Glavni meni

Ljubitelji Kineskih motora

Započeo Hohštapler, 19 Oktobar, 2013, 18:23

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hohštapler

...ili, zashto neko voli kineski motor....
(automatski objashnjava i zashto voleti kawasaki) ;D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

UFF


MIGE


El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

mali_zmaj

1. jeftini djelovi
2. mala potro¹nja
3. jeftini kao novi
4. jo¹ jeftinij kao polovni
5. odlièni poèetnièki prvi  motori

jin-jang

mali_zmaj

tema je umrla,a odlièna je za zimsko krljanje,za i protiv...   ;D
jin-jang

UFF

LJUBITELJ kineskih motora wtf?

pa to vozi nesko sto ga muka natera kako moze da bude ljubitelj?

mali_zmaj

to se tako ka¾e..,mada po¹to sam ja ba¹ bio umrli poèetnik i kinez mi bio prvi motocikl..,lijepo sam se provozao sa njim,nije bio ekstremno brz,samim tim nisam rizikovao pretjerano...,poto¹nja i èuvanje novèanika presmje¹na stvar
jin-jang

El Jefe

http://s14.postimg.org/5lyhqjzgh/five_hundred.jpg
4400Е са свим даџбинама. Француска

Мото Маш или Шинерај
Друштво за заштиту од животиња

Hohštapler

Za te pare se veæ sva¹ta lepo kupi. Da ne ka¾em da je MT07 na korak od toga.

I to jeste glavni problem sa kinezim, èim motor dostigne skoro pribli¾an kvalitet japanca i cena bude ta.
Uostalom, ne treba zaboraviti da japanci svetski prvaci u otpimizaciji proizvodnje i smanjenja cene, oni su izmislili tu igru, jednostavno, nemoguæe ih je pobediti u tome.
Cena-kvalitet je ono u èemu su najbolji i sigurno ih kinezi neæe zajebati.

CFmoto 650nk, razlika izmeðu njega i ER6n je ne¹to sme¹no, reda velièina 500e ako se ne varam.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ЯЭВОЛУТИОН

Ja sam pitao jednog nemca sto je kupio BMW r1200 gs....odgovor je za mene bio neocekivan.
-servisna mreza.....kod svakog ovlascenog servsera za BMW vozila mozes servisirati motor ....
a BMW servisa ima svuda.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mali_zmaj

definitivno mana sto su se kod nas nabrzinu otvorila predstavnistva kineskih proizvodjaca,koji su nakon pocetnickog buma,zbog cjene istih,pozatvarali..

Keeweyevo predstavnistvo gdje sam ja kupio mog cruisera je pomalo bilo nezinteresovano da napravi ozbiljnu mehanicarsku podrsku..
U pocetku sam imao ozbiljnih problema sa motorom,potapljao mi je jedan cilindar,oni bi pokupili motor,zamjenili svjecicu upalili i vratili isti meni,i tako do isteka garancije. Na kraju smo ja i kolega koji je imao keewya shadowa,ista masina,skontao sta je problem i rjesio ga za pet minuta....,poslije sam se slatko navozao bez ikakvih problema..,prodao ga i sretao vlasnika jos dvije godine nakon toga, i nikakvih znacajnih problema nije imao...

Kad sam na motosajmu u Zagrebu pitao ljude dali im se pojavljivao takav problem rekli su nikad,i kazali su da im javljam sta se desava..,puno su ozbiljnije to dozivjeli..,bosancima samo stalo da prodaju i da im ode iz ruku.  na kraju smo shvatili da je do ovih nasih koji to ne znaju sastaviti kako treba. i jos jedan problem,djelove dovlace iz kine,i ako nesto nestane cekaj dva mjeseca...
jin-jang

mali_zmaj

jin-jang

Hohštapler

...jbte, ja ne znam gde su mi slike mog kineza...
kupio ga novog 12. juna. vozio 3000km i prodao krajem septembra... Kad sam skontao da se sa sporog motora lak¹e gine nego s brzog...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mali_zmaj

Ma samo kad se skinu one njihove plasticare,i stave kulturne gume,zamjene njihove kocione tecnosti,plocice i ostalo...,ma ko grom.. ja stavio metzeler ME77,buraz nasao u njemackoj..,znaci kad sam krenuo zalijegati do papuca...
jin-jang

Hohštapler

Gume pod obavezno, zatim ploèice i le¾ajevi, sajle æe svakako da ispucaju...
©rafove vremenom za kvalitetnije i to je to...
0.8L ulja na 5000km... tro¹i 2.7-2.9L.. ja nisam uspeo da ga nateram da potro¹i 3L... kontam da oni hrabriji mogu. ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mali_zmaj

Ma ja ga vozio 115,a max mu je recimo 120..i ne trosi tri litre....ma sta god da mu radis...,naspes rezervar i miran skoro pola mjeseca,nekad i vise...
jin-jang

makinjo

Nisam nikada vozio kineza  duze od "kroz ulicu ".
Ali meni te price da motor od 200-250cc ne moze da predje 3l prosto zvuce neverovatno :)
Ne kazem da lazete momci ali eto morao sam to da podelim sa vama. Sprint maxx od 50 cc mi je trosio i do 4 litre :)

bigbad86

Zato i Supershadow koji je vozio zmaj ide 120 a Virago koji je napravio Supershadow ide 140. Kinezi stave manje dizne ovo ono i eto manje potrosnje. Al zato potapa cilindar u garanciji :P