Glavni meni

Zna li neko nesto o ovom motoru?

Započeo papaja, 22 Oktobar, 2013, 11:28

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

papaja

Citat: Ga¹par poslato 24 Oktobar, 2013, 22:22
Pa to si znao i pre nego ¹to si oti¹ao u Èaèak  ;D

Ali sam se lepo provozao do Cacka i nazad, divan dan za voznju :)

mkt


Kanarinac

Miketa ima neku Afriku u steku za prodaju 100%. Mnogo se raspituje nesto :D

mkt


Panta Zemunac

Drug...hajmo malo ozbiljnije, kada te vec toliko interesuje ta Afrika!!

Prvo....to je RD 03, koja se pravila '88 i '89g u Japanu i to rucno sastavljana! Od RD 04 pa nadalje, Evropa i spajanje robotikom. Razlika u kvaliteti je ocigledna.
Da, jesam subjektivan, jer sam imao trojku ali i pored 100ccm razlike, ni jedna èetvorka od 750ccm mi nije mogla pobeci ili br¾e krenuti! Dodu¹e, vidim i dosta razlika u KW od zemlje, do zemlje iz koje dolaze. Meni, licno, da neko ponudi da biram pre bi trojku nego èetvorku...ima ne¹to razlika u klirensu, te¾ini i debljini zadnjeg pneumatika (130cm u odnosu na 140 kod 04)....
Moja, sa preðenih preko 100 000 (pa realno, da se  ne la¾emo, 5K km godi¹nje i posle te ubeðuju kako je pre¹la samo 40K za 22g!!) NIJE otvarana....

Nego, ka¾ite vi meni za¹to Paæotijeve gilje ko¹taju i po5 glavica jevrova...da nisu pravljene od ko¾e marsovske buba¹vabe!?! Jbg...ponuda-potra¾nja a to se zove TR®I©TE!
Automobile, koji preko, polovni, ko¹taju 6-7 glavica, uvoze se i sa daðbinama i kojekakvim kerefekama izaðu duplo! Kada su preko, auta tako pojeftinila (mislim na polovnjake 10g stare) za¹to ne naðete Afrike badava....Mogu vam reci i tamo ih nema ba¹ na tr¾i¹tu a i vala dr¾e cenu!

NE TVRDIM da im je cena od 2-3soma realna, pogotovo u odnosu na druge bajkove, pa cak i Honde...recimo...CBR1000F je takoðe legenda u izdr¾ljivosti a to godi¹te se krece oko 1000e. Pa ST je duplo jeftinija i jedva se proda koja je na izgled kao AT ali, ono veliko ALI!!!



ЯЭВОЛУТИОН

Afrika ima samo jednu manu......a to je da ne spada u motorcikl.....ne ide, ne koci, ne lezi....kao prevoz na duge staze je skoro neprejebiv.....ako nevolis da putujes brzo i brzina od 100 na sat te zadovoljava to je pravi izbor......ima neki smek avanturizma u njoj, lai je toliko sterilna da skoro da nema karakter......das gas i nista se nedesava osim sto kazaljke na brzinometru i obrtometru polako krecu prema gore......ubrzanje...pa pre bi podbo crknutog magarca nego nju.....sto je najstrasnije, stvarno rd03 deluje kao najsolidnija, najlaksa i najostrija afrika.....ove dve kasnije su ozbiljne crkotine.
p.s.
Ito, misljenje imam i o TA i ST i jos nekim motorima tog pravca......pa R1200gs je karakterniji od njih.....i fency je koliko i afrika, cak i vise......Aprilia Caponord je za sve njih izmislila motor, uprkos svim sitnim nedostatcima....bar ide, lezi i koci....za razliku od ranije pomenutih....e da izdvojio bih i CAGIVU GrandCanyon 900ie
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Panta Zemunac

Da,Aprilia je klasa vi¹e...ne¹to kao Varadero!
Kod Aprilie je samo ¹to ima malo doradjen agregat od RSV (dobro, maklo klipovi itd) i ide kao zmaj i ako je te¾a i hajj, skoro oko 300kg, ako se ne varam. Cak i sa strujom nije imala problem ko je znao u cemu je caka...sic je pritiskao neki andrak, mislim da je bio regler ili ne¹to sl. pa je to zezalo...inace okej bajk i za auto put!

Evo jo¹ jedan primer....recimo Shadouw...dr¾e cenu kao da su od zlata, bez obzira na godi¹te!!

Evo, pogledaj na netu cene Vjetnamke (jakne) i videce¹ da ih ime prodaje....sama za sebe je fazon i eto cene...kao Starke,ko¹taju koliko nove Nike!

DebeliZmaj

revolucija: pa ko josh putuje na duze i ide 100 ? ... realno moja honda nemoze preko 130-150 na autoput .. meni i to malo ... zamisli kad bi ti 100 bio limit.. smorio bi se...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

rboban

Ja putujem 100-120... i svugde sam stizao, zajedno sa onima sto voze 200... [ludak]
Ride It Like You Stole It

DebeliZmaj

na autoputu 100-120 je brzina automobila... nekako mi je skroz ne sigurno kad me isti pretichu .. vishe volim
da sam malko brzi od njih ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

rboban

Ne putujem auto-putem, osim ako bas moram.... a onda idem malo brze od njih, oko 140-150
Ride It Like You Stole It

rboban

I eto vozim skoro 20 godina, hvala bogu ni¹ta mi ne fali.... (osim malo pameti povremeno)

A bese tema PAPRIKA????
Ride It Like You Stole It

rboban

Ladno sam se pomladio za 10 godina........ ;) Vozim skoro 30 godina... ahhahah

P.S. druzenje sa mladjim dama izgleda produktivno deluje ;)
Ride It Like You Stole It

UFF

na auto putu nikad ispod 150 inace cu da zaspim
regionalni zavisi od uslova ali uglavnom maximalno koliko moze a da ne izginem :)

makinjo

Auto put je toliko dosadan kao sto uff kaze smoris se pa moras da ga stisnes da ne bih zaspao. U velikom luku izbegavam auto puteve . Nekako motoru nije mesto nA istom :(