Glavni meni

Mobilni telefoni rasprava

Započeo MILJAN, 16 Novembar, 2013, 00:23

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

idanijel

Nasao u aplikacijama,pa zabranio obavestenja.

Nadalina

Citat: Milos96 poslato 07 Mart, 2017, 15:00
A da, za bateriju sam zaboravio... i ona je neverovatna... drzi kao nenormalna, do duse nesto duze se puni cak i uz punjac od 2A ali kad se napuni... ne pusta tako lako, bas prijatno iznenadjenje... cim ja uz njega nisam palio powerbank u busu koji uvek iscedim... i punio ga cak sutradan jer nije bilo potrebe ranije...

E, ja sam odusevljena i kako se puni, tj kojom brzinom! Sad, moze biti i da je do struje ovde jer mi je Asus na primer oziveo kad sam ga prikacila na punjac ovde (mada, tad su se vec valjda i kristali u bateriji ili sta vec skrooooz iskulirali jer je se ispraznio skroz i to sve, sta ja znam), ali ja sam skroz zadovoljna kako to ide! Iskreno, to me je jedino kolebalo da li da uzimam ovaj fon - kad sam procitala kao da se sporije puni bat...
A za power bank - verujes da ga nosim u torbi uvek ali ne koristim uopste.... ;D
Dzukela u podznaku

Glava Dole

Ma puni se nesto duze, bar meni... sto jes jes, dok se on napuni od 70 do 100 G2 maltene moze od 0 do 100... Al zato kad se napuni prosto neverovatno koliko drzi... kolko se duze puni tolko duze i drzi bukvalno... meni ne smeta ni najmanje, jednom u 2-3 dana nakon normalne upotrebe mogu da izdvojim koji sat i napunim ga :)

I takodje bih napomenuo da ga je nemoguce napuniti do 100% bez fabrickog punjaca... sa punjacem od G2 recimo dodje do 91% i tu stane, na racunaru takodje... i pogledam posle karakteristike punjaca i vidim da je izlazni napon fabrickog punjaca 5.2V(dok je kod 90% drugih telefona neki standard 5V).


A uradio sam i uporedni benchmark test pomocu neke aplikacije sa play stora(odabrao prvu koja naisla sa najboljom ocenom) njega i LG G2, ispada da je G2 cak i nesto jaci... ram se recimo pokazao duplo bolje na testu(a g2 ima 2gb a lenovo 3gb). Procesor... g2 ima quad core a lenovo octa core... i na G2 opet jaci... eto zivog dokaza da brojke nisu nikakvo merilo :)



Ali u svakom slucaju za sad imam samo reci hvale, topla preporuka za taj telefon od mene... best buy :)

viper

A koji telefon.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

nano

Antutu jedan od najboljih benchmarka.

Nema veze koliko je V punjac nego koliko ampera. Puna baterija kod svakog tel je oko 4.5v. To sto tel pise 90% moze biti da je baterija degradirala ili se tel istripovao pa treba kalibrirati bateriju.

Glava Dole

Ima veze, to koliko je ampera zavisi koliko dugo ce da se puni... a zbog napona ne moze bas do 100%, ko bar malo zna oko struje zna da je napon razlika potencijala... baterija radi kao kondenzator npr, a osnovna definicija kondenzatora je da je pun kad napon na njegovim krajevima dostigne napon izvora... u ovom slucaju je za bateriju napon napunjenosti 5,2V i punjac koliku god struju da daje ne moze da je napuni do kraja ako je na 5V :)

To za 4.5V si u pravu, i vise nego puna, radni napon litijumskih je cini mi se  cak samo 3.7V... ali racunaj da bi se mnogo sporije punile pri kraju kad bi se samo direktno spojile a punjac bio sa tim naponom... zato punjaci i jesu sa nesto vecim naponom a baterije spojene ne direktno nego preko ploce :)


Citat: viper poslato 11 Mart, 2017, 08:39
A koji telefon.

Kao sto pise, levo LG G2 a desno Lenovo K6 Note :) Uporedni test mog starog i novog telefona :)



nano

Citat: Milos96 poslato 11 Mart, 2017, 01:19
Ma puni se nesto duze, bar meni

Zato sam pomenuo amperazu. Tih 0.2v ne znaci skoro nista, toliko tehnicki moze i da se izgubi do baterije... Vidi se da slusas u skolici, al je praksa mama.

Glava Dole

1,8A je od G2 a njegov 2A... dakle ta razlika je zanemarljiva... i kao sto rekoh bez obzira na struju bi moralo da ga napuni do kraja, samo vreme punjenja moze da varira...
U konkretnom slucaju ne moze da ga napuni do 100% da jebe rak raka :) I ja sam mislio da to ne bi trebalo da predstavlja problem, zato sam i probao, ovo je prvi telefon u mojoj karijeri koji ima punjac sa nestandardnim naponom... pravio sam i punjace sa stabilizatorima u kucnoj izradi(takav rucne izrade mi je i na motoru npr), stabilizatore stavljao 5V i svi drugi telefoni su se punili do 100ke... i svima fabricki punjaci bili 5V, USB na svakom racunaru takodje daje 5V itd... :)

A ovah 91% i tu zakuca pa da ga ostavis i 3 dana... a sa fabrickim puni do 100ke :) Da mu das i duplo manje struje sa pravim naponom mora da ga napuni do kraja... samo sto bi i potrajalo duplo duze... a on dodje do neke mere i tu stane, to je ocigledno zbog napona :) Zasto... pojma nemam, ocigledno da je ploca takva, ne znam sta drugo :)

nano

Kao sto rekoh do kalibracije baterije je razlog zasto stane na 91%... Imas app na play store.

DebeliZmaj

ko bi reko da nano drzi servis mobilnih...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

nano

To si ti nesto pomesao.


Cekam da se svi mladi teoreticari zaposle, ima cela Srbija da bude silikonska dolina.

DebeliZmaj

nano ... ja bio ubedjen radis u servisu ...
moja greska ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

Citat: nano poslato 12 Mart, 2017, 00:15
To si ti nesto pomesao.

ma cek bre .. gotovo sam siguran
evo javlja mi se neshto neki HTC SERVIS
neki broj 061 318 10 93 ... 062 176 35 05 ... 061 134 46 32
Novi Sad ...

Igor Dimitrijevic

znam da mi od negde poznato ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

nano

Ne poznam gospodina.


Slabo se ja licno trenutno bakcem sa tim, ali evo posto si se potrudio. Ako nekom treba nesto od delova tipa lcd, touch i slicni delovi za koji domaci preprodavci deru kozu a servisi nece da prodaju nek posalje PP.

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

nano

#1215
Ako budes dalje kopao mozda nadjes i neki osusen kondom.


To sam bataliJo. Al evo mogu ti prodati ovaj moj imac27 ako oces? :P


Nije bilo delova, samo BGA reball, postala mala kinta i batalio.

DebeliZmaj

toliko male pare reball ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Joker

Meni treba kamera za Galaxy Note 4, ako to neko ima...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Lazic

Citat: nano poslato 13 Mart, 2017, 16:40
Samo BGA reball, postala mala kinta i batalio.
Ovo ne mo¾e da razume ni jedan vuèiæev glasaè... :D

Hattrick