Glavni meni

Kako omeksati gume za karburatore

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 26 Oktobar, 2013, 19:03

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


ЯЭВОЛУТИОН

jebote...sjebao si kevi sve ormane....u cemu drzite stvari....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ðunta

"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

Kostić

#23
au, pa ovo je sve samo ne moneyless. ja da imam para, vozio bi samohodne naprave, ko oni momci iz melaudia. jel ovo fosteks u tim monolitima?

verujem da zna¹ za ove indijance kojima je dosadno i nemaju na¹ta da potro¹e pare, al nek ima
http://www.melaudia.net/

usput, ovi moji ruèno otesterisani 'kabineti' <-- pod znacima navoda, sa duplim V komorama, ¹iju okean skupih kabineta. ne sa ovim elipsama, oni su tu samo za zajebanciju, al sa drugim malo starijim drajverima, od kojih se jedan nalazi u gornjoj komori, okrenut na gore i blablabla, da ne filozofiram, a ko¹tali me ¹to alja ka¾e 'ormana' tj table borove ¹are i svakojutarnje ¹etnje po buvljaku, nebili uoèio ne¹to za ¹ta cigani ne znaju ¹ta je pa daju za 100 dinara i saksije za cveæe. ne¹to me se neæe da pravim kalupe za levke, pa raèunam, poslu¾iæe svrsi : )


ðunta

Ne, Fosteksi su veæ davna lepa pro¹lost. Ne znam te indijance, francuski jezik ali je Hiraga gurala preko dvaes godina kod mene.

Svaka èast za kreacije, redovno je diy bolji od mora preskupih. Nego, odosmo previ¹e u off, ima tema o hifiju pa bi bilo umesno da se prebaci ovo tamo, Uff-e?
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

ЯЭВОЛУТИОН

update....zadnji put kad sam radio regeneraciju guma karbova porucivao sam wintergreen oil i dobio neko prokleto malo pakovanje, koje sam jelte potrosio odavno...300 ml je bas malo...
e sad doslo vreme da sa opet omeksavamo, ali kao i tada ovde nema ulja zimzelena osim po lekovitim cenama od 1000 din 10ml, sto cini neisplativim celu zajebanciju....jer pored toga ti treba i par litara alkohola sto cistijeg moras da pravis odnos bar 10:1 da bi radilo....na cetri gume karburatora ode bar litar ipo alkohola sto znaci bar 150 ml ulja.....retardi...elem
aktivna supstanca koja nama treba je meltilsalicilat ....dakle acetisal....ali postoji i sinteticki u tecnom obliku.....malo teze za naci ali iskopah ga ...

http://etarskaibiljnaulja.rs/index.php?id_product=371&controller=product#/3-zapremina_opcije-100_ml

moze se koristiti vise puta i ako stoji zatvoreno u flasi od alkohola cak i par godina radi....alkohol je nosilac a metilsalicilat je ono sto treba da prodre u gumu da je regenerise....de plastificira....
zadnji put nisam kuvao gume u njemu vec u  destilovanoj vodi par minuta, zatim pustio da se ohlade i onda stavio u posudu koju mogu hermeticki da zatvorim a predhodno nalio mesavino najcistijeg alkohola i metilsalicilata u odnosu 10 :1...kao nosilac moze da sluzi i isopropanol ali je dosta skuplji.....poz

ako nekog mrzi da se zajebava sa tim ja cu rado da mu uzmem neke pare da odradim to za njega...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Из личног искуства, гумице које на БМВу служе као заптивачи на цевима у којима су подизачи, ефективно омекшани са глицерином који је мислим купљен у апотеци. Такође понајбоље средство за прање и одржавање погонских каишева на мотоциклима, обичан глицерински сапун. Да не морате да купујете специјална ХД уља за каиш која коштају као бубрег да ти продају.
Друштво за заштиту од животиња

bogdan

potvrdjujem ovo za glicerin , ja ga koristim za stare impelere , takodje guma

ЯЭВОЛУТИОН

moza kad nije okamenjena....dakle nula elasticnosti.....ovo ih vraca u vinklu.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bogdan

stvarno sjajno , nabavio metil salicilat i ostavio okamenjene membrane karburatora preko  noci ( ratsvor 1/10 u alkoholu ) , sutradan kao nove , danas montirao jedne normalno rade posao jos da vidim koliko ce im potrajati elesticnost , odlicna stvar , hvala Revolucijo

ЯЭВОЛУТИОН

bolje radi na tankim gumama nego na debelim...recimo usisne gume mnogo duze moraju da stoje u rastvoru i pozeljno je prokuvati ih pre potapanja u isti....za membrane je vrh fora....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

MARKOEN500

Ovo sam probao pre 2 godine sa gumama koje vezuju karbove i filter vazduha. Gume su bile tvrde i uvek su spadale sa karbova.
Nakon ulja zimzelena i izopropil alkohola u odredjenoj proporciji, gume su bile meke kao fabricke, ali posle godinu dana je sve to isparilo i vratilo se na staro a ja morao da skidam karbove.
Na kraju sam pazario nove gume i resio da se ne zivciram. Nove gume se same nabijaju na karbove i nema sanse da spadnu.

Ok je metoda za oldtajmere gde nema novih delova ili su delovi papreno skupi, u suprotnom je gubljenje vremena i zivaca.
Omeksace gumu ali je nece vratiti u prvobitne dimenzije. Nove naspram ovih ''repariranih'' su duze za skoro ceo centimetar.

ЯЭВОЛУТИОН

postupak je ok ali je problem vratiti trajno eleasticnost gumi....ima i za to fora...radio sam pre par godina samo da nadjem recepat....jos par sastojaka se dodaje u buckuris...mislim da posle tri godine gume i dalje nisu izgubile na mekoci....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11