Glavni meni

Mobilni telefoni rasprava

Započeo MILJAN, 16 Novembar, 2013, 00:23

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Plazma Keks

pricam juce sa ortakom koji je programer i koji se bavio i tim sranjima u svojoj firmi. rece mi da je android odlican za aplikacije, surf, skidanje para i zezanje uopste, a kada trebas da pozoves ili posaljes poruku, lako zabaguje. kod win telefona nemas problema u komunikaciji, ali nije jos do ramena sa androidom.

CBRR1

Aj nek mi neko objasni posavetuje kako da se resim problema oko s note 3 oko baterije,Jel ima neka solucija oko toga da bat traje duze...inace tel je vrh za svaku preporuku..

Bori¹a

stavi brightness na automatski;
ne daj da ti pali 3g/4g internet vec samo 2g, mnogo stedi :)
stavi tamnu pozadinu;
gasi wifi, blutut, gps i one mogucnosti pokretima sto ima note3;
skini neku aplikaciju task killer ili tako nesto, mora da pomogne malo :D

stilgar

a koj ce mu andrak i 2g internet ukljucen non stop da stalno nesto cucori i pipa po internetu, smara sa nepotrebnim updejtima samo da bi proguro jos koju glupu reklamu za amere, kad mu treba ukljuci ga pogleda sta ga zanima i pogleda mail i opet gasi internet, on vuce struju najvise. probaj jedan dan napuni bateriju, koristi fon normalno ceo dan al ne pali net sa njega i pogledaj koja je razlika u potrosnji, a drugi put drzi ukljucen 2g ceo dan ili 3g bilo koji svejedno.

Bori¹a

nije bas, tacno je da internet vuce dosta, ali 3g mnogo vise trosi
i ugasi da automatski radi apdejte

con3

Citat: CBRR1 poslato 16 Februar, 2014, 18:42
Aj nek mi neko objasni posavetuje kako da se resim problema oko s note 3 oko baterije,Jel ima neka solucija oko toga da bat traje duze...inace tel je vrh za svaku preporuku..
Miki skini onu aplikaciju da ti ugasi sve nepotrebne programe u telefonu ,i baterija drzi duze

MIGE


stilgar

Citat: Bori¹a poslato 16 Februar, 2014, 20:01
nije bas, tacno je da internet vuce dosta, ali 3g mnogo vise trosi
i ugasi da automatski radi apdejte
napuni telefon i nek ti bude iskljucen net. pogledaj koliko ce baterija da drzi. onda upali net koji god oces i pogledaj koliko ce baterija da drzi skino je bar trecinu iako nisi ni klikno na nesto. Naravno to sto ti pokazuje je sve proizvoljno ali je dobar pokazatelj koliko internet opterecuje bateriju. Osim sto pogasis updejte pogasi i notifikacije i njuz gde god mozes, tj ostavi samo one koji ti stvarno trebaju.

p.s. podrazumeva se da ti je automatsko gasenje ekrana bar na 2 minuta neaktivnosti, jer veeeliki ti ekran puuuno trosi :)

Bori¹a

a mozes i da kupis eksterni punjac i da punis gde god da si, i ni na cemu ne stedis ;D

Plazma Keks

ljudi, ne znam sta mislite o nokiama i win os-ovima, meni je ova lumia ekstra, dok surfujem, nema nikakvih bagova cak i sa nekoliko tabova. interfejs cudan na pocetku, ali kada shvatis kako se koristi, ekstra prost i zabavan, gps bez bagova i slicno..

Taraba

kako je koristis bez ekrana? [rofl]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

monsterbnt

Ako nekom padne na pamet da kupi il uzme na ugovor huawei smorphone neka se odma udari po prstima da se predomisli....
Smrt SVIMA!!!!

juga

Ja kupio, i nisam se pokajao, nikakvih problema... za razliku od samsunga!

con3

Pa ako su iz telenora nije ni cudo svi telefoni imaju neke bagove

Plazma Keks

Citat: Taraba poslato 28 Februar, 2014, 01:06
kako je koristis bez ekrana? [rofl]
pa ima naprslinu u donjem delu ekrana sto ga ne sprecava da radi ;D

PECA BMW

e ljudi treba mi pomoc

ovde u rusiji svi nose neki FLY smat fon , kazu da je isti kao samsung , samo sto je smesto jeftin . oko 100e kostaju u proseku
evo u linku ti telefoni i specifikacije pa mi kazite dal vredi to nesto



http://www.fly-phone.com/devices/smartphones/
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

MIGE

kupi...100e nije nista za taj fon....sve ih kinezi rade za rusko trziste i sve ti je to isti kurac...alcatel,lenovo,gigabyte,sony...svi imaju iste ili slicne procesore,memoriju,ekrane,samo sto u slucaju sony-ja i ostalih zvucnih imena,placas ime...

Boban_m

Gledaj da tel ima bar 1GB rama. To ti je otprilike kao laptop, radi i sa 512MB, ali stuca...Nisam zaljubljenik u telefone i ne vidim razlog da spucam 300-400E za to. Sem za osnovne funkcije telefona, treba mi za wifi net radi e-bankinga, radi mapa i navigacije. Nedavno sam kupio Alcatel Fierce (3 kom) za 150$ kom i vrlo sam zadovoljan. Sve ide glatko, ima neki quadcore procesor, dovoljno veliki ekran, 4G, solidnu kameru, klinci ih maltretiraju po ceo dan. Ne vidim koju bih to adekvatnu vrijednost dobio za dodatnih 400-500 $ koliko su ovi fensi telefoni. Zena je dobila na poklon neki slabiji Alcatel, sa 512 MB rama i razlika je drasticna.

MIGE

to sam zaboravio,u pravu je boban...gledaj da ima 1 gb...