Glavni meni

Mobilni telefoni rasprava

Započeo MILJAN, 16 Novembar, 2013, 00:23

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

MILJAN


Stigao mi je note 3.Trenutno najmocniji fon svetu.igranje je pocelo....
Cave ab homine unius libri

UFF

cekamo da busolovac otvori temu pa da cestitamo :)



miljanje kako su uspeli da spakuju cpu od 2ghz u nesto tako malo i jos bolje pitanje kako se to hladi jbt?
jel peces jaja na njemu posle duze upotrebe?



e da meni danas izazvao osmeh profesor koji je na predavanju pitao:

"Kako prepoznati da je devica pisala tezu za master rad?"  [rofl] [ludak]

Bori¹a

ja moj 4s hteo da menjam za note 2, al ipak vidim da cu kupiti tablet tako da mi tolika telefoncina ne treba...
a da je do jaja, jeste


perlx


MILJAN

Citat: UFF poslato 16 Novembar, 2013, 00:42cekamo da busolovac otvori temu pa da cestitamo :)



miljanje kako su uspeli da spakuju cpu od 2ghz u nesto tako malo i jos bolje pitanje kako se to hladi jbt?
jel peces jaja na njemu posle duze upotrebe?



e da meni danas izazvao osmeh profesor koji je na predavanju pitao:

"Kako prepoznati da je devica pisala tezu za master rad?"  [rofl] [ludak]
Mala ispravka: nije u pitanju 2 ghz vec quad core na 2.3 ghz sa 3 gb ram. Ako te zanima disipacija,reci cu ti da je  cpu radjen na 23 nanometra a to bi znacilo da je silicijum istanjen na nemoguce, pa je provodnost bolja,manje je tranzistora pa je samim tim i disipacija manja.uopste nije vruc. Meni najvise zavrsava posao olovka, koja mi omogucava digitalni potpis drzavnih dokumenata,koje sada mogu da saljem elektronski,sa mojim potpisima.telefon ima milion senzora,opasno dobar ekran,chip set koji ima male latencije,odlicnu bateriju i jedan od najjacih wifi prijemnika(hvata signale jace od svih).
Ovde imas sta sve ovo cudo radi....u stvari samo jedan deo opcija je na snimku..    https://www.youtube.com/watch?v=-Fo5x7ZIPCM&feature=youtube_gdata_player
Cave ab homine unius libri

Bori¹a

srecna slava svima koji slave, nek je sa srecon domaciniiii [cheers]

CBRR1

Citat: mi¹ko_kolo poslato 16 Novembar, 2013, 01:10
Prva godina!











IPAK JE DOBRA ONA STARA  ''NEK SU SAMO LEPI NA MAMU'' , KLINCI SU IMALI SRECE....PRELEEPIII SU!!!

Lazic

Ti si bio budan u 9...?!? :o :-*

@Mi¹ko:
Ljubi te cvrèke puno...:-*

clutch&brake

Citat: MILJAN poslato 16 Novembar, 2013, 00:23

Stigao mi je note 3.Trenutno najmocniji fon svetu.igranje je pocelo....

Najmocniji nije... niti je tel niti je tablet. Ne lozi se
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

clutch&brake

Da to ocu da kazem pogotovu kada ti dolivas ulje
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Che

Jebo telefon velicine daske za luk  [thumb_down]

PECA BMW

Citat: Che poslato 16 Novembar, 2013, 20:31
Jebo telefon velicine daske za luk  [thumb_down]

hteo si da kazes "biber crep"
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

MILJAN

#14
Citat: njanja poslato 16 Novembar, 2013, 15:48
Citat: MILJAN poslato 16 Novembar, 2013, 00:23

Stigao mi je note 3.Trenutno najmocniji fon svetu.igranje je pocelo....

Najmocniji nije... niti je tel niti je tablet. Ne lozi se
Sada si lupio glupost do koske...
[klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se]
Da bi meni davao takve savete, mora¹ da obrazlo¾i¹--obzirom da sam debelo u ovim vodama, znam za¹to sam to napisao. snapdragon 800 je najbr¾i cpu u android svetu i zadnje je ¹to je iza¹lo..3 gb ram memorije nema ni jedan fon...Opcije olovke u TW( konaèno i da TW bude koristan) su revolucionarne i ni jedan telefon se toliko nije pribli¾io lap topu kao note 3.... Znaèi, na sintetièkom testu geekbench jedini fon koji je za malo pre¹ao njegova 4 procesora je iphone 5s. Ali zato 5s ima osakaæeni IOS (znam jer imam iphone 5 i ipad 4) i nije ni blizu upotrebljiv kao Note 3. Ako veæ pi¹em o Smartphone ureðajima, onda je pametni telefon pametan onoliko koliko daje opcija tj moguænosti..U ovom trenutku Note 3 daje najvi¹e opcija i servisa od svih telefona na svetu...IOS OS, nije ni bluzu pametnog u toj meri pa neæu o tome vi¹e-...Zato sam napisao da je najmoæniji jer jeste najmoæniji---Ni jedan trelefon na svetu ne mo¾e da snima u rezoluciji 4K( jaèe od full HD)...Samo note 3....Kamera od 13mpx sa 4k recordingom i svim modovima jer izuzetna..
PO¹to voli¹ da daje¹ savete o lo¾enju, odgovori mi koji telefon daje vi¹e moguænosti od NOte 3?
Odgovor znam.... i o ovome mogu da pi¹em na nekoliko strana..
Napisao si da nije telefon a nije ni tablet....Da..on je phablet.... mo¾e¹ da ga kosti¹ kao telefon a i kao manji tablet.... I veliku si mudrost prosuo...... [facepalm] [facepalm] [facepalm]
©to se tièe velièine, ekran je zadovoljstvo gledati..Telefon u mojoj ¹aci le¾i odlièno.Alo ima¹ mu¹ke ¹ake nije problem...MAda ga i cure koriste npr, Erica Griffin (eminentan IT tester).. Full HD ekran je vrh.
Cave ab homine unius libri

Che

Ako imas lopatu umesto sake onda je ok :)
Cek da vidim kako ces ga staviti u dzep od farmerki i sesti na motor. ;)

A o nadmoci snapdragon 800 je i  dalje iza A7 procesora ...

MILJAN

Citat: Che poslato 17 Novembar, 2013, 17:00Ako imas lopatu umesto sake onda je ok :)
Cek da vidim kako ces ga staviti u dzep od farmerki i sesti na motor. ;)

A o nadmoci snapdragon 800 je i  dalje iza A7 procesora ...
A zasto bih to radio?imam drzac na motoru za te stvari. Meni ovaj fon staje komotno u dzep for every day ....Oko A7  sam gore vec pisao.pa ne vidim zasto si ovo napisao ali ajde...
moje sake su u srazmeri sa mojim telom tj 191 cm sam i 110 kg.znaci...meni odgovara..
Poenta je da je ovo najpametniji telefon na svetu.I kome trebaju digitalni potpisi,opcije scrapbooka itd... tj . napredniji
je korisnik smartphone-a,njenu ce mnogo koristiti.
Cave ab homine unius libri

clutch&brake

I ja imam note 2 i opet ne mislim da je najmocniji fon na svetu. To je subjektivni osecaj.  Htc one max je takodje drkanje od tel. Svaka cast na znanju oko svega gore napisanog ali jbg najmocniji nije
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Kanarinac

Njanjo covek prica o note 3, kakve veze ima tvoj note 2 sa tim?

MILJAN

#19
Citat: njanja poslato 17 Novembar, 2013, 17:19
I ja imam note 2 i opet ne mislim da je najmocniji fon na svetu. To je subjektivni osecaj.  Htc one max je takodje drkanje od tel. Svaka cast na znanju oko svega gore napisanog ali jbg najmocniji nije
Nisi mi odgovorio gore na pitanje :) Koji pametni telefon nudi vi¹e pametnih opcija od note 3? Evo reæi æu ti: ni jedan....
Nemoj note 2 da poredi¹ jer mu je >CPU i GPU odavno prevaziðen..Quad-core 1.6 GHz Cortex-A9 je daleko sporiji od Note 3. daleko br¾i Qualcomm Snapdragon 800 na  2-3 mhz...Jaèi full HD ekran, vi¹e ram memorije, OPcije TW su daleko naprednije...
HTC one max ima slabiju bateriju koja nije zamenjiva, ¹to je ogroman minus.... Takoðe ima i daleko sporiji procesor: Quad-core 1.7 GHz Krait 300 ne mo¾e ni da priðe Qualcomm Snapdragon 800 na  2-3 mhz. Tako da je je daleko slabiji od NOte 3.,...
I note 3 nije najveæi fon na tr¾i¹tu inaèe...Ima i mnogo veæih... ;)
Znaèi, nema nièega subjektivnog kod mene, kako si naveo, nego objektivno je ovo najpametniji fon na svetu...Sledeæe godine ne¾e biti, ali do sledeæe æu ga opet zameniti za taj pametniji.-.Ja sam jednostavno IT freak....i mnogo vremena provodim kucajuæi testove i tekstove o IT...-..-... Tj. ba¹ sam u toku, ¹to bi deca rekla ;)
Cave ab homine unius libri