Glavni meni

Mobilni telefoni rasprava

Započeo MILJAN, 16 Novembar, 2013, 00:23

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Hohštapler

Citat: mrle poslato 26 Avgust, 2014, 10:53
Bio mi mobilni Huawei G300 u vodi u moru jedno sat vremena.
Sada kada mu stavim bateriju, vibrira i svetlucka.
Da ga dam deci da se igraju ili ima neke ¹anse za popravku?
Ima li ko iskustva?

Ako je bila baterija u njemu kad je bio u vodi - crko je...
(a naravno da je bila).

Kako je meni objasnio drugar elektro komponentama (ploèe, kontakti, sve) ne smeta voda jer se oni i u fabrici peru, ali ne smeju da se kvase dok su pod naponom..

ps.
Imam isti telefon.  ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hurricane

..ne mora da znaèi, ja sam vi¹e telefona potapao u vodi, pivu i sliènom i uvek sam se pridr¾avao jednog jedinog pravila:

- odvojiti bateriju od telefona odmah, i ne poku¹avati ukljuèivanje nikako veæ odneti pravo u servis da ga otvore, potope u

alkoholu ili èemu veæ, osu¹e i  sklope...

Svaki telefon je nakon ovoga radio kao da mu se nikad ni¹ta nije ni desilo...

inaèe Mrle, ima¹ u Stankomu ovde na Brdetu Dumix servis, meni dva puta spa¹avao telefone, oba puta naplatio po 1000 rsd..

Plazma Keks

Citat: UFF poslato 26 Avgust, 2014, 11:10
[facepalm]

ne pricamo o poslatoj vec primljenoj plazmice

i imao sam vec tu lumiu a i onu posle nje, govno i jedno i drugo sto se mene tice
Aaaaaaa ;D
Imas i to sa novim apdejtom. Stoji ti sve vreme notifikacija da nisi procitao neku poruku
Ma ok, ukusi su razliciti, meni se jako dopada ;D

zVuk

.,..opet nisi shvatio.....

...jel bas toliko tvrda ona oklagija...??...

...prica se o tome da kad posaljes poruku da dobijes izvestaj da je onaj kome si poslao, istu i primio.....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

stilgar

Citat: monsterbnt poslato 25 Avgust, 2014, 21:54
Koja je tvoja? Istice mi ugovor pa gledam koji telefon da uzmem... Merkam lumiu 630
Inace imam S3 i baguje i on.... Kolega ima S5, takodje baguje....
lumia 930 quad core procesor, 512 rama fabricki win 8.1 al nema blic, ekran nije bas neki, licno vise mi se dopada 520. Ako ima 625 uzmi nju ima sve, izaso je i 8.1 za nju. 

Plazma Keks

Citat: zVuk poslato 26 Avgust, 2014, 11:32
.,..opet nisi shvatio.....

...jel bas toliko tvrda ona oklagija...??...

...prica se o tome da kad posaljes poruku da dobijes izvestaj da je onaj kome si poslao, istu i primio.....
sta god da je hteo, ima

mkt

- ZASTO NIKADA NEMOZES DA IZGUBIS ANDROID TELEFON?
- ZATO STO JE STALNO NA PUNJACU!

monsterbnt

Citat: stilgar poslato 26 Avgust, 2014, 11:52
Citat: monsterbnt poslato 25 Avgust, 2014, 21:54
Koja je tvoja? Istice mi ugovor pa gledam koji telefon da uzmem... Merkam lumiu 630
Inace imam S3 i baguje i on.... Kolega ima S5, takodje baguje....
lumia 930 quad core procesor, 512 rama fabricki win 8.1 al nema blic, ekran nije bas neki, licno vise mi se dopada 520. Ako ima 625 uzmi nju ima sve, izaso je i 8.1 za nju. 

nema trenutno 625, uzimam preko paketa, jebe mi se da kupujem telefon kad mogu gaa dobijem za dz.
blic mi i ne treba a 630 ga ima
treba mi telefon na koji ja mogu da ubodem cf card reader i da posaljem sliku sa ulice, a da je on relativno brzo obradi i protera
S3 je pristojan al zna da baguje i zakucava kao i svaki android... i to po marfiju bas onda kad ti najvise treba....
sta god puff prico, win radi odlicno i stabilno te stvari... za ostalo mi se jebe
Smrt SVIMA!!!!

stilgar

@monster
620 ima blic i u outletu je kod telenora, ako ti blic ne treba 630 ima veci ekran nije ips doduse al procesor je quad core, tebi bi legla nokia 930 :) quad core procesor i 2 gb rama :)

monsterbnt

ma debili nemaju nista na lageru.... 630 im stize pocetkom septembra...
Smrt SVIMA!!!!

stilgar

Citat: monsterbnt poslato 28 Avgust, 2014, 13:46
ma debili nemaju nista na lageru.... 630 im stize pocetkom septembra...
pa to je za par dana :) jesi tero da izlistaju u drugim prodajnim mestima, mozda negde ima :)

Hohštapler

Dru¹tvo,
o telefonima ne znam ni .!.
Duduk!
I nikad me nisu ni interesovali ali su mi nu¾no zlo.
E sad, istièe mi ugovor sa teLjenorom i oæu drugi. Danas i¹ao da vidim i za ono ¹to sam sad spreman da izdvojim imaju:
LG L80 7000din (doplate u mom paketu)
Galaxy Grand Neo 8000din (doplate u mom paketu)

Dr¾o i èaèko i jedan i drugi, LG ima nekako jasniju sliku i o¹trije ikonice, 8mpx kameru (samsung samo 5mpx ali meni za to ne¹to seva zeka),
LG ima dual core 1.2 Samsung 1.2 Quad Core...
Ekrani po rezoluciji nisu sjajni ni jedan ni drugi al su bar veliki... 5"...
A da, LG 4GB memorije, Samsung 8GB...

Za sad sam vi¹e za Samsung, bar po onom ¹to je meni va¾no, a to je da je brz, stabilan i pouzdan, pun mi kurac kineskog huawai-a...

Ako neko ima neka iskustva, sugestije, predloge , savet - udri!
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Bori¹a

ja sam imao huaweija, ali pazi ovu ideju - pitaj da ti daju 50% popusta na pretplatu ako se odreknes telefona
i ako pristanu, jebes telefon imaces mnogo vecu ustedu ako kupis telefon u prodavnici nego kod njih
i ja sam prilicno siguran da telefoni kod operatera imaju nesto u sebi sjebano, svaki telefon kod njih mi je otkazao posle godinu i nesto dana
uzeo sam i ja huibuia g300 i nokiju x6 i svi su poceli da se kvare posle godinu dana.. prijateljski savet
a evo ima bolence ovde on moze da ti napravi okej cenu za neki okej telefon :)

Hohštapler

U telenoru nema tog popusta...

I jeste malo skuplje, ali ovako uzmem telefon u rate, a kad æu ja imati pare na gomili 300e, to ne znam, telefon mi treba sad...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Che

Ima 50% popusta u Telenoru.
Ja danas produzih ugovor na jos 12meseci,
paket od 1500 mi dodje 750rsd
ali bez uzimanja telefona.

Bori¹a

pa dobro, ja cu tako da uradim posto imam s4 a generalno preskupi su telefoni kod operatera
taj lg l80 je 150e maksimum ovako a tebi traze da doplatis 7000
znas kad cu da im dam, nikad
idem na 50% popusta, samo za koji mesec

Hohštapler

Ja juce bio u telenoru i rekli mi da ako ne uzmem mob dobijem 20% popusta.
Racunica je sledeca:
I da imam 50% popusta a nemam to je 24x1000din.
A telefon u slobodnoj prodaji 260e.
A ja ovako za telefon treba da doplatim 8000din.
Sto ce mu reci da cu ga ja ovako telenoru platiti 8000din+24000din = 32000din.

A u radnji 260e*118din=30680din, znaci 1320din vise s tim sto ne dam pare u kesu, imam 2god
garanciju...
Meni se isplati.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Bori¹a

kako god, vidim da ih ima novih uzetih kod operatera za 150e starih 1 dan neotpakovanih...
ali kako hoces, tvoj dzep

Che


Hohštapler

Che,
Nisam rekao da ne verujem, ako su slagali mene (a sad vidim da jesu jebem im 100 majki) onda i ja lazhem..
Sinoc sam bio u radnji.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.