Glavni meni

Zlatibor Tara Uvac

Započeo Bugi, 12 Septembar, 2013, 20:37

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bugi

Godi¹nji odmor pa reko' da se provozam malo . Obezbeðen apartman na Zlatiboru pa sam se tamo prvo zaputio . Obrenovac , Ub , Mionica , Kosjeriæ , U¾ice , Zlatibor







Od Kosjeriæa do U¾ica nemam pojma kojim sam putem i¹ao ali sam na¹ao nekako  :D . Put je kroz ¹ume , voænjake uzan je i vrlo neprometan





Stigao na Zlatibor odmor ¹etnja odmor











Subota izlet br. 1 pravac Tara. Nekako sam zavr¹io ©arganska 8. i Drvengrad mada nije bilo u planu da budu prvi



















Iz Drvengrada vidim ima neka preèica za jezero Zaovine , nisam planirao ali krenuo tuda . Par kilometara odliènog puta ali onda makadam 10ak km mo¾da i vi¹e . Bez obzira na to krajolik lep pa vadi stvar







Na pola puta od Drvengrada do jezera odmori¹te usred nièeg pa ko velim da odmorim i ja









Izlazak na asfalt kod Zaovinskog jezera i kreæem u krug oko njega . Put zanimljiv ali dosta peska i kamenja









"Donji" deo jezera brana Laziæi i vidikovac Vis







Posle punog kruga izlazak na Mitrovac i vidikovac Oslu¹a . Makadam opet , bio i kraæi put al jbg , u odlasku sam ga potrefio . Drina , Bosna i B. B.







Odatle na Peruæac , spust odlièan problem ¹to na skoro svakom ulasku u krivinu ima peska  [neampojma]



Stigao dole zavræem levo za Predov krst pored Peruæca







Put uzak krivudav s dosta kamenèiæa i posle 10-15km mala nepa¾nja i ja u kanalèetu pored puta . Vidim da sam veæ umoran otkazujem Predi i nazad kuæi



Do Bajine B. pa desno na Taru stanica Kremna





Povratak na Zlatibor negde pred mrak . Cenim oko 200km ruta i nisam stigao sve ¹to sam planirao

Posle dva dana pravac Uvac . Zlatibor , Kokin B. , N. Varo¹ , Sjenica . Put fenomenalan samo povremeno mokar zbog ki¹e prethodni dan i hladan jer je oko 08:30 pa sam se stis'o  :-[ . Stao malo kod Zlatarskog jezera







i negde iza N. Varo¹i



Put do .. bili ste svi pa znate  ;D

12ak km ka Ivanjici od Sjenice skretanje levo makadam oko 4-5km do vrha . Zovem UFFa nema pojma gde je vidikovac  [nono] , kartu èitam seljaka pitam i nakako nalazim . Skreæe se kod table male plave pi¹e Ursule i Dru¾iniiæe (valjda  ;D ) ide se do Muhoviæa , to je 4-5 kuæa i tu je kraj puta . Sa desne strane ima kapija , mo¾e kroz nju ili pored nje pa putiæem oko èuke , sa druge strane je vidikovac . Ima ih dva jedan je ni¾e desno a jedan negde na sredini èuke pa dole  [cheers]

















Zbog prognoze i oblaka koji su potkrepljivali istu preskaèem obilazak ostalih poznatih lepota kraja i be¾im nazad . Malo je toplije u povratku pa u¾ivam u trasi K. Brod - Zlatibor  [yahoo] . msm da i ova ruta ima oko 200km ali mnogo lak¹ih nego pro¹la tura . Na kraju povratak u Bg Ibarskom opet zbog najave vremena ali bila mo¹a , lepo vreme do mraka . Sve ukupno oko 1000km , potro¹nja negde oko 4,2 u grubo  :D
Toliko za ovja put , odjavljujem


















Panco.KV

Nadji kuda si isao do vidikovca na Uvcu i odakle pa okaci na gogle map da vidimo.Ziveo

UFF

eto sad ja moram da ti kazem: I told u so!

tj jel sam ti lepo reko cim si ga kupio da PRVO stavis slidere na motor bre?   [prebicute] [prebicute] [prebicute]

Bugi



Bugi

#5
Kao ¹to pomenuh gore , do kraja tog makadama i onda parèe oko èuke do vidikovca pe¹aka jer je ograðeno a i kamenjar je tako da ono , spremte se za uzbrdo u povratku  ;D . Ako gleda¹ sateliski snimak to je to u principu kako se sti¾e .

Ovo je taj vi¹lji vidikovac na kom sam se slikao , samo prati¹ stazu na desno kad ide¹ uzbrdo s Molitve