Glavni meni

Honda CR 250 2002godina

Započeo Plazma Keks, 21 Januar, 2011, 21:29

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Plazma Keks

Planiram da kupim jednu takvu hondu od jednog tipa, pa me interesuje vase iskustvo, ako ste ga ikada vozili ili neki hondin stariji ili noviji 2t MX.

Gašpar

Ako nisi do sada vozio kros, recicu samo - Razmisli jos jednom o CR125  ;)

Plazma Keks

znam da bih trebao da krenem sa necim slabijim ali nigde nisam nasao u oglasima nesto slabije, tako da mi samo ovaj preostaje.
sluzim se ovakvom logikom, preko 10 godina vozim bicikl po terenu, a posto sam preskocio da sednem prvo na neki skuter ili motor od 50ccm i tako to, nego sam odma seo na 350ccm, tako da mi je svejedno sto bih preskocio neki mx i sa 125ccm... tehniku po terenu znam, jedino sto je 2t motor dosta nepredvidiv prilikom otvaranja gasa

Stevan


Ne znas sta moze ova honda. YZ125 me je odusevio vise nego Husky...

Abdullah100k

Citat: Plazma Keks poslato 21 Januar, 2011, 22:02
tehniku po terenu znam, jedino sto je 2t motor dosta nepredvidiv prilikom otvaranja gasa

... sto je sasvim dovoljno da te polupa. Fina kosilica, samo ako znas u sta se upustas.
CAMO IS MY FAVORITE COLOR

supermoto_fan

Mnogo puta do sada provjerena masina. Ako si siguran da ces moci da je ukrotis, samo naprijed!

rboban

Generalno tu nema pravila, neko ne moze da savlada na terenu ni 125, a neko iz cuga barata sa 250.... jbg
Iz mog iskustva (RM125,SX125,KX125,xr650r,exc525  i jos po neki u vlasnistvu, a pored toga vozio jos 10 modela)
malo je ljudi u ovoj drzavi koji mogu da voze i 125 pun gas !!!! Onako TAKMICARSKI!!!
Ali posto vozis rekreativno SVE moze i UZIVAJ!!!!
Oprema, drustvo i MOZAK su u ovoj DISCPLINI PRESUDNI!!!!
Ride It Like You Stole It

Plazma Keks

svestan sam opasnosti koje mogu da me zadese, i dosta sam imao povreda na biciklu sa voznjom na terenu, al' to je za neke druge price... jos kao klinac sam gledao MX vozace kako preskacu X automobila ili trke kao supercross, enduro itd, lozio sam se na to, pa bih sad to da pretvorim u stvarnost (bez freestyla), da vozikam po raznim terenima preko puta moje kuce, ili da ga spakujem u pik ap i odem na neku planinu, bilo gde van grada i da se tamo isprobam.

TT600

Citat: Plazma Keks poslato 22 Januar, 2011, 11:18
svestan sam opasnosti koje mogu da me zadese, i dosta sam imao povreda na biciklu sa voznjom na terenu, al' to je za neke druge price... jos kao klinac sam gledao MX vozace kako preskacu X automobila ili trke kao supercross, enduro itd, lozio sam se na to, pa bih sad to da pretvorim u stvarnost (bez freestyla), da vozikam po raznim terenima preko puta moje kuce, ili da ga spakujem u pik ap i odem na neku planinu, bilo gde van grada i da se tamo isprobam.
Na ovome nemozes da se isprobas, sa CR250 ako je u odlicnom stanju, ces samo ratovati, rvati se, i retko ko je takve motore pobedio. Desice se neki lom i onda ces zamrzeti off road. Sa takvim zverima slabo pomaze i oprema i drustvo, a MOZAK ponajmanje ( retko ciji mozak moze tako brzo da funkcionise koliko ona moze brzo da iznenadi. Mnogi sto to teraju ( ali ono bas teraju ) Mozak ostave u garazi  [clapp] A turisticko vozikanje po prirodi nece prijati ni njoj ni tebi na njoj.
Po meni treba mnogo iskustva na drugim, raznim motorima, i onda tek uzmes 2t 250 u full cross varjanti, mozak parkiras kuci i odes da se izivljavas  [yahoo] i sto neko rece, obavezno uplatis zivotno osiguranje - svi koji su to probali ( ne bas svi, ali 90% ) da amaterski voze, je zavrsilo u gipsu ( da nebude zabune - ne ono da se proba dva tri kruga ) nego da ga poseduju i da cesto voze

TT600

I tu si negde napisao da #vozikam# za to ti preporucujem hard enduro ili max. 125 2t, a ima ih kolko oces po oglasima
A ova CR250 mi je poznata, ili je Pirketova ( sad negde oko KG ) ili iz NS bila prosle god kod Viktora u radionici ( tamo sam je gledao ) i ako je jedna od te dve onda je u top stanju

Plazma Keks

pretpostavljam da je to ta kod Viktora, jer se vozac te honde i Viktor trkaju zajedno, pa mu Viktor i popravlja motor, a posto i vozaca dosta znam, dosta mi je spustio cenu... ljudi, ja sam na neki nacin neuracunljiv sto se tice voznje, i ja bih se na tom od 125ccm polomio ko nista (jer sam se na biciklu ziv razbio gomilu puta), pa ako cu da se lomim, nek' bude na necem jacem. :)

rboban

Ma samo uzivaj, ako NE mogu drugi da ga voze i savladaju NE znaci da neces ti!!!
Pozdravi Viktora, odavno se nismo vedeli..... :)
Ride It Like You Stole It

Plazma Keks

hvala na podrsci i savetima ljudi. hocu, pozdravicu ga kad mi bude nesto prodavao

srbac

Savetovao bih te da prvo probas neku 125 icu , pa ces onda videti o cemu pricamo. A posle toga probaj 250 pa odluci. Moj drugar koji vozi K6 1000ccm, i CBR 1000RR 2007 god kad je probao YZ 250, 95 god je rekao,( a vozi motore preko 25 godina) kako vi ovo uopste vozite, vi niste normalni, covek se odsekao,
Sa 2T nema vozikanja ili ide ili stoji. Pozdrav i neka je sa srecom kupovina.

BANE BROTHERHOOD

lomovi su ti neminovni samo je bitno kako brzo ces se podici na noge i onda ponovo pun gas!!a sto se tice odlicne 125  imam ja jednu na prodaju ako si zainteresovan samo je 2006 to .pozzz ltbb 4 life!!!
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

BANE BROTHERHOOD

da i zivotno osiguuranje je pod obaveeeznoooo ja to vec napisah u postovima pa ako se vec lomish onda taman kada  se skrljas oni ti to lepo plate i imash za josh jedan motor!!!
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

BANE BROTHERHOOD

PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

Plazma Keks

da li jako povlace te 125-ice? imam tek 1000e i moracu dosta da se naradim i nastekam para dok skupim i ostalih 1000e za tvoj MX. da li je razlika izmedju 125ccm i 250ccm kao dan i noc? ma nisam ja normalan, necu se smiriti dok ne budem seo na MX i provozao se...

pit



  Da li jako povlace hehehehe pa neko ti je lepo napisao da malo ljudi u Srbiji moze da izvuce njihov pun potencijal.Ja nisam strucnjak za kroseve ali ima druga od 130 kg koji se takmicio par puta u hepening klasi sa 125 ccm RM SUZUKI.
       Epa ako je mogao njega da nosi i da ovaj debeli ludak skace s njim moci ce i tebe.
      Po njemu razlika izmedju 125 i 250 je izmedju ostalog i ta da kad si uzbrdo sa 250 ccm na malo jaci gas ides na ledja dok je sa 125 ccm za to isto potreban veci gas.

srbac

Razlike ima, ali nije tolikom  velika . Doduse 125 pre izgori i malo vise tros pod istim uslovimai, ali koga je to briga.!!!!