Glavni meni

ZTF menjac za velike utovarivace

Započeo gixxer, 27 Avgust, 2013, 23:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

gixxer

Posto mi je prosle godine poginuo otac a bio je jedan od retkih u Srbiji koji se bavio popravkom i remontom menjaca za utovarivace ,moj brat i ja smo nasledili izmedju ostalog i ovaj ZTF menjac koji je on kompletno renontovao,dok je bio ziv cenio ga je 3500 eu medjutim svesni smo danasnjeg vremena i pokusacemo da ga prodamo za manje tj trazimo 1950eu tj samo onoliko koliko je stari ulozio u materijal i delove za popravku,ako je neko od vas u ovim vodama ili zna nekoga ko se ovim bavi i razume se oko ovoga,molim ga da nas poveze jer ruku na srce ja i brat ne znamo mnogo teh.podataka o ovom menjacu osim sto imamo tkzv service manual ili kopiju tehnicke knjige od njega,svaka pomoc u vezi ovoga bi nam dobro dosla






gixxer


gixxer

#2
Saznao sam da je menjac marke Volvo i nosi oznaku : 4 PW-sto znaci da ima 4 brzine.dalje oznaka 25H1 i na kraju ZTF,znaci : 4PW25H1ZTF

Mad Max

Pitacu Caleta dal nekome treba, radi sa masinama pa mozda neko izleti.

Znas li mozda ima li negde hidraulicnog ulja, naravno POVOLJNO
Brzi od smrti, Jaci od bola

gixxer


Hohštapler

Citat: Mad Max poslato 07 Septembar, 2013, 20:41
Pitacu Caleta dal nekome treba, radi sa masinama pa mozda neko izleti.

Znas li mozda ima li negde hidraulicnog ulja, naravno POVOLJNO

Znam ja, firma u Zrenjaninu ih proizvodi, zovu se Altis Chemicals http://www.altis.co.rs/
Ako hoæe¹, mogu ti ja ovde uzeti pa poslati nekako, lako æemo se dogovoriti..

Inaèe, ulja su kao i ostalih 99% koja se proizvodi kod nas, baza kupljena od NISa, a aditivi uvozni, oni samo me¹aju u reaktoru i pakuju... dosta toga prodaju, najvi¹e emulzija i antifriza.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Mad Max

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 07 Septembar, 2013, 21:53
Citat: Mad Max poslato 07 Septembar, 2013, 20:41
Pitacu Caleta dal nekome treba, radi sa masinama pa mozda neko izleti.

Znas li mozda ima li negde hidraulicnog ulja, naravno POVOLJNO

Znam ja, firma u Zrenjaninu ih proizvodi, zovu se Altis Chemicals http://www.altis.co.rs/
Ako hoæe¹, mogu ti ja ovde uzeti pa poslati nekako, lako æemo se dogovoriti..

Inaèe, ulja su kao i ostalih 99% koja se proizvodi kod nas, baza kupljena od NISa, a aditivi uvozni, oni samo me¹aju u reaktoru i pakuju... dosta toga prodaju, najvi¹e emulzija i antifriza.

Ako mozes saznati cenu, posto na stranici nisam video.

Ima ulja svugde, meni treba nesto povoljno, jer 200l je u pitanju.
Brzi od smrti, Jaci od bola

Hohštapler

Mogu nazvati pa æu pitati...

Inaèe, imaju neki u Bosni ¹to isto kao ovi proizvode ulja, al oni uvoze neku recikliranu bazu, D¾ kvaliteta, i ¾alio se kako im taj uzima dobar deo tr¾i¹ta jer ljude ba¹ briga ¹to je ðubre samo dok je jeftino...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Mad Max

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 07 Septembar, 2013, 23:33
Mogu nazvati pa æu pitati...

Inaèe, imaju neki u Bosni ¹to isto kao ovi proizvode ulja, al oni uvoze neku recikliranu bazu, D¾ kvaliteta, i ¾alio se kako im taj uzima dobar deo tr¾i¹ta jer ljude ba¹ briga ¹to je ðubre samo dok je jeftino...

Nema potrebe, sigurno nije prepovoljno, kod nas je ok 2.5-3 eur litra Optima Modrica, vrh kvalitet, a i cena,

ne smem sipati djubre, nije firmino nego moje.

ajde da ne off-ujemo temu previse.

Hvala u svakom slucaju
Brzi od smrti, Jaci od bola