Glavni meni

Stara planina avgust 2013

Započeo pit, 27 Avgust, 2013, 22:34

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pit

           Ekipa mala ali zajebana u sastavu Misa Pei ,Jager i sin,Aca pn ,vlada sd i moja malenkost krenuli smo u pravcu Pirota u petak oko 12...naravno zaobilaznim putem preko B.Palanke gde smo napravili pauzu ddegustirajuci sladoled i kolace u lokalnoj poslasticarnici koja izgleda ko da je iz 60-i godina proslog veka....naravno i cene su bile takve.
         Dalje smo nastavili preko Divljanskog jezera gde smo iskoristili prilku da se okupamo sat-dva pa pravac Pirot lokalnim putevima .
         U Pirot smo stigli oko 5 malko pauzirali pa nas ljubazni domacini otpratili do Dojkinca sela oko 37 km udaljenog na Staroj planini gde smo imali obezbedjen smestaj i klopu u planinarskom domu.
         vecerali smo pa na spavanje...ujutru pokret.





(Powered by frubar.net)






Ko je posao kajao se ko nije jos wise :o





pit











(Powered by frubar.net)

   Ipak ima i putokaz koji obawstawa o losem putu.

srbac

Daj jo¹ neku sliku, nemoj da si poprimio Piroèanski mentaliitet !!!!  [slomljenzid]

pit

Idu slike nego zeza me fodi ..nece da izbaci weci format...cekam Misu i Jagera da wide temu i ukljuce si imaju i oni neke slike.

pit



(Powered by frubar.net)


    Nekako prodjosmo wukojebinu zescu oko 20 kilometara od koji je 1-2 bilo bas bas ...

pit





(Powered by frubar.net)

     Tu smo preko puta Babinog zuba tj Midzora

pit

#6




(Powered by frubar.net)

     Ow fotka je u kaficu na Babinom zaubu koji gleda na Midzor...inace kafic je na fenomenalnom mestu sa odlicnom ponudom pice i klope i pristojnim cenama.
      Inace Jager i sin i Misa pei su bili deo soft ture i na njih sam slucajno nabasao u Toplom dolu i onda zajedno isforsirali neki 15 ak kilomera do kafica.
      Poseban junak cele price je Jagerow sin koji je swe to podneo junacki iako nije bilo lako sa mesta suwozaca.


pit

Pa TDM -om narawno cime bi samo sam mu stawio kramponke za ru priliku i malo ga oslobodio plastika

pit



(Powered by frubar.net)


      Salim se uzo sam specijalno za owu prilku XT....inace owa slika je sa Jastrebca koji sam forsirao nekoliko dana pre ....i nabacio sam mu MITAS E 09 gume za koje mogu da kazem da su fenomenalne i po offu i po asfaltu.

con3

Pa i meni bilo cudno kad sam video kakav je teren :)

pit

#11












(Powered by frubar.net)

           Ja i Misa smo ze malo zaneli na B.Zubu u onom kaficu pa smo zakasnili sa usponom na Midzor koji mu dodje ko slag na tortu...ocu da kazem da nije mnogo zahtewan o odnosu sta smo prosli ali je ipak poseban doziwljaj popeti se gore.

pit


pit



(Powered by frubar.net)


   Logorska watra posle wecere...ekipa je bila skroz opustena.

Lazic


pit





(Powered by frubar.net)

 Ujutru zajednicka fotka za album i polazak kuci.Uspelo druzenje u organizaciji MK Pirot ...momci swaka cast dali ste 110 % da swe bude kako treba...poseban pozdraw za Profu  tj Desert Foksa koji je inicirao druzenje i zalego da swe bude kako treba.
     Klopa odlicna ,smestaj dobar,cista posteljina ...proroda fenomenalna....iduce godine idem ponowo. [thumb_up]

Gvozden

bio si na Jastrebcu sa xt'om!?
Potok ispod Belog Kamena , bucinci


Pasjaca u 5:15


Banatski Grizzli Adams & koliba


Ja prosao pored tebele ali neka zora bila....... a ti po danu pored mene.....

pit

#17
Gvozdene kolko ja znam Jastrebac i Beli kamen su udaljeni oko 40 km ...milim na Grebac kao sredinu gde pocinje veliki a zavrsavs mali Jastrebac.
      Grebac je inace poznat po tome sto tu prolazi put Prokuplje -Ribarska banja i po etno objektu
  http://www.zeleniraj.com/
P.S. Pricao sam sa gazdom etno sela ''Zeleni raj'' i kaze da je moguce organizowati kod njega smestaj i klopu i to dosta powoljno.Recimo moze da se donese prase i on ga okrene na raznju a mi ga pojedemo.
        Smestaj je u bungalowima sa po dwa kreweta ..al nije problem za satore.
        Narawno teren nije ekstreman kao na Staroj planini ali moz se sastawi jedno 50 -ak klimetara off-rouda.
        Cisto neko moje razmiljanje na glas.

Major


Vlajko

 Dra¾a je ba¹ smorio Liju na bjb-u.. nadam se da to neæe uticati da se ne pravi vo¾nja sledeæe godine.. èujem da je bilo nekih neuhodanosti, ali èoveku je prvi put da pravi tako ne¹to tako da samo organizatori ovakvih i sliènih de¹avanja znaju kakva je to muka i cimanje.. Planirao sam da idem i ja, ali bilo mi je ba¹ neizvodljivo osim da doðem kolima tamo..¹to sam odustao, ali zato ste do¹li ste vi :)

Kepo se veæ toliko godina anga¾uje oko Kotline i okolinih vo¾nji u okrugu Kepojebina da je doktorirao sve to, ali i to je jedan od razloga ¹irenja ove zaraze enduro vo¾nje i dru¾enja u prirodi i kampovima ¹irom Sbije.. Ove godine je bilo ba¹ malo vo¾nji.. dal je razlog velika nema¹tina ili ne¹to drugo.. nemam pojma.. samo znam da je malo km preðeno..
Dobro je da svaka od ovakvih i sliènih vo¾nji podstakne nekog sledeæeg domaæina da pravi slièno okupljanje i vo¾nju u svom kraju.. Tako imamo domaæina Rusku i Goliju, Crven ban Valjevo, Plav bi trebao opet da se vozi itd.. prièa se ¹iri i ¾ivi, a sezona jo¹ nije gotova..ima jo¹ 2-3 meseca lepog vremena  ;D

Vidi ti Pite uslove za taj Zeleni Raj.. svuda sam vozio, ali tamo nisam bio pa mi je interesantno..

a sada ima¹ i motor za te stvari, samo jo¹ da poradi¹ na kondiciji  :P
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor