Glavni meni

Evo kako to rade u Brazilu

Započeo BANE BROTHERHOOD, 13 Oktobar, 2013, 21:17

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic


sasafilipovic

#321
Citat: Slaninar poslato 26 Oktobar, 2013, 22:20
Citat: goranvojska poslato 26 Oktobar, 2013, 19:38

 Pa uprawo zato je TT i powucen iz policije zbog prewelike probojne al male zaustawne moci.CZ 99 je po tom pitanju wrlo konkretniji.

Koliko znam  nije povuèen zbog male ZAUSTAVNE moæi. Dozvoljavam da gre¹im, ali zaustavna moæ TT metka i aktuelnog CZ99 su razlièite - u korist TT! Te prièe: pogodio ga a on trèao i pevao jo¹ 20 minuta - zavisi gde, u kakvom stanju je bio pogoðeni - 99% da bi isto bilo sa bilo kojim drugim pi¹toljskim metkom. Ako neko ima validne statistièke podatke koji potvrðuju da je razlika izmeðu 7,62 i 10,xx milimetara preènika metka presudna za pravljenje rane i zaustavljanje napada u kratkom roku, zaista bih, bez ikakve ironije, voleo da vidim, proèitam. Jo¹ ako se poredi sa razdaljinom, ili jo¹ bolje direktno sa ulaznom brzinom metka - savr¹eno.




CitatThe .30 cal Tok round and it's daddy the .30 Mauser are seen as poor performers on the battlefield. Not that they aren't deadly, but when not placed properly they simply punch a tiny hole that doesn't cause enough bleeding to reliably incapacitate or kill the target quickly, especially if they are drugged up, adrenalized, or simply dedicated. This poor performance prompted the .30 Mauser's evolution to the 9x19mm Luger (which in FMJ loads is still seen as a sub-par performer by American standards). When used with expanding bullets both the .30 Tok and 9x19mm offer respectable "stopping power", but most nations abide by the the Hague Accords which ban the use of expanding projectiles against the military forces of other nations.

I would love to see a modern handgun chambered in the Tok with a double stacked full capacity magazine, but no large production gun manufacturer is going to make anything to chamber the Tok round. To justify the expense of R&D most gun manufacturers aim for the largest customer base such as military and police contracts, but because the round is seen as a poor performer compared to other popular cartridges such as .40 or .45, no police or military agency is going to order one. The only customers are going to be the niche of recreational shooters that like the round because it's cheap, and it's only cheap because of the surplus ammo, which will eventually dry up.

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: pit poslato 26 Oktobar, 2013, 23:12
Citat: mareskin poslato 26 Oktobar, 2013, 23:12
Citat: Laziæ poslato 26 Oktobar, 2013, 23:06
[gej] [rofl] [rofl] [rofl]

Ja vozim 406 restajling bordo metalik  [neampojma]

Ako se ne lozis na tt-jca nista ti to ne wredi

Vi¹e volim no¾eve. Sa pi¹toljem sam prilièno precizan, ali nemam neko velike znanje o kalibrima, modelima itd. Odem u streljanu i pucam iz svega i dobro grupi¹em.
Imam pu¹ke u vlasni¹tvu i lepe no¾eve.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Uncle Bob

Citat: mareskin poslato 26 Oktobar, 2013, 23:12
Citat: Laziæ poslato 26 Oktobar, 2013, 23:06
[gej] [rofl] [rofl] [rofl]

Ja vozim 406 restajling bordo metalik  [neampojma]
Ma sve si mi vi¹e sumnjiv,zna¹ ajd jo¹ mi ka¾i da i tvoj ima opremu ko,407 e onda si skroz sumnjiv.A da moj nije Bordo veæ je metalik siv. :P
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

KIZA73

...dobro, golfa dvojku i pezo 406...

Samo za ljubitelje TT-ejca:

Maratonci trce pocasni krug - Pa jesi pogodio vazduh
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

pit


UFF

Citat: KIZA73 poslato 26 Oktobar, 2013, 22:46
Oj, Srbijo medju sljivama!!! Ne mozes ljudima izbiti krs iz glave kad se naviknu i to ti je.
Osecam da ovi sto se loze na TT-ejca svi voze golfove dvojke...

You have already posted a thanks to this post at 21 Oktobar, 2013, 19:07

SrpskiDzedaj011

Ситуационо гађање и гађање под стресом - одлична ствар....

Ко год да има услова и времена - мислим да треба да проба и тренира тако нешто....

Тек у тим ситуацијама схватимо колико то "груписање" и "80м" звучи смешно....

Један метак тј зрно решава ствар.

А ту се и враћамо на ону причицу о капацитету полуаутоматског пиштоља и "застарелог" револвера, оних 5 метара о којима сам писао....

Али тренирај са опремом коју имаш, шта ћеш....
I have to return some video tapes....

pit

Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 27 Oktobar, 2013, 03:09
Ситуационо гађање и гађање под стресом - одлична ствар....

Ко год да има услова и времена - мислим да треба да проба и тренира тако нешто....

Тек у тим ситуацијама схватимо колико то "груписање" и "80м" звучи смешно....

Један метак тј зрно решава ствар.

А ту се и враћамо на ону причицу о капацитету полуаутоматског пиштоља и "застарелог" револвера, оних 5 метара о којима сам писао....

Али тренирај са опремом коју имаш, шта ћеш....

       Ne razumem kako gadjanje u grudnu metu na 8o metara moze da bude smesno....ne znam da li policija ima neka gadjanja sada ali cisto sumnjam  da radite gadjanja po americki sistemima ..ono pojawi se meta ,pa zena sa detetom i sl...mozda specijlne jedinice i imaju ali obicna policija jedwa 20-je metaka godisnje  da ispali sto je skroz nedowoljno da se kaze da je obucena za rukowanje oruzjem...zato se i desilo upucawanje fudbalera prilkom rutinske kontrole.

mali_zmaj

Citat: mareskin poslato 26 Oktobar, 2013, 23:35
Citat: pit poslato 26 Oktobar, 2013, 23:12
Citat: mareskin poslato 26 Oktobar, 2013, 23:12
Citat: Laziæ poslato 26 Oktobar, 2013, 23:06
[gej] [rofl] [rofl] [rofl]

Ja vozim 406 restajling bordo metalik  [neampojma]

Ako se ne lozis na tt-jca nista ti to ne wredi

Vi¹e volim no¾eve. Sa pi¹toljem sam prilièno precizan, ali nemam neko velike znanje o kalibrima, modelima itd. Odem u streljanu i pucam iz svega i dobro grupi¹em.
Imam pu¹ke u vlasni¹tvu i lepe no¾eve.

¹ta konkretno ima¹ od no¾eva? ja imam linderov tanto,i gomilu preklopnoh nozeva,uglavnom borbenih,u stalnoj upotrebi mi je no¾ jeep,kopija spydercoa,ista fabrika ih pravi,i francuski opinel..,ostalo sam kupio na prvu i stoji kao nekakva kolekcija,il dobio na poklon!
jin-jang

mali_zmaj

rijetko kad ces nekog gadjati na 80 metara. posebno ako si pod stresom. na specijalistièkoj obuci smo pi¹toljima najèe¹æe gaðali u grudne mete i to prvo na 10m,pa na 15m,pa na 20m.samo pu¹kama na 50m i dalje, ja ne sumnjam da si pogodio sa tetejcem metu na 80 metara,ali u relnoj situaciji,pod stresom u pokretu,pa jo¹ ako sluèajno ima vjetra...,ma milion faktora je tu... e sad koliko obièna policija ima gaðanja godi¹nje to pojma nemam,ali ja bih im to uveo kao barem dva puta sedmièno i bili bi ocjenjivani,pa dru¾e ako dobije¹ par negativnih ocjena,æao iz slu¾be. a za specijalce tu nema prièe!!! moraju biti specijalci u svemu pa i u gaðanju!
jin-jang

pit

Citat: mali_zmaj poslato 27 Oktobar, 2013, 09:11
rijetko kad ces nekog gadjati na 80 metara. posebno ako si pod stresom. na specijalistièkoj obuci smo pi¹toljima najèe¹æe gaðali u grudne mete i to prvo na 10m,pa na 15m,pa na 20m.samo pu¹kama na 50m i dalje, ja ne sumnjam da si pogodio sa tetejcem metu na 80 metara,ali u relnoj situaciji,pod stresom u pokretu,pa jo¹ ako sluèajno ima vjetra...,ma milion faktora je tu... e sad koliko obièna policija ima gaðanja godi¹nje to pojma nemam,ali ja bih im to uveo kao barem dva puta sedmièno i bili bi ocjenjivani,pa dru¾e ako dobije¹ par negativnih ocjena,æao iz slu¾be. a za specijalce tu nema prièe!!! moraju biti specijalci u svemu pa i u gaðanju!

Gadjanje iz pistolja se nekad wrsilo na taj nacin sto su se koso postawljale mete i to na 20,40,60i 80 m.Ja sam samo konstatowao da je TT izuzetno precizan pistolj...u odnosu na mnoge druge sadasnje pistolje gde je akcenat stawljen na zaustawnu moc.
  Recimo cz 99 ima gabaritno weliku drsku i s njim moz da gadja precizno samo neko ko ima stwarno weliku saku...ali to je cena 16 metaka.
   Bereta f 92 je recimo to resila mnogo elegantnije .

SrpskiDzedaj011

Citat: pit poslato 27 Oktobar, 2013, 09:04
Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 27 Oktobar, 2013, 03:09
Ситуационо гађање и гађање под стресом - одлична ствар....

Ко год да има услова и времена - мислим да треба да проба и тренира тако нешто....

Тек у тим ситуацијама схватимо колико то "груписање" и "80м" звучи смешно....

Један метак тј зрно решава ствар.

А ту се и враћамо на ону причицу о капацитету полуаутоматског пиштоља и "застарелог" револвера, оних 5 метара о којима сам писао....

Али тренирај са опремом коју имаш, шта ћеш....

      Ne razumem kako gadjanje u grudnu metu na 8o metara moze da bude smesno....ne znam da li policija ima neka gadjanja sada ali cisto sumnjam  da radite gadjanja po americki sistemima ..ono pojawi se meta ,pa zena sa detetom i sl...mozda specijlne jedinice i imaju ali obicna policija jedwa 20-je metaka godisnje  da ispali sto je skroz nedowoljno da se kaze da je obucena za rukowanje oruzjem...zato se i desilo upucawanje fudbalera prilkom rutinske kontrole.
Нисам помињао полицију и какву обуку гађањеа има она.... Што се мене тиче - тренирања никад доста....
Зато и постоје клубови, тренинзи.... Било да је то гађање или борење или вештине комуникације, језици,....
Не мора све преко фирме....


Испали "обична" полиција више од 20 метака годишње....

Упуцавање фудбалера не знам зашто се догодило, нисам био тамо, и не постоји нешто што се зове "рутинска" контрола....
Реч "рутина" у српском језику а изведено из француског подразумева механички рад а нисам сигуран како нека контрола може да буде рутинска....
Превентивна?! Можда....
Али у колико је лице затечено у извршењу прекршаја или кривичног дела - не може да буде ни превентивна....
А и Интервентна јединица 92 има више гађања од "обичне" полиције тј поредка.

Али пошто се очигледно разумеш у полицијско деловање и види се да си аутентични познавалац сигуран сам да си у праву а ја не....

Елем.... Није то амерички систем.... Разумео би те да си рекао израелски.... Али не мари....
Стрес је стрес.... Разни начини постоје како би се он подстакао и како би тренирао у таквој ситуацији....

I have to return some video tapes....

SrpskiDzedaj011

I have to return some video tapes....

mali_zmaj

Citat: pit poslato 27 Oktobar, 2013, 09:26
Citat: mali_zmaj poslato 27 Oktobar, 2013, 09:11
rijetko kad ces nekog gadjati na 80 metara. posebno ako si pod stresom. na specijalistièkoj obuci smo pi¹toljima najèe¹æe gaðali u grudne mete i to prvo na 10m,pa na 15m,pa na 20m.samo pu¹kama na 50m i dalje, ja ne sumnjam da si pogodio sa tetejcem metu na 80 metara,ali u relnoj situaciji,pod stresom u pokretu,pa jo¹ ako sluèajno ima vjetra...,ma milion faktora je tu... e sad koliko obièna policija ima gaðanja godi¹nje to pojma nemam,ali ja bih im to uveo kao barem dva puta sedmièno i bili bi ocjenjivani,pa dru¾e ako dobije¹ par negativnih ocjena,æao iz slu¾be. a za specijalce tu nema prièe!!! moraju biti specijalci u svemu pa i u gaðanju!

Gadjanje iz pistolja se nekad wrsilo na taj nacin sto su se koso postawljale mete i to na 20,40,60i 80 m.Ja sam samo konstatowao da je TT izuzetno precizan pistolj...u odnosu na mnoge druge sadasnje pistolje gde je akcenat stawljen na zaustawnu moc.
  Recimo cz 99 ima gabaritno weliku drsku i s njim moz da gadja precizno samo neko ko ima stwarno weliku saku...ali to je cena 16 metaka.
   Bereta f 92 je recimo to resila mnogo elegantnije .
bereta je pi¹tolj,to svakako,za to gadjanje na 80 m sa kosim metama,nisam imao pojma vjeruj mi,to nisam èuo, tetejac je precizan pi¹tolj,to se sla¾em sa tobom,jo¹ kad bi ga samo napravili sa zazorima kao recimo kod sig sauera,e to bi bila preciznost,al onda ne bi nov bio 150-200 eura..
jin-jang

mali_zmaj




moj mali skromni arsenaliæ!! mislim da nisam bolestan,tako me bar tje¹e!!!   :-[
jin-jang

Slaninar

Citat: sasafilipovic poslato 26 Oktobar, 2013, 23:22



CitatThe .30 cal Tok round and it's daddy the .30 Mauser are seen as poor performers on the battlefield. Not that they aren't deadly, but when not placed properly they simply punch a tiny hole that doesn't cause enough bleeding to reliably incapacitate or kill the target quickly, especially if they are drugged up, adrenalized, or simply dedicated. This poor performance prompted the .30 Mauser's evolution to the 9x19mm Luger (which in FMJ loads is still seen as a sub-par performer by American standards). When used with expanding bullets both the .30 Tok and 9x19mm offer respectable "stopping power", but most nations abide by the the Hague Accords which ban the use of expanding projectiles against the military forces of other nations.

I would love to see a modern handgun chambered in the Tok with a double stacked full capacity magazine, but no large production gun manufacturer is going to make anything to chamber the Tok round. To justify the expense of R&D most gun manufacturers aim for the largest customer base such as military and police contracts, but because the round is seen as a poor performer compared to other popular cartridges such as .40 or .45, no police or military agency is going to order one. The only customers are going to be the niche of recreational shooters that like the round because it's cheap, and it's only cheap because of the surplus ammo, which will eventually dry up.

Statistike se razlikuju, kao i mi¹ljenja. Da ne bude zabune, TT mi nije omiljen, naprotiv, ali i dalje mislim da je prièa o slaboj zaustavnoj moæi neosnovana. 

Pogledaj ovo na primer:

http://www.buckeyefirearms.org/node/7866

I ta tabela ¹to si stavio, i ovaj link previðaju poreðenje koliko ¹tete nanosi koji metak. To je najva¾nije - ima li znatne razlike kad proðu kroz isto mesto (torzo, udovi) - koliko ¹tete ostave za sobom. To nisam uspeo naæi nigde, da je neko prouèavao, poredio. Ovako su sve rekla-kazala prièe. Skoro je bila pucnjava u NS kad je lik dobio 357 metak u OKO sa par metara razdaljine i pre¾iveo. Po statistici ispada da je sa 2 metka 357  u sebi èovek pre¾iveo. A prièa je malo drugaèija. Zato mi to sve deluje nepouzdano. Koliko sam uspeo do sad da shvatim - najva¾nije je da prvi precizno pogodi¹, da mo¾e¹ sa ¹to vi¹e metaka u ¹to kraæem vremenu to da ponovi¹, da metak PROÐE dovoljno duboko, a kad proðe sve jedno je da li je .22, ili magnum .45.

Ono gde se najvi¹e razlikuju ti razni da ka¾em kratkocevni kalibri (pi¹tolj ili revolver) je u tome koliko probijaju (malo, dovoljno, ili previ¹e), kao i koliko prave trzaja, buke i zaslepljivanja u mraku.  Tu treba naæi meru.  Mana TT metka je upravo ¹to previ¹e probija. Velika mana samog TT pi¹tolja je ¹to nije dovoljno bezbedan sa metkom u cevi. Ali zaustavna moæ - i dalje mislim da mu tu ni¹ta ne manjka.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mt:s

Nema¹ bre ti pojma. D¾abe je tebi prièati ti si zapeo kao mutav... TT nema veliku zaustavnu moæ, nema... zato je i prestao da pravi taj kalibar i prebacio se na 9mm ( This poor performance prompted the .30 Mauser's evolution to the 9x19mm Luger) . Samo tri fabrike u svetu prave municiju u kalibru 7,62x25. Da je to toliko dobro neko bi ga koristio. Ali fuck... niko ga ne koristi. Zato ¹to je predobar, verovatno...
A ¹to se tièe pi¹tolja tt... majko mila, kr¹ i lom... ko je barem jednom pucao iz njega i bilo kog drugog pi¹tolja zna o èemu prièam. Pa i vojno dr¾avni je èudo tehnike za tt.
Mo¾da sa nekim ¹upljim zrnom, kad bi neko to pravio, mo¾da bi to bio kalibar za respect. Sam pi¹tolj je katastrofa.