Glavni meni

LCD ili Plazma koji tv kupiti?

Započeo PECA BMW, 10 Novembar, 2013, 21:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

PECA BMW

Citat: UFF poslato 12 Novembar, 2013, 01:19
VIEWING DISTANCE CALCULATOR

Citat: Mrva poslato 11 Novembar, 2013, 17:57
Za optimalnu dijagonalu (kako bi se videli svi detalji za datu rezoluciju) http://myhometheater.homestead.com/viewingdistancecalculator.html

pa dobro je kao informacija da neki tv bi trebalo da se gleda sa neke daljine al dal ce stvarno neko da racuna to  [ludak]
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

UFF

i dobih minus za taj post  [thumb_up]

Citat: UFF poslato 11 Novembar, 2013, 18:23
Koja glupost treba ti jebeni kalkulator da izracunas sa koje udaljenosti treba da gledas tv?

pa onda bi u bioskopima sva sedista trebala da budu na istoj udaljenosti ili karte za bliza i dalja od optimalne razdaljine treba da budu jeftinije?

uvek idem u cetvrti max peti red jer zelim da bude toliko blizu da mi slika pokrije skoro celu povrsinu vidnog polja i nije preblizu sve dok ne moram da pomeram glavu levo desno da bi citao prevod :D

ako sam dao kintu za kartu za bioskop i sedim u 15om ili kom vec poslednjem redu (a ne dobija pusenje u tom trenutku) onda su to bacene pare jer je slika podjednako velika kao da taj film gledas na mobilnom sa 15cm udaljenosti ili na laptopu sa pola metra udaljenosti... lupam ali znate na sta mislim, ako kosta hocu max dozivljaj
e pa isto tako i za tv, ne vole svi da budu blizu pa nek sami odrede sta im je najprijatnije, nismo valjda postali ko retardirani ameri da ma i za to treba uputstvo tj da nam neko drugi kaze sta nam prija i sta volimo a sta ne

PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

PECA BMW

Citat: PECA BMW poslato 12 Novembar, 2013, 01:25
Na grafickoj imam DVI , na tv-u je HDMI .. pitam zbog kabla , da znam sta bih pazario ...

vise sam za kabal HDMI - HDMI pa da kupim adapter za DVI , jer ovaj komp i grafika su matori , menjace se a na toj novoj karti ce verovatno imati odma HDMI pa da ne kupujem kabal ponovo ..

Nasao sam 1600din HDMI - HDMI 10m

a kazes ne uzimaj VOX , pa ja ne bih ali i za ovo se cale nateze ja nemam odakle , prica je bila da se uzme tv do max 32,000din , kad sam mu reko za 40,000din teo se slogira ..
u dimenziji 39'' svaka bolja marka je 60,000 .. te pare ne da nemam , nego ne bih dao nikad za tv koji retko palim da gledam .. pre bih kupio ovaj jeftiniji i gume za motor :D


evo nadjoh i za manje pare http://www.kupujemprodajem.com/HDMI-kabl-verzija-1-4-duzina-10m-4173122-oglas.htm?filter_id=25189886
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

nesic1

prati onda snizenja sad ce nova godina mora da bude nesto na popustu

UFF


Zeljkamp

Kada HDMI kablom prikljucim laptop na LCD, slika na tv-u mi je malo preko granica. Recimo da mi se taskbar vidi malo vise od pola. Toliko od prilike fali na svakoj strani. U cemu je problem ?
TwinZ Auto & Moto

UFF

Kupi sony tv :D

ortak uzeo panasonic i usro se koliko ga je platio 3d picke materine, munje ovo ono preko 120.000rsd za 42" i ima isti problem

samo sam se nasmejao :)

nadam se da ce neko imati resenje za tebe, ja to imam u opcijama na tv-u koje taj panasonic nema

Zeljkamp

Kada sam video da si ti pisao u temi mislio sam da si 100% napisao resenje problema... Jbg, mosa, 1-0 za tebe.

Inace, Samsung je u pitanju. Probao sam na jos nekoliko Samsungovih tv-a i uvek isto.
TwinZ Auto & Moto

SSZGO

Citat: Slaninar poslato 11 Novembar, 2013, 23:07. Dovoljno je da proba¹. Sedne¹ ispred TVa i vidi¹. Za 99% homosapiensa na planeti, optimalna udeljenost je oko 2 x dijagonala ekrana (kod "wide screen" formata). Prihvatljiv opseg je od 1,5 do 2,5 puta dijagonala ekrana. Manje je neprijatno blizu, vi¹e je previ¹e daleko pa se ne vidi sve tako lepo.

Sa rastojanja od 1 x dijagonala ekrana se èak i na full HD televizoru vide pikseli, golim okom, pa nije ba¹ lepa slika.


Da li ti je u bioskopu isto u prvom i u poslednjem redu? Da li je rastojanje prvog i poslednjeg reda unutar 1,5 do 2,5 puta dijagonala platna?  ©to se cene tièe - ja bih poslednji red najskuplje naplaæivao, zna se ¹ta se tamo radi!

Kakve nebuloze.

Pikseli se ne vide golim okom samo ti je sranje source tj nije full hd kvaliteta. Na vecem ekranu lakse vidis kakvo si djubre od divxa skinuo I zasto si trebao da sacekas bluray izdanje.

Takodje za razdaljinu . Nije tacno. Ekran je 140cm a ideala za gledanje filma je 2m a za komp je 1.25m odokativno
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

Svaki tv ima opciju skaliranja slike tj format.
4.3 16.9 itd. Samo stavi u stretch ili auto.

Takodje tvoj laptop u
opcijama ima overscan pa mozes isto da podesis tamo
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

CBRR1

Citat: PECA BMW poslato 12 Novembar, 2013, 01:25
Na grafickoj imam DVI , na tv-u je HDMI .. pitam zbog kabla , da znam sta bih pazario ...

vise sam za kabal HDMI - HDMI pa da kupim adapter za DVI , jer ovaj komp i grafika su matori , menjace se a na toj novoj karti ce verovatno imati odma HDMI pa da ne kupujem kabal ponovo ..

Nasao sam 1600din HDMI - HDMI 10m

a kazes ne uzimaj VOX , pa ja ne bih ali i za ovo se cale nateze ja nemam odakle , prica je bila da se uzme tv do max 32,000din , kad sam mu reko za 40,000din teo se slogira ..
u dimenziji 39'' svaka bolja marka je 60,000 .. te pare ne da nemam , nego ne bih dao nikad za tv koji retko palim da gledam .. pre bih kupio ovaj jeftiniji i gume za motor :D



ma uzmi to traje i rikne ko i svi drugi,ja ga imam kao sto sam ti rekao god dana i dosta radi a boleo me kurac da dam 15oe za ime...

Slaninar

#72
Citat: SSZGO poslato 12 Novembar, 2013, 04:27
Kakve nebuloze.

Pikseli se ne vide golim okom samo ti je sranje source tj nije full hd kvaliteta. Na vecem ekranu lakse vidis kakvo si djubre od divxa skinuo I zasto si trebao da sacekas bluray izdanje.

Takodje za razdaljinu . Nije tacno. Ekran je 140cm a ideala za gledanje filma je 2m a za komp je 1.25m odokativno

Kakve nebuloze, pikseli se vide golim okom, samo je pitanje sa koje razdaljine.






Citat: SSZGO poslato 12 Novembar, 2013, 04:27

Citat: Slaninar poslato 11 Novembar, 2013, 23:07. Dovoljno je da proba¹. Sedne¹ ispred TVa i vidi¹. Za 99% Prihvatljiv opseg je od 1,5 do 2,5 puta dijagonala ekrana. Manje je neprijatno blizu, vi¹e je previ¹e daleko pa se ne vidi sve tako lepo.


Takodje za razdaljinu . Nije tacno. Ekran je 140cm a ideala za gledanje filma je 2m a za komp je 1.25m odokativno

Koliko je 140 x 1,5?  



Citat: CBRR1 poslato 12 Novembar, 2013, 08:28
ma uzmi to traje i rikne ko i svi drugi,ja ga imam kao sto sam ti rekao god dana i dosta radi a boleo me kurac da dam 15oe za ime...

©to vi¹e gledam, sve osim plazme mi deluje kao isto sranje. Bukvalno sve izgleda kao da æe da radi garancija + 1 dan (a tako se i pravi), a slika je na svakom ve¹taèkija da tako ka¾em nego na starim CRT, ili manje starim plazma ekranima. U radnji jedini TV koji mi se dopao od dvadesetak izlo¾enih je bio ne full HD ("HD ready") plazma televizor.

Èekam da u radnji gde su mi Vox nahvalili dobiju sledeæu isporuku vi¹e modela Vox, pa da uporedim sa skupljim LG, pa æu onda biti pametniji. Trenutno sam najbli¾e tom Voxu za 40 hiljada, eventualno ovaj plazma za 15 glava vi¹e:

http://www.gigatronshop.com/televizori/panasonic_plasma_tv_42_tx-p42x60e_hd_ready-22525
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Zeljkamp

Citat: SSZGO poslato 12 Novembar, 2013, 04:31
Svaki tv ima opciju skaliranja slike tj format.
4.3 16.9 itd. Samo stavi u stretch ili auto.

Takodje tvoj laptop u
opcijama ima overscan pa mozes isto da podesis tamo
Namestio sam pre nego sto sam procitao tvoj komentar tako sto sam u picture mode podesio na just scan. Sada je sve kako treba .  [yahoo]
TwinZ Auto & Moto

SSZGO

#74
ne znam jel se vide pikseli na tvu od 40k ali na ovom od 200k ih nema ili sam ja corav... ili moram da metem glavu uz ekran sto jos nisam probao...

ako zumiras dovoljno videces i molekule od kojih je sastavljen tv jel

ono sto ti smatras pikselizacijom je verovatno pikselizacija samog videa jer je serviran kompresovan ili u nizoj rezoluciji od ekrana


odes na piratebay i skines full hd film, oko 8 giga po filmu, i imaces dobar kvalitet
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Slaninar

Citat: SSZGO poslato 12 Novembar, 2013, 12:44
ne znam jel se vide pikseli na tvu od 40k ali na ovom od 200k ih nema ili sam ja corav... ili moram da metem glavu uz ekran sto jos nisam probao...

ako zumiras dovoljno videces i molekule od kojih je sastavljen tv jel

ono sto ti smatras pikselizacijom je verovatno pikselizacija samog videa jer je serviran kompresovan ili u nizoj rezoluciji od ekrana


Moguæe, mada od neke razdaljine je TV ¹iri od vidnog polja, u svakom sluèaju postoji granica kada je preblizu - u zavisnosti od dijagonale. To je na nekih 1,5 puta ista. Ako 56" gleda¹ sa 2 metra - to je to. 1,5 puta dijagonala.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

SSZGO

gledam filmove sa dva metra jer lezim na krevetu, kda koristim komp pridjem na 1 do 1.25 m sto je idealna razdaljina...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Major

Citat: SSZGO poslato 12 Novembar, 2013, 12:44
ne znam jel se vide pikseli na tvu od 40k ali na ovom od 200k ih nema ili sam ja corav... ili moram da metem glavu uz ekran sto jos nisam probao...

ako zumiras dovoljno videces i molekule od kojih je sastavljen tv jel

ono sto ti smatras pikselizacijom je verovatno pikselizacija samog videa jer je serviran kompresovan ili u nizoj rezoluciji od ekrana


odes na piratebay i skines full hd film, oko 8 giga po filmu, i imaces dobar kvalitet


Tacno tako.

DebeliZmaj

nemojte zaboraviti da je max rezolucija u kojoj rade ti ekrani 1920x1080 ako mi se chini :)
e sad... podelite velichinu sa brojem pixela i toliki ce vam viti pixel :)
VELIKI tv samo ako imate sobu veeeliku pa gledate iz daleko :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Dukags