Glavni meni

Mobilni telefoni rasprava

Započeo MILJAN, 16 Novembar, 2013, 00:23

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Ne slazem se sa tobom, lenovo mi se puni npr par sati al kad se napuni onda i traje... dok sam imao lg g2 powerbank mi je redovno bio potreban zbog putovanja cacak/sd a otkad imam lenovo k6 note powerbank sam samo par puta za godinu dana proverio u kakvom je stanju i dopunio ga cisto da ne propada baterija, upotrebio ga nikad nisam :) Okupimo se npr, prkeo mog telefona muzika na YT cepa cele noci on ne posustaje, 100 puta nosio napunjen lg za svaki slucaj a upotrebio ga niakd nisam, dodjem kuci ovaj jos na 40% :) Pa nek se puni kolko god hoce, opravdano mu je u svakom slucaju kad baterija toliko drzi :) A kao da je problem da se uvece uvalim u fotelju dopisujem par sati preko kompa a on se napuni natenane :) I uz to mu je punjenje svakog drugog dana sasvim dovoljno ukoliko se ne preteruje :) Mada, opet... sve zavisi od osobe do osobe i potreba, ne treba generalizovati :)

I sto se tice price sa huaweijem... bas naprotiv, moja iskustva su sa njima sasvim pozitivna... lik kom sam prodao caletovog huaweija kaze imao ih par koamda i na drugi nece ni da pomisli, bukvalno su best buy

UFF


Glava Dole

Ne znam sta vozi mada sumnjam... bas bi trebalo da je naprotiv... ti koji voze golfove su uglavnom zagovornici ajfona i samsunga(nista licno), a oni koji nisu sujetni gledaju da dobiju sto vise luksuza i perfomansa za sto manje para, i ne interesuje ih da li ce neko da kaze "uuuuu nemac, odlican... ili pihhhh italijan, to je sranje", vec im je najbitnije da oni licno uzivaju u tome sto su kupili, da im bude lep, udoban, da ga jeftino odrzavaju... isto vazi i za telefone i automobile i bilo sta drugo u zivotu :) Zbog cega je recimo neki skuplji ajfon sa gorim perfomansama i neprakticnijim, ogranicenijem sistemom od mog lenova bolji i cenjeniji? Samo zato sto ima odgriznutu jabuku? :)

UFF


bucko

Citat: Milos96 poslato 30 Novembar, 2017, 00:37
Ne znam sta vozi mada sumnjam... bas bi trebalo da je naprotiv... ti koji voze golfove su uglavnom zagovornici ajfona i samsunga(nista licno), a oni koji nisu sujetni gledaju da dobiju sto vise luksuza i perfomansa za sto manje para, i ne interesuje ih da li ce neko da kaze "uuuuu nemac, odlican... ili pihhhh italijan, to je sranje", vec im je najbitnije da oni licno uzivaju u tome sto su kupili, da im bude lep, udoban, da ga jeftino odrzavaju... isto vazi i za telefone i automobile i bilo sta drugo u zivotu :) Zbog cega je recimo neki skuplji ajfon sa gorim perfomansama i neprakticnijim, ogranicenijem sistemom od mog lenova bolji i cenjeniji? Samo zato sto ima odgriznutu jabuku? :)

ne , nego zato sto je bolji

kad koristis iphone neko vreme vidis koje su ovi drugi njesra

Bori¹a


milomir22

Koliko sam cuo, ajfon ne zna sta je bag, radi posle 3 godine kao i prvog dana, ali zato jebu neke aplikacije i ne mogu da se instaliraju, mada kazu da su Srbi i taj problem resili ;D ;D ;D. Burazer ima 6-icu i kune se u njega, meni licno je sve to isti kurac.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

bigbad86

Niko ne spori da su iphone najbolji. Jesu. Ali za te pare nisu.

megaidiot

a za sta su najbolji?

ni po stabilnosti, ni po pouzdanosti, ni po kvalitetu, ali ni po cemu ne odskacu od telefona sa androidom u istoj klasi.

ako nekom treba smart phone koji ce mu u potpunosti zameniti laptop, moze da preskoci ceo apple program.
ako nekom treba dobar telefon, da ima dobar prijem i da baterija traje dugo, ima mnogo boljih i jeftinijih telefona.
ako nekom treba skup telefon koji nesto znaci kad se stavi na astal u kaficu, najbolji je, niko ne spori.

Citat: milomir22 poslato 01 Decembar, 2017, 13:17
Koliko sam cuo, ajfon ne zna sta je bag, radi posle 3 godine kao i prvog dana...
[rofl] namunjen nedobog [rofl]

FANTOM

   Realno sto rece covek . Moj Xiaomi izleda ko Iphone sa tim sto je veci pa ako ga stavis na sto u kaficu svi su u fazonu ,koji je ovo fon, Devojke iju koliki je ... E da uz sve moguce cackanje , baterija traje 3 dana , da dobro ste culi tri dana i radi istom brzinom kao samsung  s7 . Tako da za ono placeno dobijeno telefon kida ...

milomir22

Citat: FANTOM poslato 01 Decembar, 2017, 17:32
   Devojke iju koliki je ...

Sta vise da ocekujes od jednog telefona...
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Hattrick

Dobar je Xiaomi. Najbolji odnos ulozeno dobijeno definitivno. Ponekad mi se cini da ga prodaju sa gubitkom samo kako bi zauzeli Huawei-evu poziciju na trzistu.

Bori¹a

Citat: FANTOM poslato 01 Decembar, 2017, 17:32
pa ako ga stavis na sto u kaficu svi su u fazonu ,koji je ovo fon

nikada ovo nisam uradio, gadim se tog naroda koji baca kljuceve od auta i telefon na sto... cisto da se vidi da imaju

licno znam decka koji vozi mercedesa turcina iz osamdesetih ali je stavio mercedesov privezak velicine piksle da bi zapao za oko

bucko

#1433
Sad svega toga ima za dinar ,nije mi poznato da bi neko pre uzeo neki ping pong pre iphonea po istim uslovima
A i nemoguce je da neko glumi status sa necim sto se moze nabaviti za dinar,dva ili koliko vec

FANTOM

    Ma kakav crni status , to za kafic sam napisao cisto apropo onoga sto je napisao kolega iznad mene. Reakcije ljudi su koji je ovo fon i kolka je velicina jer nije svakidasnja. Bitno je da fon vrhunski radi i za sada imam samo reci hvale .

Glava Dole

Citat: megaidiot poslato 01 Decembar, 2017, 15:37
a za sta su najbolji?

ni po stabilnosti, ni po pouzdanosti, ni po kvalitetu, ali ni po cemu ne odskacu od telefona sa androidom u istoj klasi.

ako nekom treba smart phone koji ce mu u potpunosti zameniti laptop, moze da preskoci ceo apple program.
ako nekom treba dobar telefon, da ima dobar prijem i da baterija traje dugo, ima mnogo boljih i jeftinijih telefona.
ako nekom treba skup telefon koji nesto znaci kad se stavi na astal u kaficu, najbolji je, niko ne spori.

Citat: milomir22 poslato 01 Decembar, 2017, 13:17
Koliko sam cuo, ajfon ne zna sta je bag, radi posle 3 godine kao i prvog dana...
[rofl] namunjen nedobog [rofl]


Vec kacio carsku pesmu i moram ponovo, da se ne zaboravi, oplacem svaki put kad je cujem [rofl]

! No longer available

durmitor2000

Citat: Hattrick poslato 01 Decembar, 2017, 18:19
Dobar je Xiaomi. Najbolji odnos ulozeno dobijeno definitivno. Ponekad mi se cini da ga prodaju sa gubitkom samo kako bi zauzeli Huawei-evu poziciju na trzistu.

Samo da se slo¾im sa kolegom. Odnos ulo¾eno dobijeno. Veæ godinu dana imam Xiaomi Mi5 i za te pare je extra telefon. Mislim da su sad malo stali sa inovativnim telefonima ali opet nisam ja tu mnogo struèan.

stalker92

Ja furam veæ treæu godinu Xiaomi Redmi Note 4G, prezadovoljan sam. Kupio sam ga na AliExpress-u, za tada nekih ~150e, plus mislim da me je carina rebnula jo¹ dvadesetak evropskih na to. Kad sam ga uzeo veæ je bio mator model, prestajao da se proizvodi, znaèi sad je veæ realno dinosaurus, ali radi fantastièno.

Jedina "mana" je ¹to je Android KitKat u pitanju (prevaziðen model, pa stali sa update-ima odavno), dodu¹e meni to ne smeta. Fino su optimizovali sistem, i dalje bez ikakvih problema radi, a poprilièno ga silujem. Razmi¹ljao sam da mi je vreme da ga zamenim, kao star je ovo ono, ali sam shvatio da mi realno zavr¹ava posao u potpunosti i da bolje da te pare proteram gorivom kroz izduv  :D

Nakon telefona sam kupio jo¹ gomilu Xiaomi-jevih sranja (GoPro klon, power bank, dash cameru za auto) i svime sam prezadovoljan, kupili su me skroz kao korisnika brenda. Po meni su u mnogo segmenata best buy u smislu ulo¾eno-dobijeno. Nagovorio sam i gomilu drugara da uzmu njihove telefone u meðuvremenu, eno svi su sreæni.  :)

bigbad86


castor

Citat: stalker92 poslato 02 Decembar, 2017, 16:59
Jedina "mana" je ¹to je Android KitKat u pitanju (prevaziðen model, pa stali sa update-ima odavno), dodu¹e meni to ne smeta. Fino su optimizovali sistem, i dalje bez ikakvih problema radi, a poprilièno ga silujem. Razmi¹ljao sam da mi je vreme da ga zamenim, kao star je ovo ono, ali sam shvatio da mi realno zavr¹ava posao u potpunosti i da bolje da te pare proteram gorivom kroz izduv  :D
Pogledaj na xda developers, sigurno ima ROM sa novijim Androidom...
It's the ride that matters, not the bike…