFF

imam i ja Moto Z (koji prodajem, ako je neko zainteresovan nek posalje pp) i evo sta kaze

Using the provided charger, Moto Z can receive eight hours of charge in 15 minutes
Moto Z can receive five hours of charge in just five minutes.

e to je poso!

bigbad86

To stvarno jeste impozantno. Ali verovatno samo sa AC punjacem, verovatno to ne moze preko USB?

sremac

ajde kad smo se veæ dotakli teme ? postoje li neke posledice ako koristim 2A punjaèe, na fonu s kojim je do¹ao 1A  brze se napuni baterija ? probao neko?
budala na leru, mudonja u kontra smeru

bigbad86

Zavisi od telefona do telefona. Uglavnom telefoni imaju u sebi neko ogranicenje tako da i ako stavis 2A on nece da povuce 2A. Ako vidis da se greje vise nego kao sa 1A onda nemoj.

sremac

toga se i bojim, da spr¾i ne¹to, bateriju, ploèu , al mi deluje primamljivo da se baterja za manje od sat napuni :D
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Glava Dole

Spajaj slobodno ali kao sto je rekao bigdat zavisi od telefona do telefona. Ja sam spajao, g300 npr se napuni brze kako mi se cini nego sa fabrickim od 1A dok sam na dva druga koja imaju fabricki 1A probao da spajam 2A i bilo je bukvalno isto vreme punjenja :)

UFF

Citat: bigbad86 poslato 20 Januar, 2018, 17:43
To stvarno jeste impozantno. Ali verovatno samo sa AC punjacem, verovatno to ne moze preko USB?

preko usb-a ni blizu tom brzinom
ovo je sa njegovim originalnim turbo punjacem

http://www.androidheadlines.com/wp-content/uploads/2014/09/Moto-Turbo-Charger.png

Hurricane


friziderdzija

baterije, punjaèi...jbt...to nisu mobilni telefoni nego fiksni...vi¹e vise na punjaèima nego ¹to ih nosite.

pre 2 godine kad sam bio u poslom u gruziji kupim za 120 eur, android ovo-ono spravu, kao reklamni telefon uz KAMAZ kamione, neki njihov proizvoðaè (tj ruski brend, TEXET, mada sam siguran da ga pravi neki kung-fu mentol)...

u odnosu na te samsungiæe, ugiznute jabukice i ¹tatijaznam je duplo deblji, oklopljen, poprilièno te¾i...crno-¾ut, u stvari crna guma na ¾utoj plastièetini sa vlaknima u sebi, a  poklopac mu je 3mm èelièna/gumirana ploèa sa ¹arom kao automobilska guma...otvara se pravim, pravcatim ¹afcigerom, dva ¹afa...dve kartice, memorijska, baterija...uh, jedno 7-8mm debela, 50x60mm, kad zazvoni dere se ko blesav, ma stravu da ti salivaju posle...ima i neki uèkur prikaèen sa kompasom i alpinistièkim karabinjerom...IP68 za¹tita

ma pravi mu¹ki telefon...ne neki kao za...one....jbt, ¹to voze kaferejsere na ¹telovanje karburatora...homo....metro....seksualce...ma one sa bradama i kariranim ko¹uljama....

da skratim...baterija mi kao i pre dve godine traje 5-6 dana, ako ga manje drndam onda i 7 dana...a samo da napomenem da imam oko 50-60 poziva dnevno, oko 15-20 mejlova, viber oko 30-40 dnevno, poruke oko 10-15 dnevno... gledaju se i bièarke na netu, wifi non stop ukljuèen, lokacija isto, osvetljenje ekrana na auto...ekran nije matirao i nema nigde ni jednu ogrebotinu za dve godine ovakvog kori¹æenja, a svi znaju da sam majstor za hladnjaèe...znaèi telefon u torbu sa alatom i teraj, a upadao mi je i u kofu punu preraðenog motornog ulja...2 puta.

evo danas nije gu¾va na poslu, jutros skinut sa punjaèa, sada ima 97%.

niko kao rus...mo¾da sledeæi bude katerpilar sa termalnom kamerom...ali rus odbija da crkne...