Glavni meni

BMW S 1000 R 2014

Započeo PECA BMW, 06 Novembar, 2013, 03:21

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

PECA BMW



Prema oèekivanjima, BMW je u Milanu predstavio uliènog borca na temelju svog Superbajka S1000RR. BMW S1000R, osim oklopa i jednog slova R, izgubio je i 30-tak konjskih snaga zahvaljujuæi 2000 obrtaja ni¾em crvenom polju.



Redni 4-cilindra¹ zapremine 999 ccm sada razvija 160 KS ali BMW tvrdi da ima vi¹e momenta od RR-a na ni¾im obrtajima. Masa motora je 207 kg i za nekoliko kg je te¾i od prethodnika vjerovatno zahvaljujuæi pomagalima kao ¹to su trkaèki ABS, kontrola stabilnosti (ASC), dinamièka kontrola proklizavanja (DTC) i sve to u dva moda rada: ki¹a i suva cesta.







Kao opcija se nudi i BMW Dynamic Damping Control (DDC), ¹to je naziv proizvoðaèa za polu-aktivno vje¹anje. S1000R je prvi motocikl u svom segmentu koji nudi ovu tehnologiju vje¹anja.



BMW S1000R æe biti dotupan u Racing Red – crvenoj, Frozen metalik plavoj i bijeloj boji a u salonima æe se pojaviti krajem marta naredne godine. Do tada æe i cijene biti objavljene

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

UFF

pa ovo je jos gore od mt-09
svi videli od triumpha pa pceli da izbacuju ruzne i nedovrsene modele?

PECA BMW

cim ne strce cilindri sastrane to moton ne moz da bude nikad ! :D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Jefta

malo lici na Streetfighter kada se gleda sa strane...

rboban

Ride It Like You Stole It

regoda

ja mislim da ekstra izgleda :D

srbac

Izgleda dobro ali mi je nakako kao kada neko izlomi R motor pa ga skarabudzi u street .... ono sta valja nek ostane a sta ne valja menjam, far, korman...

Cale

Citat: srbac poslato 06 Novembar, 2013, 10:32
Izgleda dobro ali mi je nakako kao kada neko izlomi R motor pa ga skarabudzi u street .... ono sta valja nek ostane a sta ne valja menjam, far, korman...
Potpuno se slazem sa tobom.

Havarisan

Citat: PECA BMW poslato 06 Novembar, 2013, 03:21

Prema oèekivanjima, BMW je u Milanu predstavio uliènog borca na temelju svog Superbajka S1000RR. BMW S1000R, osim oklopa i jednog slova R, izgubio je i 30-tak konjskih snaga zahvaljujuæi 2000 obrtaja ni¾em crvenom polju.


da nije u Minhenu? nekako mi cudno da je u Milanu, a cak je i tablica Minhen.

Major

Mislim da mu fale neki delovi ;D

ЯЭВОЛУТИОН

jebo bmw sa vise od 2 i manje od 6 cilindara.....a ono R su ukrali sa suzukia iz 1987

http://www.suzukicycles.org/photos/GSX-R/GSX-R750/1987_GSX-R750_wb_470.jpg
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

PECA BMW

Citat: Havarisan poslato 06 Novembar, 2013, 11:40
Citat: PECA BMW poslato 06 Novembar, 2013, 03:21

Prema oèekivanjima, BMW je u Milanu predstavio uliènog borca na temelju svog Superbajka S1000RR. BMW S1000R, osim oklopa i jednog slova R, izgubio je i 30-tak konjskih snaga zahvaljujuæi 2000 obrtaja ni¾em crvenom polju.


da nije u Minhenu? nekako mi cudno da je u Milanu, a cak je i tablica Minhen.

izgleda ipak u Milanu .. sad naleteh na ovo
"BMW Motorrad celebrates 90 years of its history with the world premieres of the BMW R 1200 RT and the BMW S 1000 R as well as several highlights on the EICMA 2013 in Milan."

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

bigbad86

BMW iz godine u godinu postavlja nov standard za ruznocu motorcikala. U tehnicke detalje ne zalazim...

PECA BMW

prate trziste , ti ruzni motori se prodaju (nazalost) , ili danas ljudi nemaju smisla sta je lepo ili samo zele nesto drugacije .. Ko bi ga znao .. 

ljudima su razliciti farovi kao na s1000rr bili totalno ruzni a danas im se svidjaju i prodaje se motor samo tako ..

GS kad se pojavio pre 35god bio je ruzan za medalju ( i danas je) pogotovu noviji koji je imao cevasti ram ko skela za molere ali danas je to in i to ljudi vole cak je postalo i lepo , kad smo videli onaj kljun napred bilo je odvratno i ruzno "dupli blatobran" ?? ali je uzivo bilo nesto sasvim drugo .

Ili narod vise nema ukusa pa se ti ruzni motori prodaju vise nego ikad ili svabe idu par koraka napred pa njihov dizajn bude lep tek posle par godina kad se ljudi naviknu na drugacije , ko bi znao ?

sto se mene tice moze jedan ovakav i nek zatvaraju fabriku slobodno :

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

bigbad86

Ovaj sto nije ziljav je skroz korektan. I plastike su mu skladne. Onaj gore ko da je slupan pa je neki polu pismeni plasticar sa jednom rukom pravio SF :P

PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

mkt

sta mu ono slinavi na 6-oj fotki

PECA BMW

Citat: mkt poslato 25 Septembar, 2014, 16:35
sta mu ono slinavi na 6-oj fotki

i meni bila misterija . dok nisam provalio da ga prali pre slikanja ,, na jos par fotki se vidi voda po motoru ...

To je valjda in da slikas motor dok je jos mokar od pranja , to po oglasima kod nas vidjam . jos ga i ne pomere nego se vidi bara i sapunica ispod
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Balsa Wrx

Meni je ovaj motor perverzija,nikom se ne svidja meni je premocan i nebi pogledo ni jedan naked ako se ovo moze nazvati tako pored ovog :D.I eo pljunite me po sred cela ako ja ne budem jaho ovo cudo za 3 ili 4god taman sa nekih 20god :D ..mmm
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.