Glavni meni

izbor Naked/Classic motorcikla do 2000e

Započeo bigbad86, 07 Septembar, 2013, 18:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bigbad86

Zapravo FZX mi se jako svidja jer dosta podseca na starog V maxa. Al nema da se nadje, redak model. Na oglasima samo jedan i to je naduo cenu.

bigbad86

Ljudi ne zajebavam se, nije ovo jedna od onih tema "ne znam sta da uzmem, niti sta mi se vozi" Vozio bih naked/classic do 2000e, do 750 kubika, redni agregat i ako moze ne stariji od 199i pete seste. Placam u kesu, to je danas retkost.
Yamaha, Suzuki, Kawasaki, Honda (ne mora ovim redom)

ts.marko

A ¹to lepo ne doðe¹ ili me ne pozove¹? Svi znaju da radim uvoz iz CH, pa naæiæemo valjda ne¹to po tvom ukusu.

stilgar

#43
Citat: bigbad86 poslato 10 Septembar, 2013, 17:05
Ljudi ne zajebavam se, nije ovo jedna od onih tema "ne znam sta da uzmem, niti sta mi se vozi" Vozio bih naked/classic do 2000e, do 750 kubika, redni agregat i ako moze ne stariji od 199i pete seste. Placam u kesu, to je danas retkost.
Yamaha, Suzuki, Kawasaki, Honda (ne mora ovim redom)
http://www.polovniautomobili.com/oglas3772155/kawasaki_zephyr_750/
evo ti dva komada za 1850 evra, jedan imas za delove, povedi majstora sa sobom pa proceni, koliko vidim oba su komplet :)
p.s. samo bordo je 1200 evra ostaje ti 800 da sredis ako ima sta lanac bregaste ovo ono samo povedi nekog majstora ko se razume u te stare lepotane
p.p.s. sad vidim na prvoj strani da si ih vec video. :(

Lazic

#44
@velikilo¹i86:
Poslu¹aj Marka, neæe¹ se zajebati...[cheers] Samo pomisli kako ¹vajcarci voze i odr¾avaju vozila... :o [ludak] ;D

edit:
oba vozila koje imam sam kupio od Marka, a do¹la iz ¹vice, to je bre boles'...:D

bigbad86

Citat: ts.marko poslato 10 Septembar, 2013, 17:32
A ¹to lepo ne doðe¹ ili me ne pozove¹? Svi znaju da radim uvoz iz CH, pa naæiæemo valjda ne¹to po tvom ukusu.

Eto vidis, ja nisam pojma imao. Dosta radim pa i ne zvrndam mnogo po forumu. Mozes li mi pustiti neki link ka nekom sajtu gde bih mogao da browsujem motorcikle koje TI dovozis. I koliko je danas carina za motorcikl uopste?

MIGE

Citat: bigbad86 poslato 10 Septembar, 2013, 19:48
Citat: ts.marko poslato 10 Septembar, 2013, 17:32
A ¹to lepo ne doðe¹ ili me ne pozove¹? Svi znaju da radim uvoz iz CH, pa naæiæemo valjda ne¹to po tvom ukusu.

Eto vidis, ja nisam pojma imao. Dosta radim pa i ne zvrndam mnogo po forumu. Mozes li mi pustiti neki link ka nekom sajtu gde bih mogao da browsujem motorcikle koje TI dovozis. I koliko je danas carina za motorcikl uopste?
ma bre ,sta te briga I za carinu I za izgled motora...kazes mu sta ti se svidja I on ti dotera kao za sebe...nisam dosad imao prilike da radim sa markom,al na dosta strana sam cuo samo reci hvale  [thumb_up]

bigbad86

Marko, znaci radis po principu ja ti kazem koliko imam para a ti mi ga doteras ovde za te pare. Ja samo da registrujem i prevedem? Ih izgled motora, pa aj bar boju da vidim :P

zzare

©to se tièe Zephyra @revolution je potpuno u pravu (kao i za veæinu stvari koje sam èitao)!
Za 1100 je preskupo odr¾avanje, a nije ih lako naæi i dosta su skupi...
Zephyr 750 koji sam ja uzeo imao je problem sa karikama pa sam to morao da zamenim, a pre¹ao je preko 75000km.
Lanac bregastih i primarni lanac se èuju, ali ne kriminalno ¹to se kasnije kada se zagreje ne èuje uop¹te na to isto treba obratiti pa¾nju pri razgledavanju ...
Poprilièno mekan ako nema progresivne opruge napred, dok pozadi ima dosta ¹telovanja pa mo¾e i da se podesi.
Ja sam preko 185cm visok i moram ti reæi da mi je mali, mislim motor :) dosta puta mi kolena dotaknu poklopac ventila, ispekao sam se ne brojano puta.
©to se tièe rdje, svaki je rezervoar u sranju to obavezno treba proveriti, ja sam moj plastificirao, a auspuhe sam morao da zamenim jer su potpuno propali.
Snage ba¹ i nema na pretek, ali linearno povla¹i do nekih 5-6k o/min posle toga postane dosta ¾ivahniji ako je dobro u¹telovan obzirom da toliko stari karbovi i nisu ba¹ ne¹to zahvalni za sredjivanje.
U svakom sluèaju ako ga bude¹ uzimao raèunaj da æe¹ morati malo da poradi¹ na njemu ... 
Ja sam ba¹ dosta stvari sredio na mom primerku, ali sam i dosta para dao. Naravno dosta od toga nije bilo potrebno, ali dobro ...
Onaj braon na oglasu je na oko poprilièno dobar, verujem da je farban (kao i felne u zlatno!)ali auspusi mu deluju da su ok, mada je rdja obièno ispod ... preko bolji Zephyr-i su oko 2000e

stilgar

Citat: zzare poslato 11 Septembar, 2013, 12:49
U svakom sluèaju ako ga bude¹ uzimao raèunaj da æe¹ morati malo da poradi¹ na njemu ... 
pa mora malo da se pipa, da uspostave odnos i upoznaju se, ljubav je to :)

easy

btw kakav spaner lanca bregaste ima zephyr?

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

Jel inazuma ima identican agregat kao GSXF? Jel ok za odrzavanje, kazu da ne crkavaju nimalo lako...

ЯЭВОЛУТИОН

potpuno identican...jedino sto inazuma nema varijantu 600....veliki 1200 i mali 750 ccm........jedino je sa usisnom bregatom dignut obrtni moment....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

Znaci vise obrtnog momenta a manje konja? Ekstra, ionako ima 90 konja, i vise nego dovoljno!

ЯЭВОЛУТИОН

isto konja nego je nize obrtni moment......ako moze da ti nadje inazumu 750 za 2000 iz svajcerske, u startu si zaradio 500 evra.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

Ima i ovde za te pare, idem da pogledam u Nedelju jednu Inazumu i jedan ZR7. Naravno ovde sigurno nije top stanje kao tamo. Kazem idem samo da pogledam. Ako marko nadje nesto tamo da mi odgovara, EKSTRA. Rekao sam mu sta da mi trazi, pa ako nadje da mi se uklapa u budzet, super!


bigbad86

ZR7 da, (znam za toliko), zephyr je nazalost dosta stariji i iz vise prica MAJSTORA sam cuo da im truli rezervoar. Bas mi jedan upravo to prvo rekao kad sam mu pricao za zefira, da prov gledam rezervoar .
ZR mi je ok sa okruglim farom a sa oklopima je blagi uzas. Probao sam ga i nekako mi i ne ide bas ludilo, imao sam utisak da Bandit ide bolje. Mozda zato sto bandit ima 6 brzina pa su krace, jbm li ga. Takodje ZR-u mi je mana sto ima racing rep a ne klasican kao zephyr ili inazuma.

krsta63

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 12 Septembar, 2013, 21:37
zr7 ili zephyr750.....
:-[ Inazuma. Vozi se ko biciklica, okretan, cvrst. U krajnjoj stabilan. Najveci plus je ustrovljen agregat uljare.
Sramota me je da priznam ali je bolji i od zr-a i od zephyr-a. Bolji je i od bratica bandita. Nije dzabe bio pandurski motor.
P.S. svi imaju problem sa perutanjem rezervoara