Glavni meni

Mobilni telefoni rasprava

Započeo MILJAN, 16 Novembar, 2013, 00:23

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

monsterbnt

Ovaj je godinu dana star.... Odlican je ali zaista WIN 8.1 radi neuporedivo brze.... Videcemo dal ce bagovati kao android

Smrt SVIMA!!!!

p0peye

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 30 Avgust, 2014, 11:30
...inače, ne znam dal znate, kakvo zaokruživanje razgovora ima telekom - od minut i po!
Tj. kad ti se neko javi - odma minut i po manje, čim pređeš tih 90sek i pričaš npr 1:45sek on ti računa 3min...
Isto imaju foru i sa zaokruživanjem protoka! ;)
Sličnu foru mislim da ima i VIP..
TO je ono što niko ne čita kad bira operatera, telekom u mom paketu 600min, telenor 500min ali čudo jedno tih 500 mnogo duže traje... ;)
"Uspostava veze se naplaćuje nakon što potrošite minute uključene u mesečnu naknadu i iznosi 6,99 dinara. Zauzeće ili poziv na koji nije odgovoreno se ne naplaćuje.

Obračunski interval je 60s. Obračunska jedinica za prenos podataka je 1KB.

Sve cene su prikazane u dinarima, sa porezom"

http://www.mts.telekom.rs/index.php/mix-net-tarifa.html

А сад бих волео да ми неко (ако има времена) објасни који је пакет у рангу микс нет л исплативији?

Пуна цена око 1980 дин.
Уз попуст 50%:
За мало мање од 1000 динџи
600 мин разговора (у Србији)
1500 порука (могли су да дају и 10000 - ја потрошим 30так ако није Нова Година, Ускрс или сл)
1,5 ГБ "гарантован проток" (да неће бити преко одређене брзине), после тога сиротињски...
Дакле, на 2 год то буде неких 24000 дин.

Телефон већ неко време купујем полован, мало коришћен на моб свету (скинут са.пакета)

Шта нуди конкуренција?
Ја када сам гледао све је било неповољније...

А ако нећу попус' него телефон?

Нпр ако се одрекнем попуста на пакет, Нокију Лумиа 1020 обијем за 24*5500дин значи за 66000 дин (!?)

На Моб свету га има "новог" у радњама од 300 до 600 е.

Полован један дан стар за 340е.

Лг г3 16мб.
Уз мој пакет на 24месеца по пуној цени
47520 + 45900 је 93420

Дан стар има за неких 350е.

Да рачунамо или...?

Ајде. 24000 + 42000 је 66000

Рецимо да је пандам вип смарт (а није, јер ја потрошим мало мање од тих 1,5гб података, тако да би требао да узмем смарт 3000...)
1000 смартова за 2090дин.
Телефон 39000 уз смарт 1000

39000+50160 је 89160дин (испада јефтинији неко у мтсу јер сам рачунао смарт 1000 који није пандам - значи морао бих да узмем смарт 3000

16800 + 24*4000 је 112800. Сад сам добио мало више него што ми треба, али нико ме не пита - бирај од та два. Нема између.

Ајде да кажемо да је стандард 700 ту негде. Више минута, мање мегабајта - минути ми не требају, мегабајти фале али ајде
45000+ 2150*24 је 96600 слично као мтс, само више минута (који ми нетребају) и мање МБ који ми требају...

Где је логика узимати телефон без попуста а не пакет са попустом и тел скинут са пакета?

(За телњнор је верујем слично. Одох да спавам)
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

Kanarinac

Jedino sto kod vipa i kilobajte zaokruzuju na 100kb, to sam.nazalost kasno video

Bori¹a

ja svaki telefon kupujem od ortaka koji trguje njima, kao bolence sto radi ;D ;D i da mi popust, mogu na rate, nije mi frka, a ovako ne placam drzavi

Hohštapler

Citat: p0peye poslato 01 Septembar, 2014, 08:30
"Uspostava veze se naplaæuje nakon ¹to potro¹ite minute ukljuèene u meseènu naknadu i iznosi 6,99 dinara. Zauzeæe ili poziv na koji nije odgovoreno se ne naplaæuje.

Obraèunski interval je 60s. Obraèunska jedinica za prenos podataka je 1KB.

Sve cene su prikazane u dinarima, sa porezom"
[thumb_up]
Onda sam ja pogre¹io. Znam da mi je drugar prièao za ovo i kao niko ne èita taj deo veæ samo kolko minuta dobije.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

castor

Ajde vi meni matematièari objasnite jednu stvar: za¹to u cijenu telefona koji uzimate na ugovor raèunate i raèun koji plaæate? Koja je tu logika?

Mislim, nije mi jasna raèunica, jer raèun plaæa¹ pa plaæa¹ i valjda uzima¹ paket koji ti odgovara, a ne da bi te telefon iza¹ao jeftnije…

Ja sam npr. prije koju godinu u Lelenoru pre¹ao na paket Prenesi i Surfuj 1GB. Paket je bio 1800 dinara mjeseèno. Telefon sam uzeo na 6 rata po 6k dinara. Telefon me ko¹tao 36k dinara i to je to. I dan danas koristim isti paket, a telefon sam isplatio u onih 6 rata i to je to. Ni dinara vi¹e nisam dao za telefon.

Prema va¹im raèunicama, vi u cijenu telefona raèunate i cijenu paketa koji ste uzeli, ¹to nema veze sa mozgom, jer telefon æete da isplatite prije isteka ugovora - max za 12 mjeseci, a 90+% ugovora ide na 24 mjeseca, odnosno prividno telefon ko¹ta vi¹e...
It's the ride that matters, not the bike…

Hohštapler

ali ne...
ako uzme¹ paket a ne uzme¹ telefon veæ se samo ugovorom obave¾e¹ dobije¹ 50% popusta na raèun.
Npr. ja imam taj isti paket ko i ti ali on sd ko¹ta 1995din i imam umesto 300min 500min.
Ja to raèunam.
Da bi umesto 24 x 1995 mogao da plaæam 24 x 998din.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

castor

Kako raèuna¹ popust bez telefona kad si gore gledao onu Lumiju i G3...
It's the ride that matters, not the bike…

Joker

Podseti me sada.. U duhu danasnjeg dana jedan matematicki problem...
Znam da je off ali od kada je to bio problem? :D

Ako su npr. Plazma i Uff teski 120 kg i kazemo da su Njanja i Plazma teski 180 kg a Njanja i Uff 240 kg..
Koliko su Njanja, Uff i Plazma teski zajedno i koliko je svako od njih tezak? ;D
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

castor

It's the ride that matters, not the bike…

clutch&brake

Racunaj da ces od njanje preko picke da dobijes .!.
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

castor

It's the ride that matters, not the bike…

Joker

Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

perlx


p0peye

Плазма би могао мало крметину да клопа (30), Уф златна тежина (90), Њања би могао мало да да плазми (150)...
Сви заједно као једна Хонда Голд Винг из '82 (270)...
Ајде сад лепо признај да ти је дете добило задатак из матиша а ти нњ знаш какода му кажеш да незнаш... :P
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

p0peye

Citat: castor poslato 01 Septembar, 2014, 20:14
Ajde vi meni matematičari objasnite jednu stvar: zašto u cijenu telefona koji uzimate na ugovor računate i račun koji plaćate? Koja je tu logika?

Mislim, nije mi jasna računica, jer račun plaćaš pa plaćaš i valjda uzimaš paket koji ti odgovara, a ne da bi te telefon izašao jeftnije…

Ja sam npr. prije koju godinu u Lelenoru prešao na paket Prenesi i Surfuj 1GB. Paket je bio 1800 dinara mjesečno. Telefon sam uzeo na 6 rata po 6k dinara. Telefon me koštao 36k dinara i to je to. I dan danas koristim isti paket, a telefon sam isplatio u onih 6 rata i to je to. Ni dinara više nisam dao za telefon.

Prema vašim računicama, vi u cijenu telefona računate i cijenu paketa koji ste uzeli, što nema veze sa mozgom, jer telefon ćete da isplatite prije isteka ugovora - max za 12 mjeseci, a 90+% ugovora ide na 24 mjeseca, odnosno prividno telefon košta više...
Ја га не рачунм. Рачунам колико ме изађе телефон и рачун на 2 године ба овај и на она начин.
Треба ми телефон.
Треба ми услуга.
Рачунам шта је најповољније за мене.
Да кажемо да на 2 год мењам апарат...
Него ми није јасна рачуница оних који узму апарат па га продају... ?

Отворите ми очи људи, можда моја рачуница не ваља - прихватам сугестије...

(Није битан пакет - слично је и за веће и за мање - они у плусу, ми у минусу...)
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

Joker

Citat: p0peye poslato 01 Septembar, 2014, 22:02
Плазма би могао мало крметину да клопа (30), Уф златна тежина (90), Њања би могао мало да да плазми (150)...
Сви заједно као једна Хонда Голд Винг из '82 (270)...
Ајде сад лепо признај да ти је дете добило задатак из матиша а ти нњ знаш какода му кажеш да незнаш... :P

Prvo, odgovor je tacan.. :)
Drugo, dece nemam... A i malo je rano da bi dobijali ovakve zadatke prvi dan u skoli...
Ovo je vise bilo zabavnog karaktera na racun debelog... Nije tu, otisao da uziva u zivotu pa malo da ga Hebucakm.. :D
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

clutch&brake

Kazes ogovaraju me? Kazi im da sam se potresao ;)

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

stilgar

Citat: njanja poslato 01 Septembar, 2014, 22:12
Kazes ogovaraju me? Kazi im da sam se potresao ;)


aj man se vise pejzaza, daj osvezi temu domaci but&guz il si na more otiso sa zenom :)

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.