Glavni meni

Opet tragedija u Vrscu

Započeo jura, 16 Septembar, 2013, 20:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

jura

Pre par sati u Vrscu u blizini Hemograda poginuo skuteras ,prica se da je udario u kamion i nakon toga nezgodno pao i slomio vrat ,ostalo ne znam malopre drugaru tako javise telefonom [neslusam]

Darko

uzas ... saucesce porodici... tuga

clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

gorki

THINK BIKE !

eclipse4

jedno pitanje nevezano za temu,zasto se u novinama (nekima da nekima ne) pisu samo inicijali a ne puno ime i prezime?

gorki

Pa papir trpi sve,pise i da se motociklista kretao velikom brzinom a auto mu oduzeo prednost ili se okretao polukruzno na punoj liniji...
THINK BIKE !

lawyer

Citat: eclipse4 poslato 18 Septembar, 2013, 00:18
jedno pitanje nevezano za temu,zasto se u novinama (nekima da nekima ne) pisu samo inicijali a ne puno ime i prezime?

Obièno se daju inicijali, tj. ne sme se objaviti puno lièno ime i prezime, ako su uèinioci kriviènih dela maloletnici.

Takoðe, ovome se pribegava da bi se spreèila nekakva moguænost odmazde, moguænost indirektnog uticaja na svedoke (npr. svedok zna imenom i prezimenom okrivljenog, pa odluèi da ne da istinit iskaz) i da ne bi bilo prejudiciranja krivice, te pritiska na sud, odnosno konkretno veæe u postupku. To je nekakva politika na¹e policije za sva krivièna dela izuzev onih koja pratimo preko TV-a, gde novinari brzo saznaju ko, ¹ta, gde, pa nema neke logike za davanjem inicijala.

Ako pita¹ za ¾rtve, to je praksa, kako se ne bi desilo da najbli¾i saznaju iz medija za tragiène dogaðaje i time do¾ive jo¹ veæi ¹ok...  :(

mihajlo bg

Aj kad si tako pametan,sta raditi ako ti ime i sliku provlace godinama po medijima a nemas veze sa tim vec 11g??

Darko


mareskin

Citat: mihajlo bg poslato 15 Novembar, 2013, 14:16
Aj kad si tako pametan,sta raditi ako ti ime i sliku provlace godinama po medijima a nemas veze sa tim vec 11g??

Da li si lepo ispao na slici? ;D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

balcan girl

trazis da te slikaju opet da budes lepsi
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

lawyer

Citat: mihajlo bg poslato 15 Novembar, 2013, 14:16
Aj kad si tako pametan,sta raditi ako ti ime i sliku provlace godinama po medijima a nemas veze sa tim vec 11g??

Pre svega, ne tvrdim da sam pametan, o tome pu¹tam druge da sude.  [stop]

Drugo, ako se posle 11 godina nisi setio da potra¾i¹ savet struènjaka (pravnika, advokata), to mi govori da ti to povlaèenje po medijima i ne smeta preterano...  [zvizdi] Mo¾da u¾iva¹ u gledanju sopstvene slike i prilike.  ;D

Suvi¹e malo informacija si dao da bih ti odgovorio decidno na pitanje. U svakom sluèaju, ako je to pokazivanje slike neovla¹æeno, mo¾e¹ tu¾iti te medije koji je koriste, osim ako nije u pitanju gro plan ili panoramska slika, gde je poenta neka institucija ili ne¹to slièno, a ti si se ispred sluèajno zatekao. To se ne smatra neovla¹æenim kori¹æenjem tuðe slike.

©ta sve drugo mo¾e spadati u tu kategoriju neovla¹æenog zavisi od konkretnog sluèaja. Pa ti vidi...

Uncle Bob

Citat: lawyer poslato 15 Novembar, 2013, 19:22
Citat: mihajlo bg poslato 15 Novembar, 2013, 14:16
Aj kad si tako pametan,sta raditi ako ti ime i sliku provlace godinama po medijima a nemas veze sa tim vec 11g??

Pre svega, ne tvrdim da sam pametan, o tome pu¹tam druge da sude.  [stop]

Drugo, ako se posle 11 godina nisi setio da potra¾i¹ savet struènjaka (pravnika, advokata), to mi govori da ti to povlaèenje po medijima i ne smeta preterano...  [zvizdi] Mo¾da u¾iva¹ u gledanju sopstvene slike i prilike.  ;D

Suvi¹e malo informacija si dao da bih ti odgovorio decidno na pitanje. U svakom sluèaju, ako je to pokazivanje slike neovla¹æeno, mo¾e¹ tu¾iti te medije koji je koriste, osim ako nije u pitanju gro plan ili panoramska slika, gde je poenta neka institucija ili ne¹to slièno, a ti si se ispred sluèajno zatekao. To se ne smatra neovla¹æenim kori¹æenjem tuðe slike.

©ta sve drugo mo¾e spadati u tu kategoriju neovla¹æenog zavisi od konkretnog sluèaja. Pa ti vidi...
Auuu ¹ta si mu rekao. :o
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

mihajlo bg

@lawyer
Predpostavljam da si advokat,do sada su me zastupali vrsni krivicari i kada sam ih pitao nisu mi davali konkretne odgovore u vezi ovoga jer predpostavljam da im je smor,dugo bi trajalo a i ti mediji su izvesteni da izbegavaju odgovornost...konkretno me optuzuju za nesto sto nisam ucinio(proslost),optuzuju me za nesto sto ne cinim(sadasnjost) i uz sve to ponekad stave moju sliku iz licne karte...sad trenutno mi to izuzetno smeta i utice na moj posao i porodicu...progon traje od 2009 do danas u talasima..ako si zainteresovan da guras to vrlo rado bi ti dao 50% od svega naplacenog...
vrlo sam ozbiljan i mozemo nastaviti komunikaciju na pp ili tel..

lawyer

@mihajlo bg, nisam advokat, pravnik sam, pa te ne mogu zastupati, jerbo po zakonu te mogu zastupati samo i jedino advokati. Krivièari i neæe da guraju tu prièu, jer konkretno to spada u domen graðanskog prava i naknade ¹tete, a vi¹e mogu da zarade na jednom roèi¹tu za neko krivièno delo, nego za ceo taj sluèaj koji bi izgurali do kraja. Moja preporuka je da naðe¹ nekog dobrog graðanca i da ih izuje¹, pa neæe vi¹e da smaraju... Pogotovo ako ni¹ta nisi uradio.

Lazic

Menjaj nick, pravnièe...

edit:
sad videh koja je tema, aj bar da ne budemo previ¹e neozbiljni, nije red...

mihajlo bg

ok,hvala na odgovoru i savetu..

lawyer

Citat: Laziæ poslato 15 Novembar, 2013, 23:29
Menjaj nick, pravnièe...

edit:
sad videh koja je tema, aj bar da ne budemo previ¹e neozbiljni, nije red...

Nick je sasvim odgovarajuæi, imajuæi u vidu da je imenica jurist u engleskom jeziku i amerièkom pravnom sistemu pala u zaborav... Jedino ako cilja¹ na englesku kontinentalnu tradiciju, ali zamisli kakve sve asocijacije budi reè solicitor... :D

Over & out.