Glavni meni

Evo kako to rade u Brazilu

Započeo BANE BROTHERHOOD, 13 Oktobar, 2013, 21:17

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Ivan1979

Aj nek neko objasni ovim poznavaocima sta je kalibar  a sta je precnik  [zvizdi] 
Ja se nisam skolovala  [dunce]

[rofl]

KIZA73

Citat: Ivan1979 poslato 29 Oktobar, 2013, 11:13
Aj nek neko objasni ovim poznavaocima sta je kalibar  a sta je precnik  [zvizdi] 
Ja se nisam skolovala  [dunce]

[rofl]
Precnik je precnik, a kalibar obuhvata precnik ali i tip metka. Mnogo ih je u recimo 9mm ali za razliciti tip pistolja i tevolvera.
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

mareskin

Citat: Ivan1979 poslato 29 Oktobar, 2013, 11:13
Aj nek neko objasni ovim poznavaocima sta je kalibar  a sta je precnik  [zvizdi] 
Ja se nisam skolovala  [dunce]

[rofl]

Mene kad neko iznervira ja ga gaðam kamenom... raznih kalibara i preènika ;D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

zaustavna i probojna moc nisu isto :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

Citat: mt:s poslato 29 Oktobar, 2013, 10:32
Nema¹ bre ti pojma. D¾abe je tebi prièati ti si zapeo kao mutav... TT nema veliku zaustavnu moæ, nema... zato je i prestao da pravi taj kalibar i prebacio se na 9mm ( This poor performance prompted the .30 Mauser's evolution to the 9x19mm Luger) . Samo tri fabrike u svetu prave municiju u kalibru 7,62x25. Da je to toliko dobro neko bi ga koristio. Ali fuck... niko ga ne koristi. Zato ¹to je predobar, verovatno...
A ¹to se tièe pi¹tolja tt... majko mila, kr¹ i lom... ko je barem jednom pucao iz njega i bilo kog drugog pi¹tolja zna o èemu prièam. Pa i vojno dr¾avni je èudo tehnike za tt.
Mo¾da sa nekim ¹upljim zrnom, kad bi neko to pravio, mo¾da bi to bio kalibar za respect. Sam pi¹tolj je katastrofa.

Kolika je razlika kad kroz telo proðe zrno od skoro 8 mm (7,62) i 9 mm?   Prièamo o zaustavnoj moæi. 1 mm veæa rupa na srcu? 10 mm veæa? Da li 9 mm pravi puno veæu rupu, pa kompenzuje eventualni proma¹aj? Koliko br¾e i bolje zaustavlja 9 mm u poreðenju sa TT meèiæem?   

Razlog za¹to se TT ne pravi je iz razloga koji najmanje imaju veze sa "zaustavnom" moæi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

DebeliZmaj

i tt imash u 9mm ...
elem.. 8mm .. postoji itaj kalibar.. makarov chini mi se..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

KIZA73

Citat: Slaninar poslato 29 Oktobar, 2013, 15:58
Citat: mt:s poslato 29 Oktobar, 2013, 10:32
Nema¹ bre ti pojma. D¾abe je tebi prièati ti si zapeo kao mutav... TT nema veliku zaustavnu moæ, nema... zato je i prestao da pravi taj kalibar i prebacio se na 9mm ( This poor performance prompted the .30 Mauser's evolution to the 9x19mm Luger) . Samo tri fabrike u svetu prave municiju u kalibru 7,62x25. Da je to toliko dobro neko bi ga koristio. Ali fuck... niko ga ne koristi. Zato ¹to je predobar, verovatno...
A ¹to se tièe pi¹tolja tt... majko mila, kr¹ i lom... ko je barem jednom pucao iz njega i bilo kog drugog pi¹tolja zna o èemu prièam. Pa i vojno dr¾avni je èudo tehnike za tt.
Mo¾da sa nekim ¹upljim zrnom, kad bi neko to pravio, mo¾da bi to bio kalibar za respect. Sam pi¹tolj je katastrofa.

Kolika je razlika kad kroz telo proðe zrno od skoro 8 mm (7,62) i 9 mm?   Prièamo o zaustavnoj moæi. 1 mm veæa rupa na srcu? 10 mm veæa? Da li 9 mm pravi puno veæu rupu, pa kompenzuje eventualni proma¹aj? Koliko br¾e i bolje zaustavlja 9 mm u poreðenju sa TT meèiæem?   

Razlog za¹to se TT ne pravi je iz razloga koji najmanje imaju veze sa "zaustavnom" moæi.
Ma jok, u pitenju su sigurno natprirodne moci...
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

pit

Citat: Ivan1979 poslato 29 Oktobar, 2013, 11:13
Aj nek neko objasni ovim poznavaocima sta je kalibar  a sta je precnik  [zvizdi] 
Ja se nisam skolovala  [dunce]

[rofl]

     A ko ima weci precnik 7.62 ili 7,65

pit


eclipse4

izgleda da je zakljucak teme "evo kako to rade u blazi":







TETEJCEM

ili nek admini promene naslov u "evo kako to tetejcem rade u brazilu" ;)

Major


mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

usli su u pogresnu prodavnicu ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

eclipse4

Citat: Major poslato 29 Oktobar, 2013, 21:09
Thief thrown out from window in Brazil. Epic Win!

ovo kao kad bi usao kod panche,samo bi ga pancha tako izbacio,samo sto bi presao sigurno belu liniju na asfaltu kad bi ga  izbacio :)

Panco.KV


Panco.KV

Gde ja nekog da izbacim izbacili bi mene sa 70 kila ili bih bezao. [sutirakamen]

Lazic

@¾ilava slannnca:
A ¹ta misli¹ o starom dobrom oklopljenom metku 7.9 za m48, ispaljen iz zastavinog proslavljenog karabina...:o Na 200 metara proleti kroz orah pola metra debeo i nastavi dalje u tri lepe...:D



Citat: Panco.KV poslato 30 Oktobar, 2013, 01:14
Gde ja nekog da izbacim izbacili bi mene sa 70 kila ili bih bezao. [sutirakamen]

Ne verujem ti da ima¹ 70 kila...:P

Panco.KV

Mozda 71-72 popravio sam se  [hello]

Lazic

Jebote pre dve godine sam imao 110...:o sad poku¹avam da se spustim ispod 90, a pro¹le godine 83-86...:o Ti si bre pero laka...:P

DebeliZmaj

panco.kv : trololo... zgoljavi ... :)))))
lazic: mrshavi ... ti nekome da je pero laka .. vbwahahah
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell