Glavni meni

BMW R1150R iskustva....

Započeo davidoff, 23 Januar, 2011, 23:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

davidoff

Ima li neko licna iskustva sa ovim motorom,ispao mi je jedan lep primerak a i svidja mi se izgled,pa rekoh da pitam zna li neko nesto vise o njemu.....Evo kako izgleda....


We won't forget you Marco....


Dzambo

Ako ga uzmes, ja bih voleo da vidim bajk. Mnooooooogoooooooo dobro izgleda. :)

davidoff

Ja volem nakede i retro izgled tako da sam se zalepio cim sam video,jos se na to dodaje dobra cena i zemlja porekla i sad sam u problemu uzeti ili ne. Kapiram da BMW ne moze da bude los a jos po najmanje ti boxer agregati ali se nikada nisam interesovao za BMW-a i ne znam sta da ocekujem....pomagajte....
We won't forget you Marco....


Dzambo

Za mene je ovo jedini lepi BMW, sustina naked motocikla. Nazalost nisam ga vozio nikad, a voleo bih da probam. :D
Agregat i prenos su pretpostavljam neizmenjeni u odnosu na ostale 1150ice. Ima jako zanimljiv Telelever sistem prednjeg oslanjanja, tj vezanje nije u viljusci nego u monoamortizeru u toj grbini iza nje. Nema tolikog porinuca pri kocenju i nema uvrtanja viljuske.
Agregat, klasicni i pouzdani boxer, malo slabiji od K agregata, malo bucniji, ali on je klasika. :)
Bas se radujem ako ga budes uzeo, izuzetan bajk! :)

davidoff

Mora da se sloze jos neke kockice.....nista jos ne znam 100% ali lako moze da se desi da ga uzmem....
We won't forget you Marco....


UFF

Moj drugar je imao takav
Znimljiv je osecaj prvi put na boxeru kad dodas gas dok stojis u mestu a on se ceo zaljulja levo-desno :D
U voznji se to uopste ne oseca, kao ni njegova tezina tj iznenadjujce se lako vozi i obara..
Probao sam samo na pola sata po gradu pa ti nemogu reci vise..

cika zuba

Andrija mani se corava posla,nadji neki "normalan" motor koji ces moci da vozis a posle i da prodas....  [stop]  [stop]   [stop]
Iskreno aj reci sta ce ti 1150 ccm ??   [ludak]  [ludak]   Posle pola godine stavices ga u oglas,pa ce biti kuku lele Dzoni....  :o  :o

Ako si se vic napalio na BMW.... evo ti pravi!! Jos crven....

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=22674&trazi=1&ur=1&model=78&godina=1999&cena=5&m=BMW-R1100S

prodaje ga tacno godinu dana cena se moze korigovati 100%
[/

dzimika

motor o kome uff prica sam i ja video vise puta, cak mi je isto nudjeno da ga probam ali nisam hteo i smeo jer sam bio pocetnik tada, ali devojka od tog lika ciji je motor koja je teska oko 45kg je vozila pred nama kao da je bicikla  :o
a posto je cena registracije smanjena slobodno mozes da razmisljas o njemu, sto je bila i jedina prepreka pri prodavanju motora tih kubikaza

Lazic

Moj drugar ga ima, samo ga je slabo vozio poslednjih godinu, dve, zbog registracije, probao sam ga, stvarno se vozi kao bicikla, a posto nije previse tezak, ide kao nevreme... Sjajna sprava, i ne mnogo ruzna, obzirom da je BMW...

davidoff

#9
Citat: cika zuba poslato 24 Januar, 2011, 10:47
Andrija mani se corava posla,nadji neki "normalan" motor koji ces moci da vozis a posle i da prodas....  [stop]  [stop]   [stop]
Iskreno aj reci sta ce ti 1150 ccm ??   [ludak]  [ludak]   Posle pola godine stavices ga u oglas,pa ce biti kuku lele Dzoni....  :o  :o

Ako si se vic napalio na BMW.... evo ti pravi!! Jos crven....

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=22674&trazi=1&ur=1&model=78&godina=1999&cena=5&m=BMW-R1100S

prodaje ga tacno godinu dana cena se moze korigovati 100%

Kod tvog prijatelja? Neeeeee bolje neeee   [nono] [nono] [nono]


Prvo o cemu sam razmisljao je prodaja kad za to dodje vreme,pa registracija i evo kako ja razmisljam.........imao sam Horneta "narodni motor" tako reci,jeftin,lak za odrzavanje,lep,pristupacan,reklo bi se sve na mestu stavis u oglas i za par dana ode.......kad ono 5 meseci u oglasima i nista i na kraju izgubim na njemu 1000 i vise e.....tako da u danasnje vreme nema nikakvih pravila sve je stvar srece ili kako ti se zalomi....registracija....i onako jurim VFR-a a registracija za ovog BMW-a je par hiljada veca tipa 25000 din ako se ne varam pa mozda i manje......sve u svemu do sada sam kupovao motore srcem tako ce biti i sada...ici cu da pogledam ako srce krene da brzo kuca odvescu ga kuci....
We won't forget you Marco....


b2man

taj agregat je odlican. drugar ima taj agregat ,a ja na tom, drugarovom bajku imam skromno iskustvo od cca 1000km (doduse na 1150gs adv. modelu).
ja volim bajkove iz tog perioda iz razloga sto nisu nafilovani elektronikom (sta da radim kad sam kromanjonac).
kao sto vec neko rece, cene registracija su blago pale, pa je krajnje vreme za ovu kubikazu.
ja idem ka tome.
mislim da neces pogresiti.

b2man

Citat: davidoff poslato 24 Januar, 2011, 11:47
.........imao sam Horneta "narodni motor" tako reci,jeftin,lak za odrzavanje,lep,pristupacan,reklo bi se sve na mestu stavis u oglas i za par dana ode.......kad ono 5 meseci u oglasima i nista i na kraju izgubim na njemu 1000 i vise e.....tako da u danasnje vreme nema nikakvih pravila sve je stvar srece ili kako ti se zalomi....registracija....i onako jurim VFR-a a registracija za ovog BMW-a je par hiljada veca tipa 25000 din ako se ne varam pa mozda i manje......sve u svemu do sada sam kupovao motore srcem tako ce biti i sada...ici cu da pogledam ako srce krene da brzo kuca odvescu ga kuci....
apsolutno si u pravu.
ja pokusavam da prodam jos "narodniji bajk" zvani transalp, sa cca 1000 eur minusa u poredjenju na ulozeno.
Drugim recima: svaku zamenu bajka prati i nevidjeno pucanje kinte.
I ja cu u svojoj transakciji puci ogromne pare, ali to je cena da srce bude na mestu.

cika zuba

Izvini Andi sto cu ovako javno da ti kazem al ti si blesav skroz!!! Bolje trazi VFR-a....
[/

davidoff

Citat: cika zuba poslato 24 Januar, 2011, 12:07
Izvini Andi sto cu ovako javno da ti kazem al ti si blesav skroz!!! Bolje trazi VFR-a....

Vidi verovatno da si u pravu...tj sigurno jesi jer se u praksi i pokazalo da sam lud.. :D..al sta da radim,majka priroda.. [zvizdi]..pricacemo kad se vidimo mozda me ubedis da promenim misljenje... ;)
We won't forget you Marco....


bokilic

moj drugar ima taj motor,onako,za tu kubikazu neide nikako, ide kao neki enduro od 750cm, al zato trosi jako malo u odnosu na druge motore iste klase,nije za przenje, nije za gasiranje tipa crveno polje,dizanje na tocak itd,nezan motor za te stvari,on ima na satu 50.000km onako,nije imao neke  kvarove itd,mada ga vozi tek par hiljada km.
znaci motor nije za izivljavanje,prvenstveno se razlikuje voziti to i japanca sa 4 cilindra,sa njim nemoze soliranje i svaler gas u 5toj sa 60kmh, to nemoze, sam stil voznje se razlikuje,a bogme i profil vozaca koji ga vozi,idealan motor za krstarenje, putovanje,nezgodan nekako po gradu za voznju,kao neki autobus,klakutav menjac,barem meni ostavio takav utisak, manjka mu snage za ono sto recimo meni treba a to je startan i brz motor,sto za tu kubikazu on nije,njegov model je sa abs,om,korisna stvarcica za kisu i los teren,nekorisna za asfalt i vece brzine povezane sa naglim kocenjem, ima i grejace rucica,izuzetno korisno,ruzan na njemu svojstven nacin,ali ruzan sa nekim sarmom,ili ga volis ili nevolis,mozda ti se na prvi pogled i nesvidi,mozda se priviknes na njega mozda ne, nije ni svaki serviser strucan za njegovo odrzavanje,
ali moram da priznam da je lepo krstariti sa njim, kad se nadjes na auto putu ili otvorenom drumu stvarno je prijatno udoban,prilicno stabilan,sve svoje sto treba da obavi po krivinama na dzombama itd obavlja izuzetno nemacki precizno,
mada kad ti zafali urlik masine i ubrzanje za dizanje adrenalina,tu nema sta da trazi.......
zato takav motor kupuje druga grupa vozaca..onih koji vole da krstare i jezde polako i sigurno po drumovima...
brmmmm

pit



             Ima ga jedan drug u Nisu ..platio ga je 3600 evar 96 g . Meni lepo izgleda s obzirom kakve sve bmw ume da napravi kreacije.
            Ekstra je udoban ...ovaj lik je isao  s njim u Sevastopolj na skup Nocnih vukova ....kaze kad je sisao s njega posle ne znam koliko kilometara da uopste nije osecao umor.Sediste mu je najudobnije od svih sto sam je sedeo.
        E da gde se pojavis svi ima da vicu''lele bate BMW''

Lazic

Citat: davidoff poslato 24 Januar, 2011, 11:47
Prvo o cemu sam razmisljao je prodaja kad za to dodje vreme,pa registracija i evo kako ja razmisljam.........imao sam Horneta "narodni motor" tako reci,jeftin,lak za odrzavanje,lep,pristupacan,reklo bi se sve na mestu stavis u oglas i za par dana ode.......kad ono 5 meseci u oglasima i nista i na kraju izgubim na njemu 1000 i vise e.....

Secam se kad si ga uzeo, greska je bila, sto ga tako nisi vozao, u fabrickom stanju i tako prodao, mogu da potpisem da ne bi nista izgubio... Mnogo si ulozio u njega i tu leka nema...

SSZGO

Dobar je crni, dobar je i crveni, REG za 1150 nije 25000, 30000 je za 1000, a preko je bar 40000 ako ne i vise...

za delove ces verovatno da se mucis

Uvek najbolje nekog japanca jel :)

mada onaj crveni BMW je 99to god a izgleda MNOGO novije
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Panta Zemunac

Bolje proveri za kolièinu penezi jer je u toku promena cena registracije...mo¾da je osetno palo!

Bez obzira na tip agregata R, èini mi se na oko (nisam probao), osetna je razlika terati 1150R i 1100S...pogotovu oko udobnosti. Mo¾e¹ ga uporeðivati sa 1100R ili  RT...ali biser je ¹to ti je konkretno a povoljno, u ponudi to a ne ovo ili ono!!

100 ljudi, 100 odgovora a svi su u pravu, gledajuæi sa svog aspekta....more uzmi, neæe se baciti!!

ps. a za teranje po gradu...pa i tenk se lepo mo¾e terati, jerbo promeni¹ bajk, promeni¹ i stil vo¾nje, malo navikne¹ i posle se kune¹ da si ba¹ to i hteo...

davidoff

Citat: Lazic poslato 30 Januar, 2011, 17:51
Citat: davidoff poslato 24 Januar, 2011, 11:47
Prvo o cemu sam razmisljao je prodaja kad za to dodje vreme,pa registracija i evo kako ja razmisljam.........imao sam Horneta "narodni motor" tako reci,jeftin,lak za odrzavanje,lep,pristupacan,reklo bi se sve na mestu stavis u oglas i za par dana ode.......kad ono 5 meseci u oglasima i nista i na kraju izgubim na njemu 1000 i vise e.....

Secam se kad si ga uzeo, greska je bila, sto ga tako nisi vozao, u fabrickom stanju i tako prodao, mogu da potpisem da ne bi nista izgubio... Mnogo si ulozio u njega i tu leka nema...

U pravu si potpuno,vise se necu zeznuti na isti nacin sigurno.....


Citat: SSZGO poslato 30 Januar, 2011, 19:24
Dobar je crni, dobar je i crveni, REG za 1150 nije 25000, 30000 je za 1000, a preko je bar 40000 ako ne i vise...

za delove ces verovatno da se mucis

Uvek najbolje nekog japanca jel :)

mada onaj crveni BMW je 99to god a izgleda MNOGO novije

Verovatno si upravu za delove,ali sa druge strane sta osim porosnog materijala mi treba? Delovi se u Nemackoj uvek mogu naci vreovatno osetno skulje nego za Japanca ali sve ima svoju cenu.....

Registracija je po novom zakonu osetno pojeftinila za kategorije preko 1100 ccm tako da ni to nije toliko veliki trosak kao do sada....


@Panto slazem se sa tobom potpuno na sve se covek navikne vrmenom...
We won't forget you Marco....