Glavni meni

izbor Naked/Classic motorcikla do 2000e

Započeo bigbad86, 07 Septembar, 2013, 18:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bigbad86

Svidja mi se ZR750 ali za njega nemam para, ili imam ali da ne bude bas u top stanju, tj sa ulaganjima. Vidim da ima po oglasima Zephyr 750 koji mi je cak LEPSI od novog ZR-a  a zna i moj drugar jednog lika koji prodaje za oko soma i nesto eura. Na oglasima sam cak nasao neki od 750e. Nisam jos uvek nikoga zvao, zanimaju me karakteristike motorcikla? Znam da se dugo pravi, i da konstrukcijski bi trebalo da bude OK.
Kakva je ciklistika, ubrzanje, potrosnja, cena delova? Ima li sta da je problematicno na njemu kao na primer lanac razvoda ventila na Kawasakijevim EX 500 agregatima?

ЯЭВОЛУТИОН

zephyr 750 je nasledio agregat od z750....gpz750e....dakle 4 cilindra 749 kubika, 2 ventila po cilindru sa dve bregaste, stelovanje preko plocica, lanac bregaste isti sitem ka na gpz500s....generalno proveren motor....
mane:
Kao sto rekoh nije bas sve isto.....karike su uze na zephyru nego na z750, pa krace i traju.....rezervoar je sklon rdjanju iznutra.....auspusi takokodje.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

Koliko to krace traju? Na primer ja sam En-a vozio skoro 25000km bez da sam lanac razvoda niti karike dirao. A ne znam koliko je presao pre toga. Nisam zustar na gasu, i kad bih kupio nakeda sa tom konjazom, verovatno ne bih vozio brze nego sto sam EN-a, trazim samo MALO vise udobnosti, bolji obrtni momenat, slicnu cenu odrzavanja i potrosnje goriva.
Nadam se da oglasivac nije na forumu :P
Sta mislite o ove dve ponude?
http://www.polovniautomobili.com/oglas3772155/kawasaki_zephyr_750/
U oglasu su dva motorcikla. Bordo je kako vlasnik kaze bez ulaganja, i trosi po njegovoj prici 4.5-5 litara ako se vozi do 110kmh. Google kaze (vise recenzija procitao) da je prosecna potrosnja oko 6L.
Za teget kaze da je rezervoar zardjao i da pusta gorivo i da treba da se odradi servis karburatora. Bordo registrovan pre mesec dana, teget nije registrovan.
Na Louis.de mi delovi za redovno odrzavanje tipa lanac, plocice i te jebade ispadaju jeftiniji nego za EN500!

ЯЭВОЛУТИОН

uzmi bolje seven fifty.....ako ces tako da vozis bolja je opcija....ne znam kakvi su sa cenama
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

Dosta jaca cena nazalost. Bolja opcija zato sto je Honda ili nesto konkretno? Razgledao sam i njih ali ih skoro i da nema na oglasima, valjda zato sto valjaju pa ljudi ne prodaju :P

El Jefe

Citat: bigbad86 poslato 07 Septembar, 2013, 20:34
Dosta jaca cena nazalost. Bolja opcija zato sto je Honda ili nesto konkretno? Razgledao sam i njih ali ih skoro i da nema na oglasima, valjda zato sto valjaju pa ljudi ne prodaju :P
Slusaj Revoluciju.Jaca cena nije bez razloga.
Друштво за заштиту од животиња

ЯЭВОЛУТИОН

Honda je tu SEVENFIFTY resila odlicno...sve mane agregata od kojeg potice je ukinula (hidrostelujuci ventili) a zadrzala ono sto valja.....jedino sto je lenja i dosta teska....ali je zato vrlo udobna i vozi se odlicno....prei tome nema zaplete....
mislim da je realna cena 1500 za sevenfifty....mada ludaci udaraju razne cifre......doduse za te pare moze i hornet da se nadje

http://www.polovniautomobili.com/oglas3462518/honda_hornet_600_hitno/
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

I hornet je sasvim solidan, mada ova maska mu je blagi uzas :P

jevta


Hohštapler

Meni je Zephyr jedan od najlep¹ih nejkeda ikad.
Ima prelepu klasiènu liniju, neprolaznog dizajna (osim ¾migavaca, ja bih stavio neke klasiène al manje) a èak i fabrièki auspuh mi ima lep zvuk.

Kad sam kupovao mog CBa probao sam nekog 550cc al sam odustao, slabija ma¹ina a skuplja registracija skoro duplo.
sevenfifty je tada pre 2 godine bio bezobrazno skup za motor to godi¹te i bila su samo 2 u oglasima, mislim da je to presudno za¹to su tako skupi.

Sreæna tra¾nja, to su slatke muke :)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Upravo tako - Zephyr, uz Uamanu Virago - najlep¹i motori u "tom fazonu". Sad, spominje¹ Hornet - to je veæ drugaèiji motor. Onda ti dolaze u igru i jeftiniji Bandit, Fejzer ( :)  )...

Mislim da je Zephyr 1100 (ili be¹e 1000? )   skup kao ðavo za odr¾avanje, dok su ti manji ipak podno¹ljivi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

da zephyr 1100 je jako skup.....ima oooosaaam svecica.....to je jedina razika u odrzavanju.....pored nekih suludih dienzija prednje gume , cini i se...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

Da, juce sam na zurci pricao sa nekim ljudima i izgleda da cu pogledati neke Bandite, idem sad cisto da probam jedan Bandit 600 ali sa poluoklopom (sto mi se ne svidja) i ovih dana jedan sa okruglim farom. Bandit je onaj iz devedesetih i kosta oko 1300e neregistrovan. To je  ovaj sa oklopima, ovaj bez tek treba da vidim koliko je. Na bandita nisam nikad u zivotu seo :/

Hohštapler

A XJ 600? Ima moj kom¹a prodaje njegov ne¹to povoljno, dobro deluje motor, mada ga on vozi retko, ne znam dal preðe 1000km sa njim, jer ima i KLEa, ovog èujem da upali da radi i ugasi ga... Èovek je ovla¹æeni Fordov serviser, radi od jutra do mraka, meni ga je nudio...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Bori¹a

moj drugar je kupio u holandiji za 600e diversiona, stajao na nekom placu, malo zardjao na par mesta ali masina perfektna, sa sve carinom i sredjivanjem izaslo ga nesto preko 1000 :)

bigbad86

Diversion mi je OK, mada je dosta ruzniji od Bandita. Nekako sa Banditom dobijes skoro 30 konja vise a za iste pare? Ima nekoliko Diversiona po oglasima, sa solidnim cenama. Ne znam nisam pametan. Imam ogranicen budzet a ni gorivo nece biti jeftinije niti cu ja zaradjivati mnogo vise u narednom periodu :P Tako da moram pazljivo da biram recesijko vozilo.
ZAMOLIO BIH ADMINE da promene naziv teme u "Naked/Classic motorcikl do 2000e"

bigbad86

Citat: Bori¹a poslato 08 Septembar, 2013, 13:02
moj drugar je kupio u holandiji za 600e diversiona, stajao na nekom placu, malo zardjao na par mesta ali masina perfektna, sa sve carinom i sredjivanjem izaslo ga nesto preko 1000 :)
Jel to onaj sto ga prodaje na BJB za 2100e?

Bori¹a

ne prodaje ga, on ga vozi....
nego kazem kako moze da se nadje nekad jeftino :)

Slaninar

Bandit bez oklopa ima taj klasièan izgled, a mislim da je bolji motor od Diversiona. Diversion nema vodeno hlaðenje, ima 30ak konja manje, ali bi trebalo i da je srazmerno jeftiniji.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

Bandit nema klasican izgled...nema ni diversion....klasican izgled imaju kawasaki zephyr 750, Honda cb sevefifty, suzuki gsx750 INAZUMA....e ali ona je skoro nemoguca za naci

http://www.suzukicycles.org/photos/suzuki-history/1998/1998_GSX750_450.jpg
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11