Glavni meni

LCD ili Plazma koji tv kupiti?

Započeo PECA BMW, 10 Novembar, 2013, 21:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

Koja glupost treba ti jebeni kalkulator da izracunas sa koje udaljenosti treba da gledas tv?

pa onda bi u bioskopima sva sedista trebala da budu na istoj udaljenosti ili karte za bliza i dalja od optimalne razdaljine treba da budu jeftinije?

uvek idem u cetvrti max peti red jer zelim da bude toliko blizu da mi slika pokrije skoro celu povrsinu vidnog polja i nije preblizu sve dok ne moram da pomeram glavu levo desno da bi citao prevod :D

ako sam dao kintu za kartu za bioskop i sedim u 15om ili kom vec poslednjem redu (a ne dobija pusenje u tom trenutku) onda su to bacene pare jer je slika podjednako velika kao da taj film gledas na mobilnom sa 15cm udaljenosti ili na laptopu sa pola metra udaljenosti... lupam ali znate na sta mislim, ako kosta hocu max dozivljaj
e pa isto tako i za tv, ne vole svi da budu blizu pa nek sami odrede sta im je najprijatnije, nismo valjda postali ko retardirani ameri da ma i za to treba uputstvo tj da nam neko drugi kaze sta nam prija i sta volimo a sta ne


Mrva

Nece kalkulator da ti kaze sta ti prija nego koja je max udaljenost na kojoj ces videti sliku za datu dijagonalu stvarno u full hd rezoluciji recimo.
Preko toga gube se detalji tj oko ne moze da ih uoci.
Ko hoce max ugodjaj ispostovace to koga boli ona stvar i nece da se bakce ne mora, prosto.

UFF

Pa ja hocu da sedim blize od te max udaljenosti
A to sigurno ne moze da mi smeta kod uocavanja pomenutih detalja
Imam kod Sony 40" i gledam filmove sa 1m udaljenosti
Sa iste udaljenosti i ovo sad kucam jer mi je to ujedno i monitor poslednje dve godine
Kalkulator bi verovatno rekao da nisam normalan i da sedim preblizu :)

Mrva


stilgar

#45
Citat: Slaninar poslato 11 Novembar, 2013, 17:40
Citat: Mrva poslato 11 Novembar, 2013, 17:24
Buzdet? Osvetljenost mesta gde ce stajati?

Ako mozes da se isprsis i nije pozicija TV-a sa direktnim suncem juri Panasonic plazmu. Prave ih do kraja godine cini mi se i onda prestaje proizvodnja. Jbg ocigledno je LCD tehnologija isplativija i jeftinija iako i dalje ispod kvaliteta prikaza moguceg kod dobre plazme.


Nije previ¹e osvetljeno, a bud¾et... jebem li ga. Do 50 hiljada mi je OK. Max 80 hiljada. Sve preko toga - TV mora biti ba¹ dobar, sa du¾om garancijom da se ne bih oseæao previ¹e glupo ¹to dajem tolike pare.

Koji je to model Panasonica i zna¹ li gde se mo¾e pogledati?
odlican tv za novce koliko kosta, ja imam panasonic 42" X20 evo vec treca godina fercera ko zmaj i slika je odlicna.
kod plazme ti je bitno kad kupujes da uzmes novu iz kutije sa 0 radnih sati. nikako da ti uvale izlozenu, prodavci ne vode racuna o formiranju celija sure sve na max da bi imali sto bolju sliku. prvih 200-300 sati je trosis sa kontrastom i osvetljenjem na pola, da se "formiraju" celije. posle toga kako oces i kako oces ali tih prvih 200 sati su bitni.
http://www.tehnomanija.rs/plazma_televizori/-panasonic-televizor-lcd-tx-p4x60e.html


UFF

i onda mi kazu ajmo u biskop

koji cu bre kurac u bioskop kad tamo slika nije ovoliko dobra nit imaju hi-fi harman kardon + jbl ozvucenje?  :P
umesto toga dobijes stereo ugodjaj tako sto ti sa prednje leve strane neko suska, sa prednje desne neko mljacka, zadnje leve neko prica a zadnje desne neko telefonira a ti magartad dao pare za to  [facepalm]
i jos si platio i jos te spamuju sa jebenim reklama 15min pre pocetka filma  [doh] pa ja sam zbog tih reklama prestao tv da gledam a sad treba da trosim gorivo i vreme da odem do bioskopa i jos da platim da bi me spamovali  [ludak]  [veryangry]

clutch&brake

Na kraju nece ni kupiti televizor posto svako tvrdi drugaèije
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

nesic1

kupi polovan za jeftin kesh pa kad crkne u kantu, taman da vidis sta ti odgovara

SSZGO

ja gledam 55" sa 1.5 metara razdaljine, tacno kako treba

da sam imao kesh pa da uzmem 80" mada on je oko 23000 eura...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

PECA BMW

obidjoh radnje danas oko 10-tak i kaze ovako :
VOX 39''  40,000 din
Daewoo 39'' 45,000 din

ta mi cena ok , u toj velicini bolje marke su 55,000 din pa navise

TV- gledam sa 2m udaljenosti pa mi ova velicina ok .

Prodavci po radnjama mi kazu da su ovi VOX dobri i da su naj manje na njih imali reklamacije . Bio sam i kod mog TV mehanicara i kaze mi da ne treba bezati od ovih bezveze marki i da moze da se to pazari bez problema , ima kaze razlike i ovi markirani i skuplji su bolji . Kaze ako ti treba za kladionicu - radnju i tome slicno gde ce non stop biti upaljen onda marka bolja mora da bude , Philips - Sony - Samsung . A ako ti treba za kucnu upotrebu od par sati dnevno , bez Smart i 3D opcije onda ovi jeftiniji . na Full HD i obicna kablovska su svuda krs slike , mada i onako sa kompa pustim film :D

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

bobangsxr

Bilo ovde u migrosu na akciji samsung 107 za 444 chf

Slaninar

#53
Citat: mareskin poslato 11 Novembar, 2013, 18:10
Za¹to?
Ako sam kupio veliki ekran ¾elim da imam veliku sliku. Ako ¾elim malu sliku kupiæu mali ekran i priæi bli¾e.

Paaaa, da. Upravo tako. Samo to bli¾e - dalje se menja u zavisnosti od velièine ekrana. Dakle isti odgovor kao na ovo Uffovo:

Citat: UFF poslato 11 Novembar, 2013, 18:23
Koja glupost treba ti jebeni kalkulator da izracunas sa koje udaljenosti treba da gledas tv?

pa onda bi u bioskopima sva sedista trebala da budu na istoj udaljenosti ili karte za bliza i dalja od optimalne razdaljine treba da budu jeftinije?


Ne treba ti kalkulator. Dovoljno je da proba¹. Sedne¹ ispred TVa i vidi¹. Za 99% homosapiensa na planeti, optimalna udeljenost je oko 2 x dijagonala ekrana (kod "wide screen" formata). Prihvatljiv opseg je od 1,5 do 2,5 puta dijagonala ekrana. Manje je neprijatno blizu, vi¹e je previ¹e daleko pa se ne vidi sve tako lepo.

Sa rastojanja od 1 x dijagonala ekrana se èak i na full HD televizoru vide pikseli, golim okom, pa nije ba¹ lepa slika.


Da li ti je u bioskopu isto u prvom i u poslednjem redu? Da li je rastojanje prvog i poslednjeg reda unutar 1,5 do 2,5 puta dijagonala platna?  ©to se cene tièe - ja bih poslednji red najskuplje naplaæivao, zna se ¹ta se tamo radi!
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

CBRR1

druze ja imam taj vox u beloj boji led vec godinu dana i radi sve u fullu...preporuka..a imam i samsunga puta dva i sve je to isti kurac...

PECA BMW

Citat: CBRR1 poslato 11 Novembar, 2013, 23:50
druze ja imam taj vox u beloj boji led vec godinu dana i radi sve u fullu...preporuka..a imam i samsunga puta dva i sve je to isti kurac...

ok .. verovatno ce biti taj vox .. u radnji ima samo beli ali moze crni da se poruci , valjda je 39885 beli a 39880 crni koliko sam skontao u oznakama .

nego nikako da pitam kako povezujete ove televizore i komp ? koj kabal ? koji konektori ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

UFF

 [facepalm]

peco brate ti bas nista ne znas
al ok nije stramota pitati
mada mogao si i sam da izguglas

ako ti je komp noviji onda ne razmisljas jer imas hdmi na grafici a svaki novoi tv ima hdmi (vise komada)
ja bih svakako trazio tv sa vga ulazom (dvi nikad napravili nisu sto je meni neshvatljivo)
moras da uzme su obzir da vga kabal ima kraci domet od dvi tj veci gubitak signala pa razmisljaj unapred koliko ce ti pc biti udaljen

i molim te nemoj da uzimas jebeni vox i slicne picke materine (to ti rece neko ko ima komplex zrtve marketinga  [rofl] )

PECA BMW

nego UFF gde ti vide kalkulator za izracunavanje udaljenosti od TV-a ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

UFF


PECA BMW

Na grafickoj imam DVI , na tv-u je HDMI .. pitam zbog kabla , da znam sta bih pazario ...

vise sam za kabal HDMI - HDMI pa da kupim adapter za DVI , jer ovaj komp i grafika su matori , menjace se a na toj novoj karti ce verovatno imati odma HDMI pa da ne kupujem kabal ponovo ..

Nasao sam 1600din HDMI - HDMI 10m

a kazes ne uzimaj VOX , pa ja ne bih ali i za ovo se cale nateze ja nemam odakle , prica je bila da se uzme tv do max 32,000din , kad sam mu reko za 40,000din teo se slogira ..
u dimenziji 39'' svaka bolja marka je 60,000 .. te pare ne da nemam , nego ne bih dao nikad za tv koji retko palim da gledam .. pre bih kupio ovaj jeftiniji i gume za motor :D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !