Glavni meni

LCD ili Plazma koji tv kupiti?

Započeo PECA BMW, 10 Novembar, 2013, 21:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

PECA BMW

nije plakar ne se sekiraj ... ali ipak moram da gledam i dimenzije ...

ako kupim preveliki de da ga stavim u malu sobicu ? jedino da ga drzim kod komsike pa kad mi se prigleda da odem kod nje ....

mada to i nije losa ideja ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

SSZGO

kupio sam ja philips pre 6 meseci 55" 3d smart led 800hz

ovo smart je kompletna glupost , pored kompa i telefona kome treba tv da ide na net

3d takodje glupost, ok da se qcis ako ti neko dodje u posetu ali 2d  ipak koristis 99.999% vremena

no opet vise niko ne radi dobar tv a da nije 3d i smart

sto se tice dijagonale,55-60 je ok po ceni danas, preko toga krece nerazuman skok cena, npr raspon od 70-80" kosta 10-20 puta vise nego 55-60"


sto se tice tehnologije, led je svakako daleko daleko ispred plazme, a blji od lcd koji se vise ne pravi, zastarela tehnlogija
ako uzmes plazmu samo na racunu na struju platices daleko vise nego sto je razlika u ceni tva. a i ne treba ti centralno grejanje kad ga kupis


e sad, vidim tebi treba 32" sto je u rangu novijih mobilnih telefona, ako ga gledas sa daljine vece od pola metra mislim da neces primetiti razliku izmedju najboljeg i najgoreg

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

PECA BMW

znaci treba mi :

32'' LED LCD
Smart - NE
3D - NE
FULL HD - pozeljno
Za standardnu kablovsku
Po nekad nesto sa kompa

eto suzavam izbor i sate provedene po radnjama :D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

MIGE

u pravu su I sszgo I uff....ja bih na tvom mestu uzeo min.40 incha...jer 32 ce ti uskoro biti mali pa ces se pokajati...izbegavaj kineze I uzmi neki tipa sony,lg,panasonic,naravno LED...ako se predomislis za smart opciju,uvek mozes kupiti jedan mali dodatak I pretvoriti bilo koji tv u smart  [thumb_up]

dusankobgd

Vako, ja kad sam uzimao tv uzeo 40inca bio mi super 15 dana posle toga sam hteo govno da pojedem sto nisam uzeo 46. A od tih stvari smart qrac palac ti nista ne treba sto kaze MIGE ako budes u fazonu da hoces smart lako ces kupiti taj dobudzak za njega.

Mrva


Popsy

Never underestimate the power of the dark side ... === ***

mareskin

Citat: dusankobgd poslato 11 Novembar, 2013, 11:57
Vako, ja kad sam uzimao tv uzeo 40inca bio mi super 15 dana posle toga sam hteo govno da pojedem sto nisam uzeo 46. A od tih stvari smart qrac palac ti nista ne treba sto kaze MIGE ako budes u fazonu da hoces smart lako ces kupiti taj dobudzak za njega.

I ranije sam govorio da ona tvrdnja da ako je mala soba uzimaš mali TV nema mnogo smisla. Veliki TV uzimaš da bi imao što veću sliku, ako uzmeš veliki TV a onda se izmakneš dalje, bolje da si uštedeo i uzeo manji.

Što veći TV to bolje!

Ako je TV u istoj prostoriji sa računarom onda ga povežite na drugi izlaz za monitor, nabavite bežičnu tastaturu i miša i eto ga extra smart TV :)
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

bobangsxr

Da se javim i ja sam mojim iskustvom o TV... Ja sam uzeo Samsung 65inca i mogu da kazem da je mnogo bolje kad je TV sto veci, veruj mi da nikad neces zazaliti sto je mnogo veliki, a kad je mali to ne valja ;D... i ovo smart TV je nista, ja sam kupio i tastaturu bezicnu za TV, hteo sam da ga koristim umesto compa i razocarao sam se, opet sam povezao comp sa TVom..
Ja licno gledam samo da je TV sto veci a koja je marka to me ne zanima... nema lepse kad gledas neki film a nema nista sto bi ti odvuklo paznju  [hello]

PECA BMW

Evo nasao sam nesto .
za Samsung od 40'' su ove mere



a nadjoh i za izracunavanje dimenzija pa mozda nekom posluzi : http://www.prinds.com/tools/screenDimensions.htm

A mere za 32''



to je vec malo ... znaci ipak bi isao prema 40 ili 42''
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

MIGE


con3

Citat: bobangsxr poslato 11 Novembar, 2013, 14:24
Da se javim i ja sam mojim iskustvom o TV... Ja sam uzeo Samsung 65inca i mogu da kazem da je mnogo bolje kad je TV sto veci, veruj mi da nikad neces zazaliti sto je mnogo veliki, a kad je mali to ne valja ;D... i ovo smart TV je nista, ja sam kupio i tastaturu bezicnu za TV, hteo sam da ga koristim umesto compa i razocarao sam se, opet sam povezao comp sa TVom..
Ja licno gledam samo da je TV sto veci a koja je marka to me ne zanima... nema lepse kad gledas neki film a nema nista sto bi ti odvuklo paznju  [hello]
Jeste ali kod vas je slika cista a ovde se razvuce i kura... je

Slaninar

Gledam, raspitujem se, treba da kupim ovih dana TV. Nije mi hitno, ali trebalo bi. Evo ¹ta sam ja saznao:

Serviser od koga je drugar u poslednjih 10ak godina kupio dva TVa (do sada je bio u pravu èovek) preporuèuje LG kao najbolji od skupljih, jer je za ostale problem servis u dogledno vreme u sluèaju kvara. Inaèe ka¾e da su i neki Toshiba i dosta Samsungovih modela dobri.

Sad, za LG mi je tek za neki od skoro 80 hiljada rekao da je u njemu kvalitetna elektronika. Meni smart i 3d ne trebaju, ali on ka¾e da se samo u te skuplje modele ugraðuje i kvalitetnija elektronika pa je dobra slika i ima ne¹to vi¹e ¹anse da potraje.

Takoðe, preporuèuje èovek Vox. Ne kineski Fox, nego Vox. Ka¾e da daje ubedljivo najvi¹e za dati novac od svega na na¹em tr¾i¹tu. Ka¾e da je slika skoro u rangu tog nekog LGa (620 model, ako sam dobro zapamtio).


Ono ¹to znam je da mi svi ti TVi, osim plazme, deluju usrano. Lo¹a slika, jadno. Jedino plazma izgleda lepo, ali sad se vi¹e ne pravi. Inaèe vidim da je to sve otimanje para jer za ispod 2 hiljade evra nema dobre slike sa tom aktuelnom "LED" (LCD, je li) tehnologijom. Sve je ili lo¹ ugao gledanja, ili lo¹e boje, ili lopta izgleda kao kometa kad leti.

Tra¾im TV dijagonale oko 42", pa bi mi koristile preporuke modela koji se sad mogu kupiti, a da ih neko ima i da je zadovoljan slikom. Ne treba mi ni¹ta od smart i 3d opcija - to mi je nebitno - TV æe slu¾iti za gledanje filmova i fudbala.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Mrva

Buzdet? Osvetljenost mesta gde ce stajati?

Ako mozes da se isprsis i nije pozicija TV-a sa direktnim suncem juri Panasonic plazmu. Prave ih do kraja godine cini mi se i onda prestaje proizvodnja. Jbg ocigledno je LCD tehnologija isplativija i jeftinija iako i dalje ispod kvaliteta prikaza moguceg kod dobre plazme.

Slaninar

Citat: Mrva poslato 11 Novembar, 2013, 17:24
Buzdet? Osvetljenost mesta gde ce stajati?

Ako mozes da se isprsis i nije pozicija TV-a sa direktnim suncem juri Panasonic plazmu. Prave ih do kraja godine cini mi se i onda prestaje proizvodnja. Jbg ocigledno je LCD tehnologija isplativija i jeftinija iako i dalje ispod kvaliteta prikaza moguceg kod dobre plazme.


Nije previ¹e osvetljeno, a bud¾et... jebem li ga. Do 50 hiljada mi je OK. Max 80 hiljada. Sve preko toga - TV mora biti ba¹ dobar, sa du¾om garancijom da se ne bih oseæao previ¹e glupo ¹to dajem tolike pare.

Koji je to model Panasonica i zna¹ li gde se mo¾e pogledati?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: PECA BMW poslato 11 Novembar, 2013, 02:18

FULL HD - pozeljno

Za tu dijagonalu i za gledanje standardne kablovske, bolja æe biti slika ako nije full HD.


Citat: dusankobgd poslato 11 Novembar, 2013, 11:57
Vako, ja kad sam uzimao tv uzeo 40inca bio mi super 15 dana posle toga sam hteo govno da pojedem sto nisam uzeo 46. A od tih stvari smart qrac palac ti nista ne treba sto kaze MIGE ako budes u fazonu da hoces smart lako ces kupiti taj dobudzak za njega.


Rastojanje sa kog se TV gleda treba da je od 1,5 do 2,5 puta dijagonala TVa. Znaèi da TV od 40" treba da se gleda sa oko 2 - max 2,5 m razdaljine. Za veæu razdaljinu (bli¾e 3 metra) treba barem 42, ili vi¹e inèa.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Mrva

Recimo http://hdtelevizija.com/2013/04/20/recenzija-panasonic-smart-viera-tx-p42st60e-st60-serija-3d-plazma-smart-tv/  sigurno nije los izbor
Na kupujem prodajem 690EUR
S tim sto bih ja sacekao kraj godine kada Panasonic daje produzenu garanciju od 5 godina sto ti je danas sa tehnikom najbitnije.

Ja licno bih isao na plazmu, neko drugi ne bi. Najbolje idi u Tehnomaniju ili sl pa uporedi Plazma + LCD (LED)

Za optimalnu dijagonalu (kako bi se videli svi detalji za datu rezoluciju) http://myhometheater.homestead.com/viewingdistancecalculator.html



con3

Ja mislim da je ovo ozbiljna tema ,televizori su cudo . :)

Mrva

Pa jbg za vecinu nisu male pare u pitanju a svako hoce najbolje za datu lovu.

mareskin

Citat: Slaninar poslato 11 Novembar, 2013, 17:48
Rastojanje sa kog se TV gleda treba da je od 1,5 do 2,5 puta dijagonala TVa. Znaèi da TV od 40" treba da se gleda sa oko 2 - max 2,5 m razdaljine. Za veæu razdaljinu (bli¾e 3 metra) treba barem 42, ili vi¹e inèa.

Za¹to?
Ako sam kupio veliki ekran ¾elim da imam veliku sliku. Ako ¾elim malu sliku kupiæu mali ekran i priæi bli¾e.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu