Glavni meni

Motobox Novi Sad

Započeo SSZGO, 21 Januar, 2011, 11:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Black Adder

Citat: pit poslato 23 Januar, 2011, 23:17

                 Uh to je vec zahebano dokazati ali prdpostavljam da mister konti ima neke medijume na lageru koje aktivira u takvim sitaucijama.Znaci vvodi reda bre sta mislis ...i samo na niskim frekvencijam budi ...mislim da te jos nisu provalili.
Citat: farbach poslato 23 Januar, 2011, 23:03

Sta ako neko ima lose misli o tim gumama, da li moze da se uhvati ip mozga i koliko robije se dobija.
[thumb_up] [clapp] [cheers]

Black Adder

MIslim ajde da prièamo o gumama, nemam iskustva na velikim motorim sa gumom ContiMoto, imam na skuteru, Conti Twist i ContiGo, guma nije lo¹a za suvo vreme, ali nikako nije za ki¹u i vla¾no vreme, kliza kao nenormalna, malo baca, tesko ili nikako da se balansira i to je to, male su brzine na skuteru, ne preko 80kmh.

Ali opet ne mogu a da se ne osvrnem ¹ta kupujemo i od koga kupujemo. Ako èlan ContiMoto, kao ovla¹æeni uvoznik i distributer, predstavnik ili bilo ¹ta zvanièno, ¹to je naveo, jeste, nema razloga da se ljuti ili preti, poreklo svojih proizvoda æe lako dokazati relevantnoj inspekciji uvidom u kontrolnik uvoza, carinsku deklaraciju, potvrdu o kvalitetu i svim onim papirima koji prate takav posao, tu je sve jasno.Pri tom na proizvodu treba da bude jasno oznaèena klasa ili kvalitet na deklaraciji proizvoda, i ako je tako, onda nema mesta prigovoru, bato kupio si gume jeftino na kojima jasno stoji da su ni¾eg kvaliteta i nemoj da se buni¹.  Jedino me buni ¹to u APR registru ne postoji firma pod tim imenom, postoji slièna, pa se pitam ¹ta i od koga kupujemo i kako da ostvarimo svoja prava kao potro¹aèi.

Ka¾em, ne bih da stajem ni na èiju stranu, ali ako se prodaju gume ni¾eg kvaliteta, a to nije jasno oznaèeno kako na deklaraciji tako i na samom proizvodu, po meni je to u direktnoj suprotnosti sa zakonom o za¹titi potro¹aèa i ja bih se zapitao ¹ta se tu de¹ava. Nadam se da æe i jedan i drugi èlan naæi modus vivendi i da æe se cela prièa vratiti tamo gde joj je i mesto a to je koje gume nabaviti da bi se sigurno vozili.

serbduck


  Narucio Conti Road Attack komplet....dobio brzom postom...vozio ih celu sezonu bez problema.

Nikad bio u radnj u NS. Sve zavrsio telefonom.

  Nemam zamerki. Jbg...
[neampojma]


Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

rboban

Vozio trku 2008 u HR sa gumom zadnjom kupljenom kod njih.... Kupio drugar u NS i doneo mi.
nisam bio kod njih tako da kakva je radnja i usluga NE znam!!!!
Inace PUNA preporuka za CONTINELTAL gume od mene!
Ride It Like You Stole It

Conti-Moto

Ovo je interesantno videti, svi koji su lièno koristili Continental gume ili su saradjivali sa firmom Motobox
nemaju nikakvih zamerki. Lo¹e su pisali samo ljudi koji nikakav kontakt sa nama ili Conti brendom nisu imali.

Novo !!!
Conti ROAD !!

Black Adder

KAd smo vec kod guma, mozda koristan link
http://www.internet-prodaja-guma.com/moto-gume/
bar za info

Black Adder

Citat: Conti-Moto poslato 24 Januar, 2011, 13:51
Ovo je interesantno videti, svi koji su lièno koristili Continental gume ili su saradjivali sa firmom Motobox
nemaju nikakvih zamerki. Lo¹e su pisali samo ljudi koji nikakav kontakt sa nama ili Conti brendom nisu imali.


Naprotiv, itekako imam dodira sa dotiènim i mogao bih ¹to ¹ta da ka¾em ali nije mesto u ovoj temi da o tome pi¹em
S druge strane Conti ne bi bio brand da pravi lo¹e gume, pitanje je samo koje klase su nama dostupne i koje nam se serviraju kao vrhunske

misa-pei

Ajde da podelim i ja svoje iskustvo sa Motoboxom i sa ContiGo gumama...

Pro¹le godine, naruèim telefonom zadnju gumu ContiGo 120-18 i stigne mi sutradan na kuæu. Odmah odnesem kod vulkanizera koji i inaèe saradjuje sa Motoboxom, montiramo je nazad i motor mi se preporodi. Bio sam odu¹evljen. Pro¹lo je nekoliko dana, imao sam nezgodu sa rupèagom na putu i pored toga ¹to sam razneo zadlju felnu, iseèem i probu¹im gumu kioja je pro¹la samo 311km :( :( :(.

Ponovo naruèim gumu, ovaj put prednju, po¹to zadnju nisu imali, stigne direktno kod istog onog vulkanizera, ja odjurim tamo, montiramo je, izbalansiramo toèak, medjutim, imao sam utisak da mi motor malo trese. Le¾i dobro, ali, ne¹to mi je neobièan bio napred. Dodjem kuæi i dignem motor na ¹tender i primetim da je guma blago jajasta, tj da je za mlao promenjivog radijusa, tako da trese gore dole. Posle predjenih 3000km sa takvom gumom, ili se ispravila, ili ja to vi¹e ne primeæujem. Obe gume koje sam kupio nisu bile starije od pola godine, èini mi se.

Suma sumarum, koliko sam imao prilike da razgovaram sa, èini mi se, Ðorðem, mogu samo da ka¾em da je on i firma bio maksimalno korektan, ljubazan i predusretljiv. Koliko sam se kasnije raspitivao, zadnju gumu nisu dobili u vreme kad sam ja imao namere da je kupim. Po¹to mi predstoji sreðivanje Suzi Q, opet bih vrlo rado uzeo zadnji ContiGo i to opet od iste firme, po¹to je moje iskustvo sa njima vrlo pozitivno.
Država je najveći neprijatelj naroda

farbach

Kakve veze ima kvalitet gume sa prostackim pretnjama. Moj tim advokata ce da tuzi tvoj tim advokata zato sto si rekao da je Partizan bolji od Zvezde. Sta god da prodaje uvek ce se naci neko ko nije zadovoljan. Imas profesionalne nezadovoljnike kojima nikada nista nije po volji. Nije problem Konti guma vec neprimerena reakcija. Neko preti  starijim bratom, koji je isao u razred sa Cak Norisom , a neko advokatima.

R.I.P.

#49
Citat: farbach poslato 24 Januar, 2011, 14:52
Neko preti  starijim bratom, koji je isao u razred sa Cak Norisom , a neko advokatima.

hmmm...  [rofl] [rofl] [rofl]
http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,280.180.html
ride in peace

pit

         Da to je i meni bilo malo neprimereno ovom forumu.Pa sta ako je covek rekao da gume ne valjaju i uvaljuju stare gume.To je njegovo misljeenje izreceno na motoforumu koji sluzi za to.Trebali sad Mislos bandit da citira Misu kao kontraargument koji je rekao da je dobio jajastu gumu.
    Uopste mi se nije svidjao nastuo predstavnika Conti na forumu..

dzimika

Citat: Black Adder poslato 24 Januar, 2011, 14:24
KAd smo vec kod guma, mozda koristan link
http://www.internet-prodaja-guma.com/moto-gume/
bar za info
cene na sajtu su vece nego u radnjama, i nemaju bas neki izbor

sto se tice motoboxa, moje licno iskustvo je ok, bio sam da pogledam neke volane koje imaju u ponudi i posle kratke price smo ustanovili da mom motoru ne bi odgovarali, mislim da je jedina mana radnje velicina jer je lokal dosta mali

Conti-Moto

#52
Citat: farbach poslato 24 Januar, 2011, 14:52
Kakve veze ima kvalitet gume sa prostackim pretnjama. Moj tim advokata ce da tuzi tvoj tim advokata zato sto si rekao da je Partizan bolji od Zvezde. Sta god da prodaje uvek ce se naci neko ko nije zadovoljan. Imas profesionalne nezadovoljnike kojima nikada nista nije po volji. Nije problem Konti guma vec neprimerena reakcija. Neko preti  starijim bratom, koji je isao u razred sa Cak Norisom , a neko advokatima.

Prvo mi objasni gde si ti video prostacke pretnje.
Nikada nisam ni rekao da je Continental najbolja marka guma za motore, a u nekim segmentima ipak jeste.
Samo, kad neko napise da moja firma "valja skart ili fals gume" treba to i da dokaze, a ne da pise nesto
u cega se ne razume i na taj nacin blati nekog licno i njegovo poslovanje.
Jos uvek ima vremena da napise njegova iskustva sa Conti brendom i da objasni kako
i gde se kupuju  "skart ili fals" gume, veoma interesantno sta sve ima da se kupi :).
Novo !!!
Conti ROAD !!

farbach

Pustis da se samo resi. Jedan pljuje, deset hvali i normalan shvati da li je to za njega ili ne. Ovako samo odbijes ljude, ne guma kao guma, nego ti kao ti.

Conti-Moto

Citat: farbach poslato 24 Januar, 2011, 16:12
Pustis da se samo resi. Jedan pljuje, deset hvali i normalan shvati da li je to za njega ili ne. Ovako samo odbijes ljude, ne guma kao guma, nego ti kao ti.

Razumem te sta mislis, da se tebi tako nesto dogodi veruj da ni ti ne bi cutao.
Novo !!!
Conti ROAD !!

pit



              Vidi Konti ja imam neke pekare po Nisu i uvek se nadje neko da prilkom kupovine bureka pita ''da li vam je to burek od juce'' i te fore ili''uzegla vam mast'' i sta ja treba da uradim da ga tuzim za klevetu ili da da ga iskuliram.
             Naravno po pravilu uvek se vracaju ponovo sto je meni dovoljna satisfakcija da poso koji radim ima smisla.
             E sad da sam ispravljao Marici kriv k...c  i objasnjavao se verovatno bi samo izgubio zivce i izgubio jos mnogo musterija ovako mi  mnogo lepse.

Black Adder

#56
Citat: Conti-Moto poslato 24 Januar, 2011, 15:26
Citat: farbach poslato 24 Januar, 2011, 14:52
Kakve veze ima kvalitet gume sa prostackim pretnjama. Moj tim advokata ce da tuzi tvoj tim advokata zato sto si rekao da je Partizan bolji od Zvezde. Sta god da prodaje uvek ce se naci neko ko nije zadovoljan. Imas profesionalne nezadovoljnike kojima nikada nista nije po volji. Nije problem Konti guma vec neprimerena reakcija. Neko preti  starijim bratom, koji je isao u razred sa Cak Norisom , a neko advokatima.

Prvo mi objasni gde si ti video prostacke pretnje.
Nikada nisam ni rekao da je Continental najbolja marka guma za motore, a u nekim segmentima ipak jeste.
Samo, kad neko napise da moja firma "valja skart ili fals gume" treba to i da dokaze, a ne da pise nesto
u cega se ne razume i na taj nacin blati nekog licno i njegovo poslovanje.
Jos uvek ima vremena da napise njegova iskustva sa Conti brendom i da objasni kako
i gde se kupuju  "skart ili fals" gume, veoma interesantno sta sve ima da se kupi :).

Alo, cloaca maxima! ovde ljudi pamte ¹ta se napi¹e i nema brisanja postova i banovanja èlanova zato ¹to misle svojom glavom kao ¹to radi¹ kod sebe na forumu, tako da nemoj da se pravi¹ pametan.

©ta je sad sa advokatima, maca pojela jezik, ili si se verovatno konsultovao pa su ti rekli da ne talasa¹ dalje ili si skontao u onome od sivih æelija ¹to ti je ostalo da ti je blef omanuo i da je bolje da se pospe¹ pepelom. Zapamti, forum nije ni tvoj ni moj i javno je mesto za razmenu mi¹ljenja i ne moze¹ da se bahati¹, gazduje¹ i iznosi¹ neistine i poluinformacije kako bi diskreditovao èlanove koji se ne dele tvoju ogranièenu percepciju kao ¹to radi¹ na svom.

©ta ti misli¹, da samo ti ima¹ prijatelje?  

Kad se pomene tvoja firma ja se setim o Zenobiousu i njegovoj izreci "sramota je dva puta saplesti se o isti kamen".  

Iza tastature svi smo najlep¹i, najpametniji, tek face to face spoznamo da nam ogledalo nije photo shop

Sve najbolje u kontaktu sa ContiMoto, ja ga poznajem malo bolje i text je odraz liène percepcije


text je editovan od strane BA

johann

Èemu dolivanje ulja na vatru ?



Nikog ne branim, al koliko sam primetio strasti su se slegle..

RoaD GunneR

Ajd za nas koji slabije pamtimo podseti nas argumentovano sem one jedne lose gume sta je napisano?!

Black Adder

Batice, taj local patriotizam radi sake srebrnjaka daj nekom drugom, ili pozovi "advokate". Btw imas msm 3 texta a ne jedan ali ajde, manimo

©to se mene tièe ja sa njime ne zelim da imam posla. Moja je gre¹ka ¹to lièna iskustva u korespodenciji sa dotiènim iznosim van kontexta i jo¹ jednom se izvinjavam na off-u o gumama. Fakat je da nekoliko setova guma koje smo koristili, poreklom iz navedene prodavnice dosta tresu i skoro ili nikako se centriraju, a iskustva kako pozitivna tako i negativna postoje na i drugim 4umima vezano za dotiènog gospodina.

ukoliko se desi prilika da iste opet dodju u moj posed rado cu postaviti kao foto tako i video zapis. Pa ako gre¹im, javno æu priznati gre¹ku