Glavni meni

LCD ili Plazma koji tv kupiti?

Započeo PECA BMW, 10 Novembar, 2013, 21:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

PECA BMW

Trebalo bi da pazarim neki TV pa reko dal se neko vec raspitivao sta bi bilo dobro da se pazari .
Ima ih mnogo na trzistu pa covek vise ne zna sta da kupi , neki LED pa LCD pa Plazma pa ovakav - onakav ..

Meni ne treba nista specijalno niti veliko a bogami ni skupo , a ni marka mi nije bitna...

jedino sto sam cuo je da su LED trenutno dobri Philips i Sony a da je Samsung sad tu nesto los ??

Mada ja sam Dedi skoro kupio naj jeftiniji u radnji neki kineski ADLER i eno ga vise od 1 god sljaka bruka dobro !

evo sta sam recimo iskopao http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/-fox-televizor-led-lcd-40dle250-hd.html
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

UFF

Plazmu ne zelis osim ako ne kupujes tv dijagonale preko 2 metra pa ti se ne isplati da uzmas LCD jer je preskup kako dijagonala raste
Jedina prednost plazme je sto je crna stvarno crna dok je kod LED ili obicnih LCD televizora vise siva zbog pozadinskog osvetljenja a to je zato sto plazma televozoru ne treba pozadinsko osvetljenje da bi se slika videla zato sto radi tako sto svoje sitne celije pune gasa napaja sa razlicitom strujom da bi one same sijale u razlicitim bojama
Plazma je takodje ranije imala problema sa burn-in memorijskim efektom, ne znam da li su to do sad resili ali ja ga npr koristim kao monitor i meni bi start dugme ostalo vecno urezano u ekran
Inace LED je samo vrsta pozadinskog osvetljenja i ne postoji LED televizor (mozda neki veliki bilbord od 20 metara ili vise sa led diodama bi mogao da se pravilno nazove LED televizorom ali bi njega morao da gledas da udaljenosti od par stotina metara da bi nesto video a ne verujem da imas toliku kucu/stan)
To sto si cuo ovaj je dobar a ovaj je los... ne obracaj previse paznju samo moj savet ti je da ne kupujes neki no name tv
Inace LG na prvom mestu a za njim odmah i samsung daju najvise za najmanje novca i oni su generalno najbolja kupovina
Znaci trazis LCD tv (sa ili bez LED pozadinskog osvetljenja-mada su danas skoro svi takvi a oni koji nisu ces prepoznati tako sto su malo deblji jer umesto led diode koriste CCFL nenonku da osvetle prikazanu sliku znaci led tv-i su tanji zato sto su led diode tanje od neonke :) i ti postoji razlike ali da te ne zamaram nepotrebno sa tim jer retko ko prodaje full matrix led backbone tv)
Trenutno postoje takodje i tv-i koji su u stvari platno sa mini proketorom iza kao i OLED tehnologija koja trenutno nije siroko rasprostranjena ali mislim da je to buducnost jer dozvoljavaju mnogo vecu rezoluciji i velicinu ekrana a rade bez pozadinskog osvetljenja koje je najevac mana LED televizorima i imaju bolji kontrast + su savitljivi, odgledas film pa srolas tv u krug i vratis ga u ormar :)
Nadam se da sam ti pomogao koliko toliko bar da razjasnis odredjene pojmove, tu sam ako ti treba jos neka pomoc, moze na pp
Najbolje bi bilo da kazes koju dijagonalu zelis i sa koliko novca raspolazes kao i da li ti je bitno da tv bude smart ili 3d i to ce drasticno suziti izbor i pomoci ti da doneses najbolji izbor za svoj novac i svoje potrebe  :-*

PECA BMW

pa meni je bitno da ukupna sirina TV-a ne prelazi 85cm(tolika mi polica) ali naravno ni jedan idijotski sajt ne daje mere (spoljne) tv-a . cena tu negde oko 40,000din .
Kontam da su to ovi od 40'' ili 100cm dijagonale ..

evo par koje sam ovako izguglao :
http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/-vox-televizor-led-lcd-led-39-885.html
http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/vox-televizor-led-lcd-39s880.html

to je onako nesto sto bi mi odgovaralo , znaci treba mi da ponekad pogledam tv a uglavnom pustim neki film sa kompa na TV pa se zavalim da odgledam ali to je retko , uglavnom pred spavanje odgledam malo jedno sat vremena i to je ...

nisam gadljiv na ove no name marke jer za ono sto meni treba kontam da ce raditi , danas i ovi budjavi imaju prikljucak za USB i za komp, to mi dosta ,

Recimo par kompiuterskih monitora LG koje sam rasturijo panel (ekran) je bio Philips . Jbg ipak je Philips izmislio te tanacke ekrane ..

Nikako mi ne treba da bude 3D ...a Smart ne znam na sta se odnosi ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

dr32

Aj da cujem sta ce ko da kaze, ja jos vucem neku globu od 30 kila u sobi, pa da se malo obrazujem o ovim tankim cudima.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

PECA BMW

evo sad sam u silnom guglanju video da ima razlike u osvezavanju i ima od 50hz i 100hz ,, a primetio sam i da im potrosnja drasticno varira , od 150 pa cak do 500w ..

za ovaj od 500w moram osigurace da menjam da ne iskacu uvek kad upalim TV :D :D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

con3

samsung je dobar taj ko ti je rekao da je los slagao te je :)

Mrva

Nadji sta ti se svidja i pazari preko kupujem prodajem. LG garancija je internacionalna i priznaje se ovde (ako dobijes garantni list i racun od prodavca, ne daju svi), za Samsung ne vazi vec moras da cimas prodavca da ti resava reklamaciju u Madjarskoj ili odakle je vec donet TV.

juga

Bre, di bre u ti tanki talevizorovi stanu onolki ljudi?

Dukags

#8
kupio ja nedavno tv jer mi dosadasnji LG mesec i po dana po isteku garancije sve vise poceo da gubi boju, povremeno, odnesem kod majstora a on kaze rikno neki invertor konvertor za boju ne isplati se popravljati i sta cu aj da kupim drugi

potraga, pretraga, od noname Turski VOX bio za smesne pare na akciji a kao jedini se "pokazao", kontam 3 god. garancije... ALI izgleda da kod tvjova to ne ide na osnovu garancije, kako kazu ti im se vracaju najvise, recimo FOX se sklapa u Subotici i sl,... Sad ako ces iili ti treba SMART cene su samo za nekih 10k vise od samo tv ali posto je meni PC uz tv i laptop zaista mi nije bio potreban Internet i na tv-u pa sam kupio SONY za duplo vise para nego VOX i subjektivno misljenje je da je to otprilike kao sa Kineskim motorima i recimo Hondom, Suzukijem, Kawasakijem,.. svi voz,  pa zavisi sta osh od tv-a toliko ces i para dati, a da ce nesto da traju kao oni nekad zaboravis.

i da ako ga kupujes za kesh ovi sverceri iz Subotice odnosno Madjarske sve aktuelne televizore prodaju nekad i po deset hiljada jeftinije a kao daju isto garanciju 2 god. pa valja razmisliti i o toj

stilgar

ako ti treba tv da preko njega gledas kablovsku onda plazma, njih miskim da nema manjih od 39 incha al 42 inca je neki optimum. po kvalitetu slike i svega ostalog ide panasonic pa samsung pa lg. nije preporucljivo kaciti komp na plazmu moze al mora da se pazi da ne ostane dugo slika zbog ghosta al ako ti ne treba za pc onda je najbolji izbor, i to one hd ready tj 1024X768 zbog nase kablovske. Ako ce da se kaci pc ili konzola za igre onda led, ti trazis neki od 32 inca npr samsung f5000 led je ok i uklapa se u budzet od 40000. Te vox adler vivax i slicna sranja zaobici u sirokom luku rade do isteka garancije u 80 posto slucajeva. Tv ne kupujes svake godine pa je bolje skupiti vise para i dobro odabrati jer neces ga menjati narednih 8-10 godina. Nemoj da ti polica bude merilo velicine tv-a, nego sa kolike udaljenosti gledas tv.

evo ti odlican tv 32"
http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/samsung-televizor-led-lcd-ue-32f5000.html

a ovo je primer plazzme koja ima extra sliku na sbb 3d.

http://www.tehnomanija.rs/plazma_televizori/-panasonic-televizor-lcd-tx-p4x60e.html

Uncle Bob

Citat: juga poslato 10 Novembar, 2013, 23:05
Bre, di bre u ti tanki talevizorovi stanu onolki ljudi?
Mali ¾uti su èudo:) e si èuo za kanister koji stane u d¾ep a ima 25l?
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

con3

Ovakav ja imam 5000 series i mi gledamo televiziju na njega

Mrva

Sad gledam i mislim da nista vece od 32" nece moci da ti stane, eventualno neki od 37". LG 37" je sirine 856mm recimo

PECA BMW

Citat: Mrva poslato 10 Novembar, 2013, 23:30
Sad gledam i mislim da nista vece od 32" nece moci da ti stane, eventualno neki od 37". LG 37" je sirine 856mm recimo

sram te bilo  [rofl]

znaci 32'' je negde oko 800mm ukupne sirine .. to je onda to ..
Smart je koliko kontam internet na tv-u i to mi ne treba nikako . 3D mi ne treba nikako .
Plazma ne moze kao monitor ali mi za tu svrhu i ne treba pa moze i ona ali ipak neki LED .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

stilgar

Citat: PECA BMW poslato 10 Novembar, 2013, 23:40
Citat: Mrva poslato 10 Novembar, 2013, 23:30
Sad gledam i mislim da nista vece od 32" nece moci da ti stane, eventualno neki od 37". LG 37" je sirine 856mm recimo

sram te bilo  [rofl]

znaci 32'' je negde oko 800mm ukupne sirine .. to je onda to ..
Smart je koliko kontam internet na tv-u i to mi ne treba nikako . 3D mi ne treba nikako .
Plazma ne moze kao monitor ali mi za tu svrhu i ne treba pa moze i ona ali ipak neki LED .
ako ce da kacis pc onda led, al da znas da slika sa kablovske (analogna) izgleda ko bulja na full hd tv-u, ima da se pitas zasta si dao pare. To moze dzimika da ti objasni strucno. Bez nekog digitalnog paketa npr 3d sa HD paketom i kacenjem tv-a preko hdmi-a nepomisljaj da ces imati dobru sliku. gledanje analognog signala koji dolazi antenskim kablom na full hd tv je atak na oci i zdrav razum.

Mrva

@Peca
Mene sram!? Pa tebi gadosti padaju na um :P
x)

Ne postoje plazme u toj dimenziji, znaci samo LCD je opcija


stilgar

Citat: Mrva poslato 10 Novembar, 2013, 23:51
@Peca
Mene sram!? Pa tebi gadosti padaju na um :P
x)

Ne postoje plazme u toj dimenziji, znaci samo LCD je opcija


nisam ni reko da postoje samo sam reko coveku da mu reper ne bude polica. Sto veci ekran to bolje, a to se odlucuje u startu.

con3

Citat: Mrva poslato 10 Novembar, 2013, 23:30
Sad gledam i mislim da nista vece od 32" nece moci da ti stane, eventualno neki od 37". LG 37" je sirine 856mm recimo
:o

Mrva

Citat: stilgar poslato 10 Novembar, 2013, 23:54
Citat: Mrva poslato 10 Novembar, 2013, 23:51
@Peca
Mene sram!? Pa tebi gadosti padaju na um :P
x)

Ne postoje plazme u toj dimenziji, znaci samo LCD je opcija


nisam ni reko da postoje samo sam reko coveku da mu reper ne bude polica. Sto veci ekran to bolje, a to se odlucuje u startu.

Peci je bio upucen ceo komentar.

Sto se velicine tice apsolutno se slazem, sto veci to bolje :D
Mozda mu je polica u okviru plakara ili sl pa je time ogranicen.

UFF

jebes plakar to je praistorija, ako ces tv da gurnes u ebeni plakar onda je za tebe CRT
TV se danas montira na zid
i svaki ima FDMI tj VESA mount opciju