Glavni meni

Mobilni telefoni rasprava

Započeo MILJAN, 16 Novembar, 2013, 00:23

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

OKi

Kad smo veæ kod AliExpressa. Naruèio sam
https://www.aliexpress.com/item/for-Lumia-540-435-520-521-530-535-630-730-930-Replacement-Part-Back-Cover-Case/32754300126.html?spm=2114.13010608.0.0.KiOHKZ
Ko¹ta 2.26evra.
Pi¹e Free Shipping to Serbia  , naravno nadje se pametnjakoviæ  [prebicute]  i ocarini mi za 160 din. To mu dodje i vi¹e od cene, pola proizvoda.  [panic]
Zna li neko do koje sume se ne plaæa carina ???

UFF

nije to carina to je pdv
procenio je da ti proizvod kosta 5 puta vise od onog sto ti je naplatio

OKi

#1102
Citat: UFF poslato 27 Januar, 2017, 17:53
nije to carina to je pdv
procenio je da ti proizvod kosta 5 puta vise od onog sto ti je naplatio
Na koverti udaren peèat. >> Ocarinjeno <<



Kanarinac

Ali kada procitas taj papir videces da je naveden samo pdv i osnovica za pdv.

Slaninar

Citat: Milos96 poslato 24 Januar, 2017, 16:57
Citat: Slaninar poslato 24 Januar, 2017, 16:48
Citat: bigbad86 poslato 24 Januar, 2017, 15:06
Ako uspes da ga otkljucas vrv ce

©ta ljudi koji pi¹u "vrv" umesto "verovatno" rade sa svim tim u¹teðenim vremenom?   [rofl]

Pa vrv da ih mrzi da rec za koju svi znaju sta znaci pisu 3-4 puta duze, a forum sig nije zvanicno saopstenje tako da nema potrebe :P

Nrv d nm ptrb d s p¹ sv, kd s znènj m¾ i vk shvt. Samo je malo  te¾e. Ru¾nije.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

OKi

#1105
Citat: Kanarinac poslato 28 Januar, 2017, 02:17
Ali kada procitas taj papir videces da je naveden samo pdv i osnovica za pdv.
Izvinjavam se za off topic
Evo odakle im cifra 160. PDV je 23 din.

Pa ¹ta to znaèi da na UFF-ovu masku od 9,5 eura, mogu da naplate 600 dind¾i ?  [pop]


UFF

ma mogu da ti naplate koliko pozele i kako koga usere

Hurricane

Citat: OKi poslato 27 Januar, 2017, 17:05
Kad smo veæ kod AliExpressa. Naruèio sam
https://www.aliexpress.com/item/for-Lumia-540-435-520-521-530-535-630-730-930-Replacement-Part-Back-Cover-Case/32754300126.html?spm=2114.13010608.0.0.KiOHKZ
Ko¹ta 2.26evra.
Pi¹e Free Shipping to Serbia  , naravno nadje se pametnjakoviæ  [prebicute]  i ocarini mi za 160 din. To mu dodje i vi¹e od cene, pola proizvoda.  [panic]
Zna li neko do koje sume se ne plaæa carina ???

Postoji neka granica od 70 eur, meðutim to uop¹te nije pravilo jer se odnosi na realnu vrednost robe, koju ukljuèuje cena samog proizvoda ali ona koju carinik smatra da je validna osim ako nemate raèun koji glasi na vas, kupoprodajni ugovor, dokaz o plaæanju mada i to sve mo¾e da ospori, plus realni tro¹kovi prevoza tj po¹tarine, koju mo¾ete saznati proverom sa npr na¹om po¹tom koliko bi ko¹talo da vi to isto po¹aljete nazad, i onda na to sve carina + pdv

Moja najtoplija preporuka je da se ne poruèuje ni¹ta za ¹ta bi vas da¾bine mogle skupo ko¹tati iz unutra¹njosti, veæ iskljuèivo iz Beograda..

Razlog je ¹to u Bgu 1 carinik treba dnevno da proceni recimo lupiæu 5.000 paketa, dok u Kragujevcu na primer takav isti jedan carinik lepo natenane pregleda svega 10-20 paketa za ceo dan..

OKi

Citat: Hurricane poslato 28 Januar, 2017, 12:24
--- Moja najtoplija preporuka je da se ne poruèuje ni¹ta za ¹ta bi vas da¾bine mogle skupo ko¹tati iz unutra¹njosti, veæ iskljuèivo iz Beograda..

Razlog je ¹to u Bgu 1 carinik treba dnevno da proceni recimo lupiæu 5.000 paketa, dok u Kragujevcu na primer takav isti jedan carinik lepo natenane pregleda svega 10-20 paketa za ceo dan..
@Hurricane , hvala kolega  [thumb_up]
Znaèi prebacim da mi porud¾bine sti¾u na prijatelja u BG-u ? [flashing]

MIGE

Citat: bigbad86 poslato 27 Januar, 2017, 16:59
Ako neko ima Lenovo P1m neka se javi, otkrio sam na Lenovo forumu aplikaciju koja resava neki sistemski problem da procesor stalno radi na 100% i sjebava bateriju brze nego sto treba. Ne znam dal se to desava i sa P1, mozemo da proverimo.
eooo...imam ja

bigbad86

Napisah na pp al napisacu i ovde. Posle  poslednjeg sistemskog update-a, procesor cak i kada je ugasen ekran i telefon treba da "spava" , procesor i tada radi na 100 intenziteta, nesto su sjebali oko LED notifikacije, kolko sam razumeo telefon stalno drzi sve aplikacije da rade u pozadini i trazi informacije od njih da bi mogao da zazvoni i obavesti korisnika (messenger, YT, viber). Sada sam instalirao tu aplikaciju i nazalost izgubio sam LED netifikaciju, sto sam i znao da ce da se desi, pisalo je u opisu. I sad telefon normalno spava, baterija mi je na 30% a punio sam ga pre dva dana. Pise da mi je ostalo jos 19h ovakvog koriscenja. Znaci produzio sam mu bateriju na 3 dana, ovako je mogao maks dan i po. Cisto da napomenem, meni je sve uvek upaljeno. GPS, LTE, WIFI, SVEEEEE :P

Ovo sve vazi za Lenovo P1M vibe, ne znam dal se desava i na P1 VIBE. Probano na Lenovo A5000 i nema taj problem, al on ni nema LED notifikaciju ;)

UFF

jbt ima 500mah bateriju zabole ga kurac ceo na koliko mu je procesor :D

inace mali zmaju nemoj da kupujes zastitno kaljeno staklo za svoj telefon (ne znam da li je isto i na redmi note 3 i da li je idanijel kupio) jer je ekran ka rubovima blago oboren i iako su napravili staklo krace od ekrana opet ne moze lepo da se zalepi i predpostavljam da ce jako brzo da krene da ulazi prasina i da se odlepljuje ili bar da izgleda ruzno pa cu sam da ga odlepim, mozda je folija bolje resenje iako je slabija

http://s27.postimg.org/yivxdg43n/20170128_145847.jpg

OKi

Citat: UFF poslato 28 Januar, 2017, 16:00
jbt ima 500mah bateriju zabole ga kurac ceo na koliko mu je procesor :D

inace mali zmaju nemoj da kupujes zastitno kaljeno staklo za svoj telefon (ne znam da li je isto i na redmi note 3
I meni se isto desilo na Xiaomi redmi 3s. Nije staklo za njega!

PS.
    Probam danas Mi Remote kontrol za TV  :D i ¹ljaka , super  [callme]

idanijel

Ovaj moj redmi 3 je valjda ravan

bigbad86

Uff pa nije bas tako jednostavno. Zamisli da ti celu noc telefon radi na 1Ghz koliko je moj fon umesto na 50-100 Mhz koliko mu treba da odrzava mrezu i sta god jos.... Stvarno mi je povecalo bateriju na duplo. Ni onako se nisam zalio, uvek mi je na kraju dana bilo bar 30-40 posto i nikad se nije grejao. Al cenim da ce i ploca/procesor krace trajati ako je stalno na full opterecenju. Inace na forumu se mnogo zale da Lenovo ima vrh hardver ali djubre softver i jos goru servisnu podrsku, pogotovu softversku. I svi hvale Xiaomi na Lenovo forumu  [rofl]

idanijel

ja iskreno vise negledam nista sem Xiaomi,kad ovaj malo redmi 3 malo ostari,uzimam MI 5 verovatno ili sto kazu VRV  [rofl]

UFF


mali_zmaj

Uffe i planirao sam samo foliju....,bitna je fizicka zastita okolo....,a folija cisto da ocuva ekran od grebanja,sto i radi posao...,barem mi je odradila na proslom telefonu.....
Kad dodje dotle da mi ispadaju i lome se displeji ,fino ustedim 600 eura i kupim ona CAT nenadjebivi i jbg.
jin-jang

bigbad86

Uffe vrhunski ovaj Xiaomi...

idanijel

Uff moj redmi je 5' ,a ovaj mi mix uh 800e