Glavni meni

Lubitelji Honde

Započeo stilgar, 18 Oktobar, 2013, 16:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Major



Peki

Honda CB1100R....na ¾alost jo¹ uvek samo kao prototip





http://silodrome.com/honda-cb1100r/

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

makinjo

Prednja maska i farovi su mi odvratni sve ostalo je extra  [thumb_up]

Hohštapler

Nema¹ pojma!  :P
To je rimejk èuvene a¾daje iz 20. veka
CB1100R
to æe ovi ¹to pamte Tita bolje da ti objasne, ja sam samo slu¹ao legende  ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

makinjo

Ma znam ,taj je tek ruzan . Pa to je sasvim normalno da se njima svidjaju ovi televizori ali ti si se rodio dosta posle titove smrti :)

Hohštapler

Meni je ovaj prelep, prelep, prelep! :)
Ja volim taj "gvozdeni" izgled, ne volim ove nove plastikanere ko ski jet ¹to izgledaju.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Ostoja

Nadam se da æe promeniti farove na ovoj "novoj"..... A stara nije bila a¾daja, èoveèe, to je bio svemirski pojam u svoje vreme (a mi iz Titovog vremena se tog dobro seæamo....).
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

makinjo

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 07 Januar, 2014, 22:13
Meni je ovaj prelep, prelep, prelep! :)
Ja volim taj "gvozdeni" izgled, ne volim ove nove plastikanere ko ski jet ¹to izgledaju.
Volim i ja gvozdeni izgled ali su mi jako ruzni ovi televizor farovi i te prednje maske. Ja bih to ogulio natako jedan okrugli far i vatra :D

Hohštapler

Citat: makinjo poslato 07 Januar, 2014, 23:29
Volim i ja gvozdeni izgled ali su mi jako ruzni ovi televizor farovi i te prednje maske. Ja bih to ogulio natako jedan okrugli far i vatra :D

Volim i ja naked, i jedino okrugli far, al ovaj mi je perverzija, jedino ¹to bih mu mooo¾da promenio, je prednji blatobran u crno, da bi se stopio sa gumom a onda srednji deo motora ostane kao forma... inaèe je savr¹en, jedan od najlep¹ih koje sam vidO :)


Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ЯЭВОЛУТИОН

dabiste razumeli formu sa pocetka osamdesetih, morate da shavtite da su do toga momenta svi japanski motori bili isti...pocetak osamdesetih donosi kockaste farove...kao i na kolima....dobijaju poluoklope i oklope po uzoru na trkacke motore....pre osamdesetih oklop je mogao da se vidi samo na italijanskom ili engleskom motoru.....japanci to nisu imali ni kao opciju...
1981 suzuki katana 1100
1982 honda cb1100r
su imali nesto sto se zvalo poluoklop....pre njih samo gs1000s  1979.....a 1982 kawa kz1000r eddie lawson replica.....

1983 i 84 je nastalo ludilo, pa je svaki jebani motor dobio poluoklop ili olkop...pa  na cruzere su ih turali samo da je tu...da motor ima...a kockasti far je postao dominantan i do pojave para okruglih se zadrzao....ako se pitate zasto....evo razloga.
Bolja disperzija svetlosti je kod cetvrtastog fara u dugom i kratkom rezimu....za okrugli far sve radi u kratkom ali u dugom rezimu ne valja pa su neophodna dva reflektora...jedan za dugo a jedan za kratko.
zanimljivo je da je prvi serijski motorcikl sa dva okrugla fara opet bio suzuki....bilo je jako tesko izdejstvovati u nekim drzavama da motorcikl ima dva fara, pa su negde bili montirani i kockasti....u rupu za dva fara.
http://cdn.bjbikers.com/images/imported/KG/wqvNi_picture205b.jpg
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

makinjo

Ma ja sada kazem da mi je ruzan taj prednji kraj ali da ga vidim uzivo verovatno bi doziveo istog momenta erekciju :)

gogo42

Na talijanskom trzistu su bilo model koji su imali cetvrtaste farove u odnosu na druge zemlje evrope gdje su bili dozvoljeni dupli okrugli farovi!
npr. GSX750-1100r, africa twin, FZR itd (revolution to sigurno bolje zna jos koji model) al bilo kako bilo to je dio jedne epohe motosporta
Sampion BiH 125sp-2009
Vozac - Trkac za Svoju Dusu - Opustena Varijanta

Radanovic

Mo¾da je i bio video na forumu ....

evo kako nastaje jedan CBR , sa prevodom .

Honda factory -CBR

Major


Hohštapler

A kad tek vidi¹ ove cifre, ne bude ti dobro!!! (obratiti pa¾nju da je to u HILJADAMA) ;)
http://world.honda.com/news/2012/c120127Sales-Production-Result/index.html
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Radanovic


DaChaS


Nikolacbr