Glavni meni

Mobilni telefoni rasprava

Započeo MILJAN, 16 Novembar, 2013, 00:23

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

dr32

Nasao sam i android koji mi u svemu odgovara, Xperia M4 Aqua, sve ima i cena je ok, al komentari o pregrevanju baterije i blokiranju telefona zbog pregrejavanja, su ga iskljucili iz opcije.
Ima li nesto sto je Duo Sim, min 2 Gb rama, solidne kamere i da je do 250-300 e? Preko toga ne bi isao iz prinicipa, ionako ce za godinu max. godinu i po biti kanta.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

stilgar

Isti je hardver kod obe 640 ice pozadi 13 napred 5 mp. Ne greje se baterija drzi 2 dana normalnog koriscenja, ne glavi, ne baguje...

dr32

Ja procitao da napred ima 1MP kameru i bateriju od 2500 mAh, za raliku od 5 MP i 3000 mAh. Kakvi su tvoji utisci prednja, zadnja kamera, u ostalo ne sumnjam. Burazer ima 535 i ima neki bag, al koliko sam ga skapirao, nije to bas toliko dramaticno. Zna da zasvetli ekran sam od sebe, al kad kuca poruke i sl. nema problema sa ekranom.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

stilgar

Prva serija 535 koja je dosla u telenor je imala taj bag, mislim da su sredili sa novim serijama. 640 bilo koji model je najbolji odnos dobijeno ulozeno. Kamere su ok a nista te ne kosta da probas brze se prodaju wp telefoni nego neki androidi srednje klase kojih ima more.

MIGE

Citat: dr32 poslato 13 Septembar, 2015, 15:32
Nasao sam i android koji mi u svemu odgovara, Xperia M4 Aqua, sve ima i cena je ok, al komentari o pregrevanju baterije i blokiranju telefona zbog pregrejavanja, su ga iskljucili iz opcije.
Ima li nesto sto je Duo Sim, min 2 Gb rama, solidne kamere i da je do 250-300 e? Preko toga ne bi isao iz prinicipa, ionako ce za godinu max. godinu i po biti kanta.
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/4170/Lenovo/S860

Boban_m

Imam ja Xperiu Z1S. Grije se pozadi kad ga mustras duze, ali to je prvenstveno jer je zadnji poklopac od specijalnog stakla, o blokiranju nema govora. Kapacitet baterije je 3000mAh i definitivno je jedna od boljih na trzistu, 2 dana normalne upotrebe. Dobre strane su Sonijev softver, 1920x1080 5" ekran, procesorske snage vise nego dovoljno za sve aplikacije, kamera od 20.7 MP i ravan, elegantan dizajn. Cini mi se da je jos bolje radio i manje trosio bateriju sa Kitketom nego sa Lolipopom, ali provajder me udavio sa obavjestenjima sa obaveznim apdejtom koga nisam mogao da se rijesim, tako da sam primoran bio da predjem na ono sranje od Lolipopa. Valjda ce Marsmelou biti bolji.

dr32

Ovo su sve dobre ponude. Usput je iskoèio Lenivo s90, ka¾u kopija Iphone 6, al ga nema nigde u prodaji.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

ranko

drugari dal neko ima neki noviji Blackberry ?

Onaj novi ( god dana star ) BB Passport mi je bas zapao za oko, medjutim kazu mi stari korisnici BB da nece da radi 3G ili poslovni mailovi ako nemam placen onaj BB servis ( oko 1300 RSD )...

Znam i ja to da je bilo za starije BB ali ne znam za ove nove sto podrzavaju i Android ( google play ) servise i aplikacije pored BB aplikacija...

Eto ako moze pomoc, bio biK zahvalan




mrle

Za onaj Q10 ti ne treba BB usluga.

ranko

Mrle fala ti ka bratu...

Pa da... Q10 je jedan od novijih i mislim da su napustili taj koncept kad su krenuli po malo da pucaju zbog IOSa i Androida...

Opet ne bih da se zeznem i pazarim fon kad ono, plati pa ga klati...

Naravno ovde pricamo o poslovnim mailovima, ne gmail ili tako to...

I da... potvrdise mi ljudi da stvarno 3g ( mobilni internet uopste ) nije mogao da radi bez usluge...

Za svaki slucaj provericu jos na 20 mesta ne bih da se zahebem ko mlad majmun :)

MIGE


mrle

svi novi Q, Z, aktiv, sada sam proverio.

mrle

ako suzi¹ izbor, pusti pp ili ovde, imam neke drugare ¹to razbijaju Blackberry

ranko

kako mislis razbijaju ? mislis valjaju ono kao ispod ruke ispalo iz kamiona trange frange ciu miu :) ?

salim se... ozbiljno ako imas nekoga ko ima ali samo i iskljucivo PASSPORT moze...

mada vagam izmedju Passporta i Note 3 ... Passport brate preskup a retko ima polovnjaka...

iako bih kupio BB koliko god da je bolji Note 3 ( a nije puno ) ...

Molim te ako ima neko za neku normalnu cenu Passport , javljaj

jos jednom muchos muchos gracias

con3

Ja imam Passport sta te interesuje ?
Imao note 3 pre ovoga :)

ranko

E Con druGe ... sta kazes koji je bolji ?

mislim po onome sto sam citao tesko su uporedivi ( tipa starleta ce pre da kaze Note, neko ko ne zna da upali youtube ce reci Passport )...

meni treba pre svega izdrzljiv poslovni telefon, jaka baterija, dobra kamera i pre svega da ubadam slova i brzo napisem mail...

mislim da je za to Passport keva...

ps. Jel ti se krivi ? mislim passport :) ? kako ocenjujes kameru ?

con3

Ovako na Passportu je Bolja kamera ali ne video zapis ,bolji zvucnik,bolja baterija ,po meni brzi kad se naviknes na tastaturu,brzi ja na internetu.
I tastarura ti je kao tac i ona moze da se koristi za skrolovanje... .Ja sam zadovoljan i navikao sam se na ekran,e sad nemas neke zajebancije kao na android marketu i igrice,ovo je vise poslovan i brz telefon .Kamera je odlicna imas i neke obrade slike gde slika stvarno ispadne ekstra .

ranko

Con fala puno...

izbor je onda pao na Passport... jos da ga ujurim za neku normalnu lovu... generalno kad je izasao kostao je dosta, pa krenula da pada cena kao luda, pa stagnacija, pa opet skocila...

generalno telefon vredi svaki evro ali u danasnje vreme vencanica samo takva... zato i razmisljam kad ga kupim gotovo , dok ne Dumre nema zamene jer da ga prodam nema sanse, ko ce to da kupi :) nije budala :) hahah

Ako saznas da neko prodaje ali u mint ili skoro mint stanju ( jbt ovi na KP prodaju po istoj ceni polovnjake ko sto kosta u radnji ) ali za neki normalan novac javljaj...

EDIT: Eno ti zahvalnice kod Mrleta jbg :) hahah


UFF

ja to vnogo ne bi uzeo ni na poklon  [rofl]

mrle

Citat: ranko poslato 15 Septembar, 2015, 17:10
kako mislis razbijaju ?

rade sa mnom u Telekomu, servisna podr¹ka za Blackbarry. Sve provere na mre¾i, pode¹avanja, kurci, palci...