Glavni meni

Mobilni telefoni rasprava

Započeo MILJAN, 16 Novembar, 2013, 00:23

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Keva je u SDu a telefon su slali u BG a to je 50km... uzela ga je, ovi rekli da su instalirali samo drugi softver sto i ne racunaju u popravku, uzela ga, od starta opet isto, odma ga vratila i ovi su do duse ok, odma ga opet vratili na servis, dali joj mail za zalbe i rekli da pripremi i zahteva drugi ako opet odbiju reklamaciju ali da posalje odmah dok je jos na servisu, pre nego sto ga vrate. Sasatvio sam im ja celu kucanu A4 stranu i ceka spremno ako opet kazu da problem nije potvrdjen pa da vidimo sta dalje... to je znaci vec 4. put da je nosen u telenor zbog istog problema a telefon star tek par meseci(kupljen u septembru prosle godine)...

Inace servis je pro mobi i u Beogradu. ja zovem onaj 063/9000 i pricao preko 10minuta sa operaterkom ona me ubedjuje da su ga oni sigurno detaljno ispitali i da probam jos da vratim skroz na 2g mrezu kojoj je mreza bas prioritet... ja je pitam kakav je to onda telefon, kako ostali rade u automatskom rezimu, sta kad hocu brz internet, kaze pa menjate po potrebi... ali ajde, probali i to i opet je isti problem, dakle definitivno telefon nije u redu... dobijala je zamenski dok je taj na servisu i eto isti broj u vec drugom zamenskom ni jednom nije izgubio signal dok u tom samsungu maltene nedostupna kad god je pozovem...

bigbad86

Ljudi GRESKA je uopste ici u ovlasceni servis jer vi sa njima NEMATE NISTA. u Prvih godinu dana garancije teret je na njima da dokazu da NIJE fabricka greska, a posto JESTE keva neka samo potpise tamo da ODBIJA popravku i neka trazi nov uredjaj ili povrat novca!
I te fore difolt je 4G ne piju vodu, ne zovu se za dzabe pametni telefoni ako nisu pametni sami da se prebace. Kragujevac ima 4G mrezu ali na jako malom delu grada i sestri sam prebacuje 4G 3G 2G kako god, nikad signal nije izgubila ili primetila nesto cudno u radu.

bigbad86

Citat: Gavrolini poslato 08 Mart, 2016, 18:03
Treba uskoro da obnovim paket pa bih uze i tel. Razmisljam dali j5 ili p8lite?
Ako si u MTS-u, idi u WIN WIN i pogledaj ovaj telefon, pretpostavljam da kao musko ne slikas mnogo selfije iako telefon ima jako dobru kameru. Kao bajkeru pretpostavljam da ti je bitnija baterija, dual sim mozda posto dosta trgujes, i ima fenomenalan GPS. Telefon je malko deblji i tezi zbog baterije od 5000mAh, bas onako muski.
Ja kad skupim pare ga uzimam. A u istom cenovnom rangu je sto trazis, mozda jeftinije. Ne znam dal ti je to ciganija, al ima fingerprint skener koji RADI i onda otiskom prsta otkljucavas telefon
http://www.winwin.rs/mobilni-telefon-elephone-p5000-crni-ips-fhd-5-oc-1-7ghz-2gb-16gb-16-8mpx-4900mah-4-4-finger-pr-6774810.html


Imas ovde bas DETALJAN rewiew, i GPS u kolima, i kamera i sve.
! No longer available


Glava Dole

Ma naravno, moj LG G2 radi bez problema u automatskom rezimu, u BGu hvatam 4G, u SDu sam hvata sta stigne( 3-2G kako gde) ali nikad problema sa sigunalom i uvek ga ima u svakom delu grada i nikad ja to cacnuo nisam... kazem gubi signal kako god se podesi, dakle ni to nije nego do samog telefona.

Cale uzeo kad i ona neki huawei slicnih perfomansi a 100e jeftiniji i radi ko sat, takodje nikakvih problema nikad.... eto dokaza da ime ne znaci ama bas nista i da ne treba gledati marku uopste...

bigbad86

Ime je samo font na poledjini telefona, to je bilo bitno 2000-ih godina, od 2010 pa na ovamo to je sve KINA. Nije to kineski motor pa da prave od losijih materijala, nego su sve to isti materijali, samo ovi rokaju ovu cenu a ovi ovu. Moj ZTE placen 12 000 dinara, nema sta mu nisam radio, iz Grcke se vracao, ekran non stop upaljen 10 sati, bukvalno, bije ga sunce, GPS radi takodje 10 sati i 10 sati bio vezan na moto punjac. Evo ga sljaka samo puca. Moram da priznam da mi malo krchi zvucnik ali to je zato sto na poslu pustim MP3 plejer preko zvucnika, stavim u dzep i tako svira ceo dan, verovatno je malo probio zvucnik. Zbog takvog rezima rada BUKVALNo ga svaku noc punim i preko svakog dana ispraznim. I dan danas posle skoro dve godine baterija izdrzi po dan i po dva ako ne slusam muziku i ne dopisujem se preko neta.

Balsa Wrx

Ja uzo g4 prije pola god ista stvar sam prebacuje i meni super nmg se bakcat puno sa ovim telefonima.:D
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.

makinjo

Citat: Alekre poslato 07 Mart, 2016, 05:14
Da li vredi uzeti 5S? Vec je vremesan i bojim se da ce uskoro biti zagusen novim iOS. U opciji je i S5.

Znam da su sada aktuelni 6S i S6 ali ne daju mi se bas tolike pare.
Meni s5.crkao tj ugasio se ekran posle dva dana . Drzali ga dve nedelje uz obhasnjenje da im je to neka greska jer crkne neki konektor. Dobio pare nazad i kupio lg g3 :)
Za sada prezadovoljan :)

OKi

Mogao sam i u temu, ¹ta vas je izbacilo iz takta. Jebeni mob tel Lenovo A1000. Neæe moje ruke vi¹e dr¾ati Lenovo. Imam dva kompa , navedene marke , ali mob  [nono] . Imao sam par dana i p780  [govance].

bigbad86

Aj obrazlozi malo. Drugarica ima k70 druga ima A5000, obe prezadovoljne.

MIGE

pa ja sad imam a 5000 ,drugi po redu..imao i 2 p 780..zivo me zanima sta je kod tebe problem

OKi

Organizacija desktopa, nije klasi¹no kao kod ostalih, bar onih koje sam ja koristio nekoliko Samsunga i isto toliko LG-a  ;D.
Data conection kod A1000 èesto se izgubi, pa mora da ga restartuje (¾ena ga nosi). Kod P780 takodje desktop i kamera pri neonskom osvetljenju (npr. za ono ¹to meni treba u fiskulturnoj sali) slike su zelenkaste, takoðe i video zapis.  [flashing]

;) Ne tvrdim da je moj sud o Lenovo telefonima merodavan, ali ... >>ukusi su razlièiti, reèe ðavo  [djavo] i sede u koprive  :D

bigbad86

Ok to za desktop je tacno, al kao vlasnik se vrv naviknes. Data konection se i meni gubi, ne mora da resetuje telefon, samo nek ukljuci AIRPLANE MOD na 5 sekundi i onda ga iskljuci. Trebalo bi da resi problem. Naravno tako svaki put kad izgubi data konekciju, obicno se to desi kada izadjes iz Wirelesa.

OKi

Citat: bigbad86 poslato 29 Mart, 2016, 22:49
Ok to za desktop je tacno, al kao vlasnik se vrv naviknes. Data konection se i meni gubi, ne mora da resetuje telefon, samo nek ukljuci AIRPLANE MOD na 5 sekundi i onda ga iskljuci.
Zar to nije dovoljno za lo¹u ocenu.  [neampojma]
Lenovo P780 ko¹ta oko 200 i kusur eura. Mnogo je to da bi se navikavao.
Vozim Audi  :)  , znam da bi se navikao na jugo, ali pritom jugo bar nije ...  [nono]

bigbad86

Meni se to desava na ZTE, desava se i na daleko skupljim telefonima, to je vise bag softvera nego hardvera. Mislim jeste glupo naravno, ne branim Lenovo al ono, sta znam. Ja kliknem Airplane, posle 5 sekundi opet iskljucim i imam net.

OKi

Citat: bigbad86 poslato 29 Mart, 2016, 23:01
Ja kliknem Airplane, posle 5 sekundi opet iskljucim i imam net.
©to podrazumeva èestu kontrolu - gledanje u telefon . Prilièno koristim i What`s up, viber i e-mail ! Multimedijalni telefon ???   [srednjiprst]  [panic]
Kao ¹to rekoh , ja ga uzeti vi¹e neæu   n i k a d a

bigbad86

Nemoj bre ako ti ne odgovara, meni ni iz dzepa ni u dzep :P

OKi

#876
Citat: bigbad86 poslato 29 Mart, 2016, 23:20
Nemoj bre ako ti ne odgovara, meni ni iz dzepa ni u dzep :P
Pa ok, ali pitao si me ???
Citat: bigbad86 poslato 29 Mart, 2016, 21:58
Aj obrazlozi malo. Drugarica ima k70 druga ima A5000, obe prezadovoljne.

Obrazlo¾io sam  :P

UFF

Citat: bigbad86 poslato 29 Mart, 2016, 23:01
Meni se to desava na ZTE, desava se i na daleko skupljim telefonima, to je vise bag softvera nego hardvera. Mislim jeste glupo naravno, ne branim Lenovo al ono, sta znam. Ja kliknem Airplane, posle 5 sekundi opet iskljucim i imam net.

zasto bi ikad zeleo da kupis mob na kojem moras da radis tako nesto kad vec postoji tolika ponuda raznoraznih proizvodjaca?

bigbad86

Nisam ni znao da ce to da se desava kada sam ga kupio, i uistinu desava se jako retko. Za telefon koji je placen 100 evra, pre 2 godine, sa quad core procesorom i 1Gb Rama, nema bolje. Padao mi sa skele, sa terase, raznorazna softverska maltretiranja. I dalje sljaka. I ko kaze da sam zeleo da ga kupim? Kupio sam za sta sam imao kesovinu a da ima kakve takve performanse. One fore ekran i kamera me ne interesuju, samo procesor, ram i memorija.

Gavrolini

Citat: bigbad86 poslato 13 Mart, 2016, 16:18
Citat: Gavrolini poslato 08 Mart, 2016, 18:03
Treba uskoro da obnovim paket pa bih uze i tel. Razmisljam dali j5 ili p8lite?
Ako si u MTS-u, idi u WIN WIN i pogledaj ovaj telefon, pretpostavljam da kao musko ne slikas mnogo selfije iako telefon ima jako dobru kameru. Kao bajkeru pretpostavljam da ti je bitnija baterija, dual sim mozda posto dosta trgujes, i ima fenomenalan GPS. Telefon je malko deblji i tezi zbog baterije od 5000mAh, bas onako muski.
Ja kad skupim pare ga uzimam. A u istom cenovnom rangu je sto trazis, mozda jeftinije. Ne znam dal ti je to ciganija, al ima fingerprint skener koji RADI i onda otiskom prsta otkljucavas telefon
http://www.winwin.rs/mobilni-telefon-elephone-p5000-crni-ips-fhd-5-oc-1-7ghz-2gb-16gb-16-8mpx-4900mah-4-4-finger-pr-6774810.html


Imas ovde bas DETALJAN rewiew, i GPS u kolima, i kamera i sve.
! No longer available


U telenoru sam